Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza rolka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

do tylu rolke robie poprawnie. sek w tym, ze jak "bawie sie" w turlanie na przemian do przodu i do tylu do niepelnego wstania to do przodu tez mi wychodzi dobrze. ale jak robie normalne mae ukemi to robie zle. moj sensei mi mowil co robie nie tak, i probowal mi pomoc na przyklad w ten sposob, ze stawal z boku i kazal mi sie na niego patrzec caly czas podczas wykonywania mae, ale to nie pomoglo, nadal przetaczam sie przez glowe... moze powinnam pocwiczyc mae na betonie, jak sobie przypieprze raz czy dwa, to mi przejdzie...? ;)

A dotykasz glowa tatami w mae ukemi? Bo wiesz, to jest zabronione......
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Mi nie wychodzi nadal rolka do tylu, a juz nie wspomne o tym jak trzeba w suwari waza rospedzic sie i przeskoczyc w locie lekko zgieta dwojke kolegow i zrobic rolke brrrr moje najbardziej nielubiane cwiczenie :-) Jest jeszcze takie jedno...rozpedzasz sie i wywalasz w powietrze nogi do przodu i pozniej spadajac na plecy tak sie wyginasz, ze nic nie boli. Tego to nawet nie probuje tylko padam sobie na tylek bez wypychania nog w powietrze :?
Gwiazde na koniec treningu jakos robie, ale jak przychodzi gwiazda na jednej rece, albo bez rak to kapituluje :) Jestem dosc sporych gabarytow i wydaje mi sie, ze to moze miec jakis wplyw na zrecznosc i szybkosc w czasie tych fiksow.



pozdro


Przykre ale prawdziwe, taki jest właśnie poziom wychowania fizycznego w naszym społeczeństwie, dlatego często zajęcia Aikido mogą przypominać trening ogólnorozwojowy.
To co nie wiesz jak się nazywa, to pewnie tzw, "szybkie oko" :) yoko ukemi , zdaje się że o to chodzi. :) Jest to kwestia utrzymania bioder w powietrzu, do momentu aż bok Twojego ciała zacznie stykać się z matą. Zacznij robić w domu mostek, powinno pomóc.
Gwiazda bez rąk. Kurde to jacyś akrobacki u was ćwiczą, ja próbuję próbuję już dobre dwa lata i dalej gdzieś blokada i ręka w ostatnim momencie dokładana jest do ziemi, a nie chwaląc się wykonuję gwiazdę całkiem nieźle.
  • 0

budo_mick soft
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Szczepan:

A do tylu jak rolke robisz? tez przez glowe??? Jak nie, to dotad cwicz ushiro ukemi, az cialo nabierze dobrego przyzwyczajenia, czyli ksztaltu podczas rolkowania. Bo rolke do przodu czy do tylu robi sie uzywajac tej samej formy ciala.
Hope it helps.



Komu zechcę, to dam radę!

Zaraz za ocean jadę

I nie będę Stefkiem chyba,

Jak nie chwycę wieloryba!

I tak przez dzień boży cały

Zuch nasz trąbi swe pochwały,

Aż raz usnął gdzieś na sianie...

Wtem się budzi niespodzianie.

Patrzy, aż tu jakieś zwierzę

Do śniadania mu się bierze.

Jak nie zerwie się na nogi,

Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi!

Pędzi jakby chart ze smyczy...

- Tygrys, tato! Tygrys! - krzyczy.


Sczepan, królu złoty. ile czasu mniej więcej potrzeba do wytrenowania ushiro ukemi.
to mogłoby mi się przydać.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Przemek & Ralman: dzieki, na pewno wyprobuje ;D

Kantele, a to jeszcze jedno pytanie, czy rolka do przodu, w ogóle CI nie wychodzi, czy tylko przez jedną stronę, idzie "przez głowę" ???

w ogole mi nie wychodzi, niezaleznie od strony

a juz nie wspomne o tym jak trzeba w suwari waza rospedzic sie i przeskoczyc w locie lekko zgieta dwojke kolegow i zrobic rolke brrrr

ja przepraszam bardzo, to w suwari waza mozna sie rozpedzic? :lol: :lol:

A dotykasz glowa tatami w mae ukemi? Bo wiesz, to jest zabronione.....

