Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiek a wydolność.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Wiek a wydolność.
Spotkałem na forum wypowiedzi, że w polskiej reprezentacji średnia wieku to 27 lat, więc to już "dziadki". Co o tym sądzicie? Według tego osądu, ja startuje w kategorii geriatrycznej, bo jestem parę lat po 30-tce. Ale niewielu znam małolatów, którzy są w stanie za mną nadążyć. Maratończycy są przeważnie w przedziale wieku 30-40 lat. To podobno wiek najwyższej wydolności dla człowieka.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.
Szczyt wytrzymałości człowieka to średnio około 30 lat- w każdym razie to jest górna granica po której wydolność spada... :(

Oczywiście jest to granica dla ludzi nietrenujących- bo w wypadku treningów uzależniona jest od ich rodzaju...
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.
Ja slyszalem ze maxymalna ydolnosc mezczyzna osiaga miedzy 30 a 45 rokiem zycia.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.
Zeby byla scialosc, to co slyszalem odnosilo sie do trenujacych osobnikow.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.
Ja już mam duuużżżzo po 40 - tce i jakoś nie narzekam na kondychę. Na macie przypuszczam nie jednego dużo mlodszego poponię( nie piszę o zawodnikach, zawodowcach to inna bajka ). Szczyt wydolnościowy mojej formy moim zdaniem nastapił w wieku 30 kilku lat, a poźniej ( z wielkim żalem ) muszę się przyznać idzie do dołu. Wazna jest systematyczność w treningu . Ja np trenuje 5 razy w tygodniu, w tym 2 razy stukam na woreczku po 15 do 20 minut. Później "siostro tlenu " ( jok )

Góra zgredzi ( a tak wszysto w porzadku )
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.
Ja uważam, że do 30-tki...
mkimura... Twój argument (z innego postu), że maratończycy są w wieku 30-40 lat to kiepski argument... po prostu chodzi o to, że po 30 spadają szanse ludzi na osiąganie sukcesów w innych sportach (biegach krótkodystansowych etc.).. Z kolei młodzi też nie garną się do maratonów, gdyż jak to młodzi ;) są inne dystanse na których są w stanie rywalizować... Tak to już jest... maraton to taka niszowa dyscyplina biegowa, za którą biorą się byłe bądź niedoszłe gwiazdy biegów <10km.

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.
Mam po trzydziestce i teraz mam najlepszą wydolność w swoim życiu...

:)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.

Ja uważam, że do 30-tki...
mkimura... Twój argument (z innego postu), że maratończycy są w wieku 30-40 lat to kiepski argument... po prostu chodzi o to, że po 30 spadają szanse ludzi na osiąganie sukcesów w innych sportach (biegach krótkodystansowych etc.).. Z kolei młodzi też nie garną się do maratonów, gdyż jak to młodzi ;) są inne dystanse na których są w stanie rywalizować... Tak to już jest... maraton to taka niszowa dyscyplina biegowa, za którą biorą się byłe bądź niedoszłe gwiazdy biegów <10km.

Pozdrawiam
PERUN


Maraton to dyscyplina niszowa... A triatlon tez jest dyscypliną niszową, mój drogi, gdyż na świecie jest niewiele organizmów zdolnych znosić takie obciążenia. A twierdzenie, że za maraton biorą się dziadki, bo nie mają szans w średnich dystansach, to brednia. Podaj dyscyplinę, która wymaga żelaznej kondycji a w której przewagę mają małolaty. Tak na marginesie, co powiesz o boksie zawodowym? Wszyscy największe osiągnięcia mają po 30, i co? To też niszowa dyscyplina dla emerytów co nie mieli szans w boksie amatorskim? Przeskacz 3 rundy, i wyobraź sobie siebie po 8. A poza tym ile masz lat, żeby próbować dyskutować na temat wydolności po 30-tce? Na oko 17. Wtedy mi też się wydawało, że 30-to latek to geriatryk.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.

30-to latek to geriatryk.


Dzięki...
Kiedyś może wybaczę, ale na peno Ci nie zapomne... :-)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.

30-to latek to geriatryk.


Dzięki...
Kiedyś może wybaczę, ale na peno Ci nie zapomne... :-)


He, he - witam w klubie. Cytat wyjęty z kontekstu i przeinaczony :lol:
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.

...co powiesz o boksie zawodowym? Wszyscy największe osiągnięcia mają po 30, i co?...

Boks zawodowy jest dla doświadczonych zawodników... Wszyscy oni przechodzą etap boksu amatorskiego, po czym rezygnują, bądź przechodzą na zawodostwo. Taka jest po prostu kolej rzeczy.

...ile masz lat, żeby próbować dyskutować na temat wydolności po 30-tce? Na oko 17. Wtedy mi też się wydawało, że 30-to latek to geriatryk...

No na tej fotce którą widać przy nicku to powiem, że zrobiona była gdy miałem 19lat... ale to już jakiś czas temu... A teraz to już mam trochę po dwudziestce ;) Miło słyszeć, że wyglądam na młodszego.. wszyscy mi to mówią... Mam nadzieję, że jak stuknie mi 50-tka też tak będą mówić :)

No właśnie mkimura ile masz lat? Jesteś już po 40? To piękny wiek... niektórzy mówią, że to druga młodość dla faceta :wink: . Teraz w erze viagry facet jest młody nawet po 60-tce :)

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.

No właśnie mkimura ile masz lat? Jesteś już po 40? To piękny wiek... niektórzy mówią, że to druga młodość dla faceta :wink: . Teraz w erze viagry facet jest młody nawet po 60-tce :)

Pozdrawiam
PERUN


Gdybyś czytał uważnie ( pierwszy post ) to byś wiedział. Ale w twoim wieku, roztrzepanie :lol: to rzecz normalna. Wybaczam. :wink:
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.

...Gdybyś czytał uważnie ( pierwszy post ) to byś wiedział...


Ty masz rację :oops:

PERUN
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a wydolność.
mkimura.. Chciałem napisac "Tu masz rację"... No właśnie... bo zgadzam się tylko, że nie zauważyłem jak napisałeś swój wiek ;)

PERUN

PS. Szkoda, że nie można tuż po napisaniu postu wprowadzać korekt :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024