Skocz do zawartości


Zdjęcie

kiedy stosowac pas kulturystyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

ridik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kiedy stosowac pas kulturystyczny
Witam,
chciałem sie dowiedzieć kiedy powieninem stosować pas kulturystyczny i jakim kontuzjom on zapobiega
  • 0

Ali
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Witam,
chciałem sie dowiedzieć kiedy powieninem stosować pas kulturystyczny i jakim kontuzjom on zapobiega


Podłączam się do pytania bom ciekaw:)
  • 0
,,Łapie za sztangę,podnoszę do góry,czuję że mógłbym rozwalać mury, cisnę w dół ciężar na podłogę - ładujcie więcej, wytrzymać mogę"

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny
Pas stosuje się w ćwiczeniach które mocno obciążają kręgosłup(pas ma za zadanie przejąć cześć obciążenia) czyli przedewszystkim używamy pasa przy martwym ciągu i przysiadach, opcjonalnie przy innych ćwiczeniach takich jak 'wiosłowanie' czy wyciskanie żołnierskie(które również wiążą się z dużym obc. kręgosłupa) ale to już przy większych ciężarach. Jakim kontuzją zapobiegają? No na pewno urazą kręgosłupa i przepuklinie. pozdro
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

ridik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Pas stosuje się w ćwiczeniach które mocno obciążają kręgosłup(pas ma za zadanie przejąć cześć obciążenia) czyli przedewszystkim używamy pasa przy martwym ciągu i przysiadach, opcjonalnie przy innych ćwiczeniach takich jak 'wiosłowanie' czy wyciskanie żołnierskie(które również wiążą się z dużym obc. kręgosłupa) ale to już przy większych ciężarach. Jakim kontuzją zapobiegają? No na pewno urazą kręgosłupa i przepuklinie. pozdro


a generalnie jakie ciezary uznaje sie za bezpieczne?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

a generalnie jakie ciezary uznaje sie za bezpieczne?

Nie obciążające kręgosłupa za bardzo. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że przy przysiadach kulturystycznych (jak i olimpijskich i trójbojowych) podczas wstawania z ciężarem obciążenie kręgoslupa wynosi 2x -tny ciężar sztangi czyli np.: nakładasz na sztangę 100 kilo to przy wstawaniu kręgosłup odczuwa obciążenie wynoszące 200 kilogramów (zrób Z MAŁYM OBCIĄŻENIEM kilka przysiadów i potem to samo obciążenie z pasem zobaczysz różnice.).
  • 0
Dołączona grafika

ridik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Nie obciążające kręgosłupa za bardzo. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że przy przysiadach kulturystycznych (jak i olimpijskich i trójbojowych) podczas wstawania z ciężarem obciążenie kręgoslupa wynosi 2x -tny ciężar sztangi czyli np.: nakładasz na sztangę 100 kilo to przy wstawaniu kręgosłup odczuwa obciążenie wynoszące 200 kilogramów (zrób Z MAŁYM OBCIĄŻENIEM kilka przysiadów i potem to samo obciążenie z pasem zobaczysz różnice.).


moze konkretnie mam 176cm i 110kg czyli podnszac sztange powiedzmy wazaca 60 kg jest niebezpiecznstwo ze moge miec kontuzje i powinienm uzywac przy takim ciezarze pasa?
  • 0

miko39
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1096 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:100 5x5 na klatce
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

moze konkretnie mam 176cm i 110kg czyli podnszac sztange powiedzmy wazaca 60 kg jest niebezpiecznstwo ze moge miec kontuzje i powinienm uzywac przy takim ciezarze pasa?

Ja używam pasa zawsze jak cwicze plecy i nogi obojetnie na jakich ciezarach czasam jeszcze jak barki to tez mam zalozony
  • 0
"Niemożliwe nie istnieje,to tylko puste słowo..."

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny
Nieważne jaki ciężar zakładasz, zakładaj pas zaraz po rozgrzewce i nie będzie kontuzji (jeśli ćwiczenie będzie technicznie poprawnie wykonane)
  • 0
Dołączona grafika

kingkudi
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Nieważne jaki ciężar zakładasz, zakładaj pas zaraz po rozgrzewce i nie będzie kontuzji (jeśli ćwiczenie będzie technicznie poprawnie wykonane)


czy np. przy wyciskaniu na ławeczke pas też odgrywa jakąś rolę? bo zauważyłem że przy wyciskaniu większych ciężarów odcinek lędźwiowy kręgosłupa wygina się lekko w góre co w późniejszym efekcie przejawia sie w bólach kręgosłupa
  • 0

miko39
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1096 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:100 5x5 na klatce
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny
Jesli robisz mostek przy duzych ciezarach to zmniejsz je
  • 0
"Niemożliwe nie istnieje,to tylko puste słowo..."