no, niestety, przetaczanie sie przez glowe wymusza dotkniecie glowa do tatami :|
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

a juz nie wspomne o tym jak trzeba w suwari waza rospedzic sie i przeskoczyc w locie lekko zgieta dwojke kolegow i zrobic rolke brrrr

ja przepraszam bardzo, to w suwari waza mozna sie rozpedzic? :lol: :lol:

Normalnie, wrzucasz w shikkio drugi bieg :) i zasuwasz tak aż się mata za Tobą topi. Po czym ładnie odbijasz się z podwiniętych palców i juz jesteś po drugiej stronie. :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

no, niestety, przetaczanie sie przez glowe wymusza dotkniecie glowa do tatami :|

to przesun/odchyl glowe na bok? 8)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
taaa...
ale dzisiaj i tak bylo lepiej. okazalo sie, ze rolki "na skos" wychodza mi dobrze...
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Jasne, ze w suwari waza idzie sie rozpedzic :-) Jednak chodzilo mi o to, ze jestes w pozycji stojacej, biegniesz dosc szybko i hop - przez dwojke, trojke stojacych mlodych i starych adeptow aikido z lekko ugieta glowa :-) To jest jak dla mnie dosc trudne, tak jak i ten skok z biodrami w gore. Mysle, ze wynika to z tego, iz jestem dosc duzy i ciezki, a wcale nie dlatego jak to jeden pisal, ze wychowanie fizyczne bylo nie takie jak trzeba. Bo tak sie sklada, ze ogolnorozwojowke mialem nieraz, ale sporo sobie mierze i nader wszystko nie znosze odrywac ciala od ziemii, bo wtedy czuje sie jakos tak niepewnie, zbytnio martwiac sie o stan techniczny tatami :-)
Hm....trzeba bedzie zainwestowac w jakies redbulle, moze pomoga :wink:


pozdro
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
najgorsze jest to, ze jak sie juz odbijesz od ziemi i lecisz nad nimi to nie wiesz, czy lepiej zamknac oczy czy nie... ;)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Jasne, ze w suwari waza idzie sie rozpedzic :-) Jednak chodzilo mi o to, ze jestes w pozycji stojacej, biegniesz dosc szybko i hop - przez dwojke, trojke stojacych mlodych i starych adeptow aikido z lekko ugieta glowa :-) To jest jak dla mnie dosc trudne, tak jak i ten skok z biodrami w gore. Mysle, ze wynika to z tego, iz jestem dosc duzy i ciezki, a wcale nie dlatego jak to jeden pisal, ze wychowanie fizyczne bylo nie takie jak trzeba. Bo tak sie sklada, ze ogolnorozwojowke mialem nieraz, ale sporo sobie mierze i nader wszystko nie znosze odrywac ciala od ziemii, bo wtedy czuje sie jakos tak niepewnie, zbytnio martwiac sie o stan techniczny tatami :-)
Hm....trzeba bedzie zainwestowac w jakies redbulle, moze pomoga :wink:


pozdro


O wychowaniu fizycznym pisałem ja. Duże gabaryty nie usprawiedliwiają, widzialem duzych gości, giętkich jak sprężyna.
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Kantele, pokazała mi ostatanio znajoma taki śmieszny sposób nauki mae ukemi - widziała to na grupie dziecięcej i początkującej w Austrii. Wygląda to mniej więcej tak:
Klękasz na lewe kolanko.
Prawą dłonią łapiesz się za prawą stopę.
Lewą dłonią i częściowo przedramieniem opierasz się o matę, brodę dociskasz do klaty.
No i katulkasz do przodu.
Bardzo bezpieczne, masz czas, żeby spokojnie kontrolować (schować) głowę, a ramię przez które się przetaczasz, będzie zawsze zaokrąglone, więc wtedy łatnie lecisz przez przedramię ramię plecki itd. omijając głowę.
Pewnie to się robi i w Polsce, ale ja akurat nie widziałam, ani w Krakowie ani w Wawie, dlatego wspominam źródło tego ćwiczenia ;-)

No dobra koleżanki i koledzy teraz mój ból:
jak robię ushiro ukemi, zawsze przy lądowaniu w końcu się podpieram kolanem. Ląduję na stopę ale bez podparcia się kolanem nie umiem się podnieść. Może to kwestia za slabych mięśni brzucha (tak sobie kombinuję), a może gdzieś po drodze trzeba się jakoś jeszcze wybić żeby wylecieć na koniec bardziej do pionu.
Może (na pewno) macie jakieś złote rady?

