Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Kolejny minus TaeKwonDo to to, ze forum o takiej nazwie jest tak malo aktywne. Co z wami? Pisac sie nie chce czy tematy do dyskusji juz wszystkie wyczerpane? :evil: Jak tak dalej pojdzie to zaczne trenowac "UliCe". Ps. co to za sztuka walki? :) :) :)
  • 0

budo_nazgorg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Przedewszytkim podoba mi sie to ze duzo pracujemy nogami ...
A za manakment mozna uznac to ze jest brak uderzen kolanami i lokciami + low kicki ..
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
z tym brakiem to nie przesadzajcie, ja właśnie po wakacjach zacząłem się pojawiać na naszej zaawansowanej sekcji i... czuję się jakbym poszedł na muai thai :)
kolana. łokcie. klincz.
noramalnie byłem w szoku (ale bardzo pozytywnym), urozmaiciła nam sie ta sztuka walki, w każdym razie w bytomskim wydaniu.
z minusów, to faktycznie 3- krokówka zabija mnie i sparingi mamy czysto sportowe, a szkoda mogłoby czasem być bardziej...czy ja wiem...?
  • 0

budo_szczypiorex
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Dopiero zaczynam swoją zabawe z TKD i jak narazie podoba mi się wszystko a nie podoba mi się to żę komuś może się niepodobać tak piękny sport jak TKD:)
Pozdro
SZCZYP
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Jeśli nie umiesz powiedzieć nic mądrego to nic nie mów.Tak moja mała rada.
  • 0

budo_akiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
mi strasznie podobają się kopnięcia...dużo i fajne... układy koffffam. A tak ogólnie to klimat na treningach i jeśli moge tak powiedzieć... sposób życia... A tak poza tym- CZEŚĆ
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Najpoważniejszym mankamentem TKD jest znikomy nacisk na prace rąk. Wiadomo, walka sportowa oparta jest na określonych regułach, do tego dostosowujecie kopnięcia... Napewno gdyby rozwinąc techniki ręczne to kto wie, czy TKD nie byłoby jednym z najbardziej skutecznych sztuk walki? Bo np. kyokushin bije na glowe jesli chodzi o nogi...
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
A kto mówi o zaniedbywaniu rąk? Jeśli ktoś zaniedbuje ręce to chyba raczej słabi trenerzy a nie Taekwon-do. Chyba, że chodzi o WTF, ale nie chcę sie wypowiadać bo ja zajmuję się ITF-em.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Rece przynajmniej u nas sa bardzo dobre praktycznie prawie boks.Co do nog wole kyokushin i tam sie zapisuje od wrzesnia duzym mankamentem taekwondo jest jego podejsie do walki typu light kontakt poprostu wtedy sparingi i sama metodyka treningu jest poprostu nie zyciowa.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Co do nog wole kyokushin i tam sie zapisuje od wrzesnia


8O
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Rece przynajmniej u nas sa bardzo dobre praktycznie prawie boks.Co do nog wole kyokushin i tam sie zapisuje od wrzesnia duzym mankamentem taekwondo jest jego podejsie do walki typu light kontakt poprostu wtedy sparingi i sama metodyka treningu jest poprostu nie zyciowa.

