Skocz do zawartości


Zdjęcie

cieszy oko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

cieszy oko
co sądzicie o efektowności sztuk/sportów walki? Co wam sie najbardziej pod tym względem podoba. Czy efektowność idzie w parze z efektywnością? Jak tak to może jakieś przykłady.
Wybieramy mis sztuk/sportów walki :)
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
chyba nie potrzebnie połączyłem boks i kb. Przepraszam
  • 0

budo_torg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Ja wybralem kung fu jest to chyba najladniejsza sztuka walki a zwlaszcza style zwierzat sa naprawde ciekawe i mile dla oka :)
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Nie wiem dlaczego nie ma tutaj kiokushin 8O 8O 8O Jakos ostatnio wszyscy traktuja karate jako jednosc, a przeciez karate ma wiele styli, rozniacych sie od siebie... :?
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Tak Max, z samego karate Oyamy powstalo chyba 48 odlamow. Ale jak Twoje oko cieszy kyokushin to smialo mozesz glosowac na karate:P
Pozdrawiam, Aviator

Mi rowniz kung-fu sie podoba, ale skoro juz Torg zaglosowal, to ja dam swoj na Capoeire :)

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko

Nie wiem dlaczego nie ma tutaj kiokushin 8O 8O 8O Jakos ostatnio wszyscy traktuja karate jako jednosc, a przeciez karate ma wiele styli, rozniacych sie od siebie... :?

Myślałem o tym nawet, żeby kiokushin wyodrębnić, ale wtedy musiał bym "rozdrobnić" inne style np: Kung-fu.
W zasadzie podobaja mi sie kilka styli (pod względem wizualnym) jak taekwondo czy capo, ale zagłosowałem na Aikido bo jest po prostu piękne :D 8)
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
to zalezy co sie komu podoba - capoeristas imponuja akrobatyka i sprawnoscia.... pokazowe aikido sprawia, ze ludzie mysla, ze naprawde mozna latwo pokonac 20 przeciwnikow..... ja zakochalem sie w tradycyjnym kungfu (te kocie ruchy :) ), ale swoj glos oddaje jednak na capo :oops:
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko

to zalezy co sie komu podoba - capoeristas imponuja akrobatyka i sprawnoscia.... pokazowe aikido sprawia, ze ludzie mysla, ze naprawde mozna latwo pokonac 20 przeciwnikow..... ja zakochalem sie w tradycyjnym kungfu (te kocie ruchy :) ), ale swoj glos oddaje jednak na capo :oops:


Przewaznie jesli jest cos skuteczne to zarazem malo widowiskowe
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
no taaak... tzw. utylitaryzm :)

ooooo.... narazie capo prowadzi

Salve Capoeira na Polonia!!!
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
A nieskromnie pisząc VIET VO DAO i nożyce ( Don Chan )
też są efektowne.
Moim zdaniem trudno ocenić efektowność. Pokaz Judo, BJJ, Zapasów może być przy dobrej choreografii :idea:
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
no tak wszystkie sztuki mogą być efektowne, ale chodzi o tą naj :D
PZDR>
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Capeira jest najefektowniejsza i chyba nikt temu nie zaprzeczy, inne sa moze i efektowne ale chodzi o ta naj. :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Ciekawy temat Canaris :)
U nas w Polsce wogóle nie ma czegoś takiego jak akrobatyka w sztukach walki jako osobna dzidzina działalności sportowej. Osobno trenuje się sztukę walki a osobno tylko elementy akrobatyczne. MA Acrobatics są bardzo popularne we Francji, Niemczech Szwajcarii, Holandii Anglii i oczywiście USA. Są organizowane zawody o światowej randze tylko w trikach lub nawet trikach - powiedzmy - wybiórczych np. tylko kopnięcia.
Fachowcy łączą w zasadzie trzy MA: Capo, wushu sportowe i taekwondo. W tych sztukach jest zdecydowanie najwięcej elementów efektownych technicznie. Tak więc głosuje na te trzy w tej właśnie kolejności skoczek
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Zapraszam wszystkich do oddania głosów. Na razie jak widać prowadzi Capo poklon .
8)
  • 0

budo_gregbal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Pewnie ze jesli chodzi o akrobacje to chyba nic nie moze rownac sie z kapo. Ale jesli chodzi o efektownosc walki to obstawialbym dalej boks - chyba malo co moze rownac sie z dobra walka, zakonczana ladnym knockoutem.
  • 0

budo_boogie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Nie będę oryginalny - również według mnie bezapelacyjnie najpiękniejsza sztuka walki to capoeira, niezależnie od stylu (regional, angola, czy inne).
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
Niektórzy myślą, że Capoeira sie nie przydaje w życiu bo tam jes tama akrobatyka. Po pierwsze zwinność capoeiristas już jest atutem. Po drugie na pokazach z regóły robi sie same floreiros (jakby przyszli na poważny trening to by zobaczyli inne elementy).ale jak ktos nie chce...niech nie sądzi. Według mnie Capo rulezz:)Muito AXE!
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
No wlasnie sa "rozne" rodzaje efektownosci. W Capo niezaprzeczalnie jest jest na co popatrzec, ale czy nie jest pieknym widok delikwenta ktory w powietrzu nakrywa sie nogami (Aikido) a i wspomniany KO w Boxie i Kicku jest niewatpliwie efektowny (zwlaszcza po ushiro mawashi geri :twisted: )?

No i na co tu oddac glos? Chyba na jednym sie nie skonczy :roll:
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
witam was
cóż moim zdaniem najbardziej efektowne są kung-fu i capoeira
capoeira ( którą trenuje ) jest niesamowicie widowiskowa i pokazowa
kung-fu nie jest przeznaczone do pokazów tylko do walki ale styl poruszajania sie i magia z tym związana też mnie użekła
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: cieszy oko
znam wiele osob ktorzy mowia tak:"eee po co komu na ulicy stanie na rekach" albo "saltem przeciez nikogo nie udezysz". przeciez chodzi tu nie o to zeby walczyc do gory nogami (tez mozna:)) ale zeby mniej wiecej opanowac i oswoic sie z taka pozycja i umiec ja wykorzystac (chocby przy au albo au de costa itd). Wkurzają mnie ludzie którzy już na wstępie widząc dziwne pozycje w capoeira mowią, że jest do dupy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024