Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
no to nawet trenujesz wiecej niz ja :) . ja na razie 4 tygodniowo (czasami jak zona pusci :P piec). ogolnie weekend musze miec dla rodzinki. u nas zamiast judo weszlismy w bjj :) - instruktora mamy od mma wiec pewnie niezle dam nam w dupke. na razie byl pierwszy trening we wtorek, ale podobno mamy niezly poziom (jak na karatekow) hehe.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Trening trzeci

"Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam!" :)

A tak na poważnie, to dzisiaj trening był cięższy niż zwykle, z racji dosyć twardego uke. No a jak uke twardo, mocno, to przecież nie mogę być gorszy. ;) Więc: obite kolano, spory wylew w prawym kciuku, no i obolały nadgarstek od blokowania (co ciekawe - tylko jeden, drugi cały i zdrowy, a też go nie oszczędzałem). No, ale odrobina Altacetu i rano będę jak nowy. Przy okazji żem zebrał strzał na szczękę przy ćwiczeniu uników z przykucaniem, spóźniłem się odrobinę. :) Dobrze, że otwartą dłonią, bobym pewnie inaczej teraz gadał - i tak mną ciutkę zachwiało.

W każdym razie zajefanie było, bo pojawiły się elementy, których wcześniej nie uświadczyłem, czyli twarde bloki, uniki oraz bloki nogami. A do tego machaliśmy przez chwilę w powietrzu najpierw obydwoma rękami, krzyżując je przy przenoszeniu do dołu lub do góry, a potem to samo, tyle że z rękami na przemian (jedna prosta, druga przy żebrze). Czyli - jeśli wnioskuję poprawnie - malutki zwiastun kata. Oczywiście wszystko nadal w formie dosyć prostych ćwiczeń, i jeszcze długo tak pewnie będzie. ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Trening czwarty

Widzę, że temat umiera, ale co tam - jeszcze trochę go pociągnę z nadzieją, że znajdą się jacyś początkujący, którzy zechcą podzielić się wrażeniami z pierwszych treningów, aby pomóc przyszłym początkującym. ;)

Trening dzisiaj lżejszy trochę, niż zwykle, przynajmniej dla mnie, jako że było sporo padów i przewrotów, a te już mam całkiem nieźle opanowane. A poza tym to, co zwykle, czyli ciosy proste, proste i okrężne kopnięcia kolanem, rozmaite kombinacje, rozciąganie nóg, ćwiczenie bloków (głównie age uke, ale nie tylko), mawashi geri na udo, czyli lowkick (zna ktoś pełną nazwę?) i tak dalej. :)
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Lowkick - mawashi geri gedan

Wszystkie techniki na głowę - jodan, od barków do pasa - chudan, niżej - gedan.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Osu. Myślałem, że będzie bardziej sprecyzowane (udo, żebra, co tam jeszcze). ;) A tak z ciekawości, czy jest jakaś zasada mówiąca, że miejsce ataku dodajemy na końcu? Bo to, co występuje w repertuarze aikido, oznaczane jest na początku (chudan tsuki i jodan tsuki).
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Och nie, to obawiam się taka maniera wyniesiona z mojego klubu, używana dla ułatwienia zrozumienia przez początkujących. Potem trudno się tego pozbyć. Miejsce powinno się określać na początku nazwy.

Dokładniejszych określeń miejsca uderzenia się nie używa, choć zapewne Japończyk określałby dokładniej. Cóż, my jesteśmy niedouczeni w japońszczyźnie, a trochę egzotyki by się chciało. Ot i skutek...

