Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening do komentarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening do komentarza
chodze na silke 3x w tyg. czy moglbym ustalic sobie taki trening ze robie na przemian co wizyta w silce takie partie

1. klata + przedramie
2. bic + bary


i robic to na zmiane te treningi?;p bo plecy,nogi nie sa moja priorytetowa sprawą , o!
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
nie, ze stazem 3 miesiace to cwicz normalnie bez zadnych priorytetow bo te miesnie i tak nie ursona jakbys je katował nawet co trening
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza

nie, ze stazem 3 miesiace to cwicz normalnie bez zadnych priorytetow bo te miesnie i tak nie ursona jakbys je katował nawet co trening



a mowia ze w pierwszych miesiacach treningu sa najwieksze przyrosty. ja juz nie wiem :/
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
to inne pojecie :D,to o czym napisales ze w pierwszych miesiacach sa najwieksze przyrosty to fakt ale jadac normalnym treningiem ktory ma tylko pobudzic twoje miesnie do wzrostu oraz przygotowac ciebie do ciezszych zmagan. jadac takim treningiem zameczysz miesnie a nie musze chyba mowic ze dieta zajmuje 1 miejsce 2 regeneracja a trening dopiero na samym koncu calej listy :D, trening moze byc nawet dupiasty byle bys spalil włókna i dal im czas do naprawy czyli rozrostu. zalanczam link do tabelki ile miesnie musze sie regenerowac

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

teraz chyba watpliwosci rozsiane :) dlatego w innym temacie odpisalem ci takze ze nie nalezy przemeczac miesni a zwlaszcza bica i trica bo te miesnie pracuja prawie caly czas
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
a no.... czyli innymi slowy bede sobie jechal :

pon - klata przedramie (lub basen, jesli basen to caly trening przesuwam jakby o.)
sr - bic , bary
sobota - plecy , nogi


byloby okej jol?

po ilu miesiacach stazu moge ustalac priorytetu ? ( w sumie dotychczas jechalem bez priorytetow ..... no moze minimalne ale to tak podswiadomie;p)
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza

pon - klata przedramie (lub basen, jesli basen to caly trening przesuwam jakby o.)
sr - bic , bary
sobota - plecy , nogi


a czemu nie uwzgledniles tricepsa :D, jak bedziesz mial staz 6 miesiecy mozesz przejsc na system 12 serii na duze i 9 serii na male. po minimum roku mozna ustalac priorytety i wykonywac treningi typu armageddon. aha i polecilbym w tym planie polaczyc bic z plecami.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
na poczatek to:
klatka + tric
plecy + bic
barki + nogi
i dzieciak nie przejmuj sie priorytetami bo jeszcze ci sie silownia znudzi, a jak nie to dluuuga droga przed toba
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
bic- biceps
a tric.. a no fucktycznie zaopmnialem , moze bede dorzucal w sobote o! tak.

yyy. a to 12 seri na duze i 9 serii na male to o co chodzi?;p ze bede niektore partie mogl robic wiecej (priorytety?) a niektore mniej razy ?

@ INEED$, dobrze prosze pana
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
Koń, jezeli przyjmiemy zasade ze na jedno cwiczenie to 3 serie to wtedy na duze miesnie: klatka,plecy,barki,nogi wykonasz 4 cwiczenia (4*3=12) a na male miesnie biceps,triceps 3 cwiczenia (3*3=9) narazie cwicz na duze 9 serii czyli 3 cwiczenia a na male 6 serii czyli 2 cwiczenia juz wszystko jasne :D ? jak minie pól roku stazu dopiero wtedy dodaj odpowiednio po 1 cwiczeniu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
aha.! okej rozumiem .
czyli jesli zastosowalbym plan pana Ineed$ :
klatka + tric
plecy + bic
barki + nogi

to wygladaloby to tak

1.
a)klata
lawka prosta 3 serie
lawka ukosna 3 serie
rozpietki 3 serie


B) tric (maly miesien - 2 cwiczenia)
1 reka trzyma druga reke za lokiec a druga robi taki ruch hantelkiem za glowe i do gory(nie znam nazwy cwiczenia)3 serie
stoje se przed takim wyciagiem ze sznurem i ciagne ten sznur rekami do wyprostu wzdloz tulowia 3 serie


