Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
a dla potwierdzenia moich slow polecam filmik z walki zawodnika taja z zawodnikiem tkd
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
jeszcze raz strona przepraszam ale o tej porze mam juz piach w oczach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] vs tkd.mpg
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
qrwa znow cos nie tak
ale teraz juz sami powinniscie sobie znalezc polecam
  • 0

budo_robs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

a dla potwierdzenia moich slow polecam filmik z walki zawodnika taja z zawodnikiem tkd


Jesteś którąś z kolei osobą podpierającą się tym filmem. Prawda jest taka, że taekwondoka był po prostu słaby, nie trzymał gardy i atakował w bezsensowny sposób. Zapewniam Cię, że takiego sposobu walki nie uczą w sekcjach Taekwondo, a przynajmniej w tych z którymi miałem do czynienia.
Oceniać całą sztukę walki na podstawie jednego zawodnika jest trochę bez sensu, nie uważasz?
Pozdrawiam
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
dziwie się , że piszesz , że techniki nożne w TKD są mniej skuteczne niż np. w kicboxingu , są przecież szybkie kopnięcia , które wcale nie są słabe. :wink:
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Taaa , mam ten filmik . Umiejetnosci techniczne tego taekwondoki sa bynajmniej mierne , gosc wcale nie trzymał gardy i atakowal takimi technikami jak bituro chagi -Nie oceniaj stylu po jednej takiej walce, jest wielu bardzo dobrych twardych fighterow w TKD jednak wiele osob jest slabych słabych .Na bjj czy taju tez nie wszyscy sa wysmienitymi fighterami - są osoby lepiej radzące sobie i gorzej , zapewne znajda sie takie ktore nawet po kilku latach treningu sobie nie poradzą - to jest normalne !
Pozatym ten gosc z muai thai byl o glowe wiekszy i duzo ciezszy.
Jestem ciekaw na jakich przepisach oni walczyli to wygladalo tak jakby taekwondoka walczyl na swoich a tai na swoich - a to troche nie fear.
pozdrowienia
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
oczywiscie macie racje ten gosc od tkd byl po prostu cienki
ale dla tych ktorzy twierdza ze moja ocena wynika tylko z filmu polecam moje poprzednie posty wtym temacie
Choong interesuje mnie twoja opinia na temat minusow jakie wymienilem w kilku punktach dotyczacych tkd
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Proszę bardzo - oto moja opinia

1 brak parteru - masz racje , brak parteru

2 brak technik kończących - hmmm , uderzenia sa chyba podstawowymi technikami konczacymi-jesli chodzi o dzwignie i duszenia to niby są ale i tak w wiekszosci klubow sie ich nie cwiczy

3 bardzo słabe techniki ręczne - no tu juz bym sie kłocił, sa rozne federacje tkd- ja trenuje ITF. Techniki reczne są dobre wbrew pozorą w coraz wiekszej ilosci klubow wprowadza sie sierpy i haki , oraz garde na wzor bokserski (u mnie w miescie taki trening to norma)Jednakze przepisy sportowe zabraniaja walki w pelnym zakresie uderzen.Dlatego tez TKD czesto jest oceniane w sposob negatywny pod tym wzgledem. Trzeba tez przyznac ze w wielu klubach techniki reczne są trenowane pod zawody , co za tym idzie słabo (kolejny czynnik wyrabiajacy niesłuszną opinie, o calym stylu zamiast o klubie)