Dokładniej za to określa się w technikach karate powierzchnię ręki, czy nogi, którymi są wykonywane. Dotyczy to w zasadzie wszystkich technik, w tym i bloków.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
No i wszystko jasne, dzięki.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
KK trenuję co prawda od roku, ale opisze swój pierwszy trening po wakacyjnej przerwie. :-)
Wcześniej ćwiczyłem trochę w domu, więc sądziłem, że z kondycją nie będzie problemu. Częściowo miałem rację, bo jakichś szczególnych zakwasów nie miałem, a z wchodzeniem po schodach i bieganiem problemów po treningu też nie było. ;) Zdziwiło mnie za to trochę to, że bardzo szybko zmęczyła mi się dolna część pleców podczas biegania z rękami w pozycji walki. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. :? No ale mam nadzieję, że na jutrzejszym treningu będzie lepiej. :D Aha, no i oczywiście skończyło się pęcherzami na stopach. :( Zawsze mam z tym problem.
Ale ogólnie było całkiem fajnie.

Martwi mnie też trochę fakt, że mam tak chu*owy plan na uczelni, że mogę chodzić tylko na 1 trening w tygodniu. :evil: Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mam zamiar zapisać się jeszcze na JJ. :-)
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
ja mam problem z plecami jak nie chodze na trening dluzej niz tydzien... :) to jest ciekawostka. moja zona jest rehabilitantem i mowila mi, ze to kwestia przyzwyczajenia miesni w okolicy ledzwiowej. jak regularnie cwiczysz ta partie to wszystko jest ok w razie przerwy bardzo szybko sie te miesnie rozluzniaja. niestety nie sa najmocniejszymi na naszym ciele.
  • 0

budo_piotreks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!

ja mam problem z plecami jak nie chodze na trening dluzej niz tydzien... :) to jest ciekawostka. moja zona jest rehabilitantem i mowila mi, ze to kwestia przyzwyczajenia miesni w okolicy ledzwiowej. jak regularnie cwiczysz ta partie to wszystko jest ok w razie przerwy bardzo szybko sie te miesnie rozluzniaja. niestety nie sa najmocniejszymi na naszym ciele.


Zwróć uwagę na ustawienie swoich bioder. Jeżeli masz tendencję do wypychania bioder do tyłu, w krótkim czasie może dojść do zmian w kręgosłupie lędźwiowym. Ból wywołany tymi zmianami potrafi promieniować na boki co wprowadza w błąd przy diagnozie. Zmian się raczej nie odwróci, ale podciągając biodra podczas treningu (co jest właściwą praktyką nie tylko ze względów zdrowotnych ale i technicznych), spowoduje się że ból nie występuje. Widziałem kiedyś jak układa sie kręgosłup podczas stania w pozycji zenkutsu dachi z wypchnietymi biodrami do tyłu – to nie jest naturalne. Jest jeszcze druga opcja bardziej optymistyczna – zmian w kręgosłupie nie ma, ale podczas treningu gdy wypychasz biodra do tyłu mięśnie pleców pracują w określony sposób – inny niż podczas chodzenia czy biegania („życia pozatreningowego”). Wszystko jest ok jeśli trenujesz regularnie. Każda przerwa powoduje uśpienie tych mieśni. Powrót do treningów wywoła ból bo mięśnie dawno nie pracowały w taki sposób.
To nie jest tak że na 100% to jest to, ale zetknąłem się z podobnym przypadkiem.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
no ja mam wlasnie tak, ze jak przestaje trenowac (ostatnio mialem tydzien przerwy) to po 4 dniach mniej wiecej odczuwam bol przy podnoszeniu sie na przyklad z podlogi (spie na podlodze :) na karimacie). to nie boli kregoslop tylko wlasnie miesnie wiec pewnie u mnie blizej do tej drugiej teorii. czuje sie wtedy taki "wiotki" na tym odcinku :) .
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Kolejny trening

Dużo ćwiczeń siłowo-wytrzymałościowych, sporo rozciągania, sporo mae geri, hiza geri (też pod żebra, a więc z lekkim obrotem, nazwy nie znaju nadal), seiken zuki, trochę age uke i jeszcze jednego bloku, którego nazwy nie zapamiętałem, i niemało padów.

