Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza rolka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

budo_wilczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wichrowe Wzgórza

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
8O 8O :) o kurde... :) ale opis

Wlasnie speeda mi brakuje by wstac, ale jest jakis ostatnio sukces u mnie - nie podpieram sie kolanem..
Dzis trening ;) poprobuje sobie wiecej ushiro ukemi.

Dzieki za rady :)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
no dobra, moze dzisiaj mi sie uda wyslac posta bo wczoraj za chinskiego boga sie nie dalo...

generalnie podczas padu przez bark nie wale plecami, raczej sie po nich turlam i podczas padow mnie nic nie boli... zaczynaja mnie bolec plecy jak tylko zejde z maty!

moze powinnam tam zamieszkac...?
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Robie rolki caly czas , na parkiecie nawet jak jestem w domu i nic mnie nie boli..... a z betonu nie jestem ..widac cos zle robisz. !
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

zaczynaja mnie bolec plecy jak tylko zejde z maty!

moze powinnam tam zamieszkac...?

Jako uchideshi? Doskonaly pomysl!!
Co do bolu, to moze masz za slabe miesnie brzucha? Bo wtedy caly ciezar ciala musi trzymac kregloslup i miesnie plecow. Polecam robic systematycznie, przez kilka miesiecy brzuszki. Zacznij od malej ilosci i stopniowo zwiekszaj.

Rob tez rozciagania po kazdym treningu, przynajmniej 10 minut.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

amortyzując się dłońmi na wysokości pośladków.

APAS (przerażony konstrukcją logiczną powyższego opisu)

O dzizas, co za horror, amortyzacja taka prowadzi wprost do kontuzji nadgarstkow przestraszony

Przewrot do tylu zaczyna sie od kolyski do tylu. Piecset kazdego wieczoru. To powoduje ze sie stopniowo uczy jak sie "rozpedzic" poprzez odpowiednie przemieszczenie ciezaru ciala. I wtedy rolka do tylu nie ma dla nas tajemnic :wink:
Ach, i najwazniejsze, z rolki do tylu za kazdym razem sie wstaje ale tak zeby nie dotknac kolanami tatami. My to robimy poprzez nie podkladanie tylniej nogi na plasko w ushiro ukemi.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

zaczynaja mnie bolec plecy jak tylko zejde z maty!

moze powinnam tam zamieszkac...?

Jako uchideshi? Doskonaly pomysl!!
Co do bolu, to moze masz za slabe miesnie brzucha? Bo wtedy caly ciezar ciala musi trzymac kregloslup i miesnie plecow. Polecam robic systematycznie, przez kilka miesiecy brzuszki. Zacznij od malej ilosci i stopniowo zwiekszaj.

Rob tez rozciagania po kazdym treningu, przynajmniej 10 minut.


tak jak juz pisalam gdzies wczesniej w tym topicu, zrobienie codziennie wieczorem troche brzuszkow pomaga, wiec to chyba musi byc to :)
a co do zamieszkania jako uchidechi, to eee chyba nie, ja za duzy zmarzluch jestem a w budojo jest okropecznie zimno :> no, chyba ze mnie ktos przytuli...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

O dzizas, co za horror, amortyzacja taka prowadzi wprost do kontuzji nadgarstkow przestraszony

Z tego powodu napisałem, że zginasz się w pasie wpół... Zmienia się środek ciężkości i wysokość, z której spadasz i obciążenia na nadgarstki są znacznie mniejsze... Tak zresztą ćwiczy się przewrót gimnastyczny, uczą tego na AWF-ach... I przy takim przewrocie przenosisz OBIE nogi symetrycznie nad głową, zaś potylica ma kontakt z matą - bez sensu z aikidockiego punktu widzenia, ale ułatwia ćwiczenie wyrzutu nóg...

Przewrot do tylu zaczyna sie od kolyski do tylu. Piecset kazdego wieczoru. To powoduje ze sie stopniowo uczy jak sie "rozpedzic" poprzez odpowiednie przemieszczenie ciezaru ciala. I wtedy rolka do tylu nie ma dla nas tajemnic :wink:
Ach, i najwazniejsze, z rolki do tylu za kazdym razem sie wstaje ale tak zeby nie dotknac kolanami tatami. My to robimy poprzez nie podkladanie tylniej nogi na plasko w ushiro ukemi.

No, to wszystko święta prawda... :) :D :) :D :) :D
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Słuchajcie, a robicie coś takiego?

Klękasz na macie na obu kolankach. Tułów prosty, rączki luźno opuszczone i splecione na tyłku. W tej pozycji upadasz do przodu. Upadając trzeba jak najbardziej wygiąć się do tyłu. Wyginasz się po to, żeby centralnie nie przypieprzyć twarzą w matę. Chłopakom trudniej, ponieważ przy tym padzie trochę sobie miażdżą graty...
Przypominam, rączki cały czas splecione na tyłku (swoim ;-) ).

Więc jak ?
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Słuchajcie, a robicie coś takiego?
(...)
Upadając trzeba jak najbardziej wygiąć się do tyłu. Wyginasz się po to, żeby centralnie nie przypieprzyć twarzą w matę. Chłopakom trudniej, ponieważ przy tym padzie trochę sobie miażdżą graty...
Przypominam, rączki cały czas splecione na tyłku (swoim ;-) ).

Wyginanie, miazdzenie. 8O Toż to czyste SM. :oops:
  • 0

budo_wilczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wichrowe Wzgórza

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Słuchajcie, a robicie coś takiego?

