Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementacja w sportach walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

czorcia7
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 4
122
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Chełmno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, fitness, tróbój siłowy, odżywianie i zdrowy styl zycia :-)

Napisano Ponad rok temu

Suplementacja w sportach walki
Dołączona grafika

Obecnie bardzo dużo młodych osób trenujących czy to sporty walki czy kulturystykę sporo uwagi poświęca suplementacji. Wydają oni spore kwoty na suplementy, które albo nie są im potrzebne albo po prostu nie działają. Często zapominają oni o tak podstawowych sprawach jak odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta oraz właściwa regeneracja/odnowa biologiczna po wyczerpujących treningach.
Suplementacja to tak na prawdę ostatni element układanki (po diecie, treningu, regeneracji), który może pomóc w osiągnięciu obranego celu.


Suplementy, które warto zastosować trenując sporty walki:

1. Kreatyna
Stosowanie: 6-8 tygodni, potem 6-8 tygodni przerwy (siła)

2. Beta-alanina
Stosowanie: 3-5gr dziennie przez kilka miesięcy (wytrzymałość)

3. BCAA (aminokwasy rozgałęzione)
Stosowanie: Okołotreningowo (przed ćwiczeniami i w trakcie treningu), także w trakcie długich treningów, np. razem z węglowodanami (zapobiegają katabolizmowi mięśniowemu)

4. Napój izotoniczny
Stosowany podczas treningu zapobiega odwodnieniu oraz ubytkom elektrolitów i minerałów

5. Preparat multiwitaminowy
Stosowanie: Profilaktycznie, prozdrowotne, uzupełnienie diety.


Ostatnio pojawiają się produkty zaprojektowane typowo dla trenujących sporty walki (nie zawierają one między innymi tzw. pomperów/NO boosterów, które u pewnych osób mogą utrudniać treningi poprzez zbytnie ukrwienie mięśni a tym samy spowolnienie wykonywanych ruchów).
Suplementy te są mieszankami składników, które maja na celu pobudzić organizm przed treningiem, szybko uzupełnienie niedobory witamin, minerałów i innych makroskładników po lub w trakcie treningu.

Zapraszam do dyskusji!


Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
:)
  • 1
Zawody siłowe dla młodzieży: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mocni na Facebooku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

b3zyr
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja w sportach walki
Co do kreatyny to różnie bywa ja jeśli ją stosuję to tylko na początku okresu przygotowawczego kiedy robię siłę i ją odstawiam gdy zbliża się okres startowy bo za mocno pompuje mięśnie i jeśli już ją stosuję to tylko kreatynę alkaiczną.

Jeśli natomiast chodzi o Beta-alaninę to moim zdaniem to znakomity środek pod sporty walki zwiększający wytrzymałość ja do tego dorzucam jeszcze żelazo. Dzięki stosowaniu tego typu połączenia zwiększa się poziom hemoglobiny, a co za tym idzie jest lepsze dotlenienie mięśni przy dużym wysiłku fizycznym.

No i oczywiście BCAA i witaminy to podstawa. Aminokwasów praktycznie nie odstawiam.
  • 0

b3zyr
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementacja w sportach walki
best body, a jak wygląda z wagą po jabłczanie cytruliny zaznaczę, że nie interesują mnie dodatkowe kilogramy. Nie brałem tego nigdy na pewno przetestuję bo brakuje mi czegoś co mógłbym wrzucić w rozpisce zamiast kreatyny której nie biorę bo za mocno pompuje.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024