Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porada ogólna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Salise
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Porada ogólna
Cześć! Potrzebuję porady w kwestii rozwoju mojej sylwetki.
Najpierw trochę o mnie:
ćwiczę około 5 lat z przerwami na siłowni, standardowe ćwiczenia na wzrost mięśni - wszystkie partie ciała podzielone na 3 dni w tygodniu. Oprócz tego tryb życia siedzący, zero cardio. Nigdy nie zwracałem większej uwagi do diety tzn. liczenie kalorii, układanie posiłków itd. Odżywiałem się po prostu jak standardowy Polak zważając jedynie na unikanie “złego” jedzenia. Jeśli chodzi o suplementacje to korzystałem tylko z białka bezpośrednio po treningu.
Problem:
Otóż jeszcze przed rozpoczęciem siłowni miałem lekki tłuszcz na brzuchu i po 5 latach zwiększyły mi się znacząco wszystkie mięśnie lecz tłuszcz na brzuchu dalej pozostał. Chciałbym pozbyć się tego tłuszczu z brzucha oraz wyrzeźbić swoje mięśnie lecz nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Miesiąc temu zacząłem biegać około 4 razy w tygodniu wieczorem + siłownia standardowo 3 razy w tygodniu. Czy takie połączenie w dłuższym okresie jest ok i pozwoli mi spalić tłuszcz? Czy muszę też zadbać o dietę (nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, czy diety układane na internecie za pieniądze mogą spełnić to zadanie)? Czy powinienem ćwiczyć brzuch na siłowni? Jaka suplementacje ewentualnie mógłbym zastosować do tego?

Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedz.
  • 0

Arek1987
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 6
23
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna
  • Staż [miesiące]:od 2007r
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada ogólna
Dodaj te cardio a luczenie kalori nie ma sensu po prostu mniej owocow i nie podjadac.. ja z 88 na 81 schudlem nie chcialem tego ale nie mialem czasu na szykowanie posilkow a daly efekt owoce.. jadlem ich malo a aktualnie jem wiecej i masa idzie... 1x na tydzien pizza ok jak to sie mowi cheat meal:) duzo wody a ten ruch jednak musi byc jak nie masz go w pracy to silownia... rower itp...

Użytkownik Arek1987 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada ogólna

Witam na forum. 

 

Oczywiście bieganie zostaw, jednak zachęcam do tego aby były to interwały tuż po treningu jakieś 20 - 25 minut. 

 

I np. 1 raz w tygodniu jakiś dłuższy dystans średnim tempem jak to się mówi "na luzie".

 

Co do żywienia, proponuje na początku samodzielnie dokonac krótkiego testu. 

 

Oblicz swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, możesz dokonac tego korzystając z naszego kalkulatora BMR na stronie głównej. 

 

następnie wypisz wszystko co jesz przez cały dzień razem z tzn podjadaniem i jakie ilości tego masz 

 

mniej więcej na oko w gramach. Następnie znajdź kalkulator na googl,  kaloryczność produktów i w nim wpisz

 

cały jadłospis, na koniec dostaniesz pewną ilość kalorii, porównaj do poprzedniego wyniku.

Po tam jak sprawdzisz wyniki napisz tu do nas jakie masz dane a potem zobaczymy co musisz dokładnie 

 

robić. 

 

POzdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024