Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący 17 latek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Damianero
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujący 17 latek

Witam

 

 

Z góry przepraszam za tak "nieprofesjonalne" pytania i proszę o niekasowanie wątku.

 

Mam 17 lat, ważę 65 kg, mam ok. 175 cm wzrostu. Chciałbym popracować nad swoim ciałem, gdyż wygląda ono krótko mówiąc kiepsko. Na pewno chciałbym nabrać mięśni w rękach, gdyż nawet T-shirty ze zwykłymi rękawami leżą na mnie strasznie luźno. Również chciałbym mieć umięśnioną klatę i ładną rzeźbę brzucha. 

Słyszałem, że w tym wieku nie powinno się ćwiczyć z ciężarem, bo można przestać rosnąć(?). Siłownie mam za daleko, więc pozostają ćwiczenia w domu. Mam tylko 2 hantle i skośną ławkę (nie taką prostą pod sztangę). Na normalną ławkę i sztangę nie mam miejsca w domu. 

Wiele czytałem na temat ćwiczeń, diety itp, ale wciąż jestem w tym temacie zielony. Dieta to też istotny element, także też bym musiał jakąś mieć, póki co ograniczyłem słodkie rzeczy ( batony, czekolady), jedynie czasem zjem jakieś ciasto.

Dodam, że będę od następnego tygodnia chodził po długiej przerwie na treningi ju-jitsu, najprawdopodobniej w czwartki i piątki, gdyż praktycznie tylko te terminy mi pasują. Treningi trwają po ok. 1,5h każdy. Myślałem też nad bieganiem i basenem, tylko nie wiem, czy to pożądane w moim wypadku,

W związku z tym, co napisałem w mojej głowie rodzą się pytania:

Jaki mam mieć plan ćwiczeń by osiągnąć to, co wymieniłem na początku mojego referatu?

Co z dietą (wiem, że to nie ten dział, fajnie gdybyście mi pomogli ją dobrać do mojego zestawu ćwiczeń, itp) ?

Czy prócz ju-jitsu i ćwiczeń w domu potrzebuję coś jeszcze ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i proszę o nieodsyłanie mnie do "uniwersalnych zestawów", itp, gdyż bardzo bym chciał, jakbyście mi to szczegółowo wytłumaczyli. :)

 

 

IMG_20140327_192927.jpg

 

IMG_20140327_192725.jpg

 

 

To ja. Wstyd wrzucać, no ale trzeba zacząć pracować.

 

Pozdrawiam

 

 


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący 17 latek

co do treningu to zobacz sobie w podwieszonych tematach trening ogólnorozwojowy, fbw oraz jeśli nie masz sprzętu lub jest ograniczony to trening domatora


  • 0

TKWM


Damianero
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący 17 latek

Już tam zajrzałem, lecz tam wszystko jest bardzo ogólnie opisane, a ja bede miał też inne zajęcia - ju-jitsu.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024