Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plusy i minusy Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
W regulaminie zawodów Taekwon-Do ITF nie ma zapisu, że nie wolno użuwać haków i sierpów.
Oto trzy paragrafy z regulaminu:

Artykuł 25
Powierzchnie punktowane

1. Przednie oraz boczne powierzchnie głowy i szyi.
2. Przednie oraz boczne powierzchnie tułowia od szyi do kolców biodrowych górnych przednich.

Artykuł 26
Powierzchnie uderzające

1. Przednia i wierzchnia część dłoni, odpowiadająca powierzchniom apjoomuk i dung joomuk.
2. Każda część stopy do wysokości stawu skokowego.

Artykuł 28
Procedura punktacji

* Cios powinien być zaliczony, jeżeli: zachowany jest lekki kontakt (dotknięcie tzw. - "touch contact"),
* jest dynamiczny, szybki i precyzyjny,
* jest zachowana równowaga (stabilność pozycji i przebiegu ruchu, kontakt z podłożem mają tylko stopy, zarówno przed jak i po wykonaniu techniki),
* jest wykonany właściwą powierzchnią, w punktowaną strefę.

Z tego nie wynika, iż haki i sierpy nie są dozwolone.
Pozdr
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
[Tigeru"]Mówię, że w walce sportowej (czyt. na zawodach) nie są dozwolone.* Czytaj dokładnie zanim zaczniesz się rzucać.[/quote]

A czym wedlug Ciebie sa sparingi i walki turniejowe o ktorych pisalem? I to ja nie potrafie przeczytac i zrozumiec tekstu :twisted: :roll:

Co do hakow i sierpow to ich skutecznosc oraz to jak czesto sa przez zawodnikow uzywane w walce sportowej wynika moim zdaniem glownie z ograniczenia kontaktu. Sa to ciosy mocne, z zalozenia konczace akcje i ich zadaniem jest poslanie przeciwnika na dechy. Wiemy jak to sie konczy dla zawodnika ktory atakuje. Poza tym sa to ciosy bliskodystansowe, a przy jakosci kopniec "Taekwon-do warriors" i charakterze walki sportowej TKD, walka w zwarciu stanowi rzadkosc. Nie jest jednak tak ze wogole sie nie uzywa, ja np. bardzo lubie przy zejsciu w bok z lini ataku skontrowac hakiem pod lokiec :) Zaznaczam ze to co napisalem nie jest poparte doswiadczeniem bokserskim - tylko moje wlasne przemyslenia na ten temat.
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Nie chce sie spierac z Toba, wiem ze jestes sedzia, ale troche niejasny przepis.

Powierzchnie uderzające

1. Przednia i wierzchnia część dłoni, odpowiadająca powierzchniom apjoomuk i dung joomuk.


Przeciez wlasnie tym najczesciej uderza sie haki i sierpy. Przynajmniej mi tak wchodza.


* Cios powinien być zaliczony, jeżeli: zachowany jest lekki kontakt (dotknięcie tzw. - "touch contact"),
* jest dynamiczny, szybki i precyzyjny,
* jest zachowana równowaga (stabilność pozycji i przebiegu ruchu, kontakt z podłożem mają tylko stopy, zarówno przed jak i po wykonaniu techniki),
* jest wykonany właściwą powierzchnią, w punktowaną strefę.

To przeciez nie wyklucza tych ciosow... Nie jest jasno stwierdzone ze to musza byc "proste" prawda? Ja putalem swojego instruktora przed turniejem i powiedzial mi ze moge uderza w ten sposob...
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Jeżeli ten post powyżej to do wolka to sorry ale

Z tego nie wynika, iż haki i sierpy nie są dozwolone.
Pozdr


I to ja nie potrafie przeczytac i zrozumiec tekstu

Wygląda na to, że tak, ale z doświadczenia wiem, że Tigeru też ma z tym problemy :wink:

Pozdro
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Rzeczywiscie gdzies mi wcielo to pierwsze "nie". :oops: Sorry za posta bez sensu. Ale ciesze sie ze wyjasnila sie sprawa z ciosami. Naprawde kiepsko by bylo gdybysmy mieli w walce sportowej repertuar ciosow: prawy prosty, lewy prosty...