Co do tego ukemi-wymyku, gdzie trzeba wyrzucić nogi w górę do przodu, a gwizdnąć na lapę bok itd. No to masakra! Ale przyjdzie czas, że i Kot będzie fruwał, choć teoretycznie jest nielotem:-)))
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Derkater, jak masz problemy z ushiro kaiten ukemi do wstawania od razu na nogi, to popracuj nad rekami i grzbietem. To one dają siłę do wybicia, głównie grzbiet.

Postaraj sie wyrzucać nogi do góry będąc w końcowej fazie obrotu, tak by postawić przednią od razu prostą, drugą wyrzucaj do tyłu, jako przeciwwage, sama cie postawi do pionu. Generalnie, jest to odwrotność padu do przodu z pozycji stojącej.
Ale bełkot, wisisz mi piwo jak coś zrozumiesz i Ci wyjdzie.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
jak wstajesz to stopa powinna byc jak najblizej glowy... noga wyprostowana w kolanie (ale nie sztywna..) i heja...
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
hehe..Randall uprzedziles mnie w ostatniej chwili... :P :P hehe
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
A ja korzystając z okazji chciałbym podziękowac naszemu szanownemu O'Modowi, za zamknięcie najbardziej rozrywkowego topicu ostatniego czasu, czyli "Kobiety i Aikido"
A od serca dorzucę
Szepan ku...... potrzebowałeś niemal sześciustet postów żeby stwierdzić że dyskusja nic nowego do tematu nie wnosi??????????????
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

A ja korzystając z okazji chciałbym podziękowac naszemu szanownemu O'Modowi, za zamknięcie najbardziej rozrywkowego topicu ostatniego czasu, czyli "Kobiety i Aikido"
A od serca dorzucę
Szepan ku...... potrzebowałeś niemal sześciustet postów żeby stwierdzić że dyskusja nic nowego do tematu nie wnosi??????????????

Nie oddalaj sie zbytnio od tematu, Gambit, mimo wszystko :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Może (na pewno) macie jakieś złote rady?

Bo ushiro ukemi nie robi sie kladac tylnia noge na plasko :( To niszczy kolana, szczegolnie przy mocnych rzutach, np. w morotedori kokyu ho.

Zamiast tego, jakby przysiadasz posladkiem na tylnej piecie. Poza tym, najwazniesze jest trzymanie obu rak pomiedzy nogami podczas calej rolki.
Te dwie rzeczy sa podstawa do wstania bez wysilku. Tylnia stopa, ta na ktorej siadasz, jest motorem, czyli nadaje sile rolce i kreuje momentum ruchu. Po prostu musisz sie nia odepchnac do tylu. Jak juz zaczynasz sie przetaczac i masz nogi w gorze , to staraj sie zrobic cos jakby swiece, zeby obie stopy byly jak najbardziej w gore. To ulozy ci cale cialo w taki luk. Na samym koncu, rece wypychaja cale cialo w gore, dlatego musisz je trzymac miedzy udami.

Na zaawansowanym poziomie rak juz nie potrzebujesz, wstajesz uzywajac momentum ruchu.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Po prostu musisz sie nia odepchnac do tylu. Jak juz zaczynasz sie przetaczac i masz nogi w gorze , to staraj sie zrobic cos jakby swiece, zeby obie stopy byly jak najbardziej w gore.

To mi bardziej przypomina gimnastykę - kiedyś była taka gimnastyczka Nadia Comanechi - ona pewnie słyszała te same uwagi od swojego trenera - a Ty Szczepan chcesz się trzymać od takich elelemntów z daleka powiem więcej ty tym pogardzasz... :wink:

rece wypychaja cale cialo w gore, dlatego musisz je trzymac miedzy udami.

Tego to nawet nie chce mi sie wyobrażać :oops:

Pancer (który już dziś będzie opowiadał o trzymaniu rąk pomiedzy udami :wink: na grupie poczatkującej)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

O wychowaniu fizycznym pisałem ja. Duże gabaryty nie usprawiedliwiają, widzialem duzych gości, giętkich jak sprężyna.

Tak Jest :!: Mój faworyt to Sammo Hung Kam-bo z ekipy Jackie Chana. Dla mnie supergostek poklon poklon :paker: :paker:
Dołączona grafika
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
jeszcze pozostaje pytanie pomiedzy czyimi udami..... :oops: :oops: :oops: :) :) :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024