Skocz do zawartości


Zdjęcie

da sie cos zrobic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

flowerpower9
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

da sie cos zrobic?
czesc all!
nie bylo mnie tu kilka tygodni, WBD, da sie cos ulozyc dla tego kolegi?
Wysłany: 23-05-2004, 1:04 prosba o rade


--------------------------------------------------------------------------------

Witam!

Moj znajomy cwiczy ze mna na silowni od ok. 3 miesiecy.
Cwiczy, poniewaz ma niewielki defekt w okolicach klatki piersiowej w lewej czesci.Ma tzw. skrzywienie kregoslupa w odcinku piersiowym.
W lewej czesci powslalo wgłebienie i chce to jakos zniwelowac.
Ale nei wie jak, doradzalem mu, ze moze wyciskanie sztangi na prostej i skosnej + rospietki i do tego podciaganie na drazku i barki zeby zatuszowac lekko wystający do przodu lewy bark. Po 3 mies. efekt jest taki, ze klatka owszem sie powiekszyla, ale wgłębienie tez wizualnie jakby sie powiekszylo...I teraz wlasnie jest pytanie czy jest dalszy sens cwiczyc, a jak tak, to jaki obrac program?
Byla konsultacja z lekarzem i lekarz nie stwierdzil zadnych przeciwskazan do treningu na silowni, a na pytanie czy mzoe operacyjnie da sie to jakos rozwiazac stwierdzil ten lekarz ze nie ma sensu bo defekt nie jest az tak duzy...moze chcial zbyc ,moze mowi prawde.
Moze ktos sie z tym juz zetknął i mzoe dac jakies wskazówki?
bedziemy bardzo wdzieczni.


Powrót do góry



avanger
Moderator


Posty: 1783
Wysłany: 23-05-2004, 7:02


--------------------------------------------------------------------------------

ja nie moge pomoc, nie spotkalem siem z czyms takim... trzeba sie udac do specjalisty....

_________________
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...

o przyjazni mozna tu nawijac wiele
- tak wiec krotko - najwazniejsi kur*a zawsze sa przyjaciele

Powrót do góry



WBD
Moderator
MOD W treningu...

Posty: 699
Wysłany: 25-05-2004, 8:15


--------------------------------------------------------------------------------

Witaj!
Moja rada jest następująca.
Niech kolega dalej ćwiczy (zmienia plany itd), ale niechaj uda sie do lekarza sportowego. I go spyta jak zminimalizować defekt (bo usunąć go się raczej nie da...).
Pozdrawiam WBD

_________________
Trener? e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Tanio


Powrót do góry



Michalll

Posty: 30
Wysłany: 10-06-2004, 12:18


--------------------------------------------------------------------------------

No wiec kolega był u lekarza sportowego, który uznał, że nalezy stosowac cwiczenia rozciągające, a nie takie, w których wystepuje siła działająca od gornej strony ciała w dół, tak jakby uciskaokolice mostka (jak np. wszystkei cwiczenia wykonywane stojąc i siedząc (uginanie bicepsow,wyciskanie na barki, przysiady ze sztangą itp) mogą byc wykonywane cwiczenia na leżąco, np. wyciskanie na klate.
Co do brzuszkow zwyklych to takze nie sa wskazane, zastapic to cwiczeniem(leżąc), w ktorym podnosimy tułów i nogi ''do góry'' i wytrezymujemy, równo oddychając.
WBD, czy mozna ułózyc jakis plan treningowy dla niego ,w ktorym by mógł wykonywac wiekszosc cwiczen na leżąco...?

poza tym, mzoe ktos ma podobny problem, wiec dobre jes tez plywanie na grzbiecie, lezenie przodem, dlonie an wysokosci głowy oparte o podłoge i wypychac tułów do góry, złapac za plecami dlon prawej reki za dlon lewej reki.


Powrót do góry



WBD
Moderator
MOD W treningu...

