Skocz do zawartości


Zdjęcie

dieta na mase do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

cabrito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

dieta na mase do oceny
witam to moj pierwszy post na tym forum , mam 16 lat, ponad 170 cm wzrostu, waze 59 kg na silowni cwicze od grudnia

mhm oczywiscie dopiero z czasem do mnie dotarlo ze dieta musi byc dobra. :] wiec postanowilem ja ulozyc lecz nie mam wagi kuchennej, nie moge sobie dobrze tego przeliczyc :/ no i poprostu nie znam sie na tym dobrze :D wiec jesli ktos ma czas to niech looknie:


1 posilek 7:00

3 jaja cale [jajecznica], kromka chleba ciemnego , plesterek szynki z indyka, banan, 50g gain bolic


2 posilek ok. [10] np. na 2 razy bo tak przerwy w szkole z odstepem 45 min :) a nie zawsze zdarze zjesc na jednej

2 podwojne kromki z filetem z indyka, jabłko, gain bolic , 50g wafli ryzowych lub kukurydzianych

3posilek [obiad] [15] tez czlowiek roznie konczy lekcje :]
worek ryzu [100g?] polówka fileta z kurczaka + ew. troche sorowki lub troche jakies zupy [barszcz, rosol - male ilosci]
[czasami zamias flileta- schabowy]

TERAZ MUSZE ROZDZIELIC TEMAT w dzien z silownia i dzien bez treningu wyglada to tak:

4posilek 20:00[potrenigowy]
worek ryzu [100g?] polówka fileta z kurczaka + 50 g gainbolic [tylko gdy silka]

5 posilek 22:00
2kromki z filetem z indyka 1 z tunczykiem

6 posilek 23:30
75g twarogu + dzem [sladowe ilosci dla smaku]

DRUGA WERSJA gdy mam trening capoeira 20:00 - 22:00

4posilek przedtreningowy 19:00
2 kromki z filetem z indyka 1 z tunczykiem banan + 50g gainbolic


5posilek 22:30

worek ryzu +gainer 50g + [banan od razu po treningu]

6posilek 23:30
75g twarogu + dzem [sladowe ilosci dla smaku]



No to tyle chcialem dodac ze sam ukladalem ta diete :P i jak cos jest nie tak to walcie
a teraz pare malych uzasadnien:
-rano pije tego gainera bo nie wiem dlaczego ale rano nie moge zjesc duzo a w szkole nie ma poprostu czasu
-nie ma produktow mlecznych - niestrawnosc laktozy
- z makaronami tez nie chce szarzowac bo jak bylem maly to mailem uczulenie na gluten cofnelo sie ale lepeij nie naduzywac :looka:

oczywiscie nie da sie jesc codziennie tego samego i dokladnie o tych samych porach wiec oczywiscie przyjmuje ze zamiast fileta z kurczaka moge zjesc schabowego , a zamiast ryzu moge zjesc makaron

wiec powiedzcie mi czy proporcja bilek wegli tluszczy jest ok,
posilki sa odpowidnio duze/male na pore dnia i czy skladaja sie z tego co maja sie skladac
co moge dodac ew. zmienic

z gory dzieki pozdrawiam
  • 0

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta na mase do oceny
Weź podlicz BTW bo nikt nie zrobi tego za Ciebie :P


A dietka ma duzo nie dociągnieć

aż dwa razy ryż, czemu nie masz gdzies owsianki?

Co jeść śmiało a czego unikać.







Białko:

Co jeść
ryby (najlepiej mórz północy),jajka (cale lub białka, polecam cale),drób (szczególnie piersi kurze i indycze),wołowina, soja(od czasu do czasu nie zaszkodzi a dietę trzeba urozmaicać),chudy nabiał,odzywki białkowe, cielęcina,dziczyzna,chude wędliny dobrej jakości

Czego unikać
wieprzowiny, podrobów,tanich wędlin(kiełbasy, parówki)

Nie ruszać
Konserw mięsnych jakichkolwiek

Węglowodany:



Co jeść
Warzywa, owoce, płatki,otręby, ryz brązowy, kasze,glukoza, miód, ryz preparowany, Carbo, chleb razowy



Czego unikać
jogurtów słodzonych, słodyczy,wypieków,dżemów

Nie ruszać
białego chleba, bułek, serków słodzonych, cukru stołowego


Tłuszcze:


Co jeść
Tran, oliwę z oliwek, olej lniany, siemię lniane, żółtka jaj, avocado, tłuste ryby północnych mórz

Czego unikać
Tłuszczu zwierzęcego nasyconego

Nie ruszać
transizomerów, czyli margaryn, smażonych pokarmów(zbyt długo),olejów rafinowanych
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta na mase do oceny
tak jak mikołaj: podaj BTW ( jeśli nie wiesz to ilości:białka, tłuszczy i węglowodanów)

i jeśli ćwiczysz capoeire to dużo węgli Ci w diecie trzeba.. pewnie dlatego tego ryżu tyle..
ale weź na poprawkę że przy intensywnych treningach(3xtyg??) może Ci być trudno zdobyć masę...

po za tym podaj skład gainbolica bo nie mam czasu szukać..
do diety bierz preparat multiwitaminowy..

pozdro..
  • 0
Be free.

cabrito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta na mase do oceny
no to tak owsianka z woda jest podobno niejadalna a mleka nie moge

gain bolic: 15g bialka 70 g wegli sladowe ilosci krety i tauryny + tam jakies witaminy
[jadlem mass xll ale gain jakos na mnie lepeij dziala]

cwicze 2x capo 2x silka wczesniej cwiczyelm duzo wiecej ale wtedy to nic na mase nie pomagalo

witaminki jem i tran tez...

BTW podlicze zaraz.. chwile

a jeszcze takie pytanie. Jak wazna jest rola sniadania? bo nie wiem dlaczego ale ja rano poprostu nie moge zjesc rano duzo :suchy: i tak mecze od rana a potem co przerwe po trochu :znudzony: i w sumie to nie jem malo ale z bardzo duzym rozrzutem czasowym. to moze byc moj problem w nabieraniu masy ?

tak samo gdy wracam z trenigu ok 22:30 zanim zagotuje ryz zjem itd to bedzie juz po 23 i praktycznie od razu po posilku potreningowym masie wegli jem posilek bialkowy [twarog] i taki nazarty ide spac :kwasny:

i jeszcze jedno ktory posilek ma czy wiekszy obiad czy potreningowy , i w dzien nietreningowy jak duzy ma byc posilek odpowiadajacy potreningowemu? bo chyba nie taki duzy

no mam nadzieje ze cos rozumiecie z moich chaotycznych wypowiedzi i pytan :P
z gory dzieki
pozdrowienia
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024