Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

ridik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie
Witam,

Moje wymairy to 176cm i 110kg.Zacząłem kulturystyke w wieku 22 lat niestety skończyłęm po 2 latach i znowu wróciłem po 4 latach do treningu.
Zastanawia mnie fakt dlaczego są zakwasy a poźniej po kilku tygodniach treningu mięśnie już nie bolą. Skoro zakwasy czyli ból mięsni to wynik mikrouszkodzeń mięśnia to dlaczego te mikrouszkodzenia nie bolą już po paru tygodniach treningu.
  • 0

pirat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Cze-wa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41
  • Przysiad [kg]:130x6
  • Wyciskanie [kg]:135
  • Martwy ciąg [kg]:150x2
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie

Witam,

Moje wymairy to 176cm i 110kg.Zacząłem kulturystyke w wieku 22 lat niestety skończyłęm po 2 latach i znowu wróciłem po 4 latach do treningu.
Zastanawia mnie fakt dlaczego są zakwasy a poźniej po kilku tygodniach treningu mięśnie już nie bolą. Skoro zakwasy czyli ból mięsni to wynik mikrouszkodzeń mięśnia to dlaczego te mikrouszkodzenia nie bolą już po paru tygodniach treningu.



Miesnie po jakims czasie przystosowuja sie do wysilku i niejako uodparniaja sie na mikrouszkodzenia, dlatego trzeba zwiekszac intensywosc treningu, ciezar i zmieniac cwiczenia :)
  • 0
Sukces leży w nastawieniu.

ridik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie

Miesnie po jakims czasie przystosowuja sie do wysilku i niejako uodparniaja sie na mikrouszkodzenia, dlatego trzeba zwiekszac intensywosc treningu, ciezar i zmieniac cwiczenia :)


czyli twierdzisz ze nie ma mikrouszkodzen jak nie bola miesnie? chyba nie masz racji poniewaz moje treningi sa intensywniejesze niz na poczatku i miesnie ciagle jeszcze rosna.

Czy moze ktoś zna prawdziwa odpowiedz dlaczego miesnie nie bola po pewnym treningu mimo mikrouszkodzen?
  • 0

ridik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie
przekopałem internet w tym temacie i stwierdzam , ze nie udowodniono aby ból mieśni po treningu to dobra oznaka bo jest duzo mikrouszkodzen ktore bola i dzieki temu miesnie rosna.
Jezeli ktos znajdzie cos gdzie jest jakies wytlumaczenie czy zakwas(ból mieśni) oznacza wiecej mikrouszkodzen to dajcie znac
  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie

przekopałem internet w tym temacie i stwierdzam , ze nie udowodniono aby ból mieśni po treningu to dobra oznaka bo jest duzo mikrouszkodzen ktore bola i dzieki temu miesnie rosna.
Jezeli ktos znajdzie cos gdzie jest jakies wytlumaczenie czy zakwas(ból mieśni) oznacza wiecej mikrouszkodzen to dajcie znac


A ja wiem co sie dzieje :)

Podczas pierwszych treningów organizm nie jest w stanie dostarczyć do mięśni odpowiedniej ilości tlenu ponieważ nie jest przyzwyczajony do takich zrywów,więc w następuje proces beztlenowego spalania. W komorkach powstaje kwas mlekowy(efekt uboczny w/w procesu),ktory jest głównym czynnikiem bóli mięśni.
Po kilku treningach organizm adaptuje sie (po mojemu zapamiętuje na co może byc narażony w przyszłości0i jest w stanie bezproblemowo dostarczać tlen do naszych mitochondri.

No to teraz wiesz, że to nie wina mikro uszkodzen,a proces beztlenowego spalania cukrów.
  • 0

 

 


ridik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie

A ja wiem co sie dzieje :)

Podczas pierwszych treningów organizm nie jest w stanie dostarczyć do mięśni odpowiedniej ilości tlenu ponieważ nie jest przyzwyczajony do takich zrywów,więc w następuje proces beztlenowego spalania. W komorkach powstaje kwas mlekowy(efekt uboczny w/w procesu),ktory jest głównym czynnikiem bóli mięśni.
Po kilku treningach organizm adaptuje sie (po mojemu zapamiętuje na co może byc narażony w przyszłości0i jest w stanie bezproblemowo dostarczać tlen do naszych mitochondri.

No to teraz wiesz, że to nie wina mikro uszkodzen,a proces beztlenowego spalania cukrów.


badania naukowe dowodza ,ze głownym powodem bólu mieśni to mikrouszkodzenia a nie kwas mlekowy,badania chyba byly robione na szczurach.
  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie

badania naukowe dowodza ,ze głownym powodem bólu mieśni to mikrouszkodzenia a nie kwas mlekowy,badania chyba byly robione na szczurach.


A co może im szczur powiedział ,że go bolą mięśnie ??? :) :)
  • 0

 

 


ridik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego bolą mięśnie po dłuższej przerwie

A co może im szczur powiedział ,że go bolą mięśnie ??? :) :)


rozcieli szczura i stwierdzili ze przy mikrouszkodzeniach sa obrzeki ktora powoduja ból.
Sluchaj zuciles cos z netu o kwasie mlekowym co nie jest prawda.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024