Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak bronić się na rowerze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Witamina czyli nie natrafiles jednym slowem na kogos kto wie jak uzywac noza ... innaczej bys pisal. Jedna reka zajeta ... ciekawe spostrzezenie tylko , ze ta reka zajeta jest czyms co jest ostrzejsze niz twoje dlonie i przejdzie przez tkanke lepiej niz twoje palce. No i oczywiscie najlpsze z tych wszystkich ... ktos zlapie cie za reke ale tylko psychole lapia za ostrze.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

dokładnie tak twierdzę jesli przeciwnik ma nóż to nie można się skutecznie bronić mając jedną rękę zajętą-możecie się jedynie obaj pokrwawić to nie miecze
a nogami to sobie możesz machać jak facet ma gołe ręce a nie kiedy gość może po prostu nadstawić nóż i jest po walce

To co proponujesz poza ucieczką? Gołe ręce vs nóż?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

powodzenia chłopczyku


Jeśli w twoich wypowiedziach będą się znajdowały tego typu wypowiedzi, będę kasował twoje posty.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
moj trener mowil : jesli zostaniesz napadniety przez kogos kto dobrze posluguje sie nozem, i on bedzie chcial ci zrobic krzywde a nie tylko postraszyc, to o tym ze ma noz dowiesz sie dopiero wtedy kiedy cie nim ciachnie.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

a jak goście mają nóż to zasada jest jedna lepiej go nie mieć niż mieć-zróbcie sobie dwa głupie testy:
-weżcie kolege ściągnijcie bluzy i walczcie na otwarte pisaki(serio pisze)
-to samo tylko jeden z was nie ma pisaka
zastanówcie się w której sytuacji mieliście większe szanse na małe straty własne??


Czy ja ciebie dobrze rozumiem Vitamina ? , jak spotykasz kogos majacego na ciebie "smaczek" z nozem i ty rowniez masz przypadkiem noz w kieszeni to go wyrzucasz i masz wieksze szanse bronic sie golymi reakmi niz majac jedna zajeta przez noz.
JA bys zyl kika setek lat wczesniej to za takie herezje hiszpanie spalili by ciebie na stosie , jedno sie tylko by chcialo powiedziec , oj zeby wszyscy mieli takie podejscie.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

moj trener mowil : jesli zostaniesz napadniety przez kogos kto dobrze posluguje sie nozem, i on bedzie chcial ci zrobic krzywde a nie tylko postraszyc, to o tym ze ma noz dowiesz sie dopiero wtedy kiedy cie nim ciachnie.

Wlasnie o tym napisalem posty w gore ... taki jest noz na ulicy .. umiejetnosc polega wtedy na odwroceniu uwagi albo przyczajeniu sie. Tak mi kiedys kolege zrobili ..bzyk i nastepne co pamietal to nasze mordy nad lozkiem w szpitalu.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Wracając do tematu. Jeżeli to kogoś jeszcze interesuje.
Jak chcą cię zatrzymać na rowerze to się nie daj. Jeżeli cię gonią z tyłu to przyśpiesz, jeżeli zastawiają drogę z przodu przyśpiesz jeszcze bardziej, jest szansa że uskoczą, a jak nie to przynajmniej jednego masz z głowy (nie próbować z samochodami chyba że świetnie skaczesz ;)).Jak jest możliwość to wjeżdzaj na ulicę. Jeżeli staniesz to będziesz musiał ich pokonać, albo zmusić do ucieczki. Nie uciekniesz na rowerze człowiekowi jeżeli startujecie z miejsca. Ale jeżeli złapią cię jak stoisz to zsiadaj z roweru i kombinuj co umiesz najlepiej. Co do broni to zależy od sytuacji. Ale raczej pałka i gaz a nie nóż. Pałka się przydaje jeżeli jedziesz, można się nią oganiać w czasie jazdy, ale jeżeli stoisz to lepiej mieć gaz można zyskać czas na zsiadanie. Jeżeli trzymasz nóż albo pałkę to zanim zsiądziesz musisz stać w miejscu, a zaatakują cię jak będziesz zajęty zsiadaniem, gaz pozwoli tobie przeciwnika trochę "odrzucić".Broni nie należy wozić w plecaku bo nie będzie jej jak dobyć, najlepiej przymocować do roweru. W "dobrej" sytuacji są ci którzy jeżdzą w kaskach, bezpiczniejsze taranowanie i wieksze szanse jak dostaniesz bejzbolem z krzków. Ponoć przydatne są syreny, takie głośne na sprężone powietrze.
A na koniec to są tylko moje przemyślenia i rady rowerzystów które słyszałem lub czytałem.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Dobry byłby gaz w żelu lub piance - można uzywać podczas jazdy nawet pod wiatr.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
krakow raczej slyjnie z nozownikow kupe gnoi teraz chodzi z kosami dlatego sam nosze kose i teleskopa jak zaczniesz z jakas grupa dresow na rynku to zazwyczaj maja kosy ,kumple z paij mi mowili ze teraz nawet ciezko nabramkach stac bo dluzo nozowniow po za tym kilku ochroniazy z justusa mowili ze 40% ludzi na rynku nosi kosy



_________
Marcin
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
..no Aklaw ale chyba nie bedziesz teego noza wyzucal jak ktos do ciebie podskoczy z kosa ?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
wiecie logiczne jest ze jak gosc startuje z kasa to jak mam swoja to tez wyciagam ale jak dobrze zrozumialem teksty Dzikiego to on anwoluje to atakoww nozem na NIEUZBROJONEGO NAPASTNIKA!!!! i to mnie pewnym przerazaniem napawa...

bo co zapiedolic mam goscia bo chce mi zabrac rowerek za 1000 zloty :?: :!: tu jednak sie chyba klania psychiatra...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Tomasz wyluzuj ... ja nie nawoluje do napadow na ludzi z nozem ... sami to robia bez potrzeby ich nawolywania :)
Mowi tylko , ze skoro ktos chce mnie napasc to wykorzystuje wszelkie srodki do obrony ... bo co ... spytam sie go " Excuse me sir ... czy u pana jakas bron jest ?" on mi odpowie "Nie mam nic sir" ... wiec ja sie odklonie i zgodnie z zadami walki honorowej bede tlukl 150 kilowego batana z piesci co :?: Hehehehehe :) nie ma szansy ...

A co do dania sie obrobic Tomasz ... no wiesz ty mieszkasz w Pekinie to moze i zarabiasz jakies tysiace i miliony ... dla mnie utrata sprzetu za 1tys zlotych bylaby uszczerbkiem na kieszenie ... wiec bronilbym tego co posiadam. Psychiatra klanialby sie temu , kto z radoscia oddalbym napastnikowi wszystko co ma i jeszcze poprosil w morde klapsa skoro wie, ze moze obronic swoje mienie.
Prawo do obrony zycia i mienia prywatnego - prawem najwyzszym.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

Tomasz wyluzuj ... ja nie nawoluje do napadow na ludzi z nozem ... sami to robia bez potrzeby ich nawolywania :)
Mowi tylko , ze skoro ktos chce mnie napasc to wykorzystuje wszelkie srodki do obrony ... bo co ... spytam sie go " Excuse me sir ... czy u pana jakas bron jest ?" on mi odpowie "Nie mam nic sir" ... wiec ja sie odklonie i zgodnie z zadami walki honorowej bede tlukl 150 kilowego batana z piesci co :?: Hehehehehe :) nie ma szansy ...

A co do dania sie obrobic Tomasz ... no wiesz ty mieszkasz w Pekinie to moze i zarabiasz jakies tysiace i miliony ... dla mnie utrata sprzetu za 1tys zlotych bylaby uszczerbkiem na kieszenie ... wiec bronilbym tego co posiadam. Psychiatra klanialby sie temu , kto z radoscia oddalbym napastnikowi wszystko co ma i jeszcze poprosil w morde klapsa skoro wie, ze moze obronic swoje mienie.
Prawo do obrony zycia i mienia prywatnego - prawem najwyzszym.


Dziki Luzuje, ok :)
ale dla mnie walnac goscia teleskopem czy cos takiego (kiedys mi sie metalowa pompka przydala, rosyjska taka nie gniotsa i nie lamiotsa :) ) jak leci do mnie (i wiem zo to po moj rower :) ) ale wzenic komus kose w tulow (jak cie dobrze zrozumialem) to jakos nie bardzo bo to raczej bedzie smiertelne...

i nie wydaje mi sie zeby w trakcie proby kradziezy rowera wystepowalo zagrozenie zycia...

chcesz mu koniecznie wbijac noz to wbij w noge i nie bedzie mogl cie gonic :twisted:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Taaa... a teleskopem uderzysz w glowe nieszczesliwie i tez mozesz zbyt duza krzywde zrobic. Ilez to osob zabraly ze soba palki nie trzeba tlumaczyc ...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Tak sie zastanawialem nad tym wyrzucaniem wlasnego noza w walce z nozownikiem, i chyba zrozumialem ;) Otoz trzeba demonstracyjnie wyciagnac kose, spojrzec na goscia dzikim spojrzeniem, rozplatac sobie skore na klatce piersiowej (lub na okolicznosc zimy czy cos - policzek), oblizac krew z ostrza, spojrzec na goscia raz jeszcze z ogniem w oczach, rzucic noz na bok, i ruszyc na niego powoli z rekami wyciagnietymi w przod na ksztalt zombie, broczac krwia i lypiac dziko przekrwionymi bialkami oczu :)
Musi zadzialac... albo zemdleje, albo ucieknie...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Albo smiac sie zacznie ;) Ale to tez moze obezwladnic ;)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Ewentualnie prewencyjnie zalozyc turban .... koran pod pacha trzymac i opaske zielona z napisem ( oczywiscie po arabsku ) , ze nie ma boga nad Allaha ... i juz czujemy sie pewniej ... zaden normalny bandyta nie zaatakuje. :twisted: :)
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
komban napisal:
" Ponoć przydatne są syreny, takie głośne na sprężone powietrze."
te syreny nie dosc ze sa nielegalne to jeszcze naprawde sie czepia drogowka tego...ja mam taka oldschoolowa trabke calkiem glosna.
a tak a propos. slyszeliscie o WCK ? (warsaw car killers ) niezla jazda, kazdy kto jezdzi rowerem po miescie zna te problemy :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Warsaw Car Killers ??? Kiedys jakos kojarze , ze kolo Baszty byly plakaty z takimi napisami ale byly narysowane rowery to je olalem ....
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
:) :):):):):):) to po co bym ja nosil po to zeby wyzucic jak ktos mnie napdnie :) :):):):) karzdy ma wolny wybur jak vitamina woli walczyc bez noza jego sprawa ale chce przypomniec zdarzenie w eqinoksie bardzo dobry bokser z wisły (mistrz polski amatorow)dostal kose od zwyklego laika kolesia ktory nigdy nic nie trenowal tylko mial kose w reku ledwo boksera odratowali ,noz dla mnie to ostatecznosc jeszcze go nie urzywalem i nie chcial bym go urzywac ,za to teleskop to swietna rzecz jedna z najprzydatniejszych broni na ulicy zwlaszcza na gnoja z kosa lub na koksa


__________
Marcin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024