Skocz do zawartości


Zdjęcie

kiedy co szamać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

przemek_enha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

kiedy co szamać?
Witam :)

Mam problem ponieważ nie wiem co kiedy szamać :D A dokładniej - do tej pory mój dzień treningowy wyglądał tak:
1. śniadanie (płatki, mleko)
2. Coś z białeczkiem (tuna, twaróg)
3. obiadek
4. Jakieś owocki (banany z regóły)
5. trening
6. Jogurcik, babanik
7. Tuna, bądź twarożek
8. kolacyjka ok 19-20 (jajecznica, bądź serek wiejski bądz jeszcze coś z białeczkiem)

Teraz jednak dorwałem taka prace, że co drugi trening musze odbyć rano. Więc troszke przemeblowałem i na trening idę po 2 śniadaniu a przed obiadem, gdy wracam mam już obiad a na niego mamcia różne rzeczy potrafi stworzyć od piersi z kurczaka do naleśników z dźemem. I teraz mój dzień wygląda tak : 1,2,5,3,4,6,7,8
Jest ok, czy coś jeść w innym momencie? Trening po 1 śniadaniu czy po 2?

Z góry dzięki za pomoc :)
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
czemu w ogóle nie ma ryżu/kaszy/makaronów/innych źródeł węglowodanów. Węgle tylko z owoców to nie najlepszy pomysł jest imho :|
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
przemek_enha, chcesz robić mase?
  • 0

przemek_enha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
Na obiadek są makarony w zupce :) Ryż bądź kasza z regóły też w obiedzie :) Węglowodany np. w płatkach owsianych to nie węglowodany? :> Tak masę jak narazie. Z tym, że brzuchol rośnie !! A zawsze w miarę bilansik się zgadzał. Mniejsza z tym bardziej moje pytanie rozchodzi się o to kiedy uderzyć treningiem czy po 1 śniadaniu, czyli po płatkach czy drugim gdzie znajduje się wiecej białka.
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?

Na obiadek są makarony w zupce :) Ryż bądź kasza z regóły też w obiedzie :) Węglowodany np. w płatkach owsianych to nie węglowodany? :> Tak masę jak narazie. Z tym, że brzuchol rośnie !! A zawsze w miarę bilansik się zgadzał. Mniejsza z tym bardziej moje pytanie rozchodzi się o to kiedy uderzyć treningiem czy po 1 śniadaniu, czyli po płatkach czy drugim gdzie znajduje się wiecej białka.


Brzuszek rośnie, bo tak jak jesz, to tak naprawdę nie za bardzo jest to dieta. Bo wcinasz po prostu to co masz na talerzu. Ja chociaż mam za dużo w pasie (przydało by się trochę zejść, ale to cel na kwiecień) to za pomocą diety i treningu pas utrzymuje mi się bez zmian, co jest dużym sukcesem, przy tym co wcinam.

Trening powinien być poprzedzony dostarczeniem energii czyli ww. Więc lepiej przed posiłkiem 1, gdzie masz płatki z mlekiem, dorzuć jeszcze ze dwa jajka, bądź jogurt i będzie ok. Po treningu też przydały by się ww, proste jak i złożone. Więc np do tuńczyka dorzuć ryż/makaron a jeśli nie będzie sposobności to chociaż ciemne pieczywo.
  • 0

przemek_enha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
Jem to co na talerzu podczas obiadu, jednak zaznaczam, że z reguły są to dania oparte na ryżach, kaszach i mięchu jednakże różnego rodzaju. Czasami są odstępstwa typu pierogi czy naleśniki dla urozmaicenia ;) Pozostałe posiłki są regularne tak ja napisałem w poście 1 więc tragedii nie ma.
Więc poranek powinien wyglądać tak:
1. pobudka :D
2. jogurcik + mleko z płatkami
3. trening
4. pieczywo razowe z tuną
5. obiadek
Będzie git? :)
  • 0

Kancik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południowy zachód
  • Zainteresowania:Sport, muzyka..

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
3 posiłki dziennie?
  • 0
"Proście, a będzie wam dane.. szukajcie, a znajdziecie"

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?