4 kopniecia efektowna ale w porownaniu do kboxingu i taja mniej skuteczne - kopniecia efektowne - wysokie , wyskoki , ładne technicznie dla tych ktorym sie podoba takie kopanie. Ja mam inne wyobrazenie na temat kopniec , tak jak wielu moich starszych kolegow (rowniez Ci z kadry) kopniecie przedewszystkim powinno byc silne i szybkie !
Bardzo duzy nacisk kladzie sie na sile i szybkosc kopniecia w grupach zaawansowanych - zawodniczych, kopniecia tam naprawde są bardzo dobre , bynajmniej nie ma swirowania i jakis udziwnien. W innych grupach (srednia , poczatkujaca) jest wiecej "latajacych" technik po to by wyrobic koordynacje ruchową , szybkosc.....itp. az w koncu po to by zachowac tradycje- zeby tkd pozostało dalej sztuka ktorej domeną są piekne kopniecia.Kazdy szanujacy sie zawodnik doskonale potrafi zrobic wyskok z obrotem o 360 stopni , ale tez dobrze wie co sie liczy i tak samo dobrze kopie niskie , te bardziej skutecznie kopniecia.Co do kick boxu nie wydaje mi sie zeby u nich kopniecia byly lepsze niz u nas , uwazam iz roznicy nie ma. W muai thai owszem, wydają mi sie lepsze, z jednego prostego wzgledu - oni trenują mały zestaw technik dzieki czemu mają je bardzo dobrze wypracowane.Stawiają głownie na siłe kopniecia i wytrzymałosc nogi.Maja dobra ale i bardzo niebezpieczną metodyke treningu.

5 slaba mozliwosc zastosowania w ciasnym pomieszczeniu lub w tlumie- Hmmm TKD to nie tylko kopniecia , moim zdaniem mozliwosc zastosowania w ciasnum pomieszczeniu lub w tłumie jest taka sama jak w przypadku karate , boxu , kick boxu , a wiec czy słaba ?. Mysle ze mozliwosc ta jest napewno wieksza niz u przecietnego czlowieka a i nawet tego mniej przecietnego.Oczywiscie przy stylach parterowych wypada slabiej z wiadomych powodow.

6 slabiytkie bloki - Noo tu jest chyba najciekawszy punkt.Bloooki....
Ja roznicuje takie dwa elementy - bloki i zasłony . Zasłony to tez niby bloki , ale ja ich do blokow nie zaliczam. No wiec... mysle ze blokowanie technik przeciwnika zbijajac jego ręke z linii ataku (to uwazam za bloiki) nie jest dobrym rozwiazaniem , zazwyczaj idzie grad uderzen i na "bank" po 2-3 uderzeniu nie zdazy sie wykonac bloku.Najlepszym blokiem w przypadku starcia ulicznego (i nie tylko) są zasłony i zejscia z linii ataku , odpowiednie poruszanie sie- I tego TKD uczy na 5+ , poniewaz taka umiejetnosc jest wymagana w walce sportowej.
Ostatnio w naszym klubie goscinnie trenowalo kilku "zawodnikow" z mistrzowskimi pasami w twardym karate . Uwazali sie za mistrzow blokowania... sa w tym bardzo dobrzy pojedyncza badz tez podwojna technika nie ma szans przebicia sie przez ich garde.Niestety są statyczni jak to na "blokowaczy' przystało, i skupiają sie tylko albo na blokach albo na uderzeniach - konkretnego poruszania zero.Wystarczy jedynie lekko sie "rozpedzic" - wejsc masą z serią uderzen a przestają wiedziec co sie dzieje . Poruszania i zasłon nie ma wcale (trenowalem u nich pol roku wiec znam sie ) Oczywiscie nie atakuje tu bron Boze zadnego stylu karate , bo to nie styl a tamtejsi mistrzowie tak akurat podchodzili do walki. Zatem jak dla mnie blokow w TKD moze nie byc wcale - zasłony i poruszanie sie wystarczająco spełniają role obrony przed atakiem.Ciesze sie ze w TKD nie ma jakis zbednych blokow i idiotycznych filozofii na ten temat.
Takie mam zdanie na te punkty
pozdrowienia
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
oki Choong bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz
wprawdzie nie jestem nadal przekonany co do skutecznosci tkd ale przyznam ci racje na pewno w jednym-wszystko zalezy od klubu
jednak nawet w najlepszym klubie tkd nie naucza cie rzeczy ktorych w tym sporcie nie ma co powoduje wydatne zmniejszenie jego skutecznosci w walce
  • 0

