Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Ariello
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łubowo
  • Zainteresowania:Elektronika, muzyka, sport

Napisano Ponad rok temu

Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
Witam.
Pytanie zadawałem juz w moim motywatorze, ale z racji tego ze tutaj jest odpowiedniejszy dział, ponowie je i tu.

Planuje od stycznia zacząć około dwu-miesięczny cykl. Tym razem na warsztat chcę wrzucić stack kreatynowy (mam za sobą 3-4 cykle na mono).
Na cały cyklonik mam zamiar przeznaczyc GÓRA 400 zł.
Dotychczas polecono mnie (thx Kropek)
2xMała pucha CP;
3 kg Mass'a xxl
mam jeszcze 0,75kg ostrowii;
ZMA + omega 3

chce z główką przeznaczyc ciezko uzbierane pieniądze, wiec prosze o skorygowanie jesli cos ewentualnie jest źle.

Pozdrawiam!
  • 0
Mój Dziennik treningowy --- > zapraszam!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


"Jeśli doping - to tylko forma najczystsza!"

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
3-4 cyklony na mono to duzo :), ja tam od serca az tak mocno bym sie nie szczypal majac tyle kasy i zapodalbym sobie nitro2 + cp. jak jest kasa to trzeba korzystac :D a zaraz napewno odezwa sie zwolennicy falowego brania kreatyny a chousu kiedys pisal ze jak jest kasa to i nawet stacka na 1 raz mozna wrzucic hehe bo niema to wplywu na to ze przy kolejnym cyklu stack bedzie dzialal slabiej jak jest do konca niewiem :D, zma wrzuc apteczne zeby wyszlo taniej przepis w FAQ a 3kg massa moze byc troszke za malo wiec mozesz kupic jakiegos tanszego gainera byle by uzupelniac diete a zawsze pare zł w kieszeni wiecej
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
doupić możesz białko, bo 0,75kg to maławo na cykl, kopsnij se jeszcze jakieś witaminy od A... do ...Z od Z... do ...A ;)

podstawową kwestią, jak sadzą jest problem czy jesteś na tyle majętnym człwiekiem, że na następny cykl będziesz również dysponował kwotą 300zł . Czy jest to chwilowy zastrzyk hajsu, spowodowany najazdem świątecznej rodziny.
Myślę , ze po wszamaniu połączenia nitro2 + cp nie będzie na niego już działał sam stack, tak ja to powinno być. Bedzie musiał łaczyć ze sobą inne stacki, które mają też swoją cenę i dużo mniej wariantow bedzie do przetestowania .
Jak myślisz przyszłościowo i dalekosiężne wizje roztaczasz to kupuj Ariello schemat który napisałeś : 2 małe puchy cp lub 1 duża + mono :)
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad

Myślę , ze po wszamaniu połączenia nitro2 + cp nie będzie na niego już działał sam stack

a masz na to jakies badania ? chousu kiedys pisal ze naukowo juz udowodniono ze niema to zadnego wplywu!!! szkoda ze wyszukiwarka nie dziala to bym odnalazl ten temat bo tez przedstawialem mu schemat od najmniejszego do najwiekszego i mnie wyprowadzil z tego bledu. w hp masz np przeciez ka :) a stacki od zwyklych produktow roznica sie tylko "fajerwerkami" w postacji aakg itd.... kreatyna pozostaje ta sama zwykla bez zmian czyli jablczan i ester, wiec kupujac kiedys xpanda bedzie mial tą sama kreatyne rozchodzi mi sie o jablczan co w cp tylko ze bedziesz mial rozne fajerwerki odpowiedzialne za pompe na treningu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Kropek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice - Giszowiec
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna), Muzyka, Kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
co co brac nb+cp jak mozna najpierw 2CP a pozenij 2NB2 to raczej jak wezmie cp+nb2 i pozniej znowu to samo to raczej za drugik razem beda mniejsze fekty :P
moje zdanie chyba wszyscy znaja :P
  • 0
Bez kasy nie ma masy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
Bądź twardy nie sięgaj po koks

MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
hmmm..., może masz i racje, będe musiał zgłebić ten temat lepiej :P
jak pisałem wyżej, przemawia tu zaś napewno w przypadku falowego brania kreatyn czynnik ekonomiczny, przy najmniej w początkowych fazach kuracji kretowych ;)
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
az przeszukam jutro te wszystkie posty hehe i udowodnie wam ze to sa tylko takie dewagacje i nie ma to znaczacego wplywu bo takim rozumowaniem idac to oznacza ze co wezmiemy mono,pozniej jablczan,pozniej ester,pozniej stacka i co pozniej ? koniec juz brania kreatyny bo nic nie bedzie dzialac ?a przeciez tak nie jest hehe i za kazdym razem kreatyna dziala nawet po stacku mozna zrobic sobie cykl z mono i wiele osob tak robi jak niema kasy na pozadny cykl,wystarczy tylko zrobic odpowiednią przerwe miedzy tymi cyklami i tyle :D a jadac falowo to po hp czy xp mono by juz nie mialo prawa dzialac...a jest przeciez inaczej bo takze dziala nadal :)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad

kreatyna pozostaje ta sama zwykla bez zmian czyli jablczan i ester


to nie ma różnicy w składzie stackow, jak jest przykladowo:
w SMASH-u:
- Etyl ester kreatyny (Creatine Ethyl Ester)
- Trójmolekularny jablczan kreatyny (Tricreatine Malate)
w CE - XL:
- Etyl ester kreatyny (Creatine Ethyl Ester)
- Dwumolekularny jablczan kreatyny (Dicreatine Malate)
- Monohydrat kreatyny (Creatine Monohydrate )

O ta molekularność mi chodzi jabłczanu , niczym to się nie rózni, zbytnio??
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
odnosnie dwojki czy trojki w dzialaniu sporej roznicy nie oczekuj jesli dawki dopasujesz wlasciwie a zwlaszcza beda to mixy w stackach to wyniki beda na bank porownywalne. juz kiedys o tym pisalem ze niema czegos takiego odnoszac sie w tym przypadku ze na dwojce zbudujesz 2 kg a na trojce 4 kg hehe, efekty zawsze sa zblizone. powolam sie jeszcze na inny przyklad czy ktos zbudowal jakoms wielka roznice w wymiarach czy masie stosujac mono a xpanda ? bo ja osobiscie nie. tyle co treningi byly bardziej pompujace na xpandzie z racji skladu ale masowo czy wymiarowo nie osiagnalem rewelacji wzgledem cyklu mono bo pewnych barier nie przekroczysz w przyrostach i tyle :) mimo ze na papierze taki xpand wyglada kilkanascie razy lepiej niz mono te nie okazal sie on jednak lepszym stackiem zebym poszedl znaczaco do przodu pod wzgledem poprzednich cykli kreatynowych. zaznaczam ze znaczaco dla mnie to chociaz 0,5-1 cm w wymiarach po odstawieniu stacka gdy juz tak nie pompujemy miesni :D a takiej jakiejs wiekszej roznicy oczekiwalem placac za niego tyle pieniedzy. i tak wlasnie wyglada sprawa z kreatynami :D bo niema czegos takiego wasza falową teorie myslac ze wezmiemy mono pojdzie 1 kg,wezmiemy jablko pojdzie 2 kg,wezmiemy ester pojdzie 3kg,wezmiemy stacka pojdzie 4 kg bo kazda niby silniejsza mylne rozumowanie dlatego upieram sie ze to takie dewegacje ze wezmiesz nitro do cp jak zaproponowalem to pozniej nie bedzie ono juz dzialac na ciebie te nitro, bedzie dzialac pod warunkiem ze zrobisz odpowiednia przerwe miedzy nastepnym cyklem aha i jadac falowo to zapomnieliscie w ogule o cytro i piro ktore powinno byc po mono a nie od razu cp z jablczanem polecacie :), ogulnie temat rzeka hehe bo jak juz napisalem wczesniej wszystko bedzie dzialac jak zrobisz przerwe i tyle bo jakby nie dzialalo to osoby ktore po stakach przechodzą na slabsze kreatyny nie mialyby racji czegos zbudowac a jednak...lub po stakach musiałyby brac sie za saa bo juz takze nic by nie dzialalo a tak sie przeciez nie dzieje...a do tematu wracajac to naprawde polecalbym nitro2 cena malej puszki 65 zl, cena malej puszki cp z allegro 62 zl...to tylko 3 zł roznicy :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Kropek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice - Giszowiec
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna), Muzyka, Kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
a kto napisal ze

mono pojdzie 1 kg,wezmiemy jablko pojdzie 2 kg,wezmiemy ester pojdzie 3kg,wezmiemy stacka pojdzie 4 kg

