Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobiety w sportach walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Tak samo u mnie:
Nikt nie zabrania mi iść na balet. Zrobię to kiedy tylko będę chciał. Ale... po co? Nawet jakbym nie wiem co robił to w tej dziedzinie nie osiągnę sukcesu. Wyobrażacie sobie 80 kilowego słonia tańczącego jezioro łabędzie? Chyba autor tejże sztuki by się w grobie przewrócił. Do tego nadają się kobiety. Mają w sobie tę naturalną delikatność, która z kolei uniemożliwia im dorównanie męzczyznom w SW. Kumacie bazę?
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Kobiety mogą trenować co chcą.
Walczyć już nie wszędzie:
najbardziej mi się podobają jak walczą w kisielu lub kobiece zapasy w błocie :P
najmniej sumo kobiece
kobiety w walczące w klatce lub UFC to trochę coś dla mnie bez sensu,zresztą nawet te Panie które tu się wypowiadają nie ujawniają żeby ćwiczyły full kontakt stójkę+parter "bez reguł"

a całą resztę - nie ma problemu - oczywiście nie wszystkie wszystkim będą się podobały tak samo : jeden wybierze sobie 130kg zapaśniczkę drugi 50 kg laskę z capo (ja bym wolal taką z capo bo nie lubię kobiet większych od siebie :lol: )
ale to już rzecz gustu: jeden woli kulturystki a ...większośc fitnesski
:wink:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki

Czego wam brakuje? Otóż pomijając warunki fizyczne (które są takie, że nawet mistrzyni świata w boksie - wybitna moim zdaniem Iwona Guzowska przebijająca w sportach walki wszystkie inne kobiety może CO NAJWYŻEJ dorównać przeciętnemu facetowi który ćwiczył jakieśtam sporty walki - nie żartuję) brakuje wam psychiki (a przynajmniej znaaaaacznej większości). Mam bardzo dużo koleżanek u siebie w sekcji. Czasami gdy na sparingach nie mam akurat nikogo do pary (bo chłopaki się bali i wzięli se innych gości) muszę walczyć z dziewczyną. Walczyć... przesadziłem. Nie da się walczyć z dziewczyną. Klepnij ją trochę mocniej niż jakbyś ją muskał, to od razu opuszcza ręce i mówi że nie walczy. A przeciez nie biłem nawet połową swojej siły. Cóż. Słabe ciało. SŁABA PSYCHIKA. BRAK WOLI WALKI. Ja oczywiście zaprzestanę walki na jej życzenie, ale na ulicy jakiś złodziej/gwałciciel/morderca/pojeb nie zrobi tego. Będzie robił swoje. Tak więc nie ma sensu aby kobieta trenowała SW. To jej i tak nic nie da. Powinna znaleźć sobie drugą połówkę - gościa który by ją bronił. No chyba że trenuje rekreacyjnie żeby schudnąć. Ale wtedy powinna iść na fitness.
Kobiety po prostu nie pasują do SW!!! To wszystko... jakieś wątpliwości?

hmm, współczuję partnerek na treningu, ja znałem dwie takei, co nawet facet długo trenujący(nie jak napisałes przeciętny)z nimi walczył to miał małe szanse...
Więc nie uogólniaj...
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki

Tak samo u mnie:
Nikt nie zabrania mi iść na balet. Zrobię to kiedy tylko będę chciał. Ale... po co? Nawet jakbym nie wiem co robił to w tej dziedzinie nie osiągnę sukcesu. Wyobrażacie sobie 80 kilowego słonia tańczącego jezioro łabędzie? Chyba autor tejże sztuki by się w grobie przewrócił. Do tego nadają się kobiety. Mają w sobie tę naturalną delikatność, która z kolei uniemożliwia im dorównanie męzczyznom w SW. Kumacie bazę?


Powiem Ci jedno - Barysznikow. Kumasz baze ?
  • 0

budo_t-girl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce/ Chrzanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Prosiłabym Cię o nieuogólnianie. Ok, zgadzam sie, że fizycznie faktycznie jesteśmy słabsze, ale ze słabą psychiką i brakiem silnej woli to już przesada. Sam fakt, że dziewczyny na treningi chodzą regularnie o czymś świadczy, a może się mylę?
A co jeśli nasza 'połówka' nie będzie akurat przy nas gdy coś się będzie działo? A może nie powinnyśmy się nigdzie bez faceta ruszać? Bez sensu...
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
ej dziewczyny przestancie sie tu wypowiadac bo to nie ma sensu :lol:
niech sobie nadaja ile wlezie
z tego co zaobserwowalam to wiekszosc trenujacych to pozerzy albo ambitniacy* probujacy robic na sile techniki
i co tu da rozdrabnianie na plci

choc w wiekszoci wypadkow kobieta ma mniejsze szanse od faceta niech robi to co sie jej podoba i szowinistom nici do tego
chyba, ze ktos zazdrosci, ze kobieta ma rownouprawnienia :lol:
albo nie moze zniesc mysli, ze fitnesska ma wiecej od niego w bicepsie :lol:


