Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Do "Moro": w walce sportowej Taekwon-Do ITF nie ma zakazu używania techniki typu "hak" , musi jednak to tachnika czysta i kontrolowana. Akurat jestem sędzią klasy C (najwyższa krajowa klasa) i wiem na ten temat wiele.
Co do wypowiedzi Gizmo, a tak wogóle to do wszystkich.
Jeśli chodzi o zastanowienie się nad plusami i minusami Taekwon-Do, czy jakiejkolwiek sztuki walki to jest to duży temat i zależy od wielu czynników.
Samo TKD w swoim założeniu jest bardzo skuteczne i posiada wszystkie techniki. Tak jest w założeniu, które czasami a nawet często odbiega od rzeczywistości. Wszystko zależy głównie od trenera, ale także i czasu oraz kilku innych rzeczy. Nie będę rozpisywał się o trenerze, bo każdy jest inny i inną wiedzę i umiejętności posiada, lecz każdy dązy do tego samego. Badź przynajmniej się stara.
Ale chodzi mi o coś innego. Większość zarzuca TKD,że nie jest skuteczna na ulicy, że np. kickboxing jest skuteczniejszy. Nie mam nic do kickboxingu, ale nie ma tam zbyt dużej różnorodności technik. Jest kilka kopnięć i kilka uderzeń i to tyle. I już bardzo szybko taki początkujący adept zakłada rękawice czy wali w wór. Jednak można powiedzieć, że jest w pewnym stopniu "ograniczony technicznie". Nie zna zbyt wielu technik, a te które zna powtarza miliony razy. A na ulicy wystarczy nawet jedna skuteczna technika i po walce.
W TKD jest 3200 technik i jest to ogrom. System treningowy jest tak skonstruowany, że czasami nie ma po prostu czasu na trenowanie wszystkiego. I tutaj pojawia się trener, który powinien wybrać z tego to co najlepsze i akurat potrzebne do rozwoju swoich adeptów. A przecież w głównym założeniu TKD, sztuk walki czy innych przejawów aktywności fizycznej i umysłowej jest wszechstronny rozwój tej cielesnej jak i duchowej natury człowieka.
Żeby trenować wszystko w TKD trzeba by było poświęcić na to 24 godziny każdego dnia, a może było by i to za mało. Trener prowadzący trening nie może zapominać o technikach, układach i walce sportowej. A jest tego tak dużo, że trzeba niestety wybierać podczas treningu tylko część całego TKD. A wszystko po to, żeby nie trenować rok, dwa lub dziesięć i stwierdzić "Ja już wszystko umiem", lecz trenować przez całe swoje życie.
Tak już na koniec co do głównej treści tych postów to dla mnie Taekwon-Do jest po prostu życiem i skończy się w momencie, kiedy skończy się moje życie.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Większość zarzuca TKD,że nie jest skuteczna na ulicy, że np. kickboxing jest skuteczniejszy. Nie mam nic do kickboxingu, ale nie ma tam zbyt dużej różnorodności technik. Jest kilka kopnięć i kilka uderzeń i to tyle.

i w tym chyba tkwi sila KB, w walce sportowej TKD w zasadzie tez uzywa sie kilku technik... tak mi sie wydaje.

Wolek, nie wiesz moze czy AWF w bialej ma jakas strone internetowa? puki co sklaniam sie ku zdawaniu na gdanska awf ale jakby co to chcialbym sie zorientowac chociazby kiedy jest egzamin w bialej.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
czy ktoś może mi powiedzieć o której są zawody w piątek ?
mam nadzieje , że nie w ten piątek , bo nie wiem czy zdąrze się wykurować :cry:
Trenerze , czy od nas ktoś na nich będzie brać udział ?

podrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Samo TKD w swoim założeniu jest bardzo skuteczne i posiada wszystkie techniki.


Zgadzam sie w wielu punktach, ale akurat ten budzi we mnie watpliwosci. Co np. z parterem i rzutami?

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Taekwondo - koreańska sztuka SAMOOBRONY.
A tak naprawde w Polsce 90 % klubów (ITF) skupia się głównie na rywalizacji sportowej. Osobiście uważam że jeśli chodzi o techniki samoobrony to poświęca się im stanowczo za mało czasu.

Ciekawe jak to jest z takimi technikami w innych systemach gdzie rozgrywane sa zawody sportowe np. w kyokushinnie ? Czy cwiczy się je często, czy nie.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Prosze uzytkownikow o nieodbieganie od tematu forum.
pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
jezeli chodzi Ci o te zawody, to przepraszam
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Ukasz , myśle , że w innych systemach też tak jest , wszyscy chcą być najlepsi i wygrywać zawody , więc trenują by się do nich przygotować :wink:
[/img]
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
nie wszedzie sa rozgrywane zawody death, np w international viet vo dao raczej nie cwiczy sie pod katem startow a wlasnie samoobrone itp.
jezeli chodzi konkretnie o VVD to najlepiej pogadac z p. Ryszardem Jozwiakem [moderator combat]
w aikido tez chyba nie ma zawodow, ale to jest moim zdaniem inny rozdzial :D
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
zgadzam się moro , ale mi chodziło o systemy , które mają zawody , tylko nie napisałem , bo głupio brzmiało :D :D :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
:D
  • 0

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Moro, adres AWF w Białej to : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
poklon
  • 0

budo_surikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
przezywasz jakis kryzys?
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
może ma kontuzje ? lub za ciężki był trening ? heh :wink:
  • 0

budo_dawid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Mnie osobiście na treningach brakuje jakiś fikuśnych technik

np.kopnięć po chwytach.Zapewne teraz pukacię się w czoło mówiąc o

co mu kurde bele chodzi? Już wyjaśniam.Widzieliście może w

tekenie3 boczny rzut Hwoaranga, kiedy to łapie oponenta za rękę

wbijając mu jednocześnie jopa pod rzebra a następnie łamie mu

kark tą samą nogą? Nie!? To wtakim razie czymprędzej ściągajcie

ePSXe i lecie do kumpla po tekkena.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
po pierwsze, nie widze problemu w cwiczeniu kopniec z jednoczesnym chwytem, sam chetnie kopie np low kicki, czy uzywam kolana- ale to przy okazji hosinsul.
a po drugie:
pomimo iz tekken to fajna gra, dla mnie pozostaje tylko gra...
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
A ja uważam że TKD(sztuki walki - ogólnie)powinny ewoluować, byle w dobrym kierunku.
Nowości są potrzebne inaczej byłoby nudno.

DAWID:
Małe pytanko, czy zacząleś trenować Taekwon - do z powodu TEKKENa?
  • 0

budo_marty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
popieram Choong Lee:
mogłyby siem czasem pojawiać np.nowe techniki.....
albo cuś...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024