Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzuszki , problem!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

mlodyszyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Brzuszki , problem!
Witam ! Mam problem z burzszkami ! Wszedlem w posiadanie skosnej ławki i robiąc na niej skłony odczuwam jakby "przeskakiwanie" w ledzwiowym odciku kregosłupa ! w zasadzie przy kazdym skłonie :| zauwazylem tez ze przy sklonach na plaskim od czasu do czasu tez to czuje ! Czy to jest niebezpieczne ! jaka moze byc tego przyczyna (z tego co wiem mam prosty kregoslup) .
Dodam jeszcze ze owe cykniecie w plecach wystepuje chwile przed tym jak plecy stykaja sie z lawką! . Zawywazylem tez ze im wiekszy skos tym silniej strzela ? :suchy:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki , problem!
A czy rozgrzałeś sie dobrze?samo przeskakiwanie moze swiadczyc o kilku rzeczach:
-zlej stabilizacji przez mięśnie
-zbyt plytkiej panewce w wyniku czego glowka kosc wyskakuje z stawu
-zmianach na powierzchniach stawowych
-częściowego zaniku mięśnia (skoro czujesz to w odcinku ledzwiowym to mozesz miec slabe prostowniki)

czy jest to niebezpieczne?Jak najardziej moze to byc przyczyna w przyszlosci kontuzji a nawet stanem przewleklym charakteryzujacym się bólem w tych okolicach. Jesli nadal bedzie Ci "przeskakiwac" to poszedlbym na twoim miejscu do lekarza ortopedy na zdjecie RTG lub zrobil samemu zdjecie RTG i powędrowal z nim do terapeuty manualnego.
Osobiscie jestem bardziej sklonny do tego drugiego rozwiazania.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


mlodyszyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki , problem!
ok dziekuje za odpowiedz ! narazie skupie sie na poprawieniu kondycji miesni grzbietu ! jesli to nie pomoze to zaczne myslec nad zrobieniem zdjecia ! No i narazie nie bede forsował brzucha ! pozdrawiam
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki , problem!
jeszcze z pytankiem sie wtrace otoz jak robie np brzuch i unosze lewa noge to czuje jak w biodrze strzela czy to tez ten sam problem?
  • 0

mlodyszyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki , problem!
Biodro ma gleboka panewke i spora czesc glowy kosci udowej w niej siedzi ! strzelanie w stawie biodrowym byc powodem niedoleczonych (niewykrytych) dysplazji (wrodzony nieproprawny ksztalt panewki - zbyt plytka panweka). Ale niekoniecznie, moga byc inne powody.Co do mojego strzelania , to mam nadzieje ze przejdzie w miare cwiczen. Przypomnialem sobie ze jak rok temu zaczynalem cwiczyc , to podczas podnoszenia sztangi na lawce czulem strzelanie w lewym stawie ramiennym ! Rozgrzewalem sie dobrze i z uplywem czasu strzelanie przeszlo! Lepsza stabilizacja stawu dzieki wzmocnieniu odpowiednich partii miesni ! Jednak o kregoslup boje sie bardziej, stad moje pytanie :) Jednak juz odpowiedz padla , wiec narazie nie panikuje ! Jesli jednak nie przejdzie to poprostu zrobie sobie taki plan cwiczen zeby unikac zamaszystych ruchow , ktore zastapie cwiczeniami ilometrycznymi . Poniewaz podczas codziennych czynnosci , albo jakiego kolwiek rozciagania nie wyczuwam zadnego przeskakiwania w kregoslupie .
Tak w ogole to nie przywitalem sie . a to juz 3 post :) wiec witam i wyrazam moj podziw dla tego forum za profesjonalizm , przejrzystosc , i ogolnie za calokształt:) Pozdrawiam
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki , problem!

Tak w ogole to nie przywitalem sie . a to juz 3 post :) wiec witam i wyrazam moj podziw dla tego forum za profesjonalizm , przejrzystosc , i ogolnie za calokształt:) Pozdrawiam

no problemo :D witamy
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


mlodyszyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzuszki , problem!

jeszcze z pytankiem sie wtrace otoz jak robie np brzuch i unosze lewa noge to czuje jak w biodrze strzela czy to tez ten sam problem?

Zauwazylem cos podczas treningu co jest bardzo istotne ! Najprawdopodobniej to ten sam problem ! I mi przeskakuje nie w kregoslupie lecz w biodrze ! Poniewaz przy prostym cwiczeniu kiedy leze na plecach i prostuje noge w biodrze tak ze kolano jest pod kontem 90 % wiec golenie sa rownoległe do podlogi, i podczas powolnego opuszczania prawej nogi wystepuje to strzelanie ! zaczyna sie od biodra i przez miednice przenosi mi sie dokladnie w to miejsce ktore strzela przy brzuszkach. Prawa noga strzela , lewa nie !
Z jednej strony pocieszenie ze to biodro a nie kregoslup z drugiej strony biodro to tez niefajnie :) W takim razie razem z grzbietem wzmocnic trzeba tez nogi (przyznam sie szczerze ze opuszczalem te partie , co planuje zmienic wraz z nowym planem ) Pozdrawiam
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024