Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porada - Plan treningowy, Suplementacja, Problem Klata/brzuch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

dawiducha
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Porada - Plan treningowy, Suplementacja, Problem Klata/brzuch

Cześć

Mam kilka pytań/problemów, mianowicie
 
1. Mam problem z klatką piersiową, górna część mięsnia, od strony mostka jest wyraźnie mniejsza od tej dolnej, która jest juz no bardzo duża (poniżej bedzie plan trenignowy, proszę o rady jakie cwiczenia dożucić na wyrobienie tego mięsnia)
 
2. Kolejny problem mam z brzuchem, ćwicze codziennie na koniec sesji treningowej, i wyrażnie górne partie są większe (czy też bardziej wystają od przodu(aż przebijają sie przez tk. tłuszczową)) (ponieżej również będa wypisane ćwiczenia
 
3. Suplementuje się Kreatyną, i Beta alanina, proszę mi powiedzieć czym rózni sie beta alanina od arganiany i cytruliny? Kiedyś na jakims forum doradzili mi zebym brał krete beta alnine i cytruline, ale Czy da to efekty? wiem że te 3 srodki działają +/- podobnie
 
4. Dotyczy stricte planu treningowego; Moim celem jest zbudowanie jak najbrdziej widocznych, ladnie prezentujacych się mięsni (rzeźby), aktualnie jestem jeszcze troche ulany. Ćwiczę praktycznie codziennie (jestem dosyć zaawansowany stażem na siłowni), dodatkową 3 x w Tygodniu mam treningi tańca ludowego (2h (serio niezłe cardio tam jest), 2 x trenigni ergometr wioślarski (też niezły zapierdziel), i dotego jeszcze jakies 2 trenigni, basen ścianka wspinaczkowa. MOje odżywianie wyglada tak, że poprostu jem z głową, jak najmniej złych kalori (cukry, chipsy itp) jak najwiecej mięsa i nabaiłu, i oczywiscie jem z głową (czyli na noc jakos nie napycham sie.
Od maja mam plan isc do dieteyuka zeby rozpisał mi super dietke jakąś, aby zrzucic tłuszcz i przy tym nie tracic mieśnie, a wrecz przeciwnie jeszcze je robic w dodatku, i pytanie Czy leciec dalej z moim planem treningowym i planami dnia, czy coś zmienić?
 
5. Zobaczcie mój plan trenigowy, co byście zmienili, co byście dodali, z checia poznam wasze zdanie.
 
Mój plan trenigowy :
 

Spoiler


  • 0

dawiducha
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - Plan treningowy, Suplementacja, Problem Klata/brzuch

NIestety chcuałbym wkleić tu zdjęcie, ale nie da sie :|


Użytkownik dawiducha edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - Plan treningowy, Suplementacja, Problem Klata/brzuch

1 ciężko stwierdzić nie widząc tego ani nie znając nawet wymiarów, może być to spowodowane różnymi czynnikami np wadą postawy lub inaczej rozmieszczonymi przyczepami klatki z lewej i prawej strony (człowiek niestety nie jest symetryczny). W każdym razie najbardziej podejzewam ogólny brak masy mięśniowej

 

2 Normalna sprawa, zawsze w dolnych partiach brzucha zalega najwięcej tłuszczu i to jest powód zasłonięcia mięśni.

 

4 przedewszystkim odpowiednia dieta, sam trening ne pomoże

 

5 za dużo na łapy, słaba kolejność, w plecach za dużo maszyn i brak martwego ciągu, brak treningu nóg, zdublowana klata i plecy. Nie wiem jaki masz staż ale podejrzewam że za wcześnie na priorytet, po za tym tak się go nie robi.

 

Foto wrzuć na jakiś serwer i daj linka.


Użytkownik faluś edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

dawiducha
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - Plan treningowy, Suplementacja, Problem Klata/brzuch

1 ciężko stwierdzić nie widząc tego ani nie znając nawet wymiarów, może być to spowodowane różnymi czynnikami np wadą postawy lub inaczej rozmieszczonymi przyczepami klatki z lewej i prawej strony (człowiek niestety nie jest symetryczny). W każdym razie najbardziej podejzewam ogólny brak masy mięśniowej
 
2 Normalna sprawa, zawsze w dolnych partiach brzucha zalega najwięcej tłuszczu i to jest powód zasłonięcia mięśni.
 
4 przedewszystkim odpowiednia dieta, sam trening ne pomoże
 
5 za dużo na łapy, słaba kolejność, w plecach za dużo maszyn i brak martwego ciągu, brak treningu nóg, zdublowana klata i plecy. Nie wiem jaki masz staż ale podejrzewam że za wcześnie na priorytet, po za tym tak się go nie robi.
 
Foto wrzuć na jakiś serwer i daj linka.


<a href=[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Odnośnie 1. szukam raczej ćwiczen które wyrabiają najbardziej te aktony mięsni, cięzko mi jest cokolwiek znaleść
2. Jest go tam więcej ale wyraznie gorne partie brzucha są wysuniete od dolnych, Jakie ćwiczenia wywalic z brzucha czy robic juz tak jak robie, czyli ćwiczenia 2x na dolne 1x na gorna partie
5. staż mam 8 letni z przerwami, technicznie wykonuje wszystko tip top, nog nie robie bo nie potrzebuje ( dodatkowo mam na barkach troche nog, i tak jak pisalem ergometr i tance..

Czekam na na dalsze porady
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - Plan treningowy, Suplementacja, Problem Klata/brzuch

Skos. Na początku zejdź z ciężarem i skup się na czuciu mięśniowym przy jakim kącie i czy hantlach czy sztandze najlepiej czujesz ten obszar, później wejdź tym ćwiczeniem jako pierwsze i na normalne ciężary. Teoretycznie najlepszym ćwiczeniem na tą część były by rozpiętki z uchwytami bramy (w dolnej pozycji) na skośnej ławce.

 

Z brzuchem sprawdź sobie anatomie i popatrz na zdjęcia sportowców, zawsze ten dół jest mniej zarysowany i gorzej wygląda. Nie ma też ćwiczeń na górę czy dół brzucha ponieważ to jeden mięsień prosty. Dla mne najlepsze na brzuch to smocza flaga i allachy. Ogólnie brzuch jak każdy inny mięsień by go budować warto dodawać ciężaru. Niektórzy też bardzo chwalą kółko.

 

Na foto zbyt wiele nie widać.

 

Do pleców dodaj ten MC bo bez niego i przysiadów trochę lipa z gorsetem mięśniowym. Już do treningu nóg namawiał cię nie będę, twoja sprawa, w każdym razie mc to obowiązkowe minimum.


  • 0

dawiducha
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - Plan treningowy, Suplementacja, Problem Klata/brzuch
z flaga beda problemy :D ale spoko dzzieki za rady, i spróbuje ten martwy, chociaż unikałem tego ciwczenia jak ognia :D
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - Plan treningowy, Suplementacja, Problem Klata/brzuch

Chodzi o soczą flagę, nie tą normalną. Wpisz w gogle na grafice ogarniesz o co chodzi. Na początku może być trochę ciężko ale bez przesady że nie dasz rady, tymbardziej jak jesteś wyćwiczoną osobą nie powinieneś mieć większych problemów z tym ćwiczeniem ;)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024