Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yoshinkan Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Yoshinkan Aikido
Pytanie do wszystkich:
czy ktos kiedys cwiczyl z kims z Yoshinkanu? moze ktos byl na jakims stazu - pytam, bo moja rodzima organizacja wlasnie powoli rozkreca ow styl w Polsce...
no i chcialbym jakies wrazenia uslyszec

przy okazji zerknijcie na:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
dalem tez info na forum, w dziale obozy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
odnosnie otwartego obozu z Hiromichi Nagano Sensei w sierpniu w Zakopcu
(ktos by sie pisal?)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido
Trafiłem kiedyś do dojo Yoshin, urzekająca forma pełna ortodoksji.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido
taaaa...
bylem w tenweekend (19-21.IV) na stazu Yoshinkan i rzeczywiscie - jak pomysle to bylo tak jak napisal MM. forma jest jedna "Yoshinkan Styl" i trzymaja sie tego kurczowo, no ale taki pewnie byl Shoida, no i nic sie nie poradzi. Za to pozycja i caly ruch dostojny na maxa, naprawde urzeka... :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido
no niezly ten Yoshinkan technicznie rzecz biorac, maja skuteczne podejscie do technik. Ale za sztywny, zdecydowanie, jak na moj gust. Ja lubie duza dynamike treningowa, i adaptowanie sie do roznego rodzaju atakow a nie robotyke. Ale troche mozna to pocwiczyc, zeby miec chociazby dobre podstawy.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido
podstawy rzec by mozna w Yoshinkanie rzecz podstawowa :)
nie ma bez nich treningu...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido
Ćwiczyłem przez jakiś czas w Meidokan Dojo u D. Rubensa Sensei'a
(tłumaczył książki Kancho na j. angielski) i na stażu z Takeno Sensei 8 dan Yoshinkan. Mili ludzie ale atmosferka lekko macho, troche to mierzi... Czuć troche paramilitarnego ducha, czego za złe nie uznaję - pomaga w treningu - tylko czasami chłopaki mają tendencję do uznawania sie za najskuteczniejszych w galaktyce. Słyszeliście o kursie dla policji tokijskiej w Yoshinkan Hombu Dojo w Tokio?, jest o tym milusia książka - Angry White Pijamas - sportowa książka roku w Anglii pare lat temu.
Ogólnie bardzo sie cieszę, ze Yoshinkan w czystej formie - bez urazy , wreszcie pokazał sie w Polsce. Swoją drogą Jacques Payet i Chris Johnston w końcu przetłumaczyli na angielski autobiografi G. Shiody - "Aikido Shugyo" można sobie ściągnąć kawałek z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A wiecie Aikikaiowcy, że M. Kanetsuka Sensei był kiedyś uchideshi G. Shiody - ma chyba 2 czy 3 dana w Yoshinkan.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

A wiecie Aikikaiowcy, że M. Kanetsuka Sensei był kiedyś uchideshi G. Shiody - ma chyba 2 czy 3 dana w Yoshinkan.


wiecie, wiecie, w koncu cwiczylem z nim regularnie pare latek :wink:

Dzieki temu, w ogole cokolwiek moge zrobic przeciwko gosciowi co wazy 50 kg wiecej niz ja...heheh, co nie znaczy ze za kazdym razem 8)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

podstawy rzec by mozna w Yoshinkanie rzecz podstawowa :)
nie ma bez nich treningu...


A gdzie jest inaczej, bez dobrych podstaw ani rusz, jeżeli je pominiesz to i tak musisz do nich wrócić wcześniej, czy później
SZCZEPAN:

Ja lubie duza dynamike treningowa, i adaptowanie sie do roznego rodzaju atakow a nie robotyke. Ale troche mozna to pocwiczyc, zeby miec chociazby dobre podstawy.

Byłem na Yoshin u południowców i było naprawdę dynamicznie... być może wynikało to z ich temperamentu, nie mam porównania z bardziej zimnokrwistymi
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido
Ćwicze styl Yoshinkan i powiem szczerze że jest to bardzo sztywny styl, ma dużo szczegółów(które są bardzo ważne) ale jest bardzo skuteczny. Trzeba miec bardzo dobrze opanowane szczegóły i najważniejsze to MOCNE KOLANA bo bez tego długo nie pociągniecie. W Yoshinkanie na europę jest przydzielony sensei Nagano który mieszka w Monachium. Na obozie wraz z nim był też sensei... (no właśnie, problem z nazwiskiem) no w każdym razie od szkolenia Tokijskiej policji... Piękne techniki i wcale nie takie sztywne, wręcz przeciwnie... Zachęcam do ćwiczenia Yoshinkanu
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

Ćwicze styl Yoshinkan i powiem szczerze że jest to bardzo sztywny styl, ma dużo szczegółów(które są bardzo ważne) ale jest bardzo skuteczny. Trzeba miec bardzo dobrze opanowane szczegóły i najważniejsze to MOCNE KOLANA bo bez tego długo nie pociągniecie. W Yoshinkanie na europę jest przydzielony sensei Nagano który mieszka w Monachium. Na obozie wraz z nim był też sensei... (no właśnie, problem z nazwiskiem) no w każdym razie od szkolenia Tokijskiej policji... Piękne techniki i wcale nie takie sztywne, wręcz przeciwnie... Zachęcam do ćwiczenia Yoshinkanu


hmmm...
ciut stary temat nieprawdaż ? :?

