Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza rolka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Pierwsza rolka
moze jakies wspomnienia jak wam szlo uczenie sie rolek?

Ja to uwazalem ze mi to w ogole nie potrzebne i dopiero po tygodniu mnie przekonali zebym sprobowal...Do tej pory mi to wypominaja jak sie spotkamy 8)
  • 0

budo_lacerta
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Chodzi Ci o jazdę na rolkach??? Bardzo fajna sprawa - szczególnie po treningu jak już nie można chodzic skoczek
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Chodzi Ci o jazdę na rolkach??? Bardzo fajna sprawa - szczególnie po treningu jak już nie można chodzic skoczek


wlasciwie bardziej chodzilo mi o ukemi.....no ale skoro jestesmy w temacie jazdy na rolkach...to ja cale lato do dojo (i z powrotem i to pod cholerna gore!!!)jezdze na rolkach, no chyba ze ogniscie pada deszcz...Uwazam to za doskonale uzupelnienie treningu, tym bardziej ze musze ciagle robic slalom pomiedzy samochodami z ktorych zaden nawet nie ma zamiaru zwalniac...Ostatnio nawet (po 3 latach) zaczalem sie uczyc prawidlowo hamowac, po tym jak zjechalem 10 m na dupie po betonie zeby nie wyskoczyc na czerowne swiatla na skrzyzowaniu, bo bylo mocno z gorki :oops:
mam stare Rollerblades ale z 5 ABEC.
  • 0

budo_goniah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wuwua/london

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Też jeździłam bezpośrednio po treningach ale jest to bardziej urazowe
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

wlasciwie bardziej chodzilo mi o ukemi...


Przestraszyłem się, że o pierwsze relanium wariat

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_moniś
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

moze jakies wspomnienia jak wam szlo uczenie sie rolek?


Moja nauka trwa nadal.
Początki były trudne, na szczęście były ochraniacze na kolanach i dłoniach, z nałokietniki nie zostały jeszcze wypróbowane choć zawsze są tam gdzie powinny. Gdy pieprznęłam kolanami o asfalt podziękowałam niebiosom,że mam ochraniacze bo z kolana zarobiłaby się miazga. Raz zrobiłam fikołka do tyłu i wylądowałam na pupie a dokładniej na kości ogonowej ... oj.. to bolało. Nikt jeszcze nie wymyślił ochorony na tę część ciała, a może i dobrze bo pewnie przez próżność i tak bym tego nie ubrała.
A tak poza tym uwielbiam jeździć na rolkach.
Największą dla mnie frajdą są zjazdy. Najpierw trzeba się nieźle zmęczyć by wjechać a potem kilka dobrych minut zjazdu - na pełnej prędkości. Jedyny mankament jest taki ,że pod koniec mojej trasy jest zamiana nawierzchni asfaltu na gruboziarnisty i przy zjaździe, już po kilku sekundach, w wyniku niesamowitych drgań nie czujesz nóg. Osobiście nie sądze by takie zjawisko było zdrowe więc robię w tył zwrot wjazd na góre i zjazd z drógiej strony .... a tam niespodzianka, jest tam dosyć stroma górka, trochę krótsza ale bardziej stroma przy zjeździe dochodzę do 30 km/h a najlepsze jest to ,że kończy się zakrętem 90 st. - na wprost ściana lasu :D

Pamiętam też taką sytuację z początków nauki. Ojczulek chciał pokazać mi nową drogę, którą mogłabym jeździć. On był na rowerze ja oczywiście na rolkach.
Był fajny, długi zjazd w pewnym momencie patrzę na końcu drogi na całej szerokości czarny pasek, myślę kratka z śiekówki. Im jestem bliżej tym przerwy są większe . Zaświtała mi myśl jak w to wjadę to rolka ugrzęźnie ...rany boskie..... zabiję się. I poraz pierwszy zebrałam się na odwagę....... i skoczyłam.

