Skocz do zawartości


Zdjęcie

dwa kopniecia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
staram sie najpierw zaczepic jakas nieskomplikowana technika nozna zeby dojsc blizej pozniej rece a na koniec mocne kopniecie.....to na poczatek pozniej juz akcje zaczynam rekami
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Nie raz będziesz miał sytuacje że albo techniki nożne będą niepotrzebne lub zbyt niebezpieczne (tzn. gość wchodzi ci po ciosie w nogi) i będziesz bazował tylkona łapach.
Może byc tak jak pisałem wyżej że gość wszystko będzie parował i zosytna ci tylko ręce :)

Moja rada skup sie w 50% na nogach i w 50% na rękach 8)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia

jesli o mnie chodzi kopniecia sa podstawa mojego arsenalu....pytalem o te kopniecia dlatego ze wiem iz sa ludzie ktorzy doskonale radza sobie na ulicy stosujac wlasnie kopniecia

Eee.. na ulicy ... tak normalnie wysokie stosuja tez .. to ciekawe. Ja pamietam , ze raz moze dwa kopnalem i to pijaka z wysokiego z obrotu i to wszystko ... jakos boje sie to stosowac ze wzgledu na problemy po nieudanym wykonaniu ( on blokuje to ja sie odkrywam).

Carter ma racje , ze trening powinine rownowazyc rece i nogi. W pol-dystansie musimy rezygnowac czesto z nog na rzecz wlasnie ciosow piescia ( a skracanie to powszechny nawyk ulicy ).
Ja mam taki nawyk , ktory dostalem z karate. Po nauczeniu sie blokow (calego uke waza) mam pewnosc , ze nie wygram moze walki ale i nie pozwole sobie zadac zadnych obrazen .. poki nie uciekne albo nie dotrze policja. I tutaj tez decyduje praca rak.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia

kuchenne , sprezynowe , balisongi nie nadaja sie do rzucania


BullSHIT! Balisong faktycznie sie nie nadaje, ale kuchenny i zwykłą sprężynówka - jak najbardziej...



Po nauczeniu sie blokow (calego uke waza) mam pewnosc , ze nie wygram moze walki ale i nie pozwole sobie zadac zadnych obrazen


To sie kurwa zdziwisz... Chociaż Ci tego nie życzę!
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Narcyz juz widze jak koles na ulicy nozem swojej mamuski rzuca i trafia w cel :) ... no wez przestan ... sprezynowce obecnej epoki sa takie , ze jak rzucisz to ci sie predzej schowa ...

Co do blokow to mowilem o spotkaniu na ulicy a nie z zawodnikiem na macie. Gdzie jest mozliwosc spokojnego sprowadzenia kolesia z ulicy w niezle nerwy kiedy kontrujesz kazdy jego gowniany cios blokiem a jak sie juz podkurwi to go masz jak na tacy bo 2 na 3 kolesi , ktorzy cie atakuja , szybko w taki stan wpada. Jak sie wnerwi to wali na oslep a wtedy wyjmujesz go spokojnie.
Tu nie ma co zyczyc zdziwienia ... tu trzeba tak kierowac by sie nigdy nie zdziwic. :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Może szybkie podsumowanie dotychczasowej dyskusji (moim zdaniem):

dwit chagi (takie kopniecie ktore wykonuje sie plecami do przeciwnika poatrzc w tyl i prostujac zakroczna noge).....


Ja to bym za żadne skarby z własnej woli plecami do kogoś nie ustawiał, szczególnie podczas walki na ulicy .

Jak gosc ma bron ... np noz ( bo o palnej nie mowie ) to mu ja wykopac .


Żartujesz sobie chyba. Ręka jest kilka razy szybsza od nogi, nawet u lamera.

hm......raczej nie probowalbym wykopac komus noza....w sumie noga musi przebyc dosc duza droge od podloza do pozycji noza a gosciowi wystarczy wykonac maly ruch nadgarstkiem zeby noz wbil sie w moje kopniecie........