no gratuluję. Faktycznie, jak we środy mam 1,5 godziny samych sparringów na wtf, to wszystko jest lajtowe, przed zadaniem kopnięcia zawsze zwalniamy nogi, a ochraniacze mam tylko po to, żeby laski wyrywać. Kiedyś lajtowo miałem złamany nos od jednego sparringu, ale to tylko dlatego, że trener nie nauczył mnie wykręcać ręki od noża 8O W ogóle napisałeś 'u nas ręce są bardzo dobre', a piszesz, że zapisujesz się we wrześniu... planujesz jeszcze 3/4 roku robić za obserwatora, a potem wypisywać swoje spostrzeżenia na forum? i co to za stwierdzenie 'nas' jesteś jakimś ma rasistą? :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_pilotsmiglowca
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Jeśli jesteś zagorzałym fanatykiem TKD i bezkrytycznie wierzysz w ten styl to nie czytaj tego textu!!!!!!
Plusy trenowania: dobra kondycja, bardzo dobra technika (można późnie w cyrku występować albo na pokazach),
Minusy,hmm tutaj się bardziej rozpiszę: niska skuteczność w realnej walce,
Jeśli ktoś się zapisuje na TKD myśląc o przydaności tego stylu pod kontem samoobrony lub walk na ulicy, popełnia straszliwy błąd. W gruncie rzeczy jest to trenowanie sztuki dla sztuki, taki balet poprostu no i w niewielkim stopniu narzędzie do samoobrony. Na TKD marnuje się czas na bezsensowne klepanie układów i ćwiczenie fali, różnych niepotrzebnych pierduł typu walki 3 2 1 krokowe, bezsensowna samoobrona (hosinsul czy jakoś tak) itd. Przez dwa lata treningów ani razu nie miałem rękawic na dłoniach, nie było żadnych sparingów, treningi były nastawione pod egzamin a nie pod realną walkę. I co najgorsze dla takich frajerów (np ja) trenerek wciskał kit o niby skuteczności tego stylu, jaki to on jest zabójczy i najlepszy z najlepszych, opowiadał wiele historyjek jak to np. ktoś w czasie wojny koreańskiej uśmiercił typa tajnym uderzeniem. Normalnie od tych bzdur żygać mi się chce. Może i w grupach zaawansowanych jest dużo sparingów i wtedy człowiek uczy się naprawdę walczyć, ale żeby czekać 4-5 lat, żeby pozdawać wszystkie egzaminy? toż to paranoja. Zresztą, nawet mój trenerek w wywiadzie dla pewnej gazety powiedział że ludzie trenujący TKD nie ćwicza po to żeby się dobrze bić. No własnie o to chodzi!!! sam stwierdził że jest to trenowanie sztuki dla sztuki. Ktoś kiedyś zapytał czy są sparingi w grupie początkującej, on na to że gównie kładzie się nacisk na technikę (prawdopodobnie miał na myśli machanie nogami w powietrze i naukę układów) a sparingi są w formie zabawy. Zamiast trenować TKD do samoobrony lepiej wybrać box,kickbox,thaibox lub cokolwiek innego opartego na sparingach, OBIECUJĘ ŻE BĘDZIE DZIAŁAĆ, bo nie ma nic gorszego niż trenowanie bez sparingów. Pewnie znajdą się tu tacy "mądrzy" co będą mówić że jestem idiotą, ale nie mam ochoty na polemiki z kimkolwiek na ten temat, moja jest ocena jest subiektywna ale oparta o doświadczenie. Swoje umiejętności sprawdziłem w ulicznych warunkach po dwóch latach tenowania, i co mi dało TKD?....... NIC, kompletnie nic, tak jakbym nic nie trenował. Nie dość że TKD się nie sprawdza w turniejach MMA i jego metodyka treningowa jest bardzo słaba, to jeszcze do tego miałem trenera był wielkim fanem układów (ma wiele medali za układy). Pewnie dlatego przetałem trenować, to była strata czasu.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
musiałeś trafić na jakiś rarytas, bo o jakimś zaliczeniu wszystkich stopni, by móc walczyć z oponentem słyszę 1szy raz 8O jeśli o układy chodzi, to raz w roku trener to zrobił, jak by ktoś chciał zdawać pas, czyli na wszelki wypadek.
A jeśli chodzi o tajemniczą technikę, zabijającą przeciwnika to muszę stwierdzić, że hardcorowo macie na treningach :D
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

..., to jeszcze do tego miałem trenera był wielkim fanem układów (ma wiele medali za układy).


Hm, to wiele tłumaczy... tyle, że są sekcje taekwondo, w których ludzie wyznają zasadę "tarcza i sparing najlepszymi przyjaciółmi taekwondoki". Może w układach nie zachwycają, ale przy &*%$#yć potrafią ;-)

Gizmo
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Jeżeli trener ma troche oleju w głowie to miesza, dodaje np boks. Taekwon-do sportowe (ITF) może być dobrą bazą do walki tyle że trzeba widziec jego ograniczenia.
Jeżeli chodzi o Kyokushin to i on ma swoje ograniczenia. moim zdaniem bardzo duże.
Podstawą walki w Kyokushin czy Oyama jest przyjąć i oddać mocniej. Nie ma kontaktu rękoma na głowe więc idą do przodu z usztywnionym karkiem bo przyjmuja w korpus. Warto spróbować przyjąć na głowę prostego na usztywniony kark :)
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

..., to jeszcze do tego miałem trenera był wielkim fanem układów (ma wiele medali za układy).


