Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobiety w sportach walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

budo_sav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki

Jakoś potrafię ugotowac obiad, sam piorę swoje ciuchy.
Nie boję się utaty męskości z tego powodu.


..alez nikt nie mowi ze tracisz... tak samo jak kobieta nie traci kobiecosci robiaz cos co sie ogolnie uwaza za "meskie" :)

tak mi sie przypomnialo: czym sie rozni bussiness-man od bussiness-woman? bussiness-man potrafi wysikac swoje imie na sniegu... choc co ambitniejsze bussiness-woman tez juz nad tym pracuja :)

pozdrawiam
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
-iCe- - czy naprawde sadzisz, ze kazda "zwyczajna" kobieta jest w stanie zachowac sie agresywnie na ulicy, walnac kogos w twarz torebka itp.? bo nie wydaje mi sie... Jeli by tak bylo to chyba niewiele kobiet mowiloby otwarcie o tym, jak bardzo sie boja chodzic same wieczorami (i nie tylko) po ulicach oraz nie byloby sytuacji w stylu - "nie potrafie uderzyc drugiej osoby, przeciez to boli, nie chce jej zrobic krzywdy". "zwykle zdenerwowanie" objawia sie czesto jako zamnkiecie w sobie, skierowanie go do wewntarz jednostki, co paralizuje a nie mobilizuje do dzialania.
tak sadze :-)
poza tym kobiety-wojowniczki byly obecne zawsze, oczywsicie jako marginalne "zjawisko". 8)
A - ja takze nie sadze abys byl (Ty czy ktokolwiek inny) zagrozony utrata swojej "meskosci" poniewaz gotujesz i pierzesz. to juz byloby absurdalne wyciagac takie wnioski, nie? :twisted:
  • 0

budo_sav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
..hmmm... czy kazda... moze i nie kazda... ale tak samo jak nie kazdy facet potrafi kogos walnac i tez tak naprawde boi sie chodzic wieczorem po ulicy... tyle ze proporcje tych co moga a co nie moga sa wsrod kobiet i facetow inne. generalnie jestem przeciwnikiem rozgraniczania zajec na meskie i damskie. ot tyle. tyczy sie to obu plci.

pozdro
  • 0

budo_tobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Malta, iCe i inne Panie - zanim mnie zaatakujecie ;) Tekst w mojej wypowiedzi, to nie moje słowa, chociaż zgadzam się z przedmówcą ;) Po prostu nie wszedł mi pierwszy znacznik
quote
i nie wygląda to jak cytat. Ja dopisałem tylko ostatnie zdanie - że poglądy mam podobne, a nie jestem męską szowinistyczną świnią :D
Chciałem tylko podkreślić naturalne różnice między kobietą, a mężczyzną, coś co starają się zniwelować feministki, a wszyscy wiemy, że działanie wbrew naturze szkodzi. Owe różnice są potrzebne i wspaniałe, wynika z nich to, że moja kobieta nie chodzi z obitą po treningu twarzą, a ja nie szydełkuję. Również nie będę prosił żony o wymianę klocków hamulcowych w moim samochodzie, a ona mnie o to, żebym karmił piersią ;) . Uważam, że ze stereotypami trzeba walczyć i nie jest dla mnie trudne ugotowanie obiadu tudzież sprzątanie w domu. Tak samo nie mam nic przeciw kobietom w sportach walki - doskonale sprawdzają się zarówno w formach jak i w bezpośredniej walce (niejedno widziałem) ale już damskiego UFC sobie nie wyobrażam ;)

Pozdrawiam!
  • 0

budo_gangsta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
"a ona mnie o to, żebym karmił piersią" podobno faceci terz mogą niechciał bys sprubować
czy każda kobieta potrafi zatakować na ulicy -- tak jesli jest wystarczająco pewna siebie
a i to bzdur że dziwczyny boja się uderzyc że komus zrobia krzywde
do póki same nie oberwoł mocno to leja na treningach jak wariatki, no a zaden facet im nie przyłoży a czasem trzeba :wink:
kobiety są agresywniejsze i bardziej wytrzymałe na ból niż faceci dlatego też mogą być świetnymi wojownikami a siłe zawsze można wyrobic
  • 0

budo_tobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Co do karmienia piersią, to nie chciałbym dziecka udusić włosami z klaty :P
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
czy kobiety powinny trenować sztuki walki???
jak najbardziej TAK!!
czy traci na tym na ich kobiecość??
tu na swoim przykładzie moge powiedzieć, że absolutnie nie, a nawet wręcz przeciwnie,
zanim zaczełam trenować JJ bylam chudym wieszakiem na ubranie, po kilku miesiecznych treningach nabrałam troszke masy, moje ciało nabrało odpowiednich proporcji, i prade mówiąc sama jestem w szoku, że tak fajnie to wszystko teraz wygląda :-D
no może pomijając te siniaki po treningach, ale je też można pokochać :-)
ale jeszcze większe zmiany nastąpiły w mojej psychice, przede wszystkim stałam się bardziej pewna siebie, uwierzyłam w siebie i swoje umiejętności
także dla mnie rozpoczęcie treningów to był przysłowiowy strzał w 10!!
  • 0

