Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido - ptanie nic niewiedzacego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_q
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

aikido - ptanie nic niewiedzacego
witam. ja tu trefilem, przez pomlke, ale jak juz sie tu znalazlem, to postanowulem rozejrzec sie troche. mam male, lecz istotne pytanie:
czy techniki aikido nadaja sie do skutecznej obrony. inaczej czy aikido nadaje sie do prawdziwej walki?
dziekuje
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Nie, za to nadaje sie do walki nieprawdziwej czyli na niby, ale za to przez znajomymi mozna zgrywac wielkiego wojownika, albo nawet Samuraja!
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Można czasem zastosować jakąs dźwignię lub technikę (możesz go nieźle połamac), ale do realnej walki przydało by się doswiadczenie w innych MA np. Boks, karate, BJJ( :D ).
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego

czy aikido nadaje sie do prawdziwej walki?


Nigdy naprawdę nie walczyłem, w czasie II Wojny Światowej nie było mnie jeszcze na świecie, w Wietnamie był mój wujek, wojsko niestety :cry: mnie nie chciało, może kiedyś zaciągnę się na najemnika,czy do Legii /Warszawa oczywiście/. Wtedy dam Ci znać jakm to się sprawdza w prawdziwej walce.

PS
W drobnych utarczkach pewne techniki, a przede wszystkim nawyki , które wykształciły się pod wpływem przebywania w dojo nigdy mi specjalnie nie przeszkadzały.
  • 0

budo_fianna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Szczerze mowiac nigdy jakos nie udalo mi sie wykozystac aikido na ulicy...moze to dlatego ze jakos mnie nie zaczepiaja..ale musze oprzyznac ze refleks i nawyki do szybkiego zejascia z lini ataku sie przydaja..:)
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Ja tak z małego doswiadczenia uwazam ze AIKIDo da sie zastosowac w walce, na pewno nie zrobi sie wszystkich technik na jakie by sie miało ochote ale da sie zrobic .... pozatym baaardzo wazne jest zejscie z lini ataku wroga ... tego w zasadzie uczy AKIKDO

Pozdrawiam
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
To G: może odpowiem cytatem senseja Kirmiela: Zależy czego szukasz . Jeżeli chesz komuś przyłożyć to kup sobie Magnum, a jeżeli pragniesz czegoś więcej zacznij studiować aikido

pozdrowienia
Aiki
  • 0

budo_a-michael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
hmmmm.... do walki??? hmmmm..... no tak: zejscie z lini ataku, i te inne nawyki... ale wzmacnia nogi i czowiek jak cos to szybciej biega

aha, mam pytanko od razu jak jestesmy przy walce:
czy w waszych dojo dzielicie techniki na "zwykle" i takie do zastosowania na ulicy?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Nie widze róznicy.. boksera też wypuszczasz na ring czy każesz mu walić w worek najpierw?

Aiki
  • 0

budo_moth
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Mysle że sie nadaje,ale trza miec odpowiedni staz i przepracowany/przećwiczone lata,by nieźle spustoszyć :D
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Ooo, kolega się na archeologię wybiera po szkole? Pozdro
Gwyn
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Gwynnnnn :) Hehe jakie ty masz piekne posty ;) :) Po co cos jeszcze pisac jak Gwyn chyba napisal odpowiedniego posta :) :lol:
  • 0

budo_mauri
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego

witam. ja tu trefilem, przez pomlke, ale jak juz sie tu znalazlem, to postanowulem rozejrzec sie troche. mam male, lecz istotne pytanie:
czy techniki aikido nadaja sie do skutecznej obrony. inaczej czy aikido nadaje sie do prawdziwej walki?
dziekuje


Odpowiedz na pytanie: czy aikido nadaje sie do prawdziwej walki = odpowiedzi na pytanie: czy ja sam nadaje sie do prawdziwej walki.

Podobnie jest z innymi stylami... Jesli ktos za grosz nie posiada chocby namiastki predyspozycji fizycznych takich jak koordynacja, zwinnosc i odrobina sily to nie ma szans na skuteczna prawdziwa walke chocby cwiczyl niewiadomo co...

Wazna rzecza sa tez nerwy, nad ktorymi nielatwo jest zapanowac... dlatego zawsze zostaje "Uciekaido"
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Chyba predyspozycji psychicznych, bo fizyczne to możesz sobie na siłowni kupić :)
  • 0

budo_mauri
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego

Chyba predyspozycji psychicznych, bo fizyczne to możesz sobie na siłowni kupić :)


Tak, sa one najczesciej zapakowane w plastikowym wiadrze i daja niewiele poza zrobieniem z delikwenta jeszcze mniej skoordynowanego bysiora... A tak serio, to jasne ze na silowni mozna sie podszlifowac fizycznie, ale to tez wymaga dlugotrwalej ciezkiej pracy bo przeciez nie chodzi o to zeby sie nadymac jak balon.
  • 0

budo_eydur
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego
Mialem przyjemność trenować Aikido Keijutsukai. Ćwiczyłem tylko dwa lata zaczynając w wieku 14 lat. Przed nami trening mieli bokserzy. Gdy wreszcie przyjżałem się jak oni wyprowadzaja ciosy, moje przekonanie na temat skutecznej obrony Aikido przed napastnikiem, runeło. Tak pozostało do dziś. Nie mniej jednak Aikido to wspaniała przygoda, efektowna, mniej efektywna.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido - ptanie nic niewiedzacego

Ooo, kolega się na archeologię wybiera po szkole? Pozdro
Gwyn

:twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024