Skocz do zawartości


Zdjęcie

spiecia czy pelne ruchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Bic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

spiecia czy pelne ruchy
siema wszystkim, moze dupe zawracam ale zapytam xD
jak to jest lepiej cwiczac dana partie wykonywac spiecia tzn taki ruch w ktorym miesien jest caly czas napiety czy lepiej wykonywac pelny ruch ?

np na klatke zawsze staralem sie wyciskac ciezar nie do wyprostowanych rak i opuszczac nie calkowicie do klaty tak z 10 cm od niej, ale teraz zmienilem silownie i instruktor gada mi ze w ten spopob skracam miesnie i to jest dobra metoda na poprawe sily a nie masy i ze lepiej wykonywac pelne ruchy...

to ja juz sam nie wiem ... ????????
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy

opuszczac nie calkowicie do klaty tak z 10 cm od niej


wykonujesz niepelny ruch, a to zle. Tez tak kieeeedys cwiczylem. Dochadzac do klatki nie rozluzniasz miesni, natomiast nie wykonuj tylko fazy koncowej, czyli samego wyprostu lokci - tutaj wlasnie sie klatka rozluznia, a prace wykonuja tricepsy. Poza tym mozna sobie lokiec uszkodzic wg mnie, ale ta teorie sobie sam stworzylem. Byc moze ludzie ktorzy tak caly czas robia nie maja z tym problemu?
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy
Do klaty powinno się dotykać, a nawet najlepiej użyć na płaskiej hantli, żeby zejść najniżej jak się da i rozciągać dobrze klate. Za to do końca nie wypychać, bo im wyżej, tym bardziej pracuje góra klaty i triceps. Tak jak np. na skosie lepiej sztangą i nie schodzić do samego dołu tylko robić 3/4 od góry (o ile chcemy na maksa dojebać tylko górę klaty). I między seriami najlepiej mocno porozciągać klatę - dobrze rośnie (wiem, że pisane przeze mnie to może brzmieć śmiesznie :wstyd: ale mimo nadal mizernej klaty, to widzę na tym znacznie większe przyrosty niż na normalnym treningu: "max negatyw, max pozytyw" i bez rozciągania) :)
  • 0

Koras1418048793
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Sport Motoryzacja Film Muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy
Nalezy wykonywac maxymalny zakres ruchu zachowujac jednoczesnie stałe napiecie miesniowe :) czyli w klatce wyglada to tak ze schodzisz z ciezarem do samej klatki w przypadku sztangi nie kładziesz go na klatce tylko od razu wypychasz konczac ruch w szczytowym momencie niemozesz wykonywac przeprostów w łokciach zachowujesz jak najdłuzszy ruch ale ramiona musza byc minimalnie zgiete kiedy dochodzisz do szczytowego punktu od razu opuszczasz sztange nie mozesz przytrzymywac w szczytowym momencie :) mam nadzieje ze w miare jasno ! :)
  • 0
..daje z Siebie maximum, widze pracy efekty..
..mam szerszy punkt widzenia i wiecej perspektyw..

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy

kiedy dochodzisz do szczytowego punktu od razu opuszczasz sztange nie mozesz przytrzymywac w szczytowym momencie :) mam nadzieje ze w miare jasno ! :)


i jak maszyna w kazdym cwiczeniu i w kazdej partii! :D wszystkie powtorzenia musza byc jak ciagly ruch.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Wrobelion
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:dietetyka prawo nurkowanie sporty walki etnobotanika filozofia

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy

I między seriami najlepiej mocno porozciągać klatę - dobrze rośnie


czy ktoś jeszcze może się do tego odnieść, bo ja zawsze się rozciągałem między seriami.
A ostatnio na siłowni podszedł do mnie koleś i gadał żeby się nie rozciągać między seriami tylko po skończonych ćwiczeniach, tak żeby mocno napompować mięśnie.

Co do pełnego ruchu, to też zawsze staram się wykonywać ćwiczenie wykorzystując pełny zakres mięśnia.
  • 0
chaos się rządzi swoimi zasadami...

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy

I między seriami najlepiej mocno porozciągać klatę - dobrze rośnie


czy ktoś jeszcze może się do tego odnieść, bo ja zawsze się rozciągałem między seriami.
A ostatnio na siłowni podszedł do mnie koleś i gadał żeby się nie rozciągać między seriami tylko po skończonych ćwiczeniach, tak żeby mocno napompować mięśnie.

Co do pełnego ruchu, to też zawsze staram się wykonywać ćwiczenie wykorzystując pełny zakres mięśnia.


no ja tam rozciagam i miedzy seriami i po trenie, raczej niewielka różnica. Chociaż domyślać się mogę, że im wiecej rozciagania tym lepiej, bo zawsze wiecej krwi wpompujesz.
  • 0

ooleg
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy

spopob skracam miesnie


te słowa światcza jaką wiedzę posiada instruktor ......spytaj sie czy słyszał o powtórzeniach cześciowych ...albo ćwierc ruchach....albo stałym napięciu mięśni w serii......

przytocze przykłąd Radek Słodkieiwcz proponował na pobudznie klatki 1 1/2 ruchu czyli ...robiłes pełne pow nie dodtykajć klaty tylko 1cm nad nią i jedziesz w góre a nastepnie od góry do połowy ruchu ....i liczysz jako 1 pow....wieć eksperymenty są wskazane......uwierz mi .....działa to sprawdziłem już ćwierc ruchu itd. trzeba sie rozwijac a nie tylko jebac podstawy ....

"bo nawet papier toaletowy wie że trzeba sie rozwijać...."
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy

"bo nawet papier toaletowy wie że trzeba sie rozwijać...."


hehe padlem :rotfl:
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Bic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spiecia czy pelne ruchy
hehehe xD
dobre dobre :P dzieki juz wszystko jasne :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024