1. pobudka :D
2. jogurcik + mleko z płatkami
3. trening
4. pieczywo razowe z tuną
5. obiadek
Będzie git? :)


Za mało posiłków. Musisz dodać conajmniej dwa posiłki jeszcze. Osatni na noc daj, ser twargowowy suchy 100g.
  • 0

przemek_enha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
Kancik, Gotrhin piszę tylko o poranku do obiadu, czyli do godz ok 14:p dalej to leci tak :
6. jogurcik owocowy, banan
7. twaróg z dźemikiem/tuna
8. kolacyjka (jajecznica bądź serek wiejski z chlebem razowym)
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?

Kancik, Gotrhin piszę tylko o poranku do obiadu, czyli do godz ok 14:p dalej to leci tak :
6. jogurcik owocowy, banan
7. twaróg z dźemikiem/tuna
8. kolacyjka (jajecznica bądź serek wiejski z chlebem razowym)


Na oko widać, że masz za mało BTW. A bez tego będzie ciężko coś zbudować. No chyba, że jesteś mezomorfikiem ;)

Na kolacje na pewno nie jajecznica ani za dużo ww. bo się będziesz zalewał niepotrzebnie. Ser twarogowy chudy 100g i najlepiej jakieś zdrowe tłuszcze. to w zupełności na ostatni posiłek wystraczy. Jogurt owocowy-odradzam. Nie nazwałbym tego, co jest w ich skladzie owocami. Do tego masa cukru, czesto zelatyna i skrobia ziemniaczana. Kup sobie lepiej np. mrozone truskawki i dodaj troche do jogurtu naturalnego (wtedy zobaczysz roznice miedzy jogurtem "owocowym" a jogurtem z owocami), bedzie smaczniej i zdrowiej Najlepiej naturalny jeśli już, ewentualnie kefir. Naprzemiennie.

I najlepiej zamias posiłku 7 marakor/kasza/ryż z mięsem. Może być wołowina, pierś z kurczaka czy też ryba.
  • 0

przemek_enha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
OK. Dzięki za podpowiedzi. Postaram się w miarę możliwości do nich dostosowywać. :)
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?

OK. Dzięki za podpowiedzi. Postaram się w miarę możliwości do nich dostosowywać. :)


Poprzeglądaj sobie dział odżywianie, wpodwieszonych jest dużo diet, spokojnie można coś znaleźć. Jak nie całość, to chociaż pojedyncz posiłki może ci podpasują.
  • 0

Kancik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południowy zachód
  • Zainteresowania:Sport, muzyka..

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
Gdzie jest ryż, gdzie jest mięso? :D
  • 0
"Proście, a będzie wam dane.. szukajcie, a znajdziecie"

przemek_enha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
A znacie panowie coś dość bogatego w węgle, co można przegryzać w pracy? Mi do głowy przychodzą jakieś bakalie. Cosik jeszcze ? :D
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?

A znacie panowie coś dość bogatego w węgle, co można przegryzać w pracy? Mi do głowy przychodzą jakieś bakalie. Cosik jeszcze ? :D


To już lepsze są wafle ryżowe.
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?

A znacie panowie coś dość bogatego w węgle, co można przegryzać w pracy? Mi do głowy przychodzą jakieś bakalie. Cosik jeszcze ? :D


To już lepsze są wafle ryżowe.


to akurat zalezy czego mu tam będzie w diecie brakowało - węgli czy tłuszczy. A poza tym orzechy to też zawsze jakieśtam (wiadomo, że kurczak to to nie jest, ale zawsze) białko.
  • 0

przemek_enha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
Poza tym wafle ryżowe są mega lekkie, i nie wiem ile paczek by trzeba wchłonąć żeby coś wartościowo zyskać :)
  • 0

Kancik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południowy zachód
  • Zainteresowania:Sport, muzyka..

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
Białko z orzechów się nie liczy :D
Ja polecam jakieś bakalie aby podbić kalorii jeżeli budujesz masę, można podjadać orzeszki, ja bym nawet jadł batony na masie gdybym mógł sobie na wszystko pozwolić :D
  • 0
"Proście, a będzie wam dane.. szukajcie, a znajdziecie"

przemek_enha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy co szamać?
Właśnie! widziałem gdzieś takie batony mussli :D może w nie uderzę :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024