jesli na kazdym by szkol tyle samo czy powiedzmy 3kg to by bylo dobrze az za dobrze jesli bedzie szlo troche gorzej niz na poprzednim cyklu to bedzie ok
moim zdaniem lepije wziasc najpier mono pozniej jablczan poniej ester pozniej jablczan +ester pozniej jeszcze cos zamieszac niz odwrotnie
bo jesli by bylo dokladnie tak jak piszesz to wszyscy by mogli se zaczynac od xpanda z odpowiednim stazem to to chyba sie mija z celem
bo chyba wiecej wypracujesz jak wezmiesz napierw mono a pozniej xp niz odwrotnie
a wogole jesli to nie ma znaczenia to czemu nie brac od najslabszego do najmocniejszego oczywiscie nie wszytski tylko te co sie komus podobaja i jesli ktos sobie zreobi taka rozpiske powiedzmy na 2 lata to pozneij wyjdzie cos nowego co bedzie mogl wzucic a jesli nie to bedzie mieszal te poprzedni powiedzmy od pocatku :P
przynajmniej ja mam taki plan :P
  • 0
Bez kasy nie ma masy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
Bądź twardy nie sięgaj po koks

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
ale sie w temat wkrecilem :) ale fajnie przynajmniej dyskusja rozgorzala hehe moze sie zle wyrazilem bo jakies racjonalne schematy brania sa rowniez, i nikomu bym nie polecal stacka na 1 raz bo by go nie wykorzystal ale Panowie autor postu ma juz 4 cykle za soba wiec niech poczuje teraz jakoms roznice!pozatym biorad pod uwage takze cene 3 zl roznicy to przemawia to na strone nitro2 i takie polaczenie byloby lajtowe cp + nitro2. a piszac to wczesniej ze kolejnosc i efekt niema znaczenia rozchodzilo mi sie o wypowiedz MisHy, ze:

Myślę , ze po wszamaniu połączenia nitro2 + cp nie będzie na niego już działał sam stack

wszystko bedzie dzialac jak zrobi przerwe miedzy nastepnym cyklem :padam: bo takto jak pisalem trzeba by chwytac sie za saa jakby mialo juz nie dzialac na niego nic po takim lajtowym polaczeniu.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
wlaczylbym sie , ale za duzo czytania :D :padam:
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
w skrocie BLUE_ARMY, trwa dyskusja na dwa tematy hehe.
1) czy po 4 cyklach na mono ma brac 2x cp czy 1xcp i 1x nitro2 z serii vip
2) oraz ze jak wezmie teraz nitro2 to ze pozniej stack na niego nie bedzie dzialal :/ ja twierdze ze bedzie jak zrobi przerwe :) bo nawet mono po xpandach dziala jak ktos niema kasy juz na cykl pozadny. bo do hierarchi brania kreatyn kropka nic niemam tylko ze jakos nie widze znaczacej roznicy miedzy nitro a cp a biorac pod uwage roznice 3 zl i 4 cykle to niech chlopak teraz cos poczuje :padam:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
kropkosa opcja jest kontrowersyjna, chcetnie bym ja przetestował na sobie..
wiec niewiem jak to bedzie :P

apropos stackowego burdelki jaki urzadziliscie :D moge podzielic opinie kropka i joksa,
otoż odpowiednia przerwa zrobi swoje przy odpowiednim dzialaniu w pozniejszym terminie slabszego stacka, o ile taki jest :padam:

moze zrobic cp + nb2, zrobi przerwy 2-3miechy i weznie 2xcp no zadziala tak samo
albo na odwrto, niema zasady...
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
i o to mi sie rozchodzilo o wielki hehe :padam: i pisalem o tym nawet pogrubieniem ze wszystko zalezy od przerwy :D wiec niema tak ze cos przestanie dzialac, a imo efekty obojetnie ktorej opcji beda zblizone ale po tylu cyklach na mono ja bym mu polecil od serca nitro2 niech chociaz poczuje wieksza moc,a kreatyn jest tyle ze one to sie chyba nigdy nie skoncza :D wiec niema co sobie zalowac ja nie testowalem chyba tylko kreatyny orotate
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
krVa muj wywód się skasował, coś się to logowanie wali :[

