Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_robs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Plusy i minusy Taekwondo
Zauważyłem że na tym forum panuje straszna cisza, właściwie tylko Moro i Death rozmawiają o swoich sprawach, pomyślałem więc że można rzucić jakiś temat. Pytanie brzmi:
co Znajdujecie ciekawego w Taekwondo, a co Uważacie za jego mankament. Co w sferze technicznej lub metodologicznej treningu Taekwondo Uważacie za dobre, a co do kitu. Wiadomo przecież, że nie ma doskonałej, absolutnie kompletnej sztuki walki. Każda ma plusy i minusy. Jakie Widzicie pozytywne i negatywne strony sztuki usystematyzowanej przez Choi Hong Hi, nie tylko przez pryzmat "lania się na ulicy" i "UFC".
Swoją opinię napiszę później, jeżeli oczywiście temat kogokolwiek zainteresuje.

Pozdrawiam
Robs
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
fajny temat!

dla mnie minusem jest brak low-kick'ow i hakow/sierpow w walce sportowej, a podoba mi sie [jezeli chodzi o sport] ta roznorodnosc tzn walka, testy sily, techniki specjalne i formy,

skrobne cos jeszcze pozniej
pozdrawiam!
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Bardzo dobry temat.
Jeśli chodzi o to co mi sie w taekwondo podoba to przedewszystkim techniki nożne. W żadnej innej formie walki nie ma tak dopracowanych technik nożnych jak w TKD. W zasadzie każde kopnięcie można wykonać z obrotu lub wyskoku. Faktem jest jednak że większości tych technik nie wykorzystamy w walce, ale to inna kwestia. Jeśli natomiast chodzi o to czego w taekwondo brakuje to walki w parterze.
Co do wypowiedzi Moro to niezbyt się z nim zgadzam. Gdyby w walce sportowej taekwondo były lowkicki i sierpy nie byłoby to nic innego jak kickboxing, a przecierz nie ćwiczymy kicka. Sama technika walki też by się musiała zmienić. Nikt nie stosowałby wtedy kopnięc obrotowych, czy też z wyskoku, ponieważ wszyscy używaliby lowkicków i rąk (bo prościej).
Wypowiedź Mora ma tesz jednak plusy (skuteczność), ale te plusy mają dużo minusów :grin: .

Pozdrówka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
mysle ze nie dowiemy sie jak to bedzie dopuki sie czegos nie zmieni w przepisach,
poza tym jak sam stwierdziles techniki z wyskoku sie do walki nie nadaja : ) a obrotowki- czemu mialyby wyjsc z uzycia? no ostatecznie mozna np dawac za nie wiecej punktow.

to tyle [na razie] z mojej strony,
licze na Wasz liczny udzial w dyskusji, chyba warto poruszyc takze temat samego treningu...
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
hmm , niezły pomysł na dyskusje , ale dla mnie - początkującego , nawet trudny , bo nie jestem jeszcze ze wszystkim obeznany , jak narazie w tkd podobają mi się tak jak Ukaszowi kopnięcia .
Nie podobają mi się natomiast układy , jakoś nie przypadły mi narazie do gustu . :D :D :D
Cóż można dodać - TKD rulez !!! :D
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Swietny temat
W Taekwondo podobaja mi ostre treningi , wiekszosc technik noznych , zasady ustanowieone przez choi chong hi, rywalizacja sportowa , kontakty klubowe i miedzyklubowe , obozy szkoleniowe gdzie dostaje sie niezły wycisk, nie trenuje sie za duzo technik tradycyjnych i sparingow typu "wibrujaca pieść " , jest to ogolnie bardzo dobry styl.

Natomiast nie podoba mi sie to ze treningi sa juz tylko prowadzone pod walke sportową , brak treningu parteru i technik uzytecznych w realnej walce (chociaz te sportowe techniki są jaknajbardziej przydatne podczas realnej walki, chodzi mi trening nastawiony tylko na realna walke np. raz w tygodniu), samoobrony na egzamin praktycznie sami musimy sie uczyć a jesli juz jest pokazywana to mało realna ,zasada przyznawania stopni (małe łepki praktycznie nic nie potrafiace otrzymuja czerwone pasy przez co Taekwondo ma taka opinie jaką ma, oraz brak walki egzaminacyjnej z parterem dzwigniami lokami itp).Mało dyscypliny,zroznicowanie wyszkolenia technicznego takich samych stopni szkoleniowych jest szokujące(jeden kaleczy technike jak tylko moze,drugi jest doskonałym technikiem, trzeci skupia sie na walce siłowej a wszyscy i tak mają czerwone pasy).za duzo sportu i tradycji.

Jednak jak juz wczesniej napisałem taekwon-do to swietny styl, kocham ten sport i nie wiem jak moglbym bez niego zyć.Taekwondo jest dla mnie jak powietrze.