Z przyjemnością poczytam sobie Wasze przygody
Pozdrawiam Monika
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
ja przejechałem się raz... i już nigdy więcej...
to zbyt niebezpieczne wariat

PERUN
  • 0

budo_moniś
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Bo to jest tak jak z każdym sportem włącznie ze sztukami walki
poprostu wiesz, że to jest to co chcesz robić.
Jeśli dana czynność człowiekowi nie podpada to albo będzie to robić żle albo szybko zrezygnuje, albo i jedno idrugie.

Moje marzenie o jeździe na rolkach zaczęło się gdy miałam ok 18 lat (wtedy to stały się one bardziej popularne) miałam już odłożone pieniążki - zbierałam kilka miesięcy- ale pech chciał, że miałam wypadek na nartach i marzenie zostało odłożone na kilka lat.
Niedawno stwierdziłam, że jestem już za stara by rezygnować z tego co przyjemne i po 7 latach zrealizowałam marzenie.... oczywiście też na początku jeździłam jak "kaleka" ale teraz .......szkoda gadać 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

moze jakies wspomnienia jak wam szlo uczenie sie rolek?


Nikt jeszcze nie wymyślił ochorony na tę część ciała, a może i dobrze bo pewnie przez próżność i tak bym tego nie ubrała.
Pozdrawiam Monika


nie masz racji...jak zaczelismy sie uczyc jezdzic na snowbordzie to pod spodnie na tylek wkladalismy poduszke, fakt ze trzeba znalesc spodnie nieco szersze :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
jakie q..wa rolki ??
Aiki
  • 0

budo_goniah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wuwua/london

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Z ochraniaczy przy normalnym jeżdżeniu najważniejsze nadgarstki, kolana polecam przy początkach jazdy do tyłu a łokcie przy skakaniu.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

jakie q..wa rolki ??
Aiki


eeeech...chcialem pogadac o mae ukemi, ushiro ukemi...itd, ale sie chyba nie udalo...
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Sczepan nie popadaj w kompleksy. ja też jeżdze na rolkach (jezdziłem kiedyś). A o do ukemi. to spoko szybciutko skumałem ukemi. i jest fajnie. raz nawet jak cie potknąłem to mi wyszlo mae ukemi :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Szczepan... pisz może roleta... albo wałek.. na pewno ktoś skuma :-)))

Aiki
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Albo po "dziecięcemu" fikołki zamiast rolek...
W moim przypadku były to trzy tygodnie: trafiłem z kolegą na początku do grupy średniozaawansowanej gdzie około 14-16 osób baaardzo szybko nas nauczyli kompletu fikołków. Tak się teraz zastanawian i troszkę dziwię, że nikt sobie przez tyle czasu nic nie połamał... :)
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
a ,ja się pochwaliłem ze potrafię ukemi. no i wczoraj na treningu przy robieniu mae ukemi przezx kolegę tak nieszczęsliwie zachaczyłem o niego że zaliczyłem cudowną glebę na plecki. poźniej ja bylem na dole i jeszcze chłopak dobil mnie zachaczając moje żebra kolankiem. No i znowu bede 2tygodnie kwiczał z bólu. :cry:

Ale porażka :( :cry:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Nie porazka Zales, jest takie stare powiedzenie "co cie nie zabije to cie wzmocni" :lol:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Szczepan... pisz może roleta... albo wałek.. na pewno ktoś skuma :-) ))












prawde mowiac jak zobaczylem 'rolka' to skumalem , ale jak przeczytalem posty to zgupialem do reszty :?


a juz roleta czy walek to mi sie kojarza z IKEA wariat



a rolki (te z maty) byly OK, mialem fuksa, bo na treningi sciagnal mnie kumpel co juz rok cwiczyl i przeszedlem intensywny kurs padania na wszystkie mozliwe sposoby :roll: tak ze po miesiacu moglem cwiczys twardziochy bez wiekszych problemow... dopuki nie doszlo do sprawdzania poprawnisci naszych ukemi na parkiecie... wtedy moja dupa troszke cierpiala

przy okazji - znacie lepszy system sprawdzania jak to jest naprawde z tymi waszymi padami???
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
ukemi na parkiecie? heh.. no.. na starość sie odezwie... i nie jest to przyjemne

Aiki
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Jeśli chodzi o parkiet itp to ja wole zrobić 10 wysokich padów niż jedno mae ukemi.

Adam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024