W sumie nic nowego czy specjalnego. Po prostu umiarkowanie ciężki trening. ;)
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Przez ostatnie 1,5 roku ćwiczyłem mix Shotokanu i Koryu Uchinadi, ale po przeprowadzce okazało się, że na mojej nowej uczelni prowadzone są treningi Kyokushin - więc dziś odbyłem na niej pierwszy trening :)

W skrócie:
Zbiórka, ukłon i rozgrzewka.
Po rozgrzewce rozciąganie.
Następnie low kicki w tarcze, techniki ręczne na tarczach, techniki łączone na tarczach.
Później rękawice i takie zabawo-sparingi (techiniki dowolne na głowe w rękawicach + low kicki).
Trening oceniam na "ok". Jednak jest to sekcja "uczelniana" i "czuć" to, lecz bez przedwczesnej oceny - pochodzę i wyrobię sobie zdanie.
Atmosfera również przyjazna.
Minus...
Ludzie za dużo rozmawiają ze sobą podczas wykonywania ćwiczeń, jestem przyzwyczajony do tego, że na treningu się przede wszystkim ćwiczy.

Jakie różnice w porównaniu do pierwszego treningu w poprzedniej sekcji (tyle o ile pamiętam):
brak kata, brak kihonu, brak "walk reżyserowanych" z partnerem
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Ja też jestem w sekcji "uczelnianej". O ochraniaczach i rękawicach możemy tylko pomarzyć. :( Dwa razy mieliśmy na treningu tarcze, ale były one pożyczane od innej sekcji, więc na co dzień też ich nie ma.
  • 0

budo_mayca
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Ależ nie szkodzi. Nie skumałeś pewnie dlatego, że karate mam dwa treningi i o dwóch pisałem. Ale do tego dochodzą dwa teningi judo i dwa aikido. ;) [/quote]

witam, mam nadzieje, ze na wstepie nikt mnie nie okrzyczy, ze cos zle robie :oops: Maya z tej strony:) Juz od jakiegos czasu czytam Twoje posty, ktore sa dla mnie o tyle interesujace, ze podobnie jak Ty lacze karate z aikido (co przyspaza mi glupich komentazy po obu stronach).Miewam max 5 treningow tygodniowo, bawie sie tak od roku i wiem, ze jak mam dzien po dniu treningi, to w sobote lub piatek mam totalny zjazd- dreszcze, bole stawow, etc. Nie masz klopotow ze stawami przy takim obciazeniu? sorki za offtop.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!

Miewam max 5 treningow tygodniowo, bawie sie tak od roku i wiem, ze jak mam dzien po dniu treningi, to w sobote lub piatek mam totalny zjazd- dreszcze, bole stawow, etc. Nie masz klopotow ze stawami przy takim obciazeniu? sorki za offtop.

Nie taki znowu offtop. ;)

Najprostsza odpowiedź to taka, że nie mam żadnych problemów ze stawami, póki co, czyli przez miesiąć już - chyba, że coś nadwyrężę przy jakimś kote gaeshi czy nikkyo.

Jeśli masz dreszcze, rozmaite bóle albo problemy ze spaniem, to poważnie się zastanów nad swoimi możliwościami, bo to mogą być objawy przemęczenia (przetrenowania). Jeśli takowe się pojawiają, zazwyczaj należy zaprzestać lub ograniczyć treningi.

