Skocz do zawartości


Zdjęcie

DT by Iwain


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Wg mnie wyliczenie zapotrzeboania kalorycznego to absolutna podstawa przy układaniu diety. Nikt nie mówi o wyliczaniu co do dziesiątych części kalorii. Ale mniej więcej, +/-50kcal.

A wyliczam go wg podanego wcześniej wzoru. Nie z kalkulatorów, bo zazwyczaj podawane są dziwne wartości.

U mnie wyszło 3200kcal. Norlamnie gdybym nie ćwiczył powinienem spożywać 2800kcal. Doliczyłem 500kcal. W tym tygodniu ćwiczeń. 3200 będę miał bez supli, więc powinna masa iść w górę.

Dziś zjadłem ze wszystkich posiłków około 4000kcal. I czuje, że na mój organizm to stanowczo za dużo, bo czuję się zapchany, a brzuch mam nabrzmiały.

szafik,
4 tyś kcal łykasz. Jedząc te 6-7 posiłków czujesz się podobnie jak ja? Czyli napchany do oporu, aż za bardzo, czy 4tyś to akurat?
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
A i bym zapomniał. Dziś trening pierwszy na nowym cyklu. Trening pana Arnolda, czyli zapomniane super serie :D

Klatka+Plecy (superserie)
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 4s-12/10/10/8
Miało być podciąganie, ale drążek się zjebał, i nie wiem co tu dać? Jakiś pomysł?

Wyciskanie hantli na ławce prostej 4s-12/10/10/8
Wiosłowanie sztangą w opadzie 4s-12/10/10/8

Rozpiętki na prostej 4s-12/10/10/8
Wiosłowanie pół sztangą 4s-12/10/10/8

PRzenoszenie sztagielki 3s-12/10/8
Martwy ciąg 3s 12/10/8

MASAKRA! :cwaniak:
Obie partie absolutnie styrane.
No-Xplode dobrze zadziałał. Teraz tylko dorzucać ciężaru co trening i powinno być ok.
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain

szafik,
4 tyś kcal łykasz. Jedząc te 6-7 posiłków czujesz się podobnie jak ja? Czyli napchany do oporu, aż za bardzo, czy 4tyś to akurat?


mi z suplami tyle wychodzi i to w tym tygodniu z tym jest lipa. Mam okolo 3500-3700. Przy 4 tys czulem sie wypchany, jadlem do odruchu wymiotnego itd. Ty masz duzo lepsze jakosciowi posilki ode mnie. Ja ich mialem mniej, a wieksze. 3 posilki mozna bylo nazwac dieta, reszta to taka kaszanka hehe ale najwazniejsze, ze idzie do przodu. Na lepsza diete aktualnie nie mam siana.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Ano widzisz. Też dziś jadłem do ruchu wymiotnego. Ciężko było, za dużo. Teraz wyliczę jeszcze raz i pozbijam trochę ryżu io makraonu i zobaczymy jak będzie szło :D

No teraz na dietke wydaje 100zł tygodniowo około. Niestety jedzienie jest kurewsko drogie w Polsce. Nie dość, że drogie w chuj to jeszcze gównianej jakości :/
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain

No teraz na dietke wydaje 100zł tygodniowo około.


no tak, ja czasem dorzuce jakiegos batonika jak mam ochote(w koncu jestem ekto, to moge sobie pozwolic hehe), czasem jakas pizza wpadnie, obowiazkowo z duza iloscia miecha, czasem jak szkole mam to jakies zarcie na miescie. Dlatego Mi z suplami wyjdzie kolo 700zl, a tyle maks moge przeznaczyc.

U mnie tez jest za duzo, bo minimalnie sie podlalem, ale mam to w dupie bo jak bedzie trzeba to szybko zbije.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
No i po ostatnim cyklu:
Dt 2tabl. Cm3+No-Xplode
Storm+80g carbo+40g białka

DNT
4tabl Cm3

Poszło całkiem dobrze. 3kg do przodu. Waga poszła do 93kg. Ale formy nie ma, bo po kilku cyklach bez redukcji podlało mnie. Tak więc za 2 tyg ruszam z redukcją. 5-6tyg redukcji i liczę na 3-4kg spalonego tłuszczu. Zrobiłbym może fotkę, ale lekko owłosione ciałko (testosteron :rotfl: ) i aparat 1mpx robi swoje, sam nie mogłem się poznać, że ja to ja. Może w next year coś wrzucę :P

Dietkę zapodam może jutro jak znajdę troszkę czasu. Może nie tyle samą dietę co schemat.

