Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porada w wyborze suplementu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

zsx
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Porada w wyborze suplementu.

Cześć.

 

Chciałbym Was poprosić o poradę w kwestii doboru jakiegoś suplementu na zwiększenie masy.

 

Od razu chciałbym podkreślić, że rozeznanie w tej kwestii mam praktycznie zerowe. Tak więc myślę, że dobrym pomysłem będzie jeżeli opiszę pokrótce swoją sytuację. (Zdaję sobie sprawę, że z całego tego mojego podejścia do tej sprawy wręcz emanuje nieprofesjonalizm, lecz po prostu chciałem zacząć ćwiczyć, bez uprzedniego zagłębiania się opasłe tomy poradników typu "W 5 tygodni do wymarzonego koloryfera" :hysterical: )

 

Mam 177 cm wzrostu i przed rozpoczęciem wykonywania treningów ważyłem 67 kg. Przygodę z wykonywaniem ćwiczeń rozpocząłem rok temu (kwiecień 2013). Nie uczęszczam na siłownię, a treningi wykonuję w zaciszu przydomowego garażu. Do wykonywania ćwiczeń używam jedynie hantli - obecnie posiadam 2x20 kg, jednak poodejmowałem po 5 kg, poniważ 20-kilogramowe są po prostu dla mnie za ciężkie. Ponadto na moim bogatym wyposażeniu jest jeszcze 5-ciolitrowa butla wody (niby) mineralnej - ona służy mi za obciążenie, które kładę na klatce piersiowej podczas wykonywania brzuszków.

 

Co do systematyki wykonywanych treningów, to nie mam z tym problemów. Przez pierwsze kilka miesięcy treningi wykonywałem przez 6 dni w tygodniu (wtedy jeszcze na lżejszych hantlach 2x10 kg). Obecniej, od ok. 3 miesięcy, ćwiczę w systemie: 2 dni treningu, następnie 1 dzień przerwy (na hantlach 2x15 kg). Pojedynczy trening obejmuje kilka rodzajów ćwiczeń z hantlami i brzuszki (z wspomnianą 5-litrową butelką wody leżącą pod brodą). Wykonanie wszystkich ćwiczeń zajmuje mi ok. 40 min. Trening zawsze wykonuję wieczorem, na jakieś 2-3 godziny przed pójściem spać.

 

Ponadto codziennie, w ciągu dnia, wykonuję jeszcze pompki (w seriach po 20 powtórzeń, łącznie ok. 150). Jak również dość sporo jeżdzę na rowerze - w poprzednim miesiącu zrobiłem 1000 km.

 

Co do diety, to nie stostuję żadnej specjalnej diety. Po prostu jem zawsze jak poczuję się głodny i co akurat znajduje się w lodówce. Nie palę papierosów, alkohol okazjonalnie.

 

Obecnie ważę 74 kg i przez ten rok, jak postanowiłem zadbać o swoją posturę, to muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z efektów jakie udało mi się osiągnąć. Jednak ta waga 74 kg utrzymuje mi się już od kilku miesięcy i w ogóle nie wzrasta.

 

Stąd też moja prośba o poradę w wyborze jakiegoś suplementu, który dostarczyłby dodatkowego budulca dla mięśni, oraz ewentualnie jakiegoś specyfika, który pomógłby w regeneracji sił.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w wyborze suplementu.

podstawa to trening,który masz źle ułożony, drugi aspekt to dieta

więc pierw zobacz dział trening i dział dieta


  • 0

TKWM


zsx
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w wyborze suplementu.

podstawa to trening,który masz źle ułożony, drugi aspekt to dieta

więc pierw zobacz dział trening i dział dieta

 

Śmiechłem z Ciebie!

Jesteś tutaj, na tym forum, od dwóch lat. Moderator. Mniemam, że jesteś znacznie bardziej obeznany w temacie niż ja. Napisałeś przeszło 1500 postów i... stać Cię tylko na tyle? :lol:

 

Panie Kolego, czy mógłbyś wskazać mi fragment, w którym proszę o opinię dotyczącą mojego treningu i diety? Ponieważ ja go nie dostrzegam, bo najzwyczajniej w życiu, w ogóle o to nie prosiłem.

 

Nie mam "profesjonalnego treningu", ani "profesjonalnej diety", ponieważ nie mam ambicji na zostanie równie "profesjonalnym kulturystą". Chciałem po prostu poprawić swoją sylwetkę i, co jak z resztą napisałem w poprzednim poście, w zupełności mi się udało i jestem zadowolony z tego, co do tej pory osiągnąłem.

 

Gdybym chicał w każdym działaniu kierować się profesjonalizmem, to w życiu nie napiłbym się herbaty. Ponieważ nie mam pojęcia o "profesjonalnym" parzeniu herbaty, a jedynie, w sposób naganny i barbarzyński, zalewam wrzątkiem woreczek z herbatą.

 

Tak więc, jeżeli jesteś intelektualnie niemrawy i masz kłopoty z cztyaniem ze zrozumieniem, to specjalnie dla Ciebie skompresuję treść mojego poprzedniego posta do krótkiego pytania:

Najwyraźniej mój organizm potrzebuje więcej budulca i potrzebuję porady odnośnie tego, jaki suplement przydałoby się zażywać, abym przybrał na wadze jeszcze kilka kilogramów?

 

Wierzę w Twoje profesjonalne kompetencje i w to, że powyższe pytanie nie wykracza poza granice Twojej wiedzy. :hrhr:

 

 

 

P.S.

Przepraszam Cię za impertynencję, ale chyba cechuje Cię mentalność typowego "profesjonalisty", który jedyne w czym jest dobry, to w mówieniu, że ktoś robić coś nie tak jak należy.


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w wyborze suplementu.
Mówiąc o diecie Viper miał na myśli zwiększenie kaloryczności tzn dodaj więcej kcal z jedzenia. Im więcej będziesz jadł tym szybciej urosniesz.
Jeżeli chodzi o suplementy to wg mnie daj mono kreatyny i ewentualnie bcaa.
Kreta pomoże zwiększyć siłę a za tym i masę. Bcaa zadziała antykatbolicznie.
Powodzenia.

nol9.jpg

www.massagepeter.se


zsx
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w wyborze suplementu.

Mówiąc o diecie Viper miał na myśli zwiększenie kaloryczności tzn dodaj więcej kcal z jedzenia. Im więcej będziesz jadł tym szybciej urosniesz.
Jeżeli chodzi o suplementy to wg mnie daj mono kreatyny i ewentualnie bcaa.
Kreta pomoże zwiększyć siłę a za tym i masę. Bcaa zadziała antykatbolicznie.
Powodzenia.

 

Dzięki.

 

A mógłbyś mi polecić jakieś konkretne produkty, ponieważ jest tych produktów co nie miara i jeden lepszy od drugiego :huh:


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w wyborze suplementu.

kreatyny które ja brałem i wg mnie są godne uwagi:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

bcaa które ostatnio jadłem:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

to są tylko moje propozycję może znajdziesz coś lepszego ( tańszego ) ale wg mnie to ość dobre suple


nol9.jpg

www.massagepeter.se


zyc kulturystyka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada w wyborze suplementu.

Bcaa Xpress fajnie się sprawdza :) smaki również spoko!


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024