Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skoki bungee


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Skoki bungee
Skakał ktoś na bungee
Jakie wrażenia?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
Super!
Polecam...


R.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
100 % adrenalina, najfajniej jest po skoku bo wtedy juz jestes kozak 8) ,
A przed jest "troche" strachu,wjezdzajac na gore czulem calkowite odretwienie i jeszcze powiem ze 55 metrow to calkiem wysoko.

Sam skok to juz ekstra sprawa jak poczujesz ze jednak przezyles :) i lina ciagnie cie spowrotem w gore i w dol.Poprostu totalny odlot.

A po skoku oprucz tego ze mi sie lapy trzesly to jak koles wypisywal dyplom to sie dlugo zastanawialem zanim powiedzialem jak sie nazywam :fadein: . Ale i tak wszystkim goraco polecam BUNGEEEEEE
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
Jakbym miał kiedykolwiek skoczyć (a chcę jak cholera) to tylko nad wodą, z częściowym zanurzeniem głowy :) . Nad wodą, bo kiedyś w Sopocie podczas skoków pękła lina i osoba skacząca lekko się na piachu połamała :? .
Widziałme tą pęknietą linę. Wiecie jak wygląda lina do bungee? To sznur gruby jak łydka mężczyzny złożony z setek linek - gumek takich, jak w majtkach. Jak to zobaczyłem, to mi się słabo zrobiło.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee

nad wodą, z częściowym zanurzeniem głowy

fajna sprawa ale z tego co wiem w Polsce takie skoki sa zabronione :(

Nad wodą, bo kiedyś w Sopocie podczas skoków pękła lina i osoba skacząca lekko się na piachu połamała .

Nad woda tez bys sie polamal no chociaz szanse na przezycie chyba bys mial(a i zalezy tez od wysokosci)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee

fajna sprawa ale z tego co wiem w Polsce takie skoki sa zabronione :(


W Gdańsku były, ale jakieś 6 lat temu...
  • 0

budo_czaro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
super sprawa - polecam!!!
jak skakałem to najpierw mnie i kumpla zważyli a potem odpowiednie liny dawali. kumpelm wjechał gdzieś na dziesięć metrów i zaczęli zjeżdżać. myślałem że cykor go obleciał ale okazało sie że dali mu złą linę!!! :) przestraszony
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
Witam wszystkich :)

Skoki bungee w Polsce wg. mnie to kupa. W większości są to zwykłe podnośniki, z którch skaczą i gruba baba i chudy gość na tej samej linie. Zastanawiam się w jaki sposob dostają na to koncesje. Poza tym kasa jaką trzeba zapłacić jest też nie warta tej zabawy.
W większości aeroklubów w Polsce za 350 zł można sobie zrobić podstawowe szkolenie spadochronowe. W tym mamy 3 skoki. A potem to już średnio 10 zł za skok z 1000m. Więc zamiast raz z 20 na bungii skoczysz sobie z 7 razy na spadaku z samolotu. Jak ktoś lubi wrażenia chyba bardziej się "opłaca".

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee

Więc zamiast raz z 20 na bungii skoczysz sobie z 7 razy na spadaku z samolotu. Jak ktoś lubi wrażenia chyba bardziej się "opłaca".


Właśnie! Chciałem powiedzieć to samo... ale jakoś zebrać się nie mogłem, w końcu to off topic :)
Jak ktoś szuka wrażeń to skoki są w sam raz... ja próbowałem i nic nie jest w stanie opisać emocji związanych ze skokami spadochronowymi :twisted: :)

To jak bardzo jest to ekscytujące, widać na tej fotce, jak na DŁONI :) ...
Dołączona grafika

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
tez chcialam skoczyc, no ale nie wiem czy moge. Czy to nie jest niebezpieczne dla stawowo kolanowych, przeciez to jest mocne szarpniecie?? Czy jezeli mam kontuzje kolan to moge skoczyc?? :?
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
Lepiej jednak zalecz kontuzję najpierw. Zawsze istnieje ryzyko, choćby nawet kretowiska :P A poprawienie takiej kontuzji to już może prowadzić do kalectwa. W końcu gdzie nam się śpieszy?

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee

Lepiej jednak zalecz kontuzję najpierw. Zawsze istnieje ryzyko, choćby nawet kretowiska :P A poprawienie takiej kontuzji to już może prowadzić do kalectwa. W końcu gdzie nam się śpieszy?

Pozdrawiam, Aviator

w zasadzie to juz jest wyleczona, ale mialam na to kolano 2 operacje i usuneli mi kawalek lekotki, wiec chyba nie bede probowala :cry:

jeszcze mi sie rozwali do konca i wtedy kaplica :angel:
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
Modzewa...
Jeśli naprawdę masz ochotę poskakać to nie poddawaj się tak szybko. Skaczą nawet ludzie na protezach i brak nóg nie był dla nich progiem nie do przestąpienia. Przede wszystkim o Twoich predyspozycjach do skakania zadecyduje lekarz. Tak więc po pierwsze zdecyduj się. Po drugie zorientuj się gdzie w Twojej okolicy prowadzone są szkolenia spadochoronowe (w sensie - najbliżej). Udaj się tam. Popytaj, porozmawiaj, dowiedz się ile to będzie kosztowało. Po trzecie przmyśl to jescze raz na spokojnie. Po czwarte skierują cię na badania. Po piąte dasz się przebadać i być może niedługo później, jeśli nie zabraknie Ci ochoty i determinacji pozostanie tylko..... wyskoczyć :P Choć wśród braci latającej panuje mniemanie, że tylko człowiek niespełna rozumu wyskakuje ze sprawnego samolotu. :P

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Aviator
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
Aviator dziekuje :D moze sie zdecyduje na to po maturze i po wynikach o dostaniu sie na studia. Musze to jeszcze przemyslec :wink:
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee

Choć wśród braci latającej panuje mniemanie, że tylko człowiek niespełna rozumu wyskakuje ze sprawnego samolotu. :P


Pewien szybownik w Aeroklubie Warszawskim wprost powiedział, że jesteśmy "dawcami organów" :) ... On sam miał okazję skoczyć raz w życiu... i powiedział, że "już nigdy więcej!" :wink:

PERUN
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee

Pewien szybownik w Aeroklubie Warszawskim wprost powiedział, że jesteśmy "dawcami organów"


Po skoku to chyba raczej te organy jedynie by sie nadawaly na pokarm dla rybek :?
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Skoki bungee
Heh... dla mnie to nawet nie jest śmieszne. Co gość, który skoczył raz z balastem w portkach może wiedzieć o spadochroniarstwie? Właśnie takie wypowiedzi ludzi, którzy na prawdę nie mają pojęcia o czym mówią, wypaczają rzeczywisty obraz lotnictwa, w każdym jego wymiarze. Trudno się potem dziwić, że wetuje się Ustawę o Prawie Lotniczym w sejmie, tłumacząc to wydarzeniami z września w USA. Ech gdzie te gromy co nam rozum dadzą. :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024