Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słaba strona = klata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

funfell
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z odwyku :P
  • Zainteresowania:przecinaki z pod znaku gsxr

Napisano Ponad rok temu

Słaba strona = klata
Witam ! Przeczytałem wiele postów o ćwiczeniu klatki napisanych m.i.n przez Joks-a i cenne wskazówki wnosze do moich treningów jednak nie widac efektów klatke robie w niedziele a w poniedziałek plecki wtedy czuje jak sie fajnie rozciaga! podaczas ćwiczeń na plecki robionych na wyciagu! Problemem jest to ze nie czuje zmęczenia mięśni klatki po zakończeniu treningu podczas troszke czuje że jest zmeczona ale to nic w porównaniu do tego jak zmęczony jest tric i barki ! Klatka pompuje sie całkiem nieźle ale tylko górna jej część.
ćwiczenia jakie robie
Wyciskanie na płaskiej ławce
Przenoszenie hantla za głowe
Wyciskanie sztanga na skośnej ławce
Rozpiętki na maszynie
Na drugie dzień czuje sie jakbym miał zakwasy na klacie ale uczycie mija po wykonaniu 3 serii na plecki z przyciaganiem drążka tyłem do karku. Ćwiczenia wykonuje sumiennie dobże sie koncentrując nad technika ruchu tylko na wyciskaniu skośnym sztanga ucieka mi troszkę do przodu ale pracuje nad tym. Najsłabiej rozwinięty mam środek i dół klatki zresztą eceńcie sami tu są moje foty http://www.fabrykasi...pic.php?t=13148
Nigdy nie czuje zmęczonej klatki podczas gdy barki biceps czy motyle czuje nieraz nawet kilka dni i z nich jestem zadowolony bo ładnie rosną tylko ta klata najsłabsze ogniwo!
Co możecie mi poradzić żeby ładnie rozbudować klate! :zalamany:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Słaba strona = klata

roblemem jest to ze nie czuje zmęczenia mięśni klatki po zakończeniu treningu podczas troszke czuje że jest zmeczona ale to nic w porównaniu do tego jak zmęczony jest tric i barki !

a wiec za technika cwiczen. przy rozpietkach nie uderzaj sztangielkami poprostu gdy beda na wysokosci barkow juz je opuszczaj bedzie wtedy klatka lepiej napieta dalej skos napewno zbyt duzy skoro czujesz barki. a jesli czujesz tric to i zly rozstaw rak na sztandze. oczywiscie trudno na odleglosc podac wiecej szczegulow bo nie widze jak cwiczysz ale jak chcesz poczuc klatke to sztange opuszczaj wolniej a wypychaj szybko i najlepiej opuszczaj pare cm pod szyja tak minimalnie mozna powiedziec nad sutkami i nie prostuj rak w stawach tak 5 cm przed pelnym wyprostowaniem puszczaj. a na dopompowanie polecam zeby ktos stanal z kolegow za toba i po ostatniej serii odrazu zdjal z 15-20kg kg i machasz na maxa pozniej znow szybko bez odpoczynku zdjal kolejne ciezary i znow machasz na maxa

Wyciskanie na płaskiej ławce
Przenoszenie hantla za głowe
Wyciskanie sztanga na skośnej ławce
Rozpiętki na maszynie

przenoszenie rob jako ostatnie

Najsłabiej rozwinięty mam środek i dół klatki

musialbys dodac do treningu wyciskanie waskie i pompki na poreczach przodem

a jesli nie czytales to zapraszam:
http://www.forum-kul...showtopic=42669
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


funfell
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z odwyku :P
  • Zainteresowania:przecinaki z pod znaku gsxr

Napisano Ponad rok temu

Re: Słaba strona = klata
Skos mam pochylony pod katem 30 stopni. Rozstaw rąk przy wyciskaniu mam szerszy o 10cm niż szerokość barków, ( wtedy mniejwięcej 15cm powyżej klatki przedramie tworzy kąt prosty z ramieniem) podczas wyciskania staram sie prowadzić ręce cały czas równolegle pod sztangą. Staram się opuszczać ciężar bardziej na szyje (tak na górne aktony klatki) Staram sie nie uciekać łokciami do przodu podczas podnoszenia. Czy w ten sposób dobrze to wykonuje??? (czy w dolnej fazie opuszczania wypychac klate do przodu??? Przenoszenie wykonuje mając tylko barki oparte o ławke w ten sposób moge bardziej rozciagnąć klatke bo ciężar opuszcze nizej. Jak robiłem rozpietki sztangielkami to tak jak pisałeś i na sam koniec gdy hantle były nad barkami starałem sie na maxa spiąć klatke( ręce lekko ugięte w łokciach) Żeby bardziej dopracowac środek mógłbym zmiejszyć szerokość rozstawu rąk ale wtedy bardziej bedą pracować tricepsy. (kiedyś próbowałem robić wyciskanie w ten sposób że gdy wycisnąłem cieżar do góry spinałem wtedy klatke na maxa i i starałem utzrzymac stan maxymalnego spięcia podczas opuszczania i kolejnego wyciskania wtedy czułem zmęczenie i ból na drugi dzien ale robiłem wtedy małym cięzarem 70 kg zastanawiam sie czy znów tak nie zacząć robić) napisz mi jeszcze jaka powinna być prawidłowa szerokosc ławeczki bo moja ma chyba cos koło 17cm)
  • 0

Curtis000
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 2
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Only Trance Music

Napisano Ponad rok temu

Re: Słaba strona = klata
Czytajac temat nasuneło mi sie pytanie, jak trzymam w zbyt szerokim rozstawie sztangę (tak w skosie jak i na płasko) to mozliwe ze nie pracuje klatka tak jak nalezy ? i jakie miesnie w tym czasie sie pompuja :)
  • 0
CEL: Łapka - 38, Wycisk klata - 95 kg jak narazie a potem sie zobaczy :) Kaloryferek na brzuchu tez musi byc

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Słaba strona = klata
jezeli trzymasz szerzej niz neutralnie to bardziej pracuja zewnetrzne partie klatki,
a przy skosie to juz nawet przedni akton barkow ;)
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Słaba strona = klata
funfell, z opisanej techniki wynika ze niby wszystko jest okej. jesli opisanym swoim sposobem czules sie lepiej to tak rob. kazdy jest inny i standardowe techniki nie koniecznie musza dzialac na wszystkich
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024