Ja proponuje żebys stał twarzą do przeciwnika a nie plecam :)


Święta racja... poklon

Kopniecie w reke z noze powinno odbywac sie na zasadzie :
- jesli masz mocne buty (glany itp , ewentualnie jakiekolwiek za kostke) to mozesz smialo uderzac kantem stopy
- nigdy nie powinno sie walic w ostrze noza a raczej w reke , nadgarstek trzymajaca noz , dlon , aby uniknac glupich wpadek
- kopniecie wyprowadzic nalezy szybko ( w koncu po cos sie tych MA uczy czlowiek by mogl kopnac szybciej niz ktos kto nie trenuje)
- jesli pierwsze kopniecie nie wyjdzie ... zaniechac czynnosci bo ta sztuczka dwa razy sie nie sprawdza - napastnik bedzie wyczulony


Pobozne życzenia. Koleś musiałby być pijany fest albo niewidomy...

Ja mam taki nawyk , ktory dostalem z karate. Po nauczeniu sie blokow (calego uke waza) mam pewnosc , ze nie wygram moze walki ale i nie pozwole sobie zadac zadnych obrazen .. poki nie uciekne albo nie dotrze policja. I tutaj tez decyduje praca rak.


Mam nadzieję, że nie mówisz o obronie przed uzbrojonym przeciwnikiem.

kuchenne , sprezynowe , balisongi nie nadaja sie do rzucania


BullSHIT! Balisong faktycznie sie nie nadaje, ale kuchenny i zwykłą sprężynówka - jak najbardziej...


Noże do rzucania to noże do rzucania. Wyważenie i krztałt tu się liczą. Wszystkim można nauczyć się celnie rzucać, ale po co? Zresztą nauka rzucania automatem skończy się jego szybkim zgonem.

sprezynowce obecnej epoki sa takie , ze jak rzucisz to ci sie predzej schowa ...


Nie kumam. Ty chyba dobraj spręzyny w ręku nie trzymałeś. Jak schowa? Może się sprężyna zepsuć, może się złamać, ale blokada nie puści, nie mam mowy...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Ja mam tylko jedno pytanie - czy ktos wykopal kiedys noz :?:
Mi sie zdarzylo to dwa razy z nozem i raz z butelka ... i nie rozumiem w czym problem :agrue:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
LvBanan a co na ulicy to maja sprezyny z gornej polki bo z tego co widzialem to raczej maja chinskie gowna sprzedawane przez ruskich. Na pewno widziales je albo miales w lapie. Wiesz jaki to ciezki szajs jest.

Aha .. jak pragne zdrowie no nie widzialem by ktos w kogos celnie rzucil nozem .. i to najczesciej robili to na cyku kolesie a nie ci trzezwi.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
A to wyjasnienie odnosnie kopniec ... wlasciwie mojego autorytetu ( niech inni sie nie zgadzaja mam to gdzies ) Tomasza Piotrkowicza.

"Pod wplywem walk treningowych rozpowszechnila sie moda wykonywania jak najwyzszych kopniec. Na Okinawie istniala tendencja dosc niskich kopniec - atakowano metoda keage glownie podbrzusze i splot sloneczny, metoda kekomi stope , piszczel, staw kolanowy i biodro. Wysokie kopniecia wymagaja w praktyce odpowiedniego ubioru i dobrej gibkosci ciala ( w realnej walce nie ma czasu na rozgrzewke), kopniecie jest slabsze i trwa dluzej ; jest przy tym dosc ryzykowne - stoimy na jednej nodze , latwo mozemy wiec stracic rownowage , gdy napastnik "wejdzie" w nas cialem. (...) Przy wysokim podniesieniu nogi odslaniamy sie tez - chocby krocze - o narazamy na nizsze kopniecia kontrujace."

Hmm.. dzieki takim argumentom dalej trwam przy swojej opinii odnosnie lowkickow ...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia

LvBanan a co na ulicy to maja sprezyny z gornej polki bo z tego co widzialem to raczej maja chinskie gowna sprzedawane przez ruskich. Na pewno widziales je albo miales w lapie. Wiesz jaki to ciezki szajs jest.


Nie, no racja, nie każdy ma nóż za 500> zł...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia

Nie, no racja, nie każdy ma nóż za 500> zł...