Klękasz na macie na obu kolankach. Tułów prosty, rączki luźno opuszczone i splecione na tyłku. W tej pozycji upadasz do przodu. Upadając trzeba jak najbardziej wygiąć się do tyłu. Wyginasz się po to, żeby centralnie nie przypieprzyć twarzą w matę. Chłopakom trudniej, ponieważ przy tym padzie trochę sobie miażdżą graty...
Przypominam, rączki cały czas splecione na tyłku (swoim ;-) ).


Tia, tesh to czasami robimy. U nas nazywają to 'przewrót skazańca'... dość trafne określenie jak dla mnie... ... brrrrr... jak sie nie przetoczy po kancie miednicy mozna potem cienko piszczec ;)

Wilczan
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
no kurde, szlag mnie trafi. cwicze od roku a caly czas mam problem z mae ukemi. nauczylam sie zle i robie zle. chodzi o to, ze przetaczam sie przez glowe zamiast miec ja z boku. i probowalam miliona sposobow, zeby sie tego oduczyc i nie moge. ktos ma jakis pomysl jak sie oduczyc zlego wykonywania mae?
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Jesli chcesz sie nauczyc, to sie nauczysz. Popros nauczyciela by powiedzial ci co robisz nie tak. Zapytaj go wprost i niech ci da wskazowki. Potem tylko cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc... Trudno nauczyc padu przez internet, szczegolnie, gdy nie widzimy jak to robisz. Jedyne co stad (z klawiatury) moge zasugerowac, to zacznij od poprawnego przetoczenia sie w suwari waza. Wlasciwie od momentu, gdy reka prze ktora padasz dotknie maty, to pozycja ciala sie nie zmienia, wiec nic tylko uloz cialo wlasciwie, rusz biodra i turlaj sie... Ale jedynie twoj nauczyciel, moze ci dac rade i cie nauczyc. Forum tego nie zalatwi...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

no kurde, szlag mnie trafi. cwicze od roku a caly czas mam problem z mae ukemi. nauczylam sie zle i robie zle. chodzi o to, ze przetaczam sie przez glowe zamiast miec ja z boku. i probowalam miliona sposobow, zeby sie tego oduczyc i nie moge. ktos ma jakis pomysl jak sie oduczyc zlego wykonywania mae?

A do tylu jak rolke robisz? tez przez glowe??? Jak nie, to dotad cwicz ushiro ukemi, az cialo nabierze dobrego przyzwyczajenia, czyli ksztaltu podczas rolkowania. Bo rolke do przodu czy do tylu robi sie uzywajac tej samej formy ciala.
Hope it helps.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Ja się dośc długo rolki do tyłu nauczyc nie mogłem, miałem problem z początkową fazą czyli odpowiednim ustawieniem nóg, przed, i z fazą końcową czyli odpowiednim ustawieniem nóg po.
Zostawałem na macie po treningu tak długo, i ćwiczyłem aż wyszło. Trzeba byc odrobinę upartym.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
do tylu rolke robie poprawnie. sek w tym, ze jak "bawie sie" w turlanie na przemian do przodu i do tylu do niepelnego wstania to do przodu tez mi wychodzi dobrze. ale jak robie normalne mae ukemi to robie zle. moj sensei mi mowil co robie nie tak, i probowal mi pomoc na przyklad w ten sposob, ze stawal z boku i kazal mi sie na niego patrzec caly czas podczas wykonywania mae, ale to nie pomoglo, nadal przetaczam sie przez glowe... moze powinnam pocwiczyc mae na betonie, jak sobie przypieprze raz czy dwa, to mi przejdzie...? ;)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
poloz na ramieniu 100 euro.. przycisnij glowa do ramienia..... krzyknij w dojo ze jak upuscisz... to kto pierwszy tego kasa... :) :) a zobaczysz co sie bedzie dzialo... :lol: :lol:
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Mozesz poprosic kolege (lub kolezanke) aby w parterze przytrzymal na tatami twoje ramie, to przez ktore sie przetaczasz. Na judo tak uczyli kiedys.
  • 0

budo_yuna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Mam ten sam problem. Tyle ze ja mam smieszniej, bo jak robie mae ze stania i probuje trzymac prawidlowo glowe to trace orientacje i turlam sie na rozne kierunki :lol: ale tak, wiem, cwiczyc, cwiczyc 8)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Kantele, a to jeszcze jedno pytanie, czy rolka do przodu, w ogóle CI nie wychodzi, czy tylko przez jedną stronę, idzie "przez głowę" ???
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Mi nie wychodzi nadal rolka do tylu, a juz nie wspomne o tym jak trzeba w suwari waza rospedzic sie i przeskoczyc w locie lekko zgieta dwojke kolegow i zrobic rolke brrrr moje najbardziej nielubiane cwiczenie :-) Jest jeszcze takie jedno...rozpedzasz sie i wywalasz w powietrze nogi do przodu i pozniej spadajac na plecy tak sie wyginasz, ze nic nie boli. Tego to nawet nie probuje tylko padam sobie na tylek bez wypychania nog w powietrze :?
Gwiazde na koniec treningu jakos robie, ale jak przychodzi gwiazda na jednej rece, albo bez rak to kapituluje :) Jestem dosc sporych gabarytow i wydaje mi sie, ze to moze miec jakis wplyw na zrecznosc i szybkosc w czasie tych fiksow.



pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024