Skocz do zawartości


Zdjęcie

Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Co byście polecili jako domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń?

Trzeba wziąć pod uwagę niewielką ilość miejsca (a właściwie brak miejsca) do ewentualnego montażu no i ogólne trudności z montażem czegoś na stałe (ach, te meble). Worek w takim przypadku odpada.

Myślałem, żeby coś pokombinować z tarczami do uderzania, ale jak i gdzie je zamontować? To by była dobra rzecz, bo nie zajmuje dużo miejsca...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Slawek jezeli mozesz zamontowac dwa drazki na scianie ( cos w stylu drabinki ) to mozesz spokojnie do tego przyczepic duza tarcze ( ja jak mieszkalem w bloku to tak robilem, ale sasiedzi sie burzyli )
Jezeli masz stalowe framugi mozesz wstawic tam sruby podporowe i nad tym przymocowac drazek do podciagania sie a do niego mozesz nastepnie mocowac maly worek treningowy. Sruby beda trzymac drazek i zapobiegna temu ze bedzie spadac w wyniku wahan worka.

Jezeli masz troche pieniedzy mozesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kupic specjalna makiware do montowania na scianieDołączona grafika
Mozesz tez zainwestowac w cos takiegohttp://store2.yimg.com/I/superfoot_1686_12084479 mozna to kupic np w Go sport i w innych wiekszych sklepach sportowych.

Glowny problem to miejsce. Nie wiem jakie masz warunki wiec trudno mi cos konkretnego tobie poradzic. Jezeli mieszkasz w bloku i masz piwnice, to najlepiej jest stoczyc boj z familia o piwnice, i tam sie urzadzic. Bo ja masz dom z ogrodem to jest tez kupe fajnych rozwiazan. Mam kasetke Marco Lala z czyms takim i jezeli bedziesz zainteresowany to moge Ci przegrac.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Rozwiazan jest naprawde duzo, powiedz jakie masz warunki a napewno cos da sie wymyslic.
POzdrawiam serdecznie
Piotrek
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Piotrek, z jakiego sklepu www są to fotki?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Pierwsza z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] reszta z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale tam jest dosc drogo :(
Piotrek
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń

Slawek jezeli mozesz zamontowac dwa drazki na scianie ( cos w stylu drabinki ) to mozesz spokojnie do tego przyczepic duza tarcze ( ja jak mieszkalem w bloku to tak robilem, ale sasiedzi sie burzyli )

Mam jedną ścianę, za którą jest szyb windy, więc można by postukać słuchając jednocześnie głośno muzyki. :D
Tylko, że musiałbym najpierw wywalić trochę mebli, żeby zrobić miejsce, bo pokój jest mały (jakieś 2,5 x 3,5 m). :(

Jezeli masz stalowe framugi mozesz wstawic tam sruby podporowe i nad tym przymocowac drazek do podciagania sie a do niego mozesz nastepnie mocowac maly worek treningowy. Sruby beda trzymac drazek i zapobiegna temu ze bedzie spadac w wyniku wahan worka.

To by był ciekawy pomysł, choć wolałbym raczej tarczę niż worek. A może 2 drążki, ten drugi niżej - tyle, że musiałby być zdejmowany? Wtedy można by jakoś umieścić tam tarczę.

Mozesz tez zainwestowac w cos takiegohttp://store2.yimg.com/I/superfoot_1686_12084479 mozna to kupic np w Go sport i w innych wiekszych sklepach sportowych.

Wygląda ciekawie, ale odpada ze względu na miejsce.

Glowny problem to miejsce. Nie wiem jakie masz warunki wiec trudno mi cos konkretnego tobie poradzic. Jezeli mieszkasz w bloku i masz piwnice, to najlepiej jest stoczyc boj z familia o piwnice, i tam sie urzadzic. Bo ja masz dom z ogrodem to jest tez kupe fajnych rozwiazan. Mam kasetke Marco Lala z czyms takim i jezeli bedziesz zainteresowany to moge Ci przegrac.

