Skocz do zawartości


suplementacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_poczatkujacy_*

Guest_poczatkujacy_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

suplementacja
1.Zakupilem Mass xxl 3000 i tauryne oraz bialko serwatkowe 750g.
Stosuje tez diete na mase 166g bialka,630g ww, ok. 75g tł.
Niby psize na pudelkach jak brac, ale sporo skladnikow jem z diety, w dni treningowe biore 2 razy odzywke mass xxl i raz bialko serwatkowe, w nietreningowe raz massa xxl i raz odz. protein(przed snem).Mam tez tauryne-biore rano i wieczorem (po treningu).
Czy system, wg ktorego spozywam jest dobry?Czy tez moze jakso to zmienic, zwiekszyc ilosc brania odzywki, czy tez mzoe brac az 4 kapsulki tauryny? Cwicze na mase.
2. Mam 16,3 % tłuszczu wg kalkulatora internetowego, jak zejsc do okolo 9-10% tluszczu? Trenuje na silowni w wtorki czwartki i soboty.
Czy przeplatac trening silowy aerobowym?

Koksiarz1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Sport, komputery, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
BiaBko to jest do uzupelnania diety wiec czy cwiczysz czy nie powinienes brac takie same ilosci tj. ok 150 gr dziennie. Pozdrawiam :) :) :)
  • 0
Dla świata możesz być nikim, dla kogoś całym światem...
Nawet gdyby mnie atakowało miliony ludzi to ja nadal będę trwał przy swoim i udeżał z podwójną siłą

Koksiarz1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Sport, komputery, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
Aha i mysle ze troszke za duzo bialka w diecie. Wystarczylo by Ci ok 120 gram czyli 20 gram na jeden posilek, oczywiscie jak masz 6 posilkow dziennie. Ale napisz cos wiecej o sobie, jaki wzrost, waga, wiek.
  • 0
Dla świata możesz być nikim, dla kogoś całym światem...
Nawet gdyby mnie atakowało miliony ludzi to ja nadal będę trwał przy swoim i udeżał z podwójną siłą

GośćGuest_poczatkujacy_*

Guest_poczatkujacy_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
Co jak co, ale z tym sie nie zgodze.Wiecej wysilku=wieksze zapotrzebowanie na bialko i calą reszte waznych rzeczy.To ile bialka zalezy tez od wagi:)a nie tak z góry ustalone.

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
napisz wagę, wzrost, lata itp.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
taurynę tak jak bierzesz w zupełności wystarczy, możesz najwyżej zwiększyć do 3x.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja

Wystarczylo by Ci ok 120 gram

tyle to jest chyba dla szczupłej i niskiej kobiety
coś ci się chyba pomyliło
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
idol dla osoby z szsybkim metabolizmem, ja teraz jem ponizej 100g bialka, zobaczymy coo wyjdzie :)

do autora postu podaj wage i wzrost
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
no nie wiem, białka musi być dużo aby budować mięśnie
powiedz za miesiąc lub dwa jakie są efekty po ograniczeniu białka do 100g :shock:
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
idol zwiekszona podaz bialka prowadzi do przyspieszenia metabolizmu oraz zwiekszenia termogenezy(produkowaniu ciepla) organizmu, najtrafniejsza ilosc dla ektomorfika jest w okolicach 2g na 1 kg mc, kazdy powinien obserwowac swooj orgaznim i znalesc wlasnie dla siebie najodpowiedniejszą ilosc, i dla osoob szczuplych wlasnie ta ilosc nie moze byc za duza
  • 0
Pozdrawiam Strong

StArS
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grudziądz
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
Strongbart czyli to znaczy ze jezeli bedzie sie jadlo wiecej bialka tkanka tluszczowa ulegnie redukcji?
Jezeli tak to dobrze by to zrobilo kazdemu kazdy ma jakis tam tluszczyk.
  • 0
*Trening*Czyni*Mistrza

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
stars przeciez takie są zalozenia diety redukcyjnej ponad 3g na 1kg mc
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
Zgadzam się z tobą strong ale jeśli ktoś nie musi ograniczać białka(dieta redukcyjna itp.) niech dostarcza jego jak najwięcej (oczywiście jest pewna granica po której organizm już go nie wykorzystuje do celów budulcowych) przecierz to jest budulec mięśni!!!!!
Przecież po to się ustala dietę aby głównie zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na białko które to są budulcem
Jeżeli poprzez sporzycie białka podniesie się metabolizm u ektomorfika to przecież będzie dobrym zjawiskiem, gorzej mają ludzie o wolnej przemianie materii bo mogą się otłuścić i dostarczając większe ilości białka muszą ograniczyć wgęglowodany
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja

Jeżeli poprzez sporzycie białka podniesie się metabolizm u ektomorfika to przecież będzie dobrym zjawiskiem


dobrym zjawiskiem ?, chcesz żeby znikł %-)?

węglowodany równiez mogą wspomagac budowe miesni, przy złej proporcji bialka do węglowodanoow białko zostanie wykorzystane na cele energetyczne, przyspieszy metabolizm, i nic dobrego nie zrobi.
  • 0
Pozdrawiam Strong

StArS
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grudziądz
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
Tak strong tylko wtedy bys musial prawie wogole niejadac tylko ta odrzywa bialkowa a weglowoddany posrednio pomagaja poniewaz daja energie lecz bialko jest o wiele bardziej wazne.
  • 0
*Trening*Czyni*Mistrza

GośćGuest_poczatkujacy_*

Guest_poczatkujacy_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
mam 188cm, 79 kg i 23 lata. Dodam, ze zacząłem cwiczyc po dluzszej przerwie (1,5roku). Mass xxl i bialko serwatki stosuje wtedy, gdy nie dam rady zjesc odpow. il. ww i bialka.Mniej wiecej w dni treningu mass xxl 2x , a odz. serwatkowa praktycznie przed snem codziennie (20-30g odż.+250ml mleka).
Cwicze na mase, ale mam (wg kalkulatora)16,3 % tłuszczu - jak zejsc do ok.9-10% tł.?
pozdrawiam all!Ten portal to super sprawa:)

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
Stars na temat Twojej wiedzy nie chce sie wypowiadac, bo sie obrazisz %-)

moowie wam z doświadcznia nie tylko z teorii, wiadomo ze bez jednego ani drugiego masa niepoojdzie,

poczatkujący, te wskaźniki poziomu tk. tłooczszowej są bardzo nietrafne, lepiej patrz w lustro i ocen czy to jest potrzebne
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja


Jeżeli poprzez sporzycie białka podniesie się metabolizm u ektomorfika to przecież będzie dobrym zjawiskiem


dobrym zjawiskiem ?, chcesz żeby znikł %-)?

węglowodany równiez mogą wspomagac budowe miesni, przy złej proporcji bialka do węglowodanoow białko zostanie wykorzystane na cele energetyczne, przyspieszy metabolizm, i nic dobrego nie zrobi.


Jeżeli się zwiększy metabolizm, szybciej staje się głodny, może więcej jeść przez co dostarcza więcej substancji energetycznych i budulcowych co jest pozytywnym zjawiskiem.
Może dostarczyć więcej węglowodanów, dzięki czemu organizm dostanie energię i dostarczyć więcej białka, które będzie budowac mięśnie.
Nie zniknie! Poprzez zwiększone dawki ww wręcz przeciwnie może nawet złapać trochę tłuszczu.

węglowodany równiez mogą wspomagac budowe miesni, przy złej proporcji bialka do węglowodanoow białko zostanie wykorzystane na cele energetyczne, przyspieszy metabolizm, i nic dobrego nie zrobi.

Co do tego się zgadzam, zawsze muszą być zachowane proporcje.

Uzgodnijmy jedno BIAŁKO BUDUJE MIĘŚNIE,
ww to substancje energetyczne i nie budują mięśni dają energię potrzebną do treningu i w odpowiednich dawkach nie pozwalają na zużycie cennego białka na cele energetyczne
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
oj idol źle rozumiesz, przypieszenie metabolizmu to przyspieszenie przemian materii, i nie prowadzi to do zwiekszenia apetytu, tylko sproobooje Ci to ładnie opisac

jak metabolizm bedzie szybszy to wszystko jakby przelatywalo przez Ciebie, to do budowania masy jest nieprzydatne, wręcz przeszkadza, dlatego przy zastojach niektoorzy stosooją 4 posilki dziennie, by zwolnił sie metabolizm, efekty będą lepsze.


Uwierz mi ja wiem co pisze :)
  • 0
Pozdrawiam Strong

idol pudziana

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z policji:P

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja
nieprzydatne może dlatego że mniej tłuszczu się odkłada
a jak masz szybszy metabolizm to organizm szybciej wykorzystuje substancje do niego dostarczane i masz miejsce na dostarczenie nowych

u ektomorfika może i masz rację, ze nie ma sensu zwiększać przemiany materii, ale 150g napewno jej nie zwiększy, a jeżeli nawet to w znikomym stopniu
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
6302037



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024