Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jestem leszczem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Jestem leszczem
Ogolnie tak, mam 19 lat, nigdy nie trenowalem zadnej sztuki walki. Czasami lejemy sie z kolegami na rekawice bokserskie, ale ostatnio wymiekaja (od 3 lat chodze intensywnie na silownie) i po byle strzale leza na glebie. Ale ja wiem ze kiedys moze mi sie trafic ktos, kto chodzi na silownie jeszcze dluzej niz ja i wtedy zwine sie jak scyzoryk i zrobie darmowa rundke R'ka po miescie. Dla tego zwracam sie z prosba do Was wszystkich, ktorzy znacie sie odemnie na sportach walki duzo lepiej. Mam dostepny powiecmy worek treningowy, silownie, park i bieznie (do biegania) i tych nieszczesnych kolegow :D . Worek - ile, jak i co mam z nim robic. Bieganie - ile co ile mam biegac (mam 2x3kg ciezarki na nogi, czy mam biegac z nimi?) Rozciaganie - co mam robic zeby sie dobrze rozciagnac i kiedy? Powiecmy ze o odzywianie i silownie sie nie pytam bo troche wiem o co chodzi. Refleks - jakie sa cwiczenia na refleks? Oraz szybkosc, jakies cwiczenia na szybkosc ciosu i kopniecia.
Byl bym Wam na prawde dozgonnie wdzieczny gdybyscie pomogli mi choc troche. Z gory dziekuje.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
Zadanie jest z cyklu: prosze "na szybko" skonstruowac kompleksowy idealny trening sportow walki uwzgledniajacy trening techniczny, szybkosciowy, wytrzymalosciowy itd.
8O rotfl
Eeee.... a moze cos prostszego na poczatek?
:wink: :wink:

OK, powaznie. Stary, po prostu troche za duzo pytan na raz. To, o co zapytales, to jest temat na pare ksiazek, a nie na pare postow na liscie...
I wcale nie robie sobie jaj. Wiem, zaraz mi napiszesz, ze chodzi Ci o takie tipsy dla poczatkujacego i ze nie musisz zaraz miec tu nie wiadomo czego. Ale tak sie po prostu nie da... moja rada - przejdz sie jednak do jakiegos klubu sportowego. Wiele spraw Ci sie szybko wyjasni.
Pozdrawiam

K.
  • 0

budo_michael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
8)
Najlepiej by było jak Byś się zapisał na jakąś sztukę walki np. Krav Maga, BAS 3, Combat 56, Kickboxing tip. :D
Można też kupić sobie jakąś profesjonalną książkę.
Bardziej radzę praktykę (czyli jakaś sztuka walki), w profesjonalnym klubie.
Powodzenia. papieros
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
Cześć. Zajżyj do Cross Budo- topic "co wybrać". Pewnie najbardziej spodoba ci sie sport typu boks, albo kb.
ps:

8)
Najlepiej by było jak Byś się zapisał na jakąś sztukę walki np. Krav Maga, BAS 3, Combat 56, Kickboxing tip. :D

To chyba nie są sztuki walki, ale tak tylko sie czepiam :-) .
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
Ja bym nie biegał z obciążnikami na kostkach, stawy siadają.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
Mieszkam na zabitej dechami wsi (rodzice uznali ze za miastem bedzie mi lepiej :P ) i nie mam za bardzo mozliwosci zapisania sie do jakiejs sekcji. Slyszalem o boksie, ale wiem ktory koles to prowadzi i wcale nie uwazam ze jest on kims kto mogl by mnie uczyc. Niby jest tez aikido, ale z relacji moich kolegow uczy tego wszystkiego jakis buras co ledwo co uprawnienia dostal i wielu kolesi doznalo tam kontuzji z w lasnie jego winy. Wszystko to i tak odlegle jest od mojego miejsca zamieszkania dobre 10km i slabe polaczenia autobusowe sa.
Rozumiem ze jeblem gupie pytanie w stylu chcem byc dobry juz jutro, ale nie chcialem zeby to tak zabrzmialo. Wiec kolejne moje pytanie (nie biorac tamtego pod uwage) to w jakie lektury powinienem sie zaopatrzyc. Za rok wybieram sie na studia i tam mam zamiar dorwac jakies placowki nauczania boksu tajskiego oraz ju - jitsu i trenowac oba na raz i myslalem o takiej suhej zaprawie, zeby byc choc troche fizycznie przygotowanym do moich przyszlych treningow. Wiec moze jednak tylko taka malutka podpowiedz na start? :lol:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem

Za rok wybieram sie na studia i tam mam zamiar dorwac jakies placowki nauczania boksu tajskiego oraz ju - jitsu i trenowac oba na raz i myslalem o takiej suhej zaprawie, zeby byc choc troche fizycznie przygotowanym do moich przyszlych treningow.


