Skocz do zawartości


Zdjęcie

piwo a silownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

piwo a silownia
....hhhmmmm....
no wlasnie.... kolega mowil mi, ze gdy bakuje sie z kreatyna (albo czyms podobnym) to miesnie rosna szybciej, bo wypelniaja sie jakims plynem... - wtedy nie mozna pic alkoholi bo ta "woda" "schodzi" (i co za tym idzie pakowanie jest o dupe rozczasc).... ale powiedzil mi tez, ze gdy pozniej pakujesz przez pewien czas bez dodatkow to te miesnie wypelniaja sie tkanka (miesien wlasciwy? tkanka laczna?) i to juz nie "schodzi"...
ktos moze to potwierdzic, opisac dokladnie?
Jak moc balowac z kolesiami i byc szerokim?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Piwo bezpośrednio po treningu mimo, ze super smakuje jest podstawowym błedem dietetycznym.
:(
Piwo zawiera kwas moczowy i przez to dodatkowo zakwasza organizm...
:(

R.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Kiedys wziałem na siłownie piwo, wypiłem 1/2, położyłem się pod normalnym dla mnie ciężarem i mnie sztanga przygniotła. Po prostu mięśnie się rozluźniają. Ale jak na trening karate przyszedłem po dwóch, to trener nie mógł sie na mnie napatrzeć, takie miałem luźne i szybkie techniki, oraz sateczne pozycje. Ja na co dzień jaskółki nie zrobię (jakies problemy z błędnikiem) ale po 3 piwach to mogę i godzinę stać :) .
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Jak narazie wszyscy sa zgodni!!!! tak dalej! jestesmy sportowcami nie alkoholikami... 8)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Ja jestem pewien ze przynajmniej mi:
- piwo nie szkodzi mi na sile ani na mase miesniowa, ale za to rosnie mi przez to bebech jak nie wiem co.
- :) inne aolkochole, sprawiaja ze 1 trening po popijawie jest straszny, mecze sie i poce na nim jak swiniak na uboju, ale potem wszystko wraca do normy. Moim zdaniem jak czasem na jakiejs imprezce dam czadu, to nic. Przeciez powinno sie kozystac z zycia, bo dobra forma to nie wszystko. Oczywiscie bez przesady, zeby np raz na tydzien albo czesciej. Ale zdaza mi sie taka 1 imprezka w miesiacu lub zadziej i wtedy nie zaluje sobie. Ale to tylko moj punkt widzenia.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
jasne... :drinking:

:)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia

- piwo nie szkodzi mi na sile ani na mase miesniowa, ale za to rosnie mi przez to bebech jak nie wiem co.


To tez jest miesien tzw. Miesien Piwny :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
W latach 70' modne było trenowanie ( sporty siłowe ) metodą "na ćwiartkę". Dwaj kolesie strzelali przed treningiem ćwiartkę gorzały i dalej mocować się z ciężarami. Alkohol pobudza i uśmierza ból. Ale była to domorosła metoda i bardzo, bardzo głupia. Przede wszystkim alkohol wypity przed wysiłkiem dodatkowo podnosi ciśnienie krwi a poza tym powoduje niedotlenienie serca . A widział ktoś kiedyś wysportowanego pijusa? :drinking:
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
nie chodzi mi o to zeby popijac przed treningami jak jakis alkoholik.... :) czy urzadzac jakies ostre libacje

ale czy ciezko odrobic straty w miesniach, np. po kilku browarach w sobotni wieczor
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
To tez jest miesien tzw. Miesien Piwny :) [/quote]

Koledzy z Bawarii mówią, że prawdziwy mężczyzna powinien mierzyć jakieś 120cm.... ale w pozycji leżącej :) :)

