Skocz do zawartości


Zdjęcie

prośba o plan na masę- początkujących dwóch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

marcinzg
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

prośba o plan na masę- początkujących dwóch

Witajcie!

Piszę ten temat, z powodu, że docierają do mnie sprzeczne informacje- jedni mówią że na tym sprzęcie się nie da, drudzy że da się itp.

Do sedna.

Jest nas dwóch

wiek: 22 i 21 lat

wzrost: około 180cm

waga- szczupli i to bardzo, trochę ponad 50 kg

cel: masa

zakupilismy jakieś "wspomagacze"- białko plus kreatyna- od razu mówię, że po pierwsze nie jesteśmy ludźmi którzy myślą że tym się wszystko załatwi, po drugie rzeczy nie wybrane po cenie czy atrakcyjnosci opakowania, tylko polecone w sklepie. W zasadzie kupione dlatego że byliśmy przy okazji w takim sklepie (do tego typu sklepów mamy daleko)

sprzęt: no właśnie tu jest według niektórych "doradców" problem ponieważ nie mamy hantli, sztang tylko atlas- naprawdę dobrej jakosci i marki, wiele funkcji, ale mimo wszystko tylko on.

Nie ma co ukrywać, jesteśmy początkujący raczej w tym temacie, i dlatego do Was prosba byście nam coś doradzili

Planujemy (może niesłusznie): wtorek, czwartek, sobota trening na atlasie, plus do tego zamierzamy biegać- planowaliśmy w poniedziałek i środę. Z tymże, biegi nie po asfalcie, bieżni itp, tylko mamy to "szczęście" że mieszkamy w górach, wiec jakiś leśne, terenowe przebieżki- pod górę, z góry, pod górę, zgóry- mamy fajna trasę, plus wyjazdy na szlak turystyczny i typowe bieganie po prostu pod góę, kiedyś tak nawet robiliśmy ale to już prehistoryczne czasy :)

Jak to wygląda?

Aha, no i problem też w tym że atlas jeden a nas dwóch, w związku z czym gdy jeden robi ręce na wyciągu górnym itp (sorry jestem laikiem i nawet nie znam specjalistycznych nazw), drugiemu zostają "steper" i takie rączki do podciagania.

Da się to ogarnąć jakoś?

pozdrawiam.


  • 0

Oliver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:81
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: prośba o plan na masę- początkujących dwóch

Siema. Jak chcecie mase to radzę na razie zrezygnować z tych biegów. Kreatyne zostaw sobie na za jakieś minimum pół roku. Białko wg braków w diecie, której zapewne nie masz. Poczytaj podwieszone, wejdz na potreningu,pl tam oblicz zapotrzebowanie kaloryczne i postaraj się coś ułożyć i wrzucić. Białko 2 g na kilogram masy ciała, tłuszczu 1 g na kg msc, reszte uzupełnij węglami. 

Co do tych treningów, może pokaż jak wygląda ten altas to będzie łatwiej i pomyśl nad zakupem 2 hantli po 10 kg, napewno będzie lżej. 


Użytkownik Oliver edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)

Czesio89ns
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:http://copywriter-zarabia.pl
  • Staż [miesiące]:60
  • Wzrost [cm]:165
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:71
  • Udo [cm]:...
  • Przysiad [kg]:107
  • Wyciskanie [kg]:97
  • Martwy ciąg [kg]:137
  • Waga [kg]:67

Napisano Ponad rok temu

Re: prośba o plan na masę- początkujących dwóch

Sztanga i hantle by się przydały


  • 0
Ciekawe [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zapraszam serdecznie do lektury :)

marcinzg
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prośba o plan na masę- początkujących dwóch

1. no wiem że by sie przydały, ale póki co tzn. pewnie przez jakiś miesiąc nie mamy na to co liczyć i zostaje ten atlas..

2. co do nazwy atlasu- nie mam pojęcia, jest w domu kumpla, ale funcjami podobny do tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3. z uwagi na to, że kumpel (jak każdy) ma wady, a jego największą jest to, że czasem coś obieca, coś się z nim ustali a potem jest zajęty, zero z nim kontaktu, musi gdzieś wyjechać itp. chcę mieć zapasową możliwość, tzn. że jeżeli taka wada mu się "uaktywni" w jakiś dzień treningowy, nie będę miał treningu w plecy. Na sprzęt kulturystyczny póki co nie mogę liczyc, ale wiem że istnieje trening domatora.

Tak więc w sumie po to założyłem ten temat. Bo trening domatora sciągnąć z neta łatwo, ale przy założeniu, że np. we wtorek normalnie będzie trening u kumpla, a w czwartek sie okaże, że "zajęty" to nie wiem jakby to wykombinować z planem i dlatego proszę o jakiś szeroki plan.

 

p.s: jeszcze jedno- rozkminy typu: znajdź innego kumpla, kup sztangi bo tanie, znajdź siłkę i tego typu zostawcie sobie dla siebie i nie zaśmiecajcie tematu, bo gdyby życie było takie łatwe, ze zmieniło by sie charakter kumpla, konto bankowe pełne itp itd to by tego tematu nie było :)

pozdrawiam


  • 0

slysz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
12
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pływanie, Street Workout, Kalistenika, Kulturystyka, Kulinaria, Książki Fantasy
  • Staż [miesiące]:Od stycznia 2013
  • Wzrost [cm]:185

Napisano Ponad rok temu

Re: prośba o plan na masę- początkujących dwóch

Jeśli masz drążek i poręcze do pompek (a to jest na tym atlasie) to według mnie spokojnie możesz zaczynać ćwiczyć. Skoro mówisz, że może Ci czasami odpaść jakiś dzień to ja na początek spróbował bym jakiś FBW domatora plus ten sprzęt który posiadasz.


  • 0

Oliver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:81
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: prośba o plan na masę- początkujących dwóch

Ustal sobie trening domatora na poszczególne partie i np jeśli wypadnie ci klatka, bo kolega pojedzie to robisz klatkę w domu treningiem domatora.


  • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)

marcinzg
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prośba o plan na masę- początkujących dwóch

ok, więc tak:

jutro planujemy rozpoczynać i nie wiemy jak zacząć, jak ułożyć sobie plan. Moglibyście,,?

atlas który mamy w dostępności to dokładnie ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

Oliver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
15
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:36
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:81
  • Udo [cm]:61
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: prośba o plan na masę- początkujących dwóch

Zacznijcie od tzw FBW (full body workout). 1 ćwiczenie na każdą partię ciała po 4 serie. Rozgrzejcie się dobrze prze oczywiście.

Czyli analogicznie.

1 ćwiczenie na nogi, 1 na plecy, na klatkę, barki, biceps, triceps

Zaczynajcie od największej partii mięśniowej czyli nóg, potem plecy. 


  • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024