Przyjacielu, mysle ze bardzo dobrze planujesz, myslac o boksie tajskim i JJ. Mysle ze do tego czasu warto wyrobic sobie kondycje. Bedzie Ci zajebiscie potrzebna w tych sportach walki.
A jak wyrobic sobie kondycje? Biegaj. Bez ciezarkow, ale za to w urozmaicony sposob: zbieranie grzybkow, bieg z uderzeniami rekami, skip A, B, C itd.
Skakanka. Niby smieszne, ale sprobuj sobie skoczyc 100 razy.
Plywanie, rower - przyjemne z pozytecznym.
Zobacz, jakie cwiczenia przed treningiem BJJ poleca Roy Harris
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pozdrawiam i zycze powodzenia
Silvio
  • 0

budo_inv
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
zgadzam sie z przedmowca, kondycha to podstawa - teraz przede wszystkim biegaj, jezeli chodzi o muay-thai to cwicz glownie nogi, przysiady, rozciaganie (ale do pewnych granic) i brzuch, ale bieganie to na thai (i pewnie nie tylko) podstawa
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
zgodze sie z 2 powyzej wyrazonymi komentarzami ja zacząłem trenować ( wprawdzie coś innego ) ale miałem totalnie zero kjondychy i brzuch jak stodoła z sianem (czyt. tłuszczem ) wiesz mi różnica widoczna jest do tego stopnia że nawet ślepy by zobaczył ( niby nimożliwe a jednak ) tak wiec kondycha
i nie przejmuj sie jestem wiekszym leszczem od ciebie :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem

Mieszkam na zabitej dechami wsi (rodzice uznali ze za miastem bedzie mi lepiej :P ) i nie mam za bardzo mozliwosci zapisania sie do jakiejs sekcji. Slyszalem o boksie, ale wiem ktory koles to prowadzi i wcale nie uwazam ze jest on kims kto mogl by mnie uczyc. Niby jest tez aikido, ale z relacji moich kolegow uczy tego wszystkiego jakis buras co ledwo co uprawnienia dostal i wielu kolesi doznalo tam kontuzji z w lasnie jego winy.


Nie rozumiem Ciebie. Piszesz ze jedyni instruktorzy w twojej okolicy to cieniasy i buraki. Którzy nie sa w stanie ciebie niczego nauczyc. A nas pytasz o podstawy i metodyke cwiczen. Schlebia nam ze doceniasz nasz poziom :)
ale...

