Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening "Progresywny" - kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening "Progresywny" - kilka pytań
witam,
Ostatniego posta wrzuciłem tutaj o ile pamiętam jakieś ponad 7m-c temu. Od tego czasu ćwiczyłem z małymi przerwami w oparciu o trening "Z UŻYCIEM SZTANGI I SZTANGIELEK".

Oczywiście najpierw ćwiczyłem tak jak było to ułożone i rozpisane oryginalnie ale później wprowadziłem swoje modyfikacje i zmiany i w efekcie mogę śmiało powiedzieć że na pewno widać jakiś efekty tych treningów - mianowicie moja waga wzrosła o jakieś 3-4kg, a sama sylwetka i rzeźba się poprawiła.

Do diety przez ten czas nie przykładałem jakoś szczególnej wagi-mówiąc wprost starałem się jeść dużo a także pić dużo wody(teraz wiem że to nie wystarcza, dokładność to PODSTAWA) Natomiast sam trening ułożyłem sobie tak aby wywierać głównie nacisk na barki i klatkę. Ćwiczyłem tak przez ostatnie kilka miesięcy, a wyglądało to tak:

Klatka + barki 1 dzien
Biceps + triceps + przedrami 2 dzien
Same plecy baaardzo rzadko

Głównie pierwsze 2 ćwiczyłem na przemian.

Nieważny był dzień w jakim ćwicze starałem się lecieć systemem: 1 dzień trening, 2 dzien wolne, 3dzien trening, 4 dzien wolne, 5dzien wolne, 6dzien trening itd. Tzn. Często między treningami występowały 2 dni przerwy (lenistwo albo brak czasu) - ogólnie starałem się od pon. do nd. być na siłce conajmniej 3 razy.

I właśnie tu powstaje pierwsze pytanie, jak ważne jest to aby chodzić na siłkę systematycznie, czy musi być to co do dnia, czy np. przerwa 2,3 dni - bardzo wpływa na rozrost mięśni ??

W tym momencie chciałbym całkowicie zmienić plan treningowy na PROGRESJE:

I ogólnie podstawowe pytanie czy taki typ treningu jest odpowiedni na budowanie masy??

Czy ćwiczyć jedną partię cały 1 cały tydzień (pon. śr. pt.) np. 1 tydzien klatka a nast. barki czy każdego dnia co innego??

Czy dokładać ciężar i zmniejszać liczbę powtórzeń TRENING PO TRENINGU czy SERIA PO SERII? Czyli np. wyciskam sobie w 1 serii 14p - po 50kg, i w 2 serii już 12p po 55kg czy dokładam ciężar w nast. treningu?

Lepiej zrobić więcej powtórzeń mniejszym ciężarem czy mniej powtórzeń z większym obciążeniem?

Planuje wstępnie ćwiczyć w 1 tyg. klatka , 2tyg. biceps + triceps , 3tyg. barki , 4tyg. plecy + nogi - wszystko progresja.

No i co powiecie mi na temat Regresji, o tej metodzie słyszałem wiele - ale zdania są podzielone - jedni twierdzą że to głównie na siłe inni że na masę, jak to jest?? przypominam że moim celem jest masa.

pozdro;)
  • 0
SliderUKps

darOOO110
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka,motoryzacja,imprezki

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "Progresywny" - kilka pytań
:orany: :orany:
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "Progresywny" - kilka pytań

I właśnie tu powstaje pierwsze pytanie, jak ważne jest to aby chodzić na siłkę systematycznie, czy musi być to co do dnia, czy np. przerwa 2,3 dni - bardzo wpływa na rozrost mięśni ??

wazne, choc przerwa to kwestia indywidualna

Czy ćwiczyć jedną partię cały 1 cały tydzień (pon. śr. pt.) np. 1 tydzien klatka a nast. barki czy każdego dnia co innego??

kazda partia raz w tyg

Czy dokładać ciężar i zmniejszać liczbę powtórzeń TRENING PO TRENINGU czy SERIA PO SERII? Czyli np. wyciskam sobie w 1 serii 14p - po 50kg, i w 2 serii już 12p po 55kg czy dokładam ciężar w nast. treningu?


robisz 12-10-8 powt i np 30-40-50kg

Planuje wstępnie ćwiczyć w 1 tyg. klatka , 2tyg. biceps + triceps , 3tyg. barki , 4tyg. plecy + nogi - wszystko progresja.

to nie planuj

No i co powiecie mi na temat Regresji, o tej metodzie słyszałem wiele - ale zdania są podzielone - jedni twierdzą że to głównie na siłe inni że na masę, jak to jest?? przypominam że moim celem jest masa.

cel jak cel zalezy ile powtorzen walniesz jaki ciezar sobie ustawisz i co chcesz klepac
regresja jest przeciwienstwem progresji
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024