Joks zle mnie zrozumiałeś, nie chodziło mi że nie bedzie już wogóle działal sam stack, bedą to pieniądze wywalone w błoto, a już po pewnym okresie pozostaną tylko saa.
Chdziło mi, że nie bedzie już takich efektów( mówimy cały czas o przykładzie Ariello) jak by się poleciało falą, stopniowo jadąc i mieszając ze sobą składy róznych kreatyn, z tym się chyba zgodzisz?
Wogóle mając odpowiednio długi staż, dużo stacków za sobą tu pełna zgoda coraz trudniej o przyrosty . Myśle że teoria ta odnosi się do wyżej wymienionych warunków, jak się je już spełni.
Zależy z jakiego punktu na to spojrzeć, z roli początkującego , czy gościa który wszamał swoje :hyhy:

A tak apropo system falowy zaproponowany przez Ambroziaka ( kojarzycie może człowieka), napewno autorytet jakiś w tym temacie:
1 i 2 kuracja - monohydrat
3 i 4 kuracja - jabłczan kreatyny
5 i 6 kuracja - etyl ester
7 i 8 kuracja - krealkalyn (kreatyna buforowana)
9 i 10 kuracja - prosty stack
11 i kolejne - stacki zawansowane

oczywiście kuracje stackowe mogą do rozszeżenia :P
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
kojarze kojarze Pana Ambroziaka hehe zawsze z ciekawoscia czytam jego arty, jednak ja polecam mu 1 puszke nitro2 dlatego ze mial az tyle cykli na mono a wydawac 400 zl i miec srednie efekty to mozna sie lekko pociachac wiec chlopak wydajac tyle kasy napewno pragnie miec efektow a 1 puszka nitro2 to przeciez nic wielkiego bo bedzie bral ją tylko przed treningiem by poczuc pompe, dwuch puszek na cykl bym mu nie polecil...bo popatrz nawet na cene dajesz 3 zl wiecej i masz lepszy stack nie uwazasz ze warto ? skoro i tak kolejny cykl bedzie robil za kilka miesiecy (o ile bedzie robil) i wtedy moze sobie pojechac na 2x nitro czy nitro i ko, czy nitro i xpand czy ko i xpand w ogule duze mozliwosci...mysle ze jak tyle kasy wkłada to zada efektow a mial za duzo cykli na mono wiec 1 puszka nitro do "rozruszania" mu nie zaszkodzi w przyszlych cyklach. zgodzilbym sie z wami z tym 2x cp ale jakby mial gora 2 cykle na mono,a takto mial za duzo i trzeba dac cos ciut mocniejszego zeby sie rozruszal a wy traktujecie tą 1 puszke nitro jakby miala ograniczyc w przyszlosci znaczaco jego rezultaty. to przeciez tylko 1 mala puszka i wcale nie jest to tez az taki mocno wypasiony stack by sie martwic o jego przyszlosc po 1 porcji dziennie tylko w dzien treningu dla lepszej pompki
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
a na samym cp by się nie rozruszał?
Kropek jest, czy właściwe był w podobnej sytuacji. On miał chyba jeszcze więcej cykli na mono chyba ze 6 nawet zrobił na tym mono 1000 z Olimpu i innych monohydratach...
Pózniej zapodał cp, niech określi czy warto po tylu cyklach brać właśnie cp. Bedzie wtedy wiadomo, jak ktoś już coś takiego przetestował na sobie :P
Też trza pamiętać, że na kazdego inaczej może zadziałać :hyhy:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
napewno zadziala,ale ja tutaj pod lupe biore naklad finansowy dokladasz glupie 3 zl i masz o wiele lepszy sklad niz w cp wiec uzupelniloby sie to wspaniale zwlaszcza przed treningiem a przeciez 1 puszka nie bedzie miala ZADNEGO wplywu na jego przyszle cykle co nawet blue potwierdzil ze liczy sie przerwa, wiec skoro nie bedzie miala wplywu to chyba lepiej kupic lepsze nie uwazasz ? pozatym zwałe mam z tego hehe ze my tu debatujemy a decyzje i tak podejmie autor bo jednoznacznie niemozemy sie okreslic. ja wiem ze cp i nitro2 go lepiej kopnie a i tak wplywu na przyszla suplementacje nie bedzie mialo zadnego wiec jest sens oszczedzania tych 3zl ?
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy cykl oparty na stacku - szukam porad
masz rację że nb2 nic mu nie zaszkodzi na kolejne kuracje, wogole to po co roztaczać jakieś przyszłościowe wizje, jak nie wiadmo czy by były kolejne stacki :rotfl:
jak jest promocja świąteczna to można skorzystać, niech sam decyduje ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024