Pozdro.
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

doświadczenia wiem, że Tigeru też ma z tym problemy :wink:
Pozdro


Acid na najbliższym treningu sparujesz ze mną :twisted:
I nie ma "NIE" :!: :twisted:
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Coś ty się ostatnio taki drażliwy zrobił :?:

Acid na najbliższym treningu sparujesz ze mną :twisted:
I nie ma "NIE" :!: :twisted:

mogę już umierać ze strachu czy dopiero jak się na trening będę wybierać :roll: :?:
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Coś ty się ostatnio taki drażliwy zrobił :?:
mogę już umierać ze strachu czy dopiero jak się na trening będę wybierać :roll: :?:


Bo ty na Budo i ponoć ostatnio do niektórych osób na treningu jesteś nieprzeciętny kozak - szkoda, że jak stoisz na przeciwko sparing-partnera to Ci jaja miękną.
I tylko to mnie denerwuje u Ciebie - nic więcej. Nie dawno przed/po treningu podskakiwałeś nie do tych osób co trzeba - ale to już wyjaśnimy prywatnie.
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
nie chodzi chyba o walke sportowa i czy sierpy sa dozwolone czy nie. itf sportowe bardzo sie rozni od sportowego wtf ale podejrzewam ze treningi sa bardzo podobne. rozmowa tyczy plusow i minusow teakwondo ale jako sztuki a nie sportu chyba. na pewno duzo zalezy od klubu i trenera u ktorego sie cwiczy. do nas np. przychodza zawodnicy bj i pokazuja parter a my im stojke. pisanie ze tkd nie nadaje sie na ulice jest moim zdaniem bezsensowne. jezeli umiesz uderzac i bronic sie i bedziesz to robil lepiej niz przeciwnik dasz sobie rade. nawet jak nie trenowales tych nieszczesliwych low kickow. wysarczy ze kopniesz goscie w jego klejnoty a nie przez piec minut bedziesz lowkiem obijal mu udo. gdyby walka i zwyciestwo na ulicy zalezalo tylko od lokci i kolan nikt by sie piesciamy nie bil przeciez. u nas w sekcji trenujemy i lowkick i uderzenia kolanami ktore stosujemy w walce.lokci co prawda nie sotsujemy ale tylko ze wzgledu na to ze nie mamy ochraniaczy i za duze ryzyko jest kontuzji ( lokcie sa w samoobronie). ale sa podciecia, obalenia, duszenia i jakis tam parter w naszym wykonaniu :) .wiec jezeli masz dobrego trenera, spodoba Ci sie charaker taekwondo to naprawde plusow znajdziesz o wiele wiecej niz minusow. za minus bedziesz wtedy uwazal za mala ilosc treningow w tygodniu :)
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo

Bo ty na Budo i ponoć ostatnio do niektórych osób na treningu jesteś nieprzeciętny kozak - szkoda, że jak stoisz na przeciwko sparing-partnera to Ci jaja miękną.
I tylko to mnie denerwuje u Ciebie - nic więcej. Nie dawno przed/po treningu podskakiwałeś nie do tych osób co trzeba - ale to już wyjaśnimy prywatnie.

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

O KURWA
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
Nagrajcie to, też chcę popatrzeć :lol:
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
potem w TVN'ie bedzie krakowskie porachunki 13stolatków trenujacych mordercze sztuki walki ; P

acha TKD jest skuteczne na ulicy ; )
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Plusy i minusy Taekwondo
13latków?? Nie my tutaj ukrywamy swój wiek tylko Ty. Może będzie "porachunki 13latków podjudzonych przez 10latka??"

Poza tym nikt tu nie chce wyrównywać porachunków.
Wyjaśnimy między sobą na privie, nie tutaj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024