Do tego pójdzie BCAA, i białeczko jakieś. No i jakiś spalacz zarzucę. Jescze nie wiem jaki, ale jeszcze trochę czasu mam. A póki co po wagę musze jutro do sklepu iść :P
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Dieta na redukcję będzie wyglądać mniej więcej tak (schemat rzecz jasna):
pon:~250g w/w, 2,2g białka
wt i śrd: ~125g w/w, 2,7g białka
czw i pt: ~110g w/w, (przed i po treningu ~55g w/w), 3g białka
sob i nd: ~75g w/w i 3,5g białka
Do tego dziennie około 40-50g zdrowych tłuszczy. Albo masło orzechowe/same orzechy albo oliwa z oliwek(akurat oliwa będzie dodawana do mięsa, które marynuję w oliwie z oliwek i różnego rodzajach przypraw, potem na patelkę ceramiczną na króciutkie podgrzanie a potem do brzucha :P )

Przyrządzanie i wyliczanie posiłków ile należy dodać do każdego posiłku białka może być problematyczne. Więc pomyślałem, że zamiast dodawać białka do posiłku to dodam osobny posiłek, albo dodam białko (suplement). Zaoszczędzę nerwów i czasu.

Do tego trening na siłowni 3xw tyg. Po treningu siłowym 25-45min jazdy na rowerze (takiej prawdziwej a nie na siłowni :P ). Oczywiście 25min to pierwszy tydzień a potem z każdym tyg dodam 5min. Łacznie 5-6tyg, w zależności od postępów.

Postaram się pisać na koniec tygodnia jak idzie spalanie, a zwłaszcza ile schodzi z wagi :D

Tylko jeszcze muszę jakiegoś spalacza wybrać. Jakieś sugestie, pomysły?
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain

Postaram się pisać na koniec tygodnia jak idzie spalanie, a zwłaszcza ile schodzi z wagi :D


co do wartości odżywczych, to nie mówię nic, bo ni chuja nie znam się na redukcji. :P

Co do schodzenia z wagi, to obserwuj bacznie tez lustro, żeby nie spadało mięsko.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Ja generalnie zawsze posiłkuje się lustrem, bo mierzenie uważam za średni pomysł. Chyba, że bym mazakiem kreślił miejsca gdzie się ostatnio mierzyłem :P

Ale wagą będę się początkowo posiłkował, aby zobaczyć, czy w pierwszych 1-2tyg coś schodzi. Bo po 2 może 3 tyg pewnie będzie średni wynik. Ale poczekamy zobaczymy :D

Ino spalacz jaki? Bo narobili tego :D
Póki co zastanawiam się nad:
Olimp Thermo Stim
Ultimate Ultra Ripped
Olimp Thermo speed extree
czy może Universal super cuts3 a może coś innego sam już nie wiem :D
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
RX6 jest niezły od bpi :P Sam kończe właśnie.
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain

RX6 jest niezły od bpi :P Sam kończe właśnie.


Trochę drogo wychodzi.
A ja kasę składam na masę. Na masę, ale na jakiś dobrych suplach. Vitargo, coś z FA, być może coś na bazie DAA. Dobra BCAA.Vitaminy i micha. Także będzie drogo.

A na redukcje pójdzie tylko BCAA, białko jakieś tańsze ze 2kg i jakiś spalacz.
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
no ja już praktycznie zjadłem RX6 i Anticatabolix z FA i chyba dokupie tylko BCAA (ale już chyba tańsze, może z Activlabu? :D). Żal mi już troszke kasy na zabawę w spalacze :P
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Ostatnio jakoś brałem BCAA z Activlabu. Smak i rozpuszczalność jak najbardziej na +. A skład? Standardowy schemat BCAA z glutaminą. Są różne zdania na temat tego suplementu, jedni trochę narzekają, ze nie było sensu wciskania tam glutaminy. Ja nie narzekałem na te aminy.