Mieszkam w bloku i ilość miejsca jest nieduża. Piwnica odpada, bo jest tam za dużo rzeczy, których nie byłoby gdzie upchnąć. No cóż, poza tym drążkiem to chyba pozostaje tylko czekać na wyniesienie się "na własne śmieci". :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Ja w zamierzchłych czasach mieszkając w bloku w piwnicy na korytarzu na rurach worek wieszałem, po zabawie chowałem do do piwnicy, w ten sposób i domownicy byli zadowoleni i sasiedzi, bo woleli ogladać mnie w piwnicy niz słuchać podczas meczu :)

No może szczury czuły pewien dyskomfort, ale ich nie pytałem o zdanie... zresztą sąsiadów tez nie...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń

Co byście polecili jako domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń?


A nie masz rodzeństwa :wink: ?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Nie... :(
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń

A nie masz rodzeństwa :wink: ?

Mam, ale brat mieszka gdzie indziej... :(
A tak mógłby przynajmniej tarczę trzymać i problem byłby rozwiązany.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń

A tak mógłby przynajmniej tarczę trzymać i problem byłby rozwiązany.


A jakby nie chciał trzymac też problem byłby rozwiązany... :twisted:
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń

Pierwsza z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] reszta z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale tam jest dosc drogo :(
Piotrek


Super rzeczy, kupowałeś tam coś?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
W kamikaze kupilem kimono. I jestem bardzo zadowolony. Natomiast w tym drugim sklepie jeszcze nie, ale zbieram pieniadze :) Jezeli nie macie wypuklej karty kredytowej, to wyjsciem jest dokonanie przelewu, ja tak robilem, tylko trzeba do nich napisac.
Piotrek
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Jakie kimono? Widziałem tam jedno za 179 Euro i powiało grozą. Ale ta makiwara na ścianę wygląda interesująco. Ile trwało od złożenia przelewu do dostarczenia?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Kimono na polskie kosztowalo jakies 180 zl. Przelew kosztuje okolo 30 zl w zaleznosci od banku, sama czynnoc trwa okolo 5 minut - musisz wypelnic formularz a przelew "idzie" okolo 7 dni. To wszystko. Kimona sa tam rozne i maja rozne ceny, ale jakosciowo to towar pierwsza klasa, oryginalne japonskie.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Super, a jeszcze czy kupiłeś dokładnie na wzrost, czy większe? Bardzo się kurczy po praniu?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
hmmmm poszedlem za rada trenera i kupilem wieksza, ja mam 182cm a kupilem GI na 200cm wz - gora jest super tylko troche dlugawa przy dole ale rekawy sa spuer, spodnie sobie podwijam, wieksza jest wygodniejsza, ale wydaje mi sie ze lepiej kupic wieksza o 10 cm. Kurczyc sie nie kurczy, naprawde dobry material. :D Polecam, jak napiszesz do nich maila to przysla Ci do domu darmowy katalog.
Piotrek
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Dzieki, jakbym coś kupił to dam znać.
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
ja zrobilem tak, kij od miotly na szafe , na to polozylem takie gowno cos jak blat od stolu plastikowy, na to jakies obciazenie , plecak z butelkami w srodku
na trzonek od kija zawiesilem inny plecak, do srodak koc, plecak zapialem i jest git
ale ze wzgledu na polozenie nie moge cwiczyc lewych roundhouseow
  • 0

budo_el sanchez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:NowySącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń

ja zrobilem tak, kij od miotly na szafe , na to polozylem takie gowno cos jak blat od stolu plastikowy, na to jakies obciazenie , plecak z butelkami w srodku
na trzonek od kija zawiesilem inny plecak, do srodak koc, plecak zapialem i jest git
ale ze wzgledu na polozenie nie moge cwiczyc lewych roundhouseow


no ładnie ładnie :) :):)
Ale czy to sie nie rozlatuje przy mocniejszych kopnieciach :?:
  • 0

budo_el sanchez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:NowySącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Domowy sprzęt do ćwiczenia uderzeń
Bo wydaje mi sie że jakbym tak zrobil u siebie to jak mocniej kopne to pospada wszystko... i lipa :evil: :evil: :cry: :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024