Zajęcia karate nadwyrężają moje mięśnie - np. gra w łapki w ramach rozgrzewki, w przysiadzie, w ruchu. Uda napieprzają mnie konkretnie następnego dnia. Ale odrobina rozgrzewającej maści przed następnym treningiem, odrobina wytężonej uwagi i jakoś idzie. Ogólnie treningi karate są dotychczas najcięższe. Ale póki co daję sobie radę, zakładając, że mam te dwa dni w tygodniu na odpoczynek, i mniej więcej (przeważnie mniej) się wysypiam. ;)

W ten weekend miałem staż aikido (trzydziestolecie wg. PFA) i nie byłem w czwartek na karate ani w piątek na judo, bo byłem przeziębiony i chyba bym się przekręcił. Ale nawet gdybym był całkiem zdrowy, jeden trening bym odpuścił w tym tygodniu (najpewniej czwartkowe karate) i jeden w przyszłym, bo te dwa dni odpoczynku na siedem muszą być.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
ja ostatnio mialem tak duzo pracy, ze na treningu zaczalem ziewac z niewyspania :) . nie ryzykowalem i kolejny odpuscilem zeby sie wyspac. tyle ciosow ile przyjalem niewyspany na tym jednym treningu nie oberwalem chyba w sumie na wszystkich przez pol roku. polecam jednak byc wypoczetym w miare mozliwosci.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
I następny...

Dzisiaj było ciężej niż zwykle, bo kontuzjowałem sobie w weekend stopę, i to całkiem konkretnie. Owinąłem ją ciasno w bandaż, ale nie pomogło znowu tak bardzo, jak bym chciał, tak więc niektórych ćwiczeń nie mogłem wykonać (poruszanie się w przysiadzie, na przykład - bo to angażuje ścięgno dużego palca stopy, a ścięgno owe przechodzi przez gulę, którą mam w wyniku kontuzji i boli jak cholera przy wygięciu palca do góry), wszelkie kopnięcia lewą nogą robiłem tylko na muśnięcie, a kopnięcia prawą nogą musiałem robić ostrożnie, bo nie tak lewa stopa postawiona (szczególnie przy okrężnych kopnięciach, gdzie i stopa musi się przekręcić) i gwiazdki przed oczami. Ale dało radę jakoś. :)

Dzisiaj, po rozgrzewce jak zwykle wymagającej, było sporo bloków w schemacie: 30 pompek na dłoniach, 20 age uke, 20 pompek na kostkach, 20 gedan barai, 30 pompek na dłoniach, 20 soto uke, 20 pompek na kostkach, 20 uchi uke. ;) Do tego standardowo hiza geri (proste i okrężne) i seiken zuki, a z nowości mawashi geri nie tylko gedan, ale też na ramię (jodan już czy jeszcze nie?), haito uchi (grzbietem dłoni) i uraken uchi (grzbietem pięści). Tak bloki, jak i uderzenia i kopnięcia, wykonywane były zarówno w powietrze, jak i z partnerem. Część nazw padła na treningu, część zgaduję na podstawie wpominanengo już przeze mnie słownika.

Do tego doszły ciut bardziej skomplikowane kombinacje niż zwykle (w zenkutsu dachi: blok w okolicy głowy, uderzenie łokciem, naciągnięcie głowy przeciwnika na kolano) i uderzanie w postawione przy ścianie materace w rozmaitych seriach i kombinacjach.
  • 0

budo_mayca
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!

Najprostsza odpowiedź to taka, że nie mam żadnych problemów ze stawami....


...Jeszcze:) poczekaj z rok karate:D na obite stopy, kostki, etc. polecam oklady z mrozonek,np. marchewka z groszkiem, roztluc dokladnie i okladac nie otwierajac worka. Pomaga tez na obite piszczele (jesli jestes twardzielem i nie nosisz ochraniaczy:D)

Jeśli masz dreszcze, rozmaite bóle albo problemy ze spaniem, to poważnie się zastanów nad swoimi możliwościami, bo to mogą być objawy przemęczenia (przetrenowania)....


A mnie sie wydaje ze to brak jakiejs cholernej witaminy albo pierwiastka jakiegos, bo na obozie dostalam po 3dniach totalnej trzesawki i po wypiciu 10 lyzek jakiegos rozpuszczalnego Izostara mi przeszlo. Niestety nie znam sie na suplