Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak bronić się na rowerze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak bronić się na rowerze?
W ostatnich latach namnożył się element czyhający na posiadaczy 2 kółek zwanych powszechnie rowerem. Proceder napadania na rowerzystów i kradzieży rowerów jest coraz częściej spotykany, szczególnie w dużych miastach.

I teraz jest taki oto problem - jak skutecznie bronić się, aby nie stracić swoich ukochanych 2 kółek? Trzeba wziąć pod uwagę, że często atak następuje podczas samej jazdy. Bywają i takie przypadki, że rowerzyście zajeżdza ktoś drogę samochodem, daje mu w łeb, a rower wrzuca na pakę i odjeżdza.

Podstawowe pomysły: wiać ile sił w nogach, jak się zauważy coś podejrzanego. Jeśli nie ma możliwości ucieczki, a nie zdecydujemy się na porzucenie roweru, to przede wszystkim trzeba z niego zsiąść, żeby nie mieć ramy pomiędzy nogami. To bowiem ogranicza nasze możliwości ruchu.

Akcesoria? Hmm, jakiś gaz... to chyba jedyne rozwiązanie, jeśli chodzi o obronę podczas jazdy.
Poza tym może przydać się nóż przy boku - można natrafić na jakiegoś agresywnego psa. Sytuacja z psem zdarzyła mi się nieraz, ale na szczęście zwierz poprzestał tylko na ujadaniu. Raz tylko mnie gonił z zamiarem spożycia :wink: , ale rozwinąłem tak kosmiczną prędkość, że zrezygnował.
Innym razem w lesie stałem obok roweru i wyskoczył na mnie skądś doberman. Leciał prosto na mnie bynajmniej nie w pokojowych zamiarach, ale parę metrów przede mną odwołała go właścicielka. Miałem śmierć w oczach, a właścicielka to hmm... nie chcę tu przeklinać...

Czekam na dalsze opinie.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
To proste wozisz , gaz zamiast bidonu i teleskopa zamiast pompki , noz zamiast batonika "energetycznego" , wzdluz linek hamulcowych wkladasz sjamboki i juz nie mysle ze ktos bedzie w stanie zabrac rower , no chyba z Glockami jeszcze na rowerki nie poluja.
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Jak ktos ci zajezdza droge to dzwonisz na niego dzwonkiem
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Ja kiedys broniłem się rowerem przeciw atakujacemu mnie psu!!!!
Taki wilczurek na mnie skoczył więc zastawiałem się wielosipiedem!!!!
Proponuje zainstalować wieżyczke z ckm-em na bagażniku :)

A serio to trudno określić jak się bronić bo zawsze sytuacja wygląda inaczej, mi nikt nigdy nie prubował zakosić roweru.
Kolejny raz to kwesti improwizacji!!!
Ale przyznaje racje Seikenow, trzeba na wszelki wypadek jakiś "sprzęt" (np. wieże techniksa tak dla zmyłki,wezmą wieże a rower zostawią :) ) z sobą wozić.

Pozdrawiam
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Coz, jedyna znana mi udana obrona przeciwko trzem panom, ktorym spodobal sie rower kumpla polegala na... wjechaniu w pierwszego z rozpedu. Po prostu staranowal delikwenta. Dwoch nastepnych nieco poturbowal (nie cwiczy, ale ma chlopak tzw. warunki, dwa metry, 100 kg, pilkarz). Przednie kolo sie nieco scentrowalo, ale rower ocalal...

A tak powaznie, to przeciwko ulubionej technice nadwislanskiej, czyli szybkiemu wyskokowi zza krzakow i zdjecia rowerzysty kijem baseballowym z siodelka, to ja jakis specjalnych technik nie widze, poza stala czujnoscia rzecz jasna.

K.
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
jeźdź w kasku ;-) tak jest bezpieczniej
ale tak wogóle to postaraj się nie trafić bejsbolem w głowe-na początku podobno nie boli ale potem....
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
jak jestem na rowerze to zawsze mam plecaka a w plecaku teleskopa:)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Ja tam jeżdze głownymi drogami gdzie chadza duzo ludzi i gdzie nie ma krzakow. Chociaz nie zawsze sie tak da ale to prawda lepiej miec jakis nozyk przy pasku bo teleskop jest za duzy a nie zawsze chce sie wozic plecak.Co do obrony napewno jezeli mamy mozliwosci to trzymac rower za soba a przeciwnikow przed sobai utrzymywac ich w jednej lini i powoli eliminowac ale jezzeli to jacys kafarzy to jak siem widzi to siem spierd*** w długa ja zazwyczaj jade ulica wiec z krzakow nie wyskocza.co do zajezdzania samochodem tu specjalnej oborny nie ma i raczej jestemy skazani na utrate roweru mozna oczywiscie bronic go ale trzeba robic to konsekwentnie jezeli bronisz to born za wszelka cene kop w krocze uderzej w skoron w punkty witalne w galki oczne itd :)
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
widze że zaczęliście taktować ten temat na poważnie ;-)
utrzymać przeciwników w jednej lini-tak jak na grze komputerowej????
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Vitamina sie nie smiej .. ja np nie jezdze i nie lubie roweru ale jakbym mial rower za tam 1,6 tysiaczka albo i wiecej i jakis gosc lub kilku chcialby mi go zakosic to pewnie rozwazalbym to jako dosc znaczny problem ( bo rozmowa o obronie roweru marki Romet to pal ja diabli ... rowerem w goscia i na piechte w nogi).
PO prostu kwestia rozwazenia czy jest sens bronic tego co mamy jesli oczywiscie umiemy sie bronic czy lepiej dac sobie spokoj.
Podobnie jest z tematem rowniez tu sie znajdujacym gdzie goscia skroili z czapki .. jakby mnie 6 wzielo w kolko i czapke chcieli zerwac i isc to niech ja biore 50zeta sobie pozaluje w zamian za czysta twarz ;) sie urode musi zatrzymac ... ale jakby mi chcieli cykor zabrac to bronilbym sie recami i nogami .. a tymi drugimi glownie bo jak sie biegnie to sie czlowiek na nich opiera.
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
rozsądny z ciebie człowiek
co do roweru fajna rzecz dobrze zastawia drogę,masz trochę czsy jak go użyjesz ale nie na tyle żeby wyciągnąć coś z plecaka
nóż-nie polecam na silniejszych wzbudzi niepotrzebną agresję
a co do słabszych
- to trudno się będzie wytłumaczyć w sądzie

a jak goście mają nóż to zasada jest jedna lepiej go nie mieć niż mieć-zróbcie sobie dwa głupie testy:
-weżcie kolege ściągnijcie bluzy i walczcie na otwarte pisaki(serio pisze)
-to samo tylko jeden z was nie ma pisaka
zastanówcie się w której sytuacji mieliście większe szanse na małe straty własne??
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Vitamina ja w ramach oszczednosci na nozach treningowych ostrze patyki .. mam tors w zadrapaniach ale tez sie mozna nauczyc.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Vitamina a tak wogole .. noz na silniejszych ... nie wiem jak w Krakowie ale z noze ukradkiem wsadzonym w bebech to malo kto jest silniejszy.
Ja sie nawet moge nie uznac na spec-technice ale gosc mnie za fraki zlapie a ja sobie z rekawe wyciagne albo z kieszeni i cyk juz jest pozeniony. Tylko pozostaje kwestia - czy jest warto ... za co jest warto.
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
powodzenia chłopczyku
żeby ci się scyzoryk w kieszeni nie otworzył
nie napisze co myśle o ludziach którzy noszą kosy
zbyt obraźliwie ale osobiście znam tylko dwóch takich obaj boją się chodzić po ulicy a skończą u czubków
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Vitamina jak narazie to widze , ze tylko obrazasz wzglednie wokol wszystkich ... nie wiem w jakim celu ale tez prowadze forum i czesto wpadaja tam tacy jak ty.

Nie zycze takich rzeczy nikomu ale przypominam ... jak cie kiedys na ulicy zaczepi gosc pytajac o godzine i sprzeda ci kose to bedziesz wiedzial o co chodzi ... albo gdy w dyskotece komus nie spodoba sie twoja twarz i podejdzie cichaczem od tylu-niby nic- i wsadzi ci noz ... do tego nie trzeba wiekszych umiejetnosci ... mialem okazje to widziec ... mozesz mi uwierzyc - a jak nie wierzysz to znaczy , ze nie widziales jeszcze syfu na ulicy.
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
jak ci ktoś wsadził kose to po co ci kosa??????????
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Vitamina czytaj uwaznie ... rzuciles haslo o braku przydatnosci noza na wiekszych gosci prawda ?
W zwiazku z tym powiedzialem ci , ze nie ma takich duzych co by z nozem byli jeszcze tacy duzi ... prawda.
Na co ty nazwales mnie chlopcem co mialo mnie niby obrazic i zyczyles powodzenie w noszeniu noza z perspektywa pojscia do czubkow. Alleluja Polska to i tak kraj czubkow. Jeden wiecej wiosny nie uczyni.
Przytoczylem ci kilka przykladow, kiedy sprzedana kosa pozostala anonimowa do chwili wbicia sie w goscia ... tylko robili to najczesciej goscie , ktorzy mieli w dupie to co sie z nimi stanie.
Ja mowie zas o wyzszej koniecznosci ... bo kiedy mnie by jakis batan probowal zabrac sprzet za sume powyzej tysiaca to bym sprzedal mu noz .. po cichu .. skromnie ... bo jesli sukinsyn bylby wiekszy i wygladal na takiego co ciosy przyjemie to ja lapami gowno zdzialam i jeszcze go zdenerwuje .. albo jak bedzie ich kilku to nawet lepiej zobacza na kolege i zanim sie beda chcieli odegrac to czas bedzie dzialal dla moich nog.

Aha co mnie samego spotkalo to sprawa moja prywatna .. i powinienes wiedziec , ze sie dokladnie na forum o tym nie mowi publicznym.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?

a jak goście mają nóż to zasada jest jedna lepiej go nie mieć niż mieć-zróbcie sobie dwa głupie testy:
-weżcie kolege ściągnijcie bluzy i walczcie na otwarte pisaki(serio pisze)
-to samo tylko jeden z was nie ma pisaka
zastanówcie się w której sytuacji mieliście większe szanse na małe straty własne??

Zaraz, zaraz. Co właściwie chciałeś powiedzieć, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli przeciwnik ma nóż, a ty go nie masz, to znaczy że jesteś w lepszej sytuacji, niż nóż na nóż??? :?:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
Nie no slaszysz to chyba nie mozliwe zeby to mial na mysli ...

Hmm... owszem jesli powiedzmy mialbym niewyobrazalnie dobre umiejetnosci w wybranej sztuce walki ( jakiejkolwiek by sie dyskusja nie wywiazala co lepiej ) to moze na ulicy poradzilbym sobie wobec noza wlasnymi rekoma-nogami bo jest jedna rzecz , ktorej nie mozna byc pewnym - a co jesli gosc , ktory nas atakuje zna sie na tym co trzyma w reku.
Nie czuje sie jednak taki do przodu w zwiazku z tym staram sie odpowiedziec odpowiednim czynnikiem.
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak bronić się na rowerze?
dokładnie tak twierdzę jesli przeciwnik ma nóż to nie można się skutecznie bronić mając jedną rękę zajętą-możecie się jedynie obaj pokrwawić to nie miecze
a nogami to sobie możesz machać jak facet ma gołe ręce a nie kiedy gość może po prostu nadstawić nóż i jest po walce
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024