Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopnie zaawansowania - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_gomulka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Stopnie zaawansowania - pytania
Jak długo trzeba trenować aby otrzymać biały pas, żółty, itd? Na ile sprawność fizyczna, predyspozycje, zaangażowanie przyspieszają ten proces? Jeśli chodzi o moje warunki fizyczne - mam 189 wzrostu, jestem lekki i młody :) Jakie techniki mogą być moim mocnym punktem, a których opanowanie sprawi mi szczególną trudność?
Pozdrawiam
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
8) hi
nie jestem specem , ponieważ też jestem początkujący , ale moge ci powiedzieć , że na biały pas nie trzeba długo trenować ( go chyba każdy zdaje , albo bardzo ciężko oblać :D :D )
co do technik , nie napisałeś nic o sobie oprócz wzrostu , więc nie za bardzo da się coś powiedzieć , jedną z najważniejszych rzeczy jest chyba rościąganie , jeżeli nie jesteś rościągnięty , to weź się za rościąganie , bo inaczej będziesz miał sporo kłopotów .
pozdrawiam
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
apropa rozciagania to slyszalem ze na starosc mozna miec jakies problemy ze stawem biodrowym? co o tym sadzicie?
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
ja nic nie słyszałem o tym , ale nie moge powiedzieć , że nie bo nie mam takiej wiedzy :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
rozciaganie nie jest takie wazne,
musisz sie po prostu wykazac, musisz byc szybki, dynamiczny miec lepsza technike od pozostalych, wazne jest tez to z kim robisz np sambo matsogi bo jak z klientem ktory strasznie kaleczy to jednoczesnie ty tez obrywasz....
  • 0

budo_gomulka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
death - podaję o co mnie prosiłeś. Jestem dość dobrze rozciągnięty jak na kogoś kto stosuje nieregularnie ćwiczenia rozciągające od mw 6 m ( intensywnie rozciągam się od około miesiąca. Brakuje mi jakieś - na oko - 10 cm do szpagatu bocznego, zwykły prawie robię na lewą nogę). Mam 69 kg czystej masy, malutko tkanki tłuszczowej. Mój typ budowy niemal idealnie odpowiada ektomorficznemu. Mam słaby wyskok. Moja szybkość słaba nie jest choć dawno nie mierzyłem czasu na setkę; powinno być jakieś 13.5, za kilka miesięcy spokojnie zejdę poniżej 12.5 - gorąco w to wierzę :D . Siła jest jedną z moich najsłabszych stron, od paru miesięcy staram się ćwiczyć w domu ( ostatnio regularnie ). Efekty - drążek (podchwyt bez machania nogami) - 14. Pompki (na szerokośc barków - 30). Nogi - nie odbiegają od reszty.Mam słabą wytrzymałość (tak mi się wydaje, nie podam konkretów bo nie mierzyłem sobie czasu w biegach długich)
Po skończeniu interwałów (dzisiaj zacząłem 8) ) zamierzam skupić się na poprawie szybkości i siły-siłownia ( masa dla mas, rzeźba dla rzeźbiarzy :) Za jakieś 2 miechy chcę zapisać się na kopany styl walki.
Dobrze kombinuję?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
sztuki walki to PRZEDE WSZYSTKIM TECHNIKA!!!
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
hmm , powiedzmy , że jeżeli jesteś rościągnięty to ci będzie łatwiej , oczywiście żeby być dobry musisz się ostro przyłożyć , no i tak jak mówi moro - technika , słuchaj się go , to zabijaka , z uznaniem dla ciebie moro :D :D :D
moro , wchodzisz czasem na mirc ?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
nie, staram sie nie chatowac, po pierwsze modem- po drugie matura : )
pozdrowka!
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
kiedys trzeba pochatowac , tak dla odmiany :D :D :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
kiedys to sie stanie :roll:
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
oby jak najszybciej
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania

sztuki walki to PRZEDE WSZYSTKIM TECHNIKA!!!


Z całym szacunkiem ale chyba ktoś Ci głupot naopowiadał. Sztuka walki to sztuka walki, nie masz techniki to suplementujesz ją siłą i odwrotnie.
Opowiadaj takie teksty moim przeciwnikom, sztuka walki to technika, zwłaszcza wówczas kiedy rozwalam im czworogłowe uda albo łamię żebra.

Sztuka walki to kombinacja siły, wytrzymałości, techniki i psychiki - i zapewne nigdy nie będzie inaczej.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
Ma pan racje panie Jarek sztuki walki to nie tylko technika,jednakze Moro chodzilo o to zeby pan Gomułka skupił sie w początkowej fazie swojej przygody ze sztuka walki jaką jest taekwondo na technice, poniewaz w tym okresie ona jest najwazniejsza.Potem przyjdzie siła oraz wytrzymałosc.
Pozdrowienia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
true 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
moze zle sie wyrazilem, ale pytanie zasadniczo dotyczylo egzaminu gdzie sila tez jest oceniana ale zupelnie nie jest to kluczowa czesc egzaminu, a wlasnie technika
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
natrafilem w sieci na taki cytat "Określenie "technika" oznacza w szerokim znaczeniu najbardziej celowy i skuteczny sposób osiągnięcia celu wykonywanego działania. W znaczeniu węższym, stosowanym w Taekwon-do, technika jest najmniejszą, całościową jednostką taktyczną stosowaną w walce. Nazywa się więc technikami wszelkie ustalone sposoby przeprowadzania ataku i obrony oraz regulowania dystansu do przeciwnika.

Pod pojęciem "technika Taekwon-do" rozumiemy określoną, precyzyjną postać danego ruchu ataku lub obrony, jego cel i szczegółowy sposób wykonania."
...czyli pod pojeciem technika mozemy rozumiec sile, szybkosc itd razem wziete papieros brwi [musze przyznac ze nigdy nie myslalem o tym w ten sposob]
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
Nie uważam, że elementy oceniane na egzaminie to technika. Jeżeli egzamin przeprowadza dobry egzaminator to potrafi znaleźć granice możliwości każdego z osobna i ocenić stopień jego zaangażowania w to co robi. Mam około 45 cm w bicepsie przy wzroście 170 cm, wielu technik ręcznych nie zrobię tak pięknie jak ludzie powiedzmy bardziej subtelnej figury. Podobnie z kopnięciami, moje kopnięcie nie będzie tak piękne technicznie jak człowieka znacznie szczuplejszego, tak to określę.
"Techniczne" to sformułowani oddające sens na dwa sposoby - robić coś technicznie to wykonywać technikę zgodnie z najdoskanalszymi kanonami sztuki walki (zresztą tacy ludzie zazwyczaj są dobrzy tylko w technice), oraz technicznie tzn. zgodnie z zasadami, zgodnie z techniką lecz nie koniecznie idealnie, lecz w dostosowaniu do swoich fizycznych możliwości. W nazwie to subtelna różnica, w efekcie przeogromna. :evil:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - pytania
ok, tak czy inaczej o technike sie rozchodzi :o :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024