Wiesz LvBanan ja wiem , ze sa swietne noze teraz .. widzialem je i mialem w reku... nawet glowe bym obcial :) :) komus za dobra navaja ( nie moge znalezc taakiej :( ) ...
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
1) dzikki - mam prosbe, nie mow glosno na "combacie" o wykopywaniu noza, ataki smiechu bywaja zabojcze,
2) Lordzie masz racje, tylem do przeciwnika do zaproszenie do parteru i do bycia uduszonym
3) skuteczne kopniecia to oprocz kopniec z muay thai (lowkick, kolano, front) takze opadajacy sidekick na kolano, stopuje przeciwnika, moze uszkodzic kosc,
4) axe kick javascript:emoticon(%27%3A)%27) - robisz axa wchodze w ciebie impetem i ladujemy w parterze,
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Nuit nie badz taki do przodu bo ci z tylu zabraknie :)
A gdzie to ja niby mowilem o combacie he :?:
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
ja sam tego nigdy nie robilem, powiedzialem tak bo tak uczy KUps, moze ujolem to w zla forme...A tak przy okazji, ale sporo u Ciebie naprawde ciekawych informacji, skad znasz to sformuowanie rabit-punch????, nie spotkalem sie aby ktos go u nas uzywal, ja sam znam je z podrecznika "Figt or die" pod wojska amerykanskie
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Mialem z combatem do czynienia po ludziach , ktorych uczyl Kups ( ooo .. pamietny i wrednie rozwiazany 56-ty :( ) .
Heh .. wlasnie z tamtad pochodzi rabbit-punch .. z ich technik - szkolenie US Rangers i Navy Seals.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
a tak ogolnie to noza...mozna wykonac wiele technik recznych jak i noznych tylko trzeba byc zdecydowanym w dzialaniach jak juz kopiesz to kop mocna szybko i celnie...bo inaczej ten noz wyladuje gdzies na tobie a tego to ja nei zycze....:)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
A wracajac do skutecznych kopniec .oprocz low kick... hmm....kakato geri...nie pamietam dokladnie chodz mi o kopniecie w kolano kantem stopy..jak yoko geri gedan....a co do przydatnosci kakato kaege..w walce sportowej owszem szczegolnie w tkd.. a na ulicy coz ..chyba ze przeciwnik nie jest duzo wyzszy i my jestesmy dobrze rozcianieci i mamy mozliwosc mocnego kopniecia w obrecz barkowa...fajna sprawa jak juz spadnie...pieta..komus na...obojczyk..trudno jest w tedy ustac gorzej jezeli ktos jest ....szybki i bystry to bedzie wiedzial co robic jak leci takie kopniecie... miejmy nadzieje ze nie bedzie :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Ja tylko zauwazam prawidlowosc : na ulicy goscie korzystajacy z noza w 99% nie konczyli zadnych treningow uczacych jak sie tym poslugiwac , maja nedzny sprzet i to co potrafia wyrobili sobie z walka im podobnym.

Wychodzac na przeciw takiego klienta wiem , ze on sie nie spodziewa mojego kopniecia w reke z nozem. Szanuje go ale zakladam ten brak umiejetnosci ;) Po drugie .. znam poziom swoich umiejetnosci , swoje slabosci i braki. Wiem jak wyglada walka nozem bo sam z niego korzystam ( od scyzorykow po maczety i miecze balisong ). Mozna powiedziec , ze stajac z nozem na przeciwko noza albo po prostu na przeciwko noza wiem jak sie ma sytuacja ( chociaz zakladam margines bledu).
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
oczywiscie mozna zawsze..probowac....i zawsze jest ryzyko..ale ryzyko sie zmiejsza jezeli technika bedzie wykonana szybko i mocno ... ii celnie.. to jest podstawa trzeba byc zdecydowanym w dzialaniach bo jak bedzie typowy ulicznik ktory dostanie raz po ryju i ty stwierdzisz ze mu to juz wystarczy to sie mylisz wstanie i sprzeda ci duzo wiecej tub w dynke... coz bywa albo lejesz albo spier****sz
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Pepe 8O .. ekhem ... powiem ci jedno ... jak juz wale w goscia i mam szanse robic to jeden na jednego do konca to koncze jak on juz lezy :) .. no chyba , ze trafiam na klienta , ktory zaczyna mnie obrabiac to wtedy wale do czasu mozliwosci ucieczki ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024