Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie hantle dla kobiety?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Mala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie hantle dla kobiety?
Witajcie. Ostatnio przeraziłam się słabością moich rąk...zwykle trenowałam siatkówke, wiec chcąc nie chcąc jakąś siłę w rękach miałam. Jednak po wszczęciu studiów nie mam możliwości trenowania siatki, a jazda na rowerze i taniec siły mych rąk nie zwiększają;P Dlatego chciałabym choć troche popracować nad rękami sama w domu. Co byście mi poradzili? Myślałam o takich [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bp z tego co widzę, można je sobie różnie regulować - dokładać i ściągać obciążniki. To chyba oszczędna cecha, jeśli zakładam stopniowy wzrost obciązenia...co o nich myślicie? Macie moze jakiś sprawdzony, nie za cieżki i nie za długi trening na wzmocnienie rąk?Z góry dziękuję:)
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
siemano, no coz jesli chodzi ci o trening rak jedynie to mozesz sobie takie sprawic ale ja bym odradzil i kupil zwykle regulowane, gdzie mozna dokladac i zdejmowac na te wchodzi malo a sila stopniowo bedzie rosla. Jest tego pelno na allegro jak i w tego typu sklepach co podalas wyzej.
  • 0

GośćGuest_Mala_*

Guest_Mala_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
hm, tutaj w sumie też mogę regulować ciężkość, zasugerowałam się niską wagą obciążników...wiem, że dla większości z Was machanie 2kg hantelką jest po prostu stratą czasu:D ale dla mnie to będzie normalny trening na początek, bo naprawdę o ile ćwiczę nogi i brzuch, o tyle moje ręce odpoczywają już naprawdę dłuuugo...dlatego chcę zacząć raczej delikatnie - podejrzewam, że w przypadku tych hantli z możliwością dodawania ciężarków jużż sama waga hantli bez obciążnika mogłaby stanowić dla mnie wyzwanie...;p co za szejm...ale w sumie chyba rzeczywiście bardziej się opłaci kupić takie, jak Ty mówisz i regulować ciężkość jak mi się będzie podobało, niż poćwiczyć chwilę na wskazanych przeze mnie i potem rzucić je w kąt...

Karol1418048738

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
2kg to bardzo mała waga nawet jak na kobietę.
Pamiętaj, że przy zbyt małym ciężarze i dużej ilości powtórzeń zwiększysz wytrzymałość, a rozumiem, że chciałabyś zwięszyć troszkę obwód mięśni.
  • 0

SuplementyDiety
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
Spokojnie w przedziale 0d 2 do 5kg. Nie można także przeciążyć reki,ale jeśli chcesz nieco zwiększyć obwód mięsni to chyba najbardziej odpowiednie będą hantle 5kg.
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
tylko po jaka cholere kupowac stale sztangielki, skoro za grosze mozna sobie kupic 2 male gryfy, do tego obciazenie i z czasem sukcesywnie dokupowac? to oczywiscie pytanie retoryczne :]
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


MusCleRR80
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
Na początek może niewielkie obciążenie. Moja dziewczyna zaczynała ćwiczyć na 0,5 kg. Dwa hantle w tanim sklepie internetowym to wydatek rzędu zaledwie dwudziestu paru zł. Dają dobre efekty, są przyjemne dla oka i dłoni :) Dla mojej lubej kupiłem na imieniny takie, neoprenowe: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Na szczęście nie zamieniła się w pudziana, ale schudły jej ramiona, ładnie się wyrzeźbiły i do tego można wykonywać z nimi ćwiczenia na spalanie tłuszczu z tyłu, ud, brzucha. Zatem nic tylko zamawiać i do roboty :)
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
MusCleRR80 0.5kg..jakbys sama reka machal -_- lepiej kupic same gryfy regulowane i masz 2kg na reke, a 2kg, to male dziecko podniesie..
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


duzy_joe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?

WMacie moze jakiś sprawdzony, nie za cieżki i nie za długi trening na wzmocnienie rąk?Z góry dziękuję:)


armageddon :hyhy:
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?

Mala napisał/a:
WMacie moze jakiś sprawdzony, nie za cieżki i nie za długi trening na wzmocnienie rąk?Z góry dziękuję:)


armageddon :hyhy:


:rotfl:
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


fitmiss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
Ja też jestem zdania, żeby zacząć od małych obiążeń 0,5 albo 1 kg. I tak się tylko wydaje, że przy takim obciążeniu to jakby samą ręką machać mnie też tak się wydawało jak sobie kupiłam hantle 0,5 (hellhound.pl), ale przy 15 powtórzeniu hantle jakby cięższe się zrobiły:) I też moją ambicją było jedynie wyszczuplić i wyrzeźbić ramiona a nie zamieniać się w Pudziana i zapisywać na zawody srtongwomen:) Na początek małe obciążenie wystarczy, takie jest moje zdanie;)
  • 0

tomeek22
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?
Na początek najlepiej zaczynać od małych obciążeń. Najpierw 0,5kg. a później można zajmować się już większymi ciężarami. Ja mojej narzeczonej kupiłem zestaw hantli z Reeboka. W sumie jest tam 6 hantli o 3 różnych ciężarach od 0,5kg. do 2kg.
Dokładnie takie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Według niej są bardzo dobre, a nie ćwiczy na przybranie masy ;)
  • 0

Nawyrost
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?

A to czy żeliwne, czy bitumiczne ma jakieś znaczenie? Chce sobie zamówić hantelki składane z hop sportu to na pewno, ale nie wiem, czy bitumiczne, czy żeliwne, zaznaczę, że dopiero zaczynam ćwiczenia z hantelkami i w sumie za bardzo się na tym nie znam, z góry dzięki za odpowiedź ;).


  • 0

jerzozwież
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, fotografia
  • Staż [miesiące]:14
  • Wzrost [cm]:180
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:88
  • Wyciskanie [kg]:86
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?

Ja polecam na początek kupić jakieś używane hantle,nawet z allegro czy olx. Jestem na etapie kompletowania swojej siłowni i większość hantli jak i ciężarów kupiłem używki - super sprawa. Mój kolega kiedyś kupił nowiutki komplet a po 2 miesiącach odechciało mu się ćwiczyć ;) Wyjdzie taniej a efekt ten sam.


  • 0

Walenrod
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?

no ale z tym tez jest roznie. Czasami nie trafisz na uczciwego sprzedawce i sprzeda Ci kompletny chlam. Choc generalnie rozumiem idee - tez mysle, ze na poczatek nie ma co kupowac nie wiadomo jakiego sprzetu, poniwaz czlowiek wkopie sie w gigantyczne koszty, a nie kazdy ma spory zapal do cwiczen. Znam mnostwo ludzi, co sobie zrobili silke w domu i teraz korzysta z niej tylko Pan Kurz :P


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie hantle dla kobiety?

Tak zwane postanowienie noworoczne.

 

Ja po mimo tego, że trenuje już sporo czasu i tak zakupiłem stare żelastwo. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024