Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Mam kolegów którzy mają dom, rodzinę i poważną pracę i jakoś znajdują czas na treningi??
Dlaczego ty bronisz właśnie tych którym sie nie chce ćwiczyć?? Nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko można pogodzić. ;)

Pozdrawiam...
  • 0

budo_slamings
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Karate mozna ćwiczyć na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest własnie sport.
Z pewnością rózne są powody dla których odchodzą, jedną znich znam z własnego doświadczenia. W karate trudno realizować się sportowo. Organizacji (styli) jest z byt wiele, dla postronnego widza nic to nie mówi że osoba X jest mistrzem w jakieś organizacji X. Po pewnym czeasie dochodzi się do wniosku że gra nie warta poświęcenia.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?

Mam kolegów którzy mają dom, rodzinę i poważną pracę i jakoś znajdują czas na treningi??
Dlaczego ty bronisz właśnie tych którym sie nie chce ćwiczyć?? Nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko można pogodzić. ;)


Jestem tego samego zdania. Jak sie komus chce trenowac, to pouklada sobie wszystko ja trzeba. :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
ninja65 nie wiem jaki Ty miales kontakt z Azjatami. Natomiast moj znajomy ktorys tam dan, dosyc czesty przez wiele lat. I mowil, ze Azjaci-zawodnicy-trenerzy nie roznia sie szczegolnie od nas - sa lasi na pochlebstwa, na dobra doczesne, niewiescie wdzieki (noektorzy meskie)i... operuja biegle komunalem i wykauzja sie biegloscia w sciaganiu kasy z podleglych sobie prowincji. A paski nie wymyslono tylko dla glupawych bialych, ktorzy nigdy nie zrozumieja Azjatow. Wymyslono je bo, za kazdy kolejny stopien sie po prostu placi. Sam zas Oyama, ktory raczej na bialego nie wygladal, podkreslal role walki, takze na zawodach sportowych.
J.S.Dalajlama (nie bialy), ale dosyc biegly czlowiek w samodoskonaleniu sie powiedzial, ze umysl nie zna pojecia koloru skory, rasy, szczegolnych wynikajacych z tego predyspozycji i obalil dosyc skutecznie Twoj poglad.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?

powiedzial, ze umysl nie zna pojecia koloru skory, rasy, szczegolnych wynikajacych z tego predyspozycji


ej nie no, moj umysl zna takie pojecie, jak na ulicy ktos zawola "czarny wpierdziel chcesz?" to umysl moj wie ze to nie do mnie raczej. Chyba chodzilo o to ze umysl nie ma koloru, rasy itd. Bo go nie ma, tego umyslu, wcale nie?

Co do azjatow to w Chinach funkcjonuje chyba 5 narodow, nie wiem jak jest w Japonii. I ludzie ci w swojej mentalnosci roznia sie tak jak Rosjanin, Polak i Niemiec. Jak juz o buddyzmie jest to np. mozna zobaczyc jak buddyzm chinski japonski i tybetanski sie od siebie roznia calkowicie ale to raczej wplyw kultury jest a nie "rasy".

Ale jak KP bardzo celnie zauwazyl wszyscy lubia jak im dobrze jest, dziewczyne fajan miec, kase i slawe i tu nic sie nie zmienia nigdy:)

Nie musimy sobie udowadniać, że jesteśmy dobrzy.


Pewno ze nie musimy, ja np. siedze w domu i mysle ze jestem najlepszy, a jakbym to sobie zaczal udowadniac na zawodach jakis to by sie moglo okazac ze nie do konca taki jestem najlepszy. Ale sobie nie udowadniam i ze 6 lat juz bedzie jak jestem niepokonany 8)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Ukyo78:" chodzilo o to ze umysl nie ma koloru, rasy itd." :!:
Zreszta tez sie zgadzam.
:wink: K_P
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Wam sie chyba naprawde nudzi, zeby sie sprzecac o to jakiego koloru karateka bedzie lepszy :rofl:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?

Wam sie chyba naprawde nudzi, zeby sie sprzecac o to jakiego koloru karateka bedzie lepszy

Oczywiscie ze lepszy bedzie ten koloru bialego bo jest DOBRY natomiast ten czarnego koloru- w karatedze czarnej znaczy to jest ZLY dlatego przegra. Tak samo z ninjami, jest czarni ninja zawsze przegrywaja. Mialem taki film kiedys gdzie walczyl rozowy z czerwonym ninja ale nie pamietam jak sie skonczyl chyba wygral ten rozowy- bo blizej do bialego.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Sorry chłopaki ale pieprzycie jak nakręceni.
Chodziło mi o to, że różnimy się mętalnością i podejściem od azjatów. A, że w każdym kraju są zepsute owoce to już nie moja wina.
Jaki miałem kontakt z azjatami pytasz? Mieszkałem w jednym z azjatyckich kraów (nieważne w jakim) przez ponad 6 lat. Więc z całym szacunkiem troche się na tym znam.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Nigdy nie bronie ludzi ktorym "sie nie chce", zle mnie zrozumiales.
Jesli za wskaznik "prawdziwego karateki" uwazasz jego doskonalenie technik i samodoskonalenie w "sztuce" to prosty przyklad:
Czlowiek zawodowo zajmujacy sie karate bedzie na sali codziennie po zalozmy 6 godzin, a podtatusialy kierownik sklepu spozywczego przy max wysilku i prawdziwej pasji 2h codzienie. Nie ma sily zeby osiagnal lepsze efekty w karate.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
ninja65 to ciekawe. To napisz o tych roznicach mentalnych.
Bo ja mialem mniej szczescia - spotkalem kilku Azjatow, ktorzy ode mnie dowiedzieli sie, co to Zen, o karate i medytacji. Ale ja moglem miec po prostu pecha.
K_P
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Wcale nie - ja mam permanentny kontakt z japończykami i koreańczykami. W czasie jednego z moich spotkań towarzystkich z wykształconymi japończykami wykładałem i co to jest katana ich, bądź co bądź narodowo-historyczna broń. Zresztą później było więcej takich kwiatków...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Nie wiem czego oczekiwac od japończyków skoro polacy maja problem z wymienieniem daty bityw pod Grunwaldem czy wymienienie ważnych wydarzeń historycznych ?, a juz napewno nie sa w stanie podać kiedy polacy odnieśli ostatni sukces w piłce noznej a niby narodowy sport :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?
Bo sukcesy w pilce noznej byly tak dawno... A mentalnosc "azjatycka" niezrozumiala dla "bialych" to chyba nadal wspolczesnosc?
K_P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego medlisci w duzej mierze odchodza z drogi do ?

W czasie jednego z moich spotkań towarzystkich z wykształconymi japończykami wykładałem i co to jest katana ich, bądź co bądź narodowo-historyczna broń. Zresztą później było więcej takich kwiatków...


Ja miałem podobnie, wykształcony Japończyk, zapytałem o "Gorin no sho" . Hmm, to tak jakby ktoś mnie (wykształconego Polaka) o "Nad Niemnem" zapytał. Szybka zmiana tematu, po paru ogólnikach
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024