budo_modo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Witam,
teraz co prawda trenuje Thai Box, ale chyba cztery lata TKD ( w wersji ITF - podkreslam to, bo to chyba wazne) pozwalaja mi zabrac glos?
A propos filmiku, napisalem juz na innym forum, pozwole sobie krociutko zacytowac:
1. Ten wypierdek taekwondoka po prostu nie nadawal sie do niczego. Nie wiem komu tam w WTFie czerwone pasy daja, ale u mnie w sekcji niektore zielone, o niebieskich nie wspominajac( i czerwonych tez)umialy wiecej niz ta sierota.Nawet nie mowie o technice, tylko o jakiejs podstawowej taktyce walki.
2. Gosc probowal walczyc wg po***anych przepisow WTF - czyli ZERO rak, i najchetniej stosujemy wysokie kopniecia, bo za nie daja najwiecej punktow.
3. W mojej bylej sekcji mozna by wziac byle jakiego goscia nawet nie z sekcji sportowej tylko z rekreacyjnej i wiedzialby ze:
@przede wszystkim sie ****a trzyma garde
@jak jest okazja ( a byla przynajmniej dwa razy) to sie napierdala w klinczu rekoma
@nie kopie sie wysoko w takiej walce, bo gosc tylko czyha na noge podporowa
itd.
To tyle.
Przekonanie o takiej a nie innej skutecznosci TKD bierze sie z ogladania zawodow i pokazow. W mojej pierwszej sekcji walki rekoma bylo wiecej niz kopania i walka ta byla nauczana wg zasad bokserskich ( np. walka na lewy prosty, balans ciala itd). Sparingow bylo duzo i bardzo kickbokserskich z natury. Ale co trener, to inne podejscie.

pozdrawiam
modo
  • 0

budo_dawid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Skąd można ściągnąć podobne filmiki? Najelpiej DOBRE TKD vs jakiś tam styl ! A nie taka kiła ja wyżej.
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Później jakiś mocno ograniczony typ obejrzy sobie ten filmik(tkd vs. muay thai)poleci dwa razy na trening i wyjdzie na ulice w glorii niepokonanego(oczywiście tylko we własnym mniemaniu).
:evil:
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

wprawdzie nie jestem nadal przekonany co do skutecznosci tkd

Skutecznosci TKD? A co to takiego? ;)

pozdro
E2rd
  • 0

budo_kiri-ania
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Prezes Polskiego Związku TKD (Tadeusz Łoboda) zawsze powtarza: jeden cios, jeden trup :box:
Chyba, że coś pokręciłam. Taekwondo jest skuteczne, ale tylko w dobrym wykonaniu :) :D :)
  • 0

budo_hachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:StargardCity

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Zawsze mozna znalezc cos bardziej skuteczniejszego. Na pewno nie jest idealne.


kiri kiri kiri
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Prezes Polskiego Związku TKD (Tadeusz Łoboda) zawsze powtarza: jeden cios, jeden trup :box:

tia... wtedy wszystkie wiezienia przepelnione bylyby taekwondo'kami
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
:)
  • 0

budo_hachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:StargardCity

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Fajowski temacik na dyskusje.
Mi sie bardzo podoba w tkd kopniecia i to ze jest taki niepowtarzalne. bo hmm jest jedyna sztuka walki polegajaca na fali.
Biepodoba mi sie to ze niektorzy majac wysoki stopien sa na poziomie o wiele nizszym. poprostu nie rozumiem dlaczego nietorzy dostaja promocje na kolejny pas jak czegos niee umieja. Czy to jest sprawiedliwe? Dostawac kolejny stopien tylko za to ze sie podeszlo do egzaminu?
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
taekwondo nie ma minusów
a moze jeden, i to duzy, a mianowicie : coraz bardziej taekwondo ITF staje sie sportem walki, a coraz mniej jest sztuką walki :cry: :cry: :cry:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Nie cale taekwondo polega na fali. Dotyczy to tylko ITF i
niektorych pochodnych, i to tych, ktore powstaly po 1980 roku. Starsze
odlamy (np. Kwon Jae Hwa) nie uzywaja fali, podobnie jak caly WTF.

Pozdrowka - Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024