*- przykład ambitniaka: przychodzi na trening z grożną miną, krzywi sie jak ma trenowac z dziewczyna bo to uwłacza jego ego, gdy juz dojdzie do sytuacji, w ktorej cwiczy z plcia przeciwna za zadne skarby swiata nie da jej wyjsc z pozycji, musi jej udowonic, ze jest silniejszy, spina sie i czerwieni, piana na ustach sie mu gromadzi, a po skonczonym treningu siada na lawce spelniony nawet nie podejrzewajac, ze jak pojdzie do dyskoteki i go ktos zaczepi to nawet nie bedzie w stanie sie porzadnie obronic, bo tak naprawde to poza treningiem nigdy nie probowal swych sil na ulicy
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Niech kazdy robi to, na co ma ochote. I tyle.

Jak komus przeszkadza to, ze cwiczy z dziewczyna, albo go to w jakis sposob krepuje [a sa tacy] - to niech z nia nie cwiczy i tyle.

Ostatnio spotkalem dwie kobiety, ktore na macie radzily sobie w bjj nie gorzej niz faceci [co prawda cwiczyly dluzej, ale mimo to imponuje mi, ze odklepywaly facetow ciezszych o 10-25 kg].

Ale mimo to uwazam, ze niektore SW nie sa stworzone dla kobiet. No kobiecego boksu po prostu nie cierpie ogladac :?
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Przypuszczam, ze mezczyzn trenujacych boks w Warszawie jest spokojnie ponad 1500. Wielu z nich zaczynalo jako mlodzicy majac lat 9, 10 albo 12. Przynajmniej tak jest z ludzmi ktorych bokserskie walki mozna zobaczyc gdzies w TV czy na zawodach. Zaczynali od ogolnorozwojowki, przeszli przez cala metodyke treningu sportowego, kazdy z nich jest tym jedynym z kilkudziesieciu ktory sie w klubie utrzymal, przeszedl przez wszystkie badania, obozy, zawody od mlodego wieku itd. Zostal wybrany sposrod wielu innych.

Kobiet trenujacych w Warszawie boks (czyli takich ktore przez minimum 6 miesiecy przychodza na sale) jest jak przypuszczam nie wiecej niz 15. Czy jest choc jedna ktora przeszla przez caly trening sportowy od malego taki jaki zaliczyli jej koledzy? Mocno watpie.

Zawodniczki boksu biora sie glownie z kickboxu, gdzie maja staz kilkuletni. Na zawodach walcza miedzy soba w ramach kilkuosobowego grona. Nie ma z kogo wybierac.

Prawda jest taka, ze bedac kobieta i trenujac boks jest sie w podobnej sytuacji jak mezczyzna studiujacy psychologie - zeby stac sie rozpoznawalnym wystarczy po prostu BYĆ. Bo nie ma tradycji trenowania boksu przez kobiety. Dlatego patrzac na walke kobiet tej samej rangi co walka mezczyzn musimy pamietac, ze nie ogladamy osob ktore przeszly przez takie samo sito.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Pawle, zdaje sobie z tego doskonale sprawe. Nie mialem na mysli ew. kaleczenia techniki - tylko sam fakt, ze po prostu nie lubie patrzec na okladajace sie po glowach kobiety.

Nie mam zamiaru im tego bronic, jesli im to sprawia radoche - prosze bardzo. Wyrazilem tylko swoje zdanie w kwestii estetyki, a nie sportowej wartosci tego, co bokserki [ :wink: ] soba prezentuja.