2.
a) plecy
ciagniecie takiego metalowego co sie w rekach trzyma na siedzaco lekko odchylony 3 serie
ciagniecie sztangi za plecy z gory na dol i popuszczanie 3 serie
ciagniecie sztangi do klaty (to jest na plecy bo ja czuje ze mi tam pracuje pod lopatkami ej.) 3 serie

b)bicepsq (maly miesien? ok.) czyli 2 cwiczenia
hantle na siedzaco pojedynczo opierajac lokiec o wewnetrzna czesc uda.oj!
21 (3 serie)

3.
a) barki
lawka siedzaca wyciskanie zza plecow 3 serie
hantelki na stojaco na boki 3 serie
hantelki na rekach wyprostowanych jedna reka od dolu do kata prostego miedzy talia a reka i potem opad a potem druga (zamota.. mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi) 3 serie


B) nogi
na krzesleku takim ze macham nogi od dolu do wyprostu 3 serie
leze se i zginam nogi (takie na uda oj ) 3 serie
leze se i wypycham takie cos do gory po ukosie 3 serie




poprawcie jak cos (na to licze.) dzieki.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
cos miej wiecej takiego :D tylko ze male uwagi, rozpietki rob na koncu przy klacie, dalej przy bicepsie 21 zrob na koncu przy barkach wyciskanie zza plecow rob pierwsze,a zamiast tego ostatniego zamotanego cwiczenia rob sztangielki w opadzie. a to ze nie czujesz czegos na plecy to zapraszam w ogóle do atlasu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tu bedziesz mial opisane jak prawidlowo wykonywac wszystkie cwiczenia oraz na barki unoszenie sztangielek w opadzie ktore bedziesz robil zamiast tego zamotanego cwiczenia :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
oikej, mniej wiecje poprawilem dzieki.. (zmienilem oprocz tego ostatniego cwiczenai na bary bo musze poszukac co to znaczy hantelki w opadzie :D)
co prawda ciezko widze 2 lawki z rzedu na klatce ... no ale trudno ;p

ps. ja tam napisalem ze czuje w mi w plecy wchodzi (to cwiczenie brzmi jakby bylo na klate i dlatego tak napisalem ze to na plecy jol)

ps2 . okej juz zakapowalem .ale to cwiczenie jest bardzo podobno do podnoszenia hantelkow bokiem... wiec moze zastosuje wyciskanie sztangielek ;p (w ostatecznosci arnoldki . . oj)
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
cwiczenie na barki masz racje podobne ale są to podstawowe cwiczenia na barki razem ze wzniosami stojac poniewaz jak przeczytasz jakie miesnie pracują przy obydwu cwiczeniach przekonasz sie ze pracuja zuplenie inne miesnie i w ten sposob przerobisz całą obrecz barkową. w sumie niema innych cwiczen na barki gdzie pracowalyby tylnie anktony :D wiec polecam robic 1 wyciskanie i obydwa wzniosy na stojaco i w opadzie
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza

a nie musze chyba mowic ze dieta zajmuje 1 miejsce 2 regeneracja a trening dopiero na samym koncu calej listy , trening moze byc nawet d*** byle bys spalil włókna i dal im czas do naprawy


Nie moge sie z tym zgodzic :D, moim skromnym zdaniem trening mimo wszystko jest wazniejszy od diety, wiem to na swoim przykladzie ;]. Jak jechalem na samej diecie bez zadnych cwiczen, zanim wykupilem sobie karnet na silke (wczesniej cwiczylem w piwnicy, ale przestala ona istniec), to tylem co prawda, ale tylko na twarzy, brzuchu i ewentualnie na udach i troche na plecach w dolnym odcinku, a gorna czesc ciala (moim zdaniem najwazniejsza :D) stala w miejscu. Jak zaczalem cwiczyc to praktycznie po 3 tygodniach juz zauwazylem roznice, klata sie zrobila wieksza, motyle urosly troche, napewno w duzej mierze jest to zasluga diety, ale bez bodzca gowno mozna zdzialac. Podam inny przyklad kumpel ktory jechal bez jakiejkolwiek diety (czasem jadl na sniadanie drozdzowke i do 17 nic nie szamal :D) w rok zdolal troche przypakowac, napewno nie byl to wynik godny podziwu, ale jednak miesnie zwiekszyly swoje obwody w jakims stopniu. Takze moim zdaniem trening jest najwazniejszy !! A potem dieta i regeneracja, ktore sa w rownym stopniu wazne, bo co z tego jak bedziemy cwiczyc, nawet z dieta, skoro nasze miesnie beda katowane codziennie i nie beda mogly sie odnowic, a co dopiero powiekszyc i odwrotnie co z tego, ze bedziemy odpowiednio cwiczyc, jezeli nie uzyskamy odpowiedniego bilansu azotowego z bialek i weglowodanow.
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza

Jak jechalem na samej diecie bez zadnych cwiczen

a myslisz ze od diety miesnie rosna ?

Podam inny przyklad kumpel ktory jechal bez jakiejkolwiek diety rok zdolal troche przypakowac

jakby mial diete to bylby 2 lub 3 razy wiekszy niz bez diety

ale bez bodzca gowno mozna zdzialac

napisalem ze trening moze byc byle jaki pod wzgledem cwiczen wazne zeby zerwac tylko wlokna miesniowe

Takze moim zdaniem trening jest najwazniejszy

cala światowa czolowka kulturystów uwaza inaczej ale coz mogą sie mylic :D a wtedy ucaluje ci stopy hehe.

jak masz czas przesluchaj wywiad z czolowym polskim kulturysta :D to co ciebie powinno interesowac zaczyna sie od 4 minuty dziwnym trafem od rowniez potwierdza moja teorie ze trening jest na samym koncu oczywiscie w miare rozsadkow powinien tez miec jakies rece i nogi :) ale wazniejsza jest dieta i regeneracja.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
Przesluchalem, dobry wywiad, ciekawe pytania i odpowiedzi. Chyba jednak musze przyznac Ci racje z tym odzywianiem na 1 miejscu. Andrew w wywiadzie tym mowil, zeby ektomorficy z szybka przemiana materii do kazdego posilku dodawali olej lniany albo oliwe z oliwek, zaczne chyba tak robic :D, tym bardziej, ze podkreslil, ze masa nie ma prawa nie ruszyc, zwiekszajac regularnie dawke oliwy z oliwek (1g = 9 kcal !!), nawet przy platkach bede dodawal rano :D. Jedno mnie tylko zmartwilo z tymi odzywkami, zeby je rano jesc carbo, glutamine, bialko :/. Nie mam tyle kasy, zeby wpieprzac carbo dwa razy dziennie, albo bialko. Mam jeszcze 1 pytanie, lepiej jesc w koncu bialko 30 min przed snem, czy lepiej tuz po przebudzeniu? Zapewne najlepiej w obu przypadkach, jednak jak chce zaoszczedzic?:D
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
masz racje najlepiej w obydwu przypadkach stosowac bialko bo w jednym na noc potrzeba innego bialka długowchlanialnego zeby wchlanialo sie przez caly sen jakies 8 godzin i tu z pomoca przychodzi pospolity chudy twarog w ilosci 150-200g :) z racji posiadania w swoim skladzie kazeiny a z rana bezapelacyjnie bialko szybko wchlanialne z odzywki. a odnosnie odzywiania jest pare tipsów na mase :D typu orzechy włoskie, rodzynki itd. odnosnie oliwy jeżeli dziennie np. potrzebujesz 120g tłuszczu, a połowe z niego powinno przypadac na kwasy tłuszczowe jednonienasycone (oliwa z oliwek jest najbogatszym jej żrodłem) to 40g (2 łyżki) tego tłuszczu z pewnoscia nie zaszkodzi. i ja wlasnie tak ją stosuje
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Poczatkowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszęcin
  • Zainteresowania:siłownia, bASKEt, motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza

40g (2 łyżki) tego tłuszczu z pewnoscia nie zaszkodzi.


Ja też moge tak dawkować oliwe z oliwek czy w mniejszych dawkach? Jak mniejsze to podaj jakie :)
  • 0
Gdyby kozka koksowala to by 200wyciskala:]

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening do komentarza
wg mnie tyle samo... chociaz ja ja stosuje w ilosci 1 lyzki 3 x dziennie ... tak za tydizen mam zamiar dac sobie 2 lyzki x3 na dzien ... a potem moze 3 i 4 ;o
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024