Posty: 699
Wysłany: 10-06-2004, 1:28


--------------------------------------------------------------------------------

Michalll: coś napewno da się ułożyć... (wszystko na leżąco) - może być ciężko, ale wszystko jest możliwe.
Twój kolega trenował już? jakim sprzętem dysponuje?
Rozpisz wg podwieszonego postu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

_________________
Trener? e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Tanio


Powrót do góry



Michalll

Posty: 30
Wysłany: 13-06-2004, 12:11


--------------------------------------------------------------------------------

wiec tak!
1. i 4.trenowal, jakies 1,5 roku ale to dawno, 3 lata temu. i teraz te 6 miesiecy , sprzet ma ode mnie, sztanga, lawa prosta i skosna, sztangielki i krazki czas tez jest.
2. plan: pon. nogi i barki, sr. klatka i triceps pt. plecy i biceps
3.cel to sylwetka umiesniona, wyrzezbiona, i zniwelowanie defektu, przedtem cwiczyl na amse przez te 6 mies.przybylo 8kg.
5. dieta byla na mase przedtem (8gww, 2gb, 1g tł), teraz juz z tego co mowil, to narzezbe chce, zeby brzuch byl okej (np. nie mzoe wykonywac zwyklych brzuszkow, tylko lekarz mowil, ze np. leząc na plecach, podnosimy tułów do góry i nogi wyprostowane tez, rowno oddychac (cw. na gorne i dolne partie m.brz.)
6. wiek 23l przeciwskazania, to jest wlasnie to, cwiczenia wykonywane musza byc na leżąco, zalecane cwiczenia rozciagające np. chwyt z tylu na plechach dlonmi l i p reki, i te ktore tam podalem wposcie.

Wiesz ,on nei ma neta, pisze mi na kartce, albo mowi i ja podaje, mam nadzieje ze cos dasz rade ułozyc, napewno wiesz o co chodzi, ze klatrka jak jest rozciagana to okolice przepony i to wszystko wraca na swoje miejsce, defekt jest minimalizowany, a prz cw. np. stojąc, wszystko siada, łopatki wyrywa do przodu.
Z góry dzieki w imieniu swoim i kolegi, pozdrawiam!

[ Dodano: Sob Cze 19, 2004 2:51 pm ]
WBD i jak z tym treningiem, da sie cos wymyslic... ?
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: da sie cos zrobic?
Michalll:
Dopiero teraz mogę odpisać...
Przy takim sprzęcie będzie ciężko zrobić plan "na leżąco".

Ale spróbujemy:

Klatka:
- wyciskanie sztangi na ławce prostej 4 serie 12-6powt.
- wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4 serie 15-8powt.
- rozpiętki 4 serie po 12powt.

Triceps:
- wyciskanie francuskie leżąc do czoła - 4 serie 15-8powt.

Plecy: (tu będzie problem bo nie da się na leżąco...)
- podciąganie na drążku 4 serie po 12-15powt.
- wiosłowanie sztangą 4 serie 15-8powt. - leżąc na ławce (sztanga pod ławką)
- martwy ciąg ze sztangą 4 serie 15-8powt.

Biceps:
- leżąc na ławce skośnej - uginanie przedramion ze sztangielkami 4 serie 15-8powt.
- uginanie przedramion ze sztangą siedząc (nogi szeroko, chwyt wąski) 4 serie 15-8powt.

barki:
- wyciskanie siedząc sztangielek 3 serie po 15-8powt.
- unoszenie bokiem w góre leżąc (na brzuchu) 3 serie po 15-8powt.
- unoszenie sztangielek bokiem stojąc 3 serie po 15-8powt.
- sztrugsy stojąc 3 serie 15-8powt.

nogi:
- wyprosty nóg siedząc 4 serie po 15-8powt.
- uginanie nóg leżąc 4 serie po 15-8powt.
- wspięcia na palce siedząc i stojąc 4 serie po 15-25powt.

brzuch:
- scyzoryki - unoszenie nóg i tulowia równocześnie 4 serie 20 i więcej powt.
- spięcia brzucha 4 serie po 20 i wiecej powt.

Połączenia:
1 dzień: klatka + grzbiet
3 dzień: nogi + barki + brzuch
5 dzień: ramiona + brzuch
7 dzień: to co w 1 itd.

  • 0

flowerpower9
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: da sie cos zrobic?
WBD dzieki ze odpisales, wiem ze to taki dziwny plan troche sie musiales nagłowic napewno.
ale dzieki ze znalazles czas!
pozdrawiam!!! ja i kolega:)
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: da sie cos zrobic?
Michalll: no problem:)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024