O dziwko kick boxing juz we mnie takiego uczucia nie wzbudza. A panny w BJJ to juz sama przyjemnosc :D

pozdrawiam
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
tak, napewno WIECEJ niz jedna przeszla przez takie wlasnie mordercze treningi
i bezsensem jest tu uogolnianie


poza tym, nie uwazam, jakoby to, ile dana osoby lat trenuje byla wyznacznikiem tego, jak dobra bedzie
shamrock po 3 latach pojechal wszystkich, ktorzy od dziecinstwa siedzieli na macie
zresza wystarczy spojrzec na leke, ktora cale dnie spedza trenujac i rozlozyla by w parterze wszystkich tu wypowiadajacych sie :wink:
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Joanno, ja tu nic boksujacym dziewczynom nie chce ujmowac. Chodzi po prostu o to, ze jesli jakis sport trenuje tysiace ludzi(tak jest z meskim boksem) i jest tradycja oddawania malych dzieciakow pod opieke trenerow ktorzy przygotowuja przyszlych zawodnikow, to efekty beda nieporownanie lepsze niz w wypadku kiedy trenuja jakis sport jednostki (tak jest w kobiecym boksie) i w wiekszosci przypadkow trenuja go amatorsko. Ile przeciwniczek trzeba pokonac zeby zostac mistrzynia Polski w boksie w okreslonej kategorii? A jak to wyglada w przypadku mezczyzn? No moze jedna czy dwie dziewczyny przeszly trening sportowy, ale generalnie jak pojdziesz do klubu gdzie jest sekcja boksu mlodzikow to dziewczynek tam nie zobaczysz. Rodzice swoich corek po prostu nie zapisuja na takie rzeczy. Na zapasy tez zreszta nie bardzo. Juz predzej na judo i stad wiele polskich zapasniczek to przekwalifikowane judoczki.

Dlatego nie przekonuja mnie twierdzenia, ze kobiety nie maja do boksu jakiegos "wrodzonego talentu" poparte tym, ze w relacjach TV widac gorsza technike od techniki mezczyzn. No maja gorsza technike bo nie ma tego sportu. Reprezentacja Polski w wyscigu na sloniach tez ma gorsza technike niz ich indyjscy konkurenci. To nie jest kwestia talentu.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nycgrappler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki

Tak samo u mnie:
Nikt nie zabrania mi iść na balet. Zrobię to kiedy tylko będę chciał. Ale... po co? Nawet jakbym nie wiem co robił to w tej dziedzinie nie osiągnę sukcesu. Wyobrażacie sobie 80 kilowego słonia tańczącego jezioro łabędzie? Chyba autor tejże sztuki by się w grobie przewrócił. Do tego nadają się kobiety. Mają w sobie tę naturalną delikatność, która z kolei uniemożliwia im dorównanie męzczyznom w SW. Kumacie bazę?


nie moge przestac sie smiac przez tego 80kilowego slonia tanczacego jezioro labedzie.
  • 0

budo_beleza
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki

. Mają w sobie tę naturalną delikatność, która z kolei uniemożliwia im dorównanie męzczyznom w SW. Kumacie bazę?


ale my nie trenujemy aby dorownac mezczyzna :) trenujemy dla siebie :) a poza tym - znam facetow trenujacych dluuugo bo 8 lat SW i sato takie niewydarzone pierdoly ze chyba ich trzebaby bylo bronic w bezposrednim starciu

poza tym - sadze ze kobieta cwiczaca dluzszy czas jakas SW typu bjj jest w stanie poradzic sie z dresem ktory liczy glownie na to ze kobieta sie go przestraszy i latwo mu pojdzie
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
a ja mam jedna prosbe
obejrzyjcie sobie ten filmik :lol: :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki

a ja mam jedna prosbe
obejrzyjcie sobie ten filmik :lol: :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Zgadzam się. Porażka. :lol: :lol:
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Tjaa... To Eminem był? muzyka była najciekawsza w tym filmiku. szkoda czasu :nie:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Ja nie mam nic do Kobiet cwiczacych MA. Czesto sa bardziej ambitne od facetow a w niejednym wypadku lepsze. Jedyne co mi sie nie podoba to to gdy piekna/zgrabna kobieta trenujaca MA wyglada przepraszam za wyrazenie 'babochlop' - chodzi szeroko z rekoma ustawionymi jak by miala wrzody pod pachami :?

--
Washi
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
nie no ja nie mam nic przeciwko Kobietom które ćwiczą. Fajny sport i wogle. nie to co kulturystyka kobiet :blus: Ale jak walczą to mi sie już nie podoba. kobieta sie kopie po pysku z inną kobietą? nieee. Ja chyba jakiś konserwatysta jestem.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
dobra, powiedzcie od razu lepiej czego jej zazdroscicie
bo w bicepsie pewnie ma wiecej :lol:
  • 0

budo_suaveg
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
a wlasnie, ze fajnie sobie czasem pokopac z jaks sympatyczna niewiasta, o w czasie takiej walki tez mozna flirtowac....a zawodowo kobiety to do walk pasuja tak jak do orki, czyli czasem jakas sie trafi...


suaw :o

q
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024