Skocz do zawartości


Zdjęcie

Thai boks czy kick??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
Nie chodzi o to jak ja kopie. Czy jestes przekonany, ze kazdego loka przyblokujesz? Wiesz w jakie miejsca trafia lok? To tylko kwestia czasu, kiedy zaliczysz takze i w kolano, wewnetrznie, czy zewnetrznie - to takze kwestia "szczescia".
K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
Jasne, że chodzi o przypadkowe trafianie w kolano. Jeszcze z rzeczy kontuzjogennych mógłbym dorzucić blokowanie uderzeń kolanami tj. jeden kopie kolano okrężne, a drugi blok rękoma. Bywa że tenujący owo kolano nadziewa się na blok łokciem partnera... :(

Do tego wchodzi problem który opisałem na początku wynikający z metodyki.

1) Zrąbane golenie.
2) Ciągle obtłuczone mięśnie.

Obecnie trenuję -ale nie wiem czy będę kontyuuował... :roll:
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??

a ile lat zbierales lowkick na nogi?


ćwiczę niedługo. to prawda. "zbieranie lowkicków" mogę liczyć w miesiące. i to dopiero od września regularnie, na treningach. zresztą to dopiero początki. combat może coś na ten temat powiedzieć, bo chyba razem ćwiczymy.
nie mówiłem że jestem master blaster w walkach. ale pewne spostrzeżenia mam. a że gówno wiem to pytam.

chętnie temat walki z łapaczem przetestowałbym osobiście. ale jak? przecież żeby udowodnić to co mi się wydaje musiałbym mieć możliwość użycia łokci i kolan wobec przeciwnika bez ochraniaczy.
tego sobie nie wyobrażam.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??

ćwiczę niedługo. to prawda. "zbieranie lowkicków" mogę liczyć w miesiące. i to dopiero od września regularnie, na treningach. zresztą to dopiero początki.

jesli dobrze licze, to Kubus Puchatek zbiera lat dwadziescie pare.

chcesz jeszcze o cos zapytac?
;)

combat może coś na ten temat powiedzieć, bo chyba razem ćwiczymy.

8O

chyba se jaja robisz...

to czemu go o to wszystko nie wypytasz na treningu, tylko robicie szopki na forum? Dołączona grafika

nie mówiłem że jestem master blaster w walkach. ale pewne spostrzeżenia mam. a że gówno wiem to pytam.

a ktos tak twierdzi?

Kubus trafil w dyche, bo gdybys robil cos dluzej, to bys nie mial takich pytan ;)

chętnie temat walki z łapaczem przetestowałbym osobiście. ale jak? przecież żeby udowodnić to co mi się wydaje musiałbym mieć możliwość użycia łokci i kolan wobec przeciwnika bez ochraniaczy.
tego sobie nie wyobrażam.

sprobuj jakiegos namowic, byle takiego, co to robi troche dluzej, niz od wrzesnia (to nie jest zlosliwosc) - uwierz mi, ze szybko bedziesz sobie to w stanie wyobrazic :)

pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??

chyba se jaja robisz...
to czemu go o to wszystko nie wypytasz na treningu, tylko robicie szopki na forum?


1) Tylko nie ROBICIE :wink: :evil:

2) Jak trenujesz w jednej sekcji Kazawar Wurdsten- to napisz który to jesteś :)


temat walki z łapaczem przetestowałbym osobiście. ale jak? przecież żeby udowodnić to co mi się wydaje musiałbym mieć możliwość użycia łokci i kolan wobec przeciwnika bez ochraniaczy.
tego sobie nie wyobrażam.


Hehehe - człowieku. Masz jedną z najlepszych sekcji BJJ w kraju. W soboty o 15:00 mają sparingi. Tyle. W 5 minut sprawdzisz o co tutaj biega.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
Combat - gdzie ja niby mam ta najlepsza sekscje bjj w kraju, co? :)

jak juz cytujesz, to wysililbys sie chociaz troche, zeby to jakos wygladalo Dołączona grafika
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
Hehehe - sorry :twisted: - maszynowo poleciało. Oczywiście to było do Kazawara Wurdstena...
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??

jesli dobrze licze, to Kubus Puchatek zbiera lat dwadziescie pare.

chcesz jeszcze o cos zapytac?
;)


ano chcę: jak uniknąć błedów, których będę żałował za lat dwadzieścia pare... ;-)

chyba se jaja robisz...

żadnych jaj. nie od razu skapowałem, że "On to On".


Kubus trafil w dyche, bo gdybys robil cos dluzej, to bys nie mial takich pytan ;)


Racja. Nie miałbym. Ale mam. I gdzie mam pytać? W konfesjonale?
Wiem, wiem. "To już było obgadane...".
Następne pytania bardziej przemyślę. Przepraszam za te dotychczasowe.

sprobuj jakiegos namowic

No właśnie sprobuję. Mamy w Stargardzie sekcję bjj, więc w końcu tam zawitam.

Combat. Ziomka po spodniach nie poznasz?

Pozdro
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??

chcesz jeszcze o cos zapytac?
;)

ano chcę: jak uniknąć błedów, których będę żałował za lat dwadzieścia pare... ;-)

to zrob tak: kliknij u Kubusia na "profil", potem na "pokaz wszystkie posty", przeczytaj je - i jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania, to wrzuc tutaj :)

żadnych jaj. nie od razu skapowałem, że "On to On".

OK

Racja. Nie miałbym. Ale mam. I gdzie mam pytać? W konfesjonale?
Wiem, wiem. "To już było obgadane...".
Następne pytania bardziej przemyślę. Przepraszam za te dotychczasowe.

e tam.
nie chodzi o to, zebys przepraszal, tylko, zebys cos z tego forum wyniosl, nie?

no to zrob tak, jak Ci napisalem w pierwszym akapicie ;)

No właśnie sprobuję. Mamy w Stargardzie sekcję bjj, więc w końcu tam zawitam.

a widzisz - od tego trzeba bylo zaczac ;)

Pozdro

wzajemnie 8)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
kinboshi dobrze policzyles... Sam sie przestraszylem jak uswiadomilem sobie, ze to juz tyle lat. No, ale coz... czas biegnie nieublaganie... Chyba mam jeszcze "zaduszkowy" nastroj...
Jednak chcialem przypomniec o jednym, zeby byl jasnosc - nie uwazam sie za zadnego mistrza, nim nie jestem, i nie chce byc. zapewniam (przynajmniej w moim przypdku), ze ilosc lat spedzonych na macie wcale nie przeklada sie na jakosc, bo gdyby tak bylo i kazdy z nas rozwijalby sie linearnie - to wokol byliby sami mistrzowie swiata. Niestety, a moze na szczescie, tak nie jest - przytrafiaja sie bowiem kontuzje, w tym powazne, niekiedy brakuje zwyklego... szczescia. Trzeba tez borykac sie z innymi problemami - np. zycia doroslego.
Mimo wszysko nadal stram uczyc sie od innych, ale i dziele sie takze swoimi doswiadczeniami. I od dawna juz mysle bardziej o rekreacji niz "wyczynie".
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
Kubus - nie mialem zamiaru Cie przedstawiac jako "mistrza".

uwazam tylko, ze jestes jedna z osob na forum, ktorej posty warto czytac, stosunkowo rzadko piszesz o glupotach, poza tym - jak dla mnie przynajmniej - nie trzeba sie przy tym za dlugo zastanawiac "co autor mial na mysli".

no, a najwazniejsze - akurat sie zaplatales na ten topik. to "padlo" na Ciebie :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
Uffff.... Ulzylo mi. Bo mistrz, to taki gosc, co przynajmniej lowkick potrafi kopnac, a ja kopie 20 lat i nadal... nie umiem, cos ciagle zmieniam eksperymentuje, wymyslam nowe, a o ironio - okazujes ie dawno wymyslone, powracam do starego... I tak kolko...
Pozdrawiam :wink:
K_P
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
o takie mniej-wiecej posty rowniez i chodzilo ;)
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Thai boks czy kick??
zdecydowanie polecam tajski boks, kickboxing to polowa z tajskiego, przede wszystkim na ulicy bedziesz miał wieksze pole do popisu...........
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024