A ja chyba wezmę Olimp thermo speed extreme i powinno być ok.
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Jadłem TSE dwa razy, ale już dawno. Taki tam sobie :P
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Ano widzisz problem w tym, że większość tych tańszych to raczej średni pomysł, a na droższy nie mam aktualnie kasy. Jeszcze zostało trochę czasu, więc jeszcze kilka razy się z tym prześpię. :P
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Ja kupowałem chyba 90 kapsów za jakies 30-40zł, więc cena fakt faktem bardzo niska jak na spalacz. Scorch był droższy, a też jakoś z butów nie wywalał z tego co pamiętam. A RX6 to na początku kosa po chuju, a teraz jem jak cukierki - zero pobudzenia tylko termogeneza wzmożona :/
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Dieta na redukcję na pierwszy tydzień. Aby zobaczyć jak zareaguje organizm na dawki kcal.

SNIADANIE
Płatki owsiane 100g
Jaja całe 60 g - 4 sztuki

POSILEK
Ryż biały 50 g
Łosoś 150 g
Migdały 20 g

POSILEK II
Ryz biały 50 g
Pierś z kurczaka 170 g
Warzywa: brokuły 50g

POSILEK PRZEDTRENINGOWY (na 60-75 minut przed treningiem)
Ryż biały 70g
Pierś z kurczaka 170 g
Warzywa: brokuly 50g

10g BCAA
TRENING
10g BCAA
AEROBY
2 banany ~240g
Odzywka bialkowa WPC 80% : 35 gram

POSILEK POTRENINGOWY (na 40-60 minut po treningu)
Ryz biały 50g
Pierś z kurczaka 170g
Warzywa: Pomidor 50g

NA 30 MINUT PRZED SNEM
Ser twarogowy chudy 150g
Oliwa z oliwek 15g

Białko: 259g (2,74g/kg) (225g białka zwierzęcego+35g WPC)
Węglowodany: 324g (3,48g/kg)
Tłuszcze: 110g: (1,19g/kg) (75g tłuszcze zdrowe:łosoś,migdały i oliwa z oliwek)
Kalorie: 3256kcal (35,84kcal/kg)

Trening siłowy to będzie jakiś split lub FBW.
Do tego po treningu siłowym będę jeździł na rowerze górskim (takim prawdziwym :P, nie wie jak można jeździć na stacjonarnym :D ). Zacznę od 30minut, a zakończę na 45minutach.
Do tego raz w tygodniu piłka nożna 2h. Zobaczymy jak będę spadał z wagi. Ewentualnie dorzucę basen 1h.

Od poniedziałku start. Motywacja jest, bo musowo muszę przed zimą zrzucić parę kilo. Dieta mi pasuje, bo nie będę się opychał ryżami i makaronami. Jakieś mięsko w oprawie z ziół na zwiększenie metabolizmu i powinno być ok.
  • 0

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
Gorthin, sroga ta dieta
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain

Jaja całe 60 g - 4 sztuki


4 sztuki = ~240(rozmiar L)

Gorthin, sroga ta dieta


dokładnie :D
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DT by Iwain
To dieta tak na 6tyg. Więc luz, ważne aby była skuteczna i nie poleciało mięcho, a spalił się tłuszcz. To jest najważniejsze, a do diety już się przyzwyczaiłem. Nie ma lekko. A tą dietę będzie mi o tyle łatwiej trzymać, bo nie będę się zapychał ryżem bądź makaronem.

A mięsko zazwyczaj dobre robię. Najczęściej robię marynatę w ziołach i przyprawach, dolewam trochę oliwy z oliwek. A potem na patelnię ceramiczną i lekko podsmażam. Pycha :P

4 sztuki = ~240(rozmiar L)


To wpisałem orientacyjnie. Jaja mam wiejskie, więc nie wiem jaki mają rozmiar. Najczęściej są to różne rozmiary. A nie wiem jak zważyć :D Rozbije może i zważę bez skorupki czy jakoś i zobaczę ile waży.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024