Hm, to wiele tłumaczy... tyle, że są sekcje taekwondo, w których ludzie wyznają zasadę "tarcza i sparing najlepszymi przyjaciółmi taekwondoki". Może w układach nie zachwycają, ale przy &*%$#yć potrafią ;-)

Gizmo


Dokładnie. Pilotsmiglowca, miałeś chyba pecha trafić na jakąś średnio ciekawą sekcję, bo np. u nas trener w grupie początkującej też jest wielkim fanem układów, a robi bardzo dużo tarcz itd. Potem robi się ciekawiej i wcale nie trzeba mieć wszystkich egzaminów pozdawanych, żeby do zaawansowanej iść 8O
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
"no gratuluję. Faktycznie, jak we środy mam 1,5 godziny samych sparringów na wtf, to wszystko jest lajtowe, przed zadaniem kopnięcia zawsze zwalniamy nogi, a ochraniacze mam tylko po to, żeby laski wyrywać. Kiedyś lajtowo miałem złamany nos od jednego sparringu, ale to tylko dlatego, że trener nie nauczył mnie wykręcać ręki od noża W ogóle napisałeś 'u nas ręce są bardzo dobre', a piszesz, że zapisujesz się we wrześniu... planujesz jeszcze 3/4 roku robić za obserwatora, a potem wypisywać swoje spostrzeżenia na forum? i co to za stwierdzenie 'nas' jesteś jakimś ma rasistą?"-- Torek

napisalem ze rece u nas sa bardzo dobre poniewaz trenuje 4 lata w tym klubie to wiem z praktycznego punktu widzenia planuje do czerwca jeszcze trenowac a nie rozumiem c oma stwierdzenie nas do rasizmu 8O a dla sprostowania trenuje ITF
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
System szkoleniowy to zależy od trenera. U nas na sekcji ćwiczy się techniki combatowe jak i są osobne treningi z boksu. Różnie to bywa. Z założenia generała to w TKD teoretycznie jest wszystko (i kopnięcia i pięści i łokcie i kolana i chwyty, dźwignie, rzuty -hosin sul- ) kwestia tylko, które z tych elementów ćwiczymy i na które MY kładziemy nacisk.
Na większości sekcji nie ćwiczy się samoobrony, czy różnego rodzaju uderzeń rękoma bo tego nie ma w walce sportowej. A wielu instruktorów niestety na to kładzie nacisk.

Co do walki sportowej wg. mnie największymi minusami są ogromne ograniczenia -nie wolno kopnąć w tył (plecy) przeciwnika, nie ma low kicków, nie wolno sierpów, haków. Zauważcie, że po przyswojeniu sobie zasad i zabiciu naturalnych odruchów (sierp, hak, atak od strony pleców) możemy zbierać punkty na zawodach ale co jeśli potem na ulicy nie będziemy mieć tych (potrzebnych) odruchów?? Uważam, że TKD jest skuteczne pod warunkiem, że ćwiczy się wszystkie jego aspekty a nie tylko te potrzebne do walki sportowej.
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Nie ma sierpow i hakow? To co ja cwicze i uzywam w sparingach i na walkach turniejowych :?: :!: Ile razy ten temat byl juz walkowany? CIOSY SIERPOWE I HAKI SA DOZWOLONE I PRAKTYKOWANE W TAEKWON-DO ITF !!! :evil: :wink:
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Mówię, że w walce sportowej (czyt. na zawodach) nie są dozwolone.* Czytaj dokładnie zanim zaczniesz się rzucać.

Ćwiczysz - a ja ćwiczę np. kolana na treningach - i wcale nie oznacza, że w walce sportowej mogę ich użyć.

Poza tym napisałem, że w TKD jako takim jest wszystko.

*to że czasem sędziowie przymykają na to oko to inna sprawa ale w przepisach jako takich sierpy i haki nie są dozwolone.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024