Narazie tyle ,wielkie dzieki Robs za zainteresowanie sie tym forum , takie pytania byly nam bardzo potrzebne.
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Natomiast nie podoba mi sie to ze treningi sa juz tylko prowadzone pod walke sportową , brak treningu parteru i technik uzytecznych w realnej walce (chociaz te sportowe techniki są jaknajbardziej przydatne podczas realnej walki, chodzi mi trening nastawiony tylko na realna walke np. raz w tygodniu), samoobrony na egzamin praktycznie sami musimy sie uczyć a jesli juz jest pokazywana to mało realna ,zasada przyznawania stopni (małe łepki praktycznie nic nie potrafiace otrzymuja czerwone pasy przez co Taekwondo ma taka opinie jaką ma, oraz brak walki egzaminacyjnej z parterem dzwigniami lokami itp).


:( :( Smutne ale prawdziwe :( :(

Pozdrówka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
"Taekwondo jest dla mnie jak powietrze." - mi osobiscie to sie bardzo podoba co pan powiedzial ze sie podoba :lol:
fajnie to ujales choong, generalnie zgadzam sie z toba, zalamuje mnie ta roznica miedzy posiadaczami tego samego stopnia.
i wlasnie brakuje mi parteru, dzwigni, rzutow...
w kazdym razie jak ja bede trenerem, a raczej bede, to wlasnie zajme sie glownie szeroko rozumianym hosinsul przestraszony :wink:

jeszcze raz gratuluje zalozenia fajnego tematu, tak trzymac!!!!!
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
moro , jak będziesz trenerem to wpadniemy na trening , a co do tematu , popieram , nie da się żyć bez taekwondo :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
wpadniemy? death, zawstydzasz mnie :lol: :oops:

nie musisz sie spieszyc, jeszcze min 5 latek :wink:
zanim cos powazniej zacznie sie w tym kierunku dziac.
ale koncepcja jak najbardziej sluszna.

koncze juz, mam nadzieje ze dalsze posty beda bardziej bezposrednio dotyczyly tematu.

pozdrowienia dla wszystkich wojownikow!!! papieros
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Podobaja mi sie:

- kopniecia,
- struktura treningu (w miare nowoczesna, bez przegiec w strone klasyki).
- fakt, ze akurat tu, gdzie jestem, bez klopotu moge sobie wlaczac tak w trening, jak i egzaminy to, co mi sie podoba. Stad tez na egzaminach dzieciaki kulaja sie w parterze (nie jestem od tego zadnym specem, ale probuje choc troche podpatrywac), walki sa w roznych systemach, a sparingi z kyokushinami sa dla obu stron gwozdziem programu i obie druzyny zywia dla siebie od pierwszego treningu duzy szcunek, a nawet zapraszaja sie nawzajem na klubowe zawody.


Watpliwosci mam do:

- przepisow rywalizacji sportowej - w kazdej federacji daloby sie cos poprawic,
- ukladow - niestety, wszystkie mi sie jakos kupy i reszty systemu nie trzymaja, bardziej podobaja mi sie WTF-owskie, ale tez mam do nich sporo zastrzezen,

Nie trawie:

- polityki albo dokladniej politykierstwa, zwlaszcza glupich zakazow i ograniczen,
- walki 2- i 3-krokowej - moim zdaniem to archaizm straszliwy.
- braku jakiegokolwiek programu technik samoobrony.

To tak w skrocie...

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
ciekawy post gizmo,
jestes w I czy W TF'ie?
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Gizmo , u mnie naprzykład trener wprowadza samoobrone , co jakiś czas :D
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

jestes w I czy W TF'ie?


w WTF, ale dzialamy tez w innych federacjach (GTF), startujemy rowniez na roznego rodzaju turniejach otwartych.
A mamy w klubie tez paru ludzi po ITF, nawet z wysokimi stopniami. Zreszta dlaej cwicza Tule, a mnie to nie przeszkadza w niczym.

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Gizmo , u mnie naprzykład trener wprowadza samoobrone , co jakiś czas :D


Wiesz, samoobrona co jakis czas, a program treningow samoobrony to dwie rozne rzeczy. W znanych mi sekcjach wyglada to wlasnie tak, ze techniki samoobrony sa robione "z doskoku". Sam zreszta nie jestem bez winy, u nas w klubie zreszta wydzielilismy sobie jeden trening co dwa tygodnie wylacznie na samoobrone i cos probujemy wspolnie rzezbic. Ale do spojnego programu typu co na ktory stopien tez nam daleko...

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
wiem ze wybiegam za bardzo w przyszlosc, ale moze nawiazemy kiedys jakas wspolprace gizmo :wink:
[skoro tul'e Ci nie przeszkadzaja... :grin: ]
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
aaaaa i bylbym zapomnial. death, masz szanse sie "zrehabilitowac" na piatkowych zawodach!!!!!!!!
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

wiem ze wybiegam za bardzo w przyszlosc, ale moze nawiazemy kiedys jakas wspolprace gizmo :wink:
[skoro tul'e Ci nie przeszkadzaja... :grin: ]


Dlaczego nie? Wspolpracowac mozna z kazdym. W ten weekend mamy na przyklad miedzystylowa wymiane doswiadczen, czyli mini turniej z udzialem ludzi cwiczacych WTF, ITF i 2 odlamy kyokushinkai... Ale bedzie wesolo! :)

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

aaaaa i bylbym zapomnial. death, masz szanse sie "zrehabilitowac" na piatkowych zawodach!!!!!!!!

piatkowych ? gdzie ? hehe :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
tam gdzie zawsze death papieros
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024