kingkudi
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Jesli robisz mostek przy duzych ciezarach to zmniejsz je


czasami tylko przy ostatnim 1-2 powtórzeniu wtedy gdy ramiona są na maksa zmęczone, przy lekkim wygięciu ciała ciężar troszke łatwiej idzie w góre
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny
Przy wyciskaniu raczej nie bo nie obciążasz kręgosłupa (przecież leżysz a nie stoisz) raczej przeciążeniom poddawane są barki.
  • 0
Dołączona grafika

dragon31
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Czy pas może nas uchronić tylko przed przepukliną brzuszną? Nie uciska on jednak pachwin. Spotkałem się z opinią chirurga, że u osób z predyspozycją do przepuklin pachwinowych nacisk na brzuch może przyspieszyć ich powstanie. 


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny
I tak i nie chodzi o to żeby zniwelować ciśnienie które w trakcie ćwiczeń jest zbyt duże w jamie brzusznej i ono powoduje wypchnięcia jelit ( przepuklina) stosowanie pasa pomaga takze stabilizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa ale musisz pamiętać żeby poprawnie wykonywać ćwiczenia bo pas pomaga ale tylko trochę
Pozdrawiam

Edit staraj się nie odkopywac tak starych tematów

Użytkownik pit86 edytował ten post Ponad rok temu

nol9.jpg

www.massagepeter.se


dragon31
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Witam ponownie

Tak jak pisałeś pit86 pas pomaga tylko trochę, wobec tego moje pytanie czy po operacji przepukliny około pępkowej gdy wrócę do treningów zakładać taki pas do wszystkich ćwiczeń? i jak ciasno się taki pas zapina? 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Kolejny odkop.... 

 

O ile będziesz mógł wrócić i minie odpowiedni czas to skup sie na wyrobieniu mocnego gorsetu brzucha = mięsni brzucha bo to ich siła i twardośc odpowiadaja za brak tendencji do przepuklin, oczywiście sa ludzie ze skłonnościami do tego i wtedy trzeba od średnich do maksymalnych obciążeń pas zakładać jak zacisnąć? na tyle mocno aby brzuch stabilizował ale na tyle luźno żebyś nie miał problemów ze swobodnym oddychaniem.


Mateusz Pawlak ;)


dragon31
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Sorki że to jeszcze męczę ale wszystko pisać w nowym-bezsensu. Ok dzięki za odp co do pasa, inne pytanie czy po okresie rekonwalescencji (zalecono mi min 3 mies.) zakładać taki pas nawet do pompek? (pompek bo na początku tylko takie treningi będę robić), logiczne jest że do brzuchów nie. Może wystarczy do pompek zwykły pas neoprenowy lub coś takiego:[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

A co na to twój lekarz? Kuzyn który regularnie trenuje miał przepuklinę i tak naprawdę po okresie rekonwalescencji (2 miesiące miał jeden wielki urlop od wszystkiego) do ćwiczeń które nie powodują wielkiego obciążenia nie miał zaleceń używania pasa a pompki do tej grupy ćwiczeń nie należą :)


Mateusz Pawlak ;)


dragon31
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny

Witam, nie zabijcie mnie to ostatnie pytanie w tym starym odkopie: Minęło już 3,5 miesiąca od mojej operacji przepukliny okołopępkowej, dużo ćwiczę pompki brzuch dopiero od kilku dni, wcześniej dużo pływałem i chodziłem. Zaopatrzyłem się już w taki pas i niestety wezwali mnie do pracy, będę jechał do pracy z walizkami, pewnie nie ciężkimi bo zapakuje je do max 12 kg jedna(każda na 1 rękę) i tu pytanie czy zakładać ten pas gdy będę się z tymi walizkami przemieszczał (muszę dojechać z dworca do kwatery)? Proszę niech ktoś z was coś piśnie, dużo wiecie-Mój strach przez to że planowałem ćwiczenia z np hantlami, czy lekkimi obciążeniami po 4 miesiącach jak zbuduje brzuch, może wystarczy założyć taki pas neoprenowy, ciężar kiedyś wydał by mi się śmieszny ale po męczarniach z przepukliną około pępkową trochę wolę nieraz przesadzać.


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy stosowac pas kulturystyczny
Wg mnie już możesz targac te 12 kg ale jak założysz ten pas to nic się nie stanie

nol9.jpg

www.massagepeter.se




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024