budo_leonan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Moja była dziweczyna ćwiczyła karate(dowiedziałem sie o tym dopiero na 4 randce :) )i mogę wam zagwarantować,że nie straciła nic z dziewczyny 8) zawsze jakby nie było o czym rozmawiać to mozna ruszyć MA;-)
zresztą MA jest nawet lepsze niz areobik(wg mnie)
pozdrawiam
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
mam wiele koleżanek , które trenują : aikido, judo, karate kyokushin, takekwondo..bo to jest ich hobby... ich zdaniem lepwsza alternatywa dla jakiegoś aerobiku..jak stwierdził kolega niżej.
czy są mniej kobiece?!
nie...na pewno ciekawsze od inncy z rutynowymi hobby(moze dziwnie brzmi,ale..)
moja panna zamierza uderzać od nastepnego semsetru na capoeire..i brawo..
kobieta..piekna(innych nie znam i dobrze :) ) zawsze jest kobieca...
prawda?!
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
...a nie podobały wam się choćby panie Michelle Yeoh i Ziyi Zhang walczące ze sobą w "Ukrytym smoku..."??? :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
oj, bardzo! :)
SW w wydaniu kobiecym maja w sobie cos bardziej... hm... harmonii? nie wiem jak to ujac slowami. :wink:
  • 0

budo_vtgirl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
A co jak zejdziemy z maty po zaciatym pojedynku i załozymy spódnicę i buty na obcasach to bedziemy mniej kobiece niz przed treningiem? Z tego co wiem facetom podoba sie sportowa sylwetka u kobiet (nie chodzi mi tu o kulturystki :) a taką przecież najlepiej mozna wyrobic na treningach więc zgrabne ciałko tak ale to co do niego prowadzi to nie? A poza tym ogólnie facetom troche nie na rekę że coraz wiecej kobiet jest niezależnych silnych i zaradnych bo oni woleli by szare kury siedzące w domu gotujace i przymykajace oko na romanse swego faceta :evil:
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki

A poza tym ogólnie facetom troche nie na rekę że coraz wiecej kobiet jest niezależnych silnych i zaradnych bo oni woleli by szare kury siedzące w domu gotujace i przymykajace oko na romanse swego faceta :evil:



ja bym nie wolał :) wolałbym jakąs nimfetke :) :) . Osobiście uważam, że powinny ćwiczyć. Zajmą się czyms to nie myśla o równouprawnieniu :) ( dziewczyny nie bijcie to był żart). U nas w sekcji jest kilka i powiem wam, że nic nie tracą z kobiecości a czasem nawet nie da sie ćwiczyć bo rozprzszają :) (zabiją mnie za to) tylko czasem jak widze że ktoś za ostro ćwiczy z dziewczyną to bym go... :box:
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Hm... Ja jeżeli bym miał mieć dziewczynę to fajnie by było gdyby siedziała w tym temacie. :wink: No ob niby o czym miałbym z nią gadać. Ale na razie i tak nie mam czasu na nic innego jak treningi... Staram się wyzbyć niektórych zainteresowań, a przecież nie będe dokładał nowej odejmy od mojego wolnego czasu. :P
  • 0

budo_vtgirl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
siema gonzo poznajesz mnie ??
jakis ty słodki ze sie o nas tak troszczysz.Słowo postaramy sie cię jeszcze bardziej rozpraszać. :twisted: naprawdę uwazasz ze nic nie tracimy z kobiecości?fajnie ze chociaz ty nie traktujesz nas z góry.a tak w ogole to mam nadzieje ze jesteś tym Gonzem o ktorym myślę.Ale chyba jesteś??
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki

Hm... Ja jeżeli bym miał mieć dziewczynę to fajnie by było gdyby siedziała w tym temacie. :wink: No ob niby o czym miałbym z nią gadać. Ale na razie i tak nie mam czasu na nic innego jak treningi... Staram się wyzbyć niektórych zainteresowań, a przecież nie będe dokładał nowej odejmy od mojego wolnego czasu. :P


czyli jedyne o czym jestes w stanie gadac z dziewczyna to sztuki walki? wspolczuje :(
8O
  • 0

budo_tobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
VTGirl - niepotrzebnie się unosisz. Chyba nikt tutaj nie powiedział, że baby do garów ;) Walczcie sobie, ćwiczcie ja nie mówię nie.
  • 0

budo_t-girl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce/ Chrzanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
wiem poczułam na własnej skórze co to znaczy jeśli gość za bardzo się "wczuł" na treningu, nie było to miłe doświadczenie, dlatego wiem jedno nigdy więcej nie ćwiczę z kimś kto kompletnie nie ma wyczucia.
Pozdro dla VTGirl i Gonza!
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Mi nie przeszkadza ze laski trenuja jednak nie przepadam cwiczyc z jakas w parze bo musze za bardzo uwazac na taka krucha istotke. Raz jak cwiczylem z jedna to miala pretensje ze jestem za ostrożny wiec ja juz ostrzej zaczynam a ta mi na to:" spokojnie to tylko trening ". No cóż kobiety sa zmienne i to jest fakt.
  • 0

budo_t-girl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce/ Chrzanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety w sportach walki
Nie chodzi o to żebyście nas traktowali jak jakieś lalki z porcelany, bo nimi nie jesteśmy. Gdybyśmy były to poszłybyśmy na zakupy a nie na trening ;) ale z drugiej strony wiadomo że fizycznie jesteśmy od was słabsze i nie musicie całej swojej energii i siły wyładować na nas. Troszkę wyczucia nie zaszkodzi ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024