a co do Senseia Nagano to nie jest on "przydzielony na europę" ale jest on shibucho w Niemczech, Polsce, Włoszech i na Ukrainie (chyba, bo tam to nie wiem do konca)
w europie są i inni mistrzowie Yoshinkan...

ow Sensei z policji tokijskiej nazywa sie Ogawa...

i o co chodzi z tymi kolanami?
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

Ćwicze styl Yoshinkan i powiem szczerze że jest to bardzo sztywny styl, ma dużo szczegółów(które są bardzo ważne) ale jest bardzo skuteczny. Trzeba miec bardzo dobrze opanowane szczegóły i najważniejsze to MOCNE KOLANA bo bez tego długo nie pociągniecie. W Yoshinkanie na europę jest przydzielony sensei Nagano który mieszka w Monachium. Na obozie wraz z nim był też sensei... (no właśnie, problem z nazwiskiem) no w każdym razie od szkolenia Tokijskiej policji... Piękne techniki i wcale nie takie sztywne, wręcz przeciwnie... Zachęcam do ćwiczenia Yoshinkanu


hmmm...
ciut stary temat nieprawdaż ? :?

a co do Senseia Nagano to nie jest on "przydzielony na europę" ale jest on shibucho w Niemczech, Polsce, Włoszech i na Ukrainie (chyba, bo tam to nie wiem do konca)
w europie są i inni mistrzowie Yoshinkan...

ow Sensei z policji tokijskiej nazywa sie Ogawa...

i o co chodzi z tymi kolanami?


No może stary rzeczywiście przesadziłem z tą europą, zwracam honor. Mocne kolana są bardzo ważne ponieważ mamy pozycje która tego wymaga. Przy normalnej pozycji 60% masy ciała ma być z przodu, przy ugiętym kolanie i przedniej stopie skierowanej na zewnątrz, tylnia noga ma byc sztywna, jeśli mówimy o prawej pozycji, to prawa ręka ma być na wysokości mostka z rozszerzonymi palcami co pomaga wypływaniu energii ki. Lewa dolna ręka ma być oddalona od pasa wielkościa pięści, no i palce również rozczapierzone że tak powiem. Uwieżci że nie łatwo ćwiczyć w takiej pozycji... Jeszcze bardzo ważną rzeczą są palce u stóp. Mają tak jakby chwytać matę :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

No może stary rzeczywiście przesadziłem z tą europą, zwracam honor.


eee nie musisz... :)

Mocne kolana są bardzo ważne ponieważ mamy pozycje która tego wymaga. (ciach)


eee tam
to nóg silnych wymaga nie kolan...

(...) z rozszerzonymi palcami co pomaga wypływaniu energii ki.



a dużo ci już tego ki wypłyneło? 8) :wink: :rofl:
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido
[quote](...) z rozszerzonymi palcami co pomaga wypływaniu energii ki.[/quote]

a dużo ci już tego ki wypłyneło? 8) :wink: :rofl:[/quote]

przynajmniej miało co wypłynąć :)
moze to dziwnie brzmi, no moze lepiej będzie tak...
co wspomaga krążeniu energii KI
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

a co do Senseia Nagano to nie jest on "przydzielony na europę" ale jest on shibucho w Niemczech, Polsce, Włoszech i na Ukrainie (chyba, bo tam to nie wiem do konca)


Możesz napisać co oznacza shibucho???
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

to prawa ręka ma być na wysokości mostka z rozszerzonymi palcami co pomaga wypływaniu energii ki.

Zawsze lubie czytać o tej wypływającej energii z rozcapirzonych paluchów, pamiętam nawet jak jeden maister pokazywał dokładnie którędy to leci.... :wink:

Jeszcze bardzo ważną rzeczą są palce u stóp. Mają tak jakby chwytać matę :)

Czyli też rozcapirzone? Czyli też wypływa energia...? 8O

Pancer (energetyk :wink: )
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido


Jeszcze bardzo ważną rzeczą są palce u stóp. Mają tak jakby chwytać matę :)

Czyli też rozcapirzone? Czyli też wypływa energia...? 8O

Pancer (energetyk :wink: )

Chodziło mu o rolowanie palców co wpływa korzystnie na stabilność, a nie na przepływ mocy.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

Możesz napisać co oznacza shibucho???


moge :) - "chief instructor"
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

Możesz napisać co oznacza shibucho???


moge :) - "chief instructor"


Ja myślałem że Ty mi tutaj z całą definicją zaraz polecisz, a Ty tak się wycwaniłeś :)
  • 0

budo_rycerz zioła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido
Witam, czy może moze mnie ktoś poinformować czy w Warszawie znaleźć można dojo tego stylu? pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Yoshinkan Aikido

Witam, czy może moze mnie ktoś poinformować czy w Warszawie znaleźć można dojo tego stylu?

Którego? :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024