Osobiscie przez jakis czas prowadzilem zajecia (aikido) w malym miescie. Tez sam ledwo dochrapałem się uprawnien. Nie wiem czy jestem burasem, ale do tej pory na moich zajeciach nie zdazyla sie nikomu (odpukac) kontuzja. Wiesz jak wygladało to z mojego punktu widzenia? Ze zrobiłem cos dla mego miasta, dla moich starych znajomych i dla tych których przyszlo mi poznac. Tak sie sklada ze aby dobrnac do tych dochrapanych uprawnien mialem mozliwosc troche pocwiczyc zjescic trochi polski itd. itp.
Dlatego uwazam ze nalezy szanowac sekcje w malych wsiach i miasteczkach. Zazwyczaj w takich sekcjach ludzie nie robia tego dla kasy i zazwyczaj dokladaja do interesu. Ale za to daja mozliwosc poznania podstaw sztuki walki.
Wierz mi ze opinie swoich kolesi mozesz traktowac z przymruzeniem oka. Nawet te burasy (o kt. wspomniałęś) jesli nie zrobia z ciebie tego kim chcialbys sie stac, to przynajmniej nauczą rozgrzewki. Mysle ze o tym mozesz tylko przekonac sie osobiscie bedac na treningu. Pamietaj ze bedac tam niezaleznie od poziomu prowadzacego jestes uczniem, wtedy dostrzezesz czy to co ma do zaoferowania ten nauczyciel jest tym czego chcesz sie uczyc. Za rok gdy pojdziesz na studia jesli bedziesz czul potrzebe to sobie zmienisz kierunek SW. Ale bedziesz znal równiez podstawy boksu i/lub aikido (co tam wybierzesz), a szersze pojecie o swiecie budo jeszcze nikomu nie zaszkodzilo.
Sam jestem takim przykladem, gdy zaczynalem moim numero uno byla capoirea, niestety w tamtych czasach bylem w podobnej sytuacji. Dlatego wybór padł na szkolną (z perspektywy czasu widze ze cieniutką) sekcje Judo. Ale jak nam Policja zawaliła mate to musialem zrezygnowac. Cwiczylem sobie troche z kolegami kicka, po paru latach zaczełem regularny trening Aikido, wtedy nie znalem stefka seagala, wiec moja wiedzao aikid o byla zerowa. Cwicze to do dzisiaj choc okresami rownolegle podejmowalem sie treningow karate. Ale aikido jako najbardziej przekonywujace mi zostało do dzis. Judo wspominam mile, choc naprawde niewiele z tamtego okresu nie pamietam. Ale za to idac na trening aikido umialem juz dobrze padac. Wiec nie uwazam tamtego czasu za stracony :))

Jesli wykazesz wiare w swoje mozliwosci polecam Ci raczej kupno kaset video. Przejec sie do stolycy, w centrum za Smykiem jest sklep Budo-Sport gdzie mozesz sobie kupic troche tego szajsu. Jednak Zarówno wiedza z ksiazek jak i z kaset jest niemal czysto teoretyczna, a zarazem bardzo nietrwała. Próbowałem poznać podstawy kung-fu studując ksiązki imć. Cembrowskiego, Cembrowicza czy jakoś tak. Niestety nie pamietam z tego nic :]
Ponadto musisz byc naprawde spostrzegawczy zeby wszystko z kaset wyłapać - ja sobie nie wyobrazam tego jako jedynej formy nauki.

Wiec nie ma to jak regularny trening, oj!...
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
Gdzies na forum byl temat szkolka bokserska, tam byly opisane podstawytechniki boksu, alew generalnie chodzac na cos zawsze ktos ci poprawi ewentualne bledy
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
A ja wiem z doświadczenia, że aby poznać jakąś sztukę walki - tak ogólnie wyrobić sobie pojęcie to trzeba się pojawić na kilku treningach.
Tak jak mówione było - opinie amatorów możesz sobie w d.... wsadzić :X - sam sprawdź co i jak :twisted: .
Walki nauczyć można się tylko w praktyce - książki traktuje jako uzupełnienie...
A 10km - co to jest 10km rowerem ? - chcesz mieć kondycje - zasuwaj i to ostrym tempem! :twisted: :twisted:
Takiej jest moje zdanie.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
polecami biegi bokserskie... biegniesh i do tego jeszcze sobie po uderzasz w powietrze.. ale tak ogolnie to dobra wiocha jezeli internet jest... a tak wogole ...dopoki nie poszedlem na swoj pierwszy trening karate to nawet nie wiedzialem co to jest i nawet nie wiedzialem jak sie zaciska pozadnie piesc.. ale tyle co sobie poczytalem z ksiazek poznalem podstawy tamashiwari.... i innych rzeczy.. coz ksiazki to tylko uzupelnienie wazna jest praktyka !!
  • 0

budo_rocky ;)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KieLce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
Trenujesz na siłowni to powinieneś teraz wyrobić siłe dynamiczną .Boksuj kiLka razy w tygodniu w worek a po jakimś czasie rób sparingi z koLegami.A jeśLi będziesz chciał się sprawdzić jak jesteś dobry to wybierz się do jakiejś wiejskiej dyskoteki.Z własnego doświadczenia wiem że często są tam niezłe awantury :) .
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem leszczem
Rocky nie grzeb w starych tematach bo nic do nich nie wnosisz.
Masz ostrzeżenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024