Ale tak poważnie, to ja też już nie piję piwa ani przed ani bezpośrednio po wysiłku. Pocę się wtedy niemiłosiernie i moc ze mnie uchodzi. Alkohol przed wysiłkiem podnosi ciśnienie krwi i działą kiepsko na serce.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Zakladajac taka sytuacje ze wypijesz sobie w sobote pare :wink: browrow i w niedziele nie idziesz na silownie, to pewnie, moim zdaniem nie ma zadnych przeciwwskazan. Ale wiem sam po sobie ze ten brzuch jak sie pije piwo a brzuch jak sie w ogole go nie pije to inny brzuch.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Mi sie wydaje ze wszystko w rozsadnyh ilosciach jest dla ludzi. Ale raczej bym unikal picia alkocholu na silowni(bo po alkocholu ludzie czesto staja sie zbyt ambitni a na silowni to troche niebezpieczne moze byc ;) ) albo tez tuz po no chyba ze czlowiek chce zaoszczedzic a szybko sie zmasakrowac bo ja po ciezkim treningu to 2-3 browarki i jestem juz gotowy ;)

Choc pamietam ze jak sie zdarzylo raz isc na zawody w siate po wodce(ale nie wielkiej ilosci - ach ta mlodosc :P ) to gralo sie nam zajebiscie jak malo kiedy. Nie bylo stresu ze ktos cos zepsul, atmosfera na bojsku byla poprostu swietna i zesmy rozwalili przeciwnika bez problemu ze az sami bylismy zdziwieni. To taka anegdotka, wyjatek potwierdzajacy regule ;)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Piwo nie ma jakiegoś wyjątkowo destrukcyjnego działania na mięśnie. Jest jednak błędem dietetycznym, którego powinno się unikać (jak pizzy na przykład), ale na który normalny człowiek może sobie od czasu do czasu pozwolić. Wiem co mówię, bo sam piwa i pacierza nie odmawiam :)
Każda trucizna może być lekarstwem, każde lekarstwo trucizną, wszystko zależy od ilości i okoliczności.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia

A widział ktoś kiedyś wysportowanego pijusa? :drinking:


W historii polski bylo takich wielu Wilimowski, Pol, Deyna...

btw: "piwo" bezalkoholowe jest niezle dla sportowcow glownie dlatego ze jest izotoniczne, hipotoniczne, dodatkowo zawiera komplet skladnikow odzywczych nie mowiac juz o tym ze ma niezly stosunek magnezu do sodu, a alkohol w malych ilosciach moze zdzialac cuda.
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Po kilku piwach sie fajnie biega, nie czuć prawie zmęczenia.

(sprawdzone w biegach knajpa-autobus)
  • 0

budo_nukibo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia

...izotoniczne, hipotoniczne...


Przykro mi, ale na coś musisz się zdecydować, jedno albo drugie :?
  • 0

budo_śledzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grzegorzówka

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
sory ale sportowcy którzy mieli problem z alkoholem jak Best czy Deyna to chyba najpierw odnosili sukcesy w sporcie a puźniej staczali się na dno przez alkohol więc chyba wyciągasz złe wnioski lordprzemo czy jak Ci tam.

pozdro
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia

Po kilku piwach sie fajnie biega, nie czuć prawie zmęczenia.

(sprawdzone w biegach knajpa-autobus)

zgadzam sie!hehehe
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia

sory ale sportowcy którzy mieli problem z alkoholem jak Best czy Deyna to chyba najpierw odnosili sukcesy w sporcie a puźniej staczali się na dno przez alkohol więc chyba wyciągasz złe wnioski lordprzemo czy jak Ci tam.

pozdro


ok moze deyna tak, ale Pol czy Wilimowski w wielu meczach nei mogli wystapic przez swoje pijanstwo (np Wilimowski nei zostal zabrany na olimpiade w Berlinie a Pol nie strzelil swojego 40 gola w kadrze). Wiec nie wyciagam zlych wnioskow sledziu czy jak Ci tam...


Nukibo - hmm. Opieralem sie glownie na atykule w MH jakims archiwalnym. Myslalem ze pisza prawde ;P
  • 0

budo_nukibo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: piwo a silownia
Spoko. Izotoniczny - o stężeniu soli mineralnych takim jak w organizmie, hipotoniczny - o niższym stężeniu (i powoduje to tzw. "wypłukiwanie").
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024