Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowy dla pływaka???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

I'm Sancho
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening siłowy dla pływaka???
Witam, mam 26lat i 185cm wzrostu, waże około 70 kg.
Od około 2 miesięcy ćwiczę na siłowni 3 razy w tygodniu. Poza zakwasami mięśni nie widzę efektów mojej pracy. Szybkośc pozostała mniej więcej taka sama. Czy ktoś mógł by mi pomóc w ułożeniu treningu i diety??
Jeżeli ktoś posiada gotowy trening i może mi wysłać opis na pocztę to bardzo proszę przesłać na ten adres:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dziękuję bardzo za pomoc.
  • 0

Poczatkowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszęcin
  • Zainteresowania:siłownia, bASKEt, motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???

Poza zakwasami mięśni nie widzę efektów mojej pracy.

bo 2miesiące to za krótko żeby zobaczyć jakieś efekty.to ma byc trening na siłe? a dieta to w dziale Odżywianie.
  • 0
Gdyby kozka koksowala to by 200wyciskala:]

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
w twoim wypadku trening siłowy narazie odpada do niego trzeba juz jakies starz na siłce miec bo stawy i ty sam moga tego nie wytrzymac najlepiej rób ogólnorozwojówke 2 -3 razy w tygodniu wszystkie partie tak laitowo , bo przy treningu siłowym romi sie mało powtórzeń jak największym cięzarem np 8/6/4/ i dobrze jest wykonywac ruchy negatywne

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
rozumiem ze jestes plywakiem i dla polepszenia swoich efektow zapisales sie na silownie i trening typowo pod polepszenie osiagow plywackich czyli priorytet plecki itd. ?. podaj dostepny sprzet na silowni jakiej cwiczysz i obecny plan to zobaczymy co tam zlego robiles. ale nasuwa sie najwazniejsze pytanie silownia to dodatkowa aktywnosc fizycznia (wiecej spalasz) a wiec uwzgledniles to w swojej diecie zwiekszajac kcl ?bo z pustego baku to i samochod nie pojedzie :hyhy: a jesli sie glodzisz to treningami mozesz pogorszyc jeszcze swoje osiagi poprzez dodatkowe zmeczenie organizmu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


I'm Sancho
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
Witam. Tak to prawda.
Mam problem z nazwaniem tych sprzętów prawidłowo ale spróbuję je opisać.
Klatka
Ławka ze sztangą 4*10 zwiększam ciężar od 40 zaczynam.
Na siedząco zwodzę ręce ugięte w łokciach tyle samo powtówrzeń
Przyrząd podobny do ławki ale pozycja pochylona do tyłu raczej siedząca niż leżąca i ręce idą osobno 4*10,
Potem coś w stylu drążka ale na siedząco4*10,
Potem wiosłowanie na siedząco tyle samo,
Klęcząc na ławce z podpartą brodą podnoszę ręce do tyłu tyle samo powtórzeń,
Potem biceps małą sztangą, potem hantlami na przemian , potem też hantlami ale młotkowy uchwyt, Potem brzuch 4*12 nogi do góry, 4*60 na leżąco na przyrżądzie,
Nogi:
suwnica 4*10,
Wszystkie przyrządy4*10,
Łydka 4*10 na suwnicy do barków,
Triceps na podobnym do drążka tyle że na stojąco 4*10,
Plecy na drążku 4*10,
Barki na suwnicy 4*10,
Barki na sztandze 4*10(to najtrudniejsze).
  • 0

I'm Sancho
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
To chyba dość istotne??
Latam codziennie do pracy na rowerze około 1.7km i co drugi dzień latam za tirem około 5-7km. Staram się jeść 5-6 posiłków w tym 2 duże. Przed treningiem zażywam 9 kapsułek BCAA system z TREC"a, po treningu napój węglowodanowy z L-Glutaminą,węglowodanami w płynie i 5 kapsułek Kreatyny z OLIMP'a. Między posiłkami piję napój Whey System z OLIMP'a i przed snem również. L-Glutamina, rano na czczo 10 min przed posiłkiem, po treningu i przed snem.
Czasem jak mam trening pływacki wieczorową porą mam problem z zasypianiem i na drugi dzień jestem bardzo nerwowy i agresywny.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
no dobra ale jaki to ma byc ten trening bo temat to : trening dla plywaka. w opisie znow masz ze chcesz zwiekszyc sile miesni ale sile ogulnie na silowni by wiecej podnosic czy sile by wiecej przeplynac ? sprecyzuj
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


I'm Sancho
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
Chodzi mi o trening siłowy na siłowni dla zwiększenia siły i masy(głównie nóg), bo już nie mogę szybciej pływać, ponieważ jestem po prostu zbyt słaby i zbyt chydy żeby osiągnąć jakiś dobry czas na sprincie, co innego na długim dystansie z tym nie mam problemów.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
to niestety musze cie zmartwic ale skoro masz tak maly staz to treningu silowego wykonywac zbytnio nie mozesz. chyba ze na wlasne ryzyko :]
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


I'm Sancho
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
Joks, wyglądasz na dobrze zorientowanego w tym sporcie i dlatego proszę Cię napisz mi standardowy trening na siłownię. Pływam już ponad 17 lat o jakim ryzyku mówisz i co masz na myśli, że przy moim stażu nie mogę???
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
prosto tlumaczac trening silowy to maxymalne ciezary czesto z ruchami negatywnymi. dla poczatkujacego kulturysty nie przyzwyczajonego do podnoszenia takich ciezarow konczy sie to kontuzjami z racji przeciazen jakie dzialaja na stawy itd. poprostu nie przywykly one jeszcze do treningu a co dopiero mowiac o tak duzych ciezarach. takze trening silowy mozna w miare bezpiecznie i rozsadnie przeprowadzic majac odpowiedni staz i doswiadczenie po roku cwiczen gdy juz zdobedziesz jaka taka sylwetke i twoje stawy beda wzmocnione.odnosnie pierwszego pytania jaki posiadasz sprzet?czy jest to silownia full wyposażona ?
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


I'm Sancho
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
Tak siłownia jest wyposażona maxymalnie.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla pływaka???
pon
klatka:
-wyciskanie na lawce plaskiej 6x
-wyciskanie sztangi na skośnej glowa w dol 3x
-rozpiętki na skośnej ławce 3x
biceps
-uginanie ramion ze sztangą podchwytem-2x rozgrzewkowe i 4x ciężkie
-uginanie ramienia jednorącz na modlitewniku

sr:
barki
-wyciskanie sztangi podchwytem z klatki w staniu-4x
-unoszenie ramion bokiem w górę ze sztangielkami w opadzie 4x
-unoszenie ramion bokiem w górę w opadzie tulowia 4x
nogi
- przysiady 6x
- uginanie nóg na maszynie w leżeniu 3x
- prostowanie nog w siadzie 3x
- wspiecia 3x

pi
plecy
- martwy ciag 4x
- podciaganie sie na drazku 4x
- wioslowanie sztanga 4x
- szrugsy 4x
tric:
- sciaganie linki wyciagu gornego 2x (rozgrzewkowe)
- pompki na poreczach 4x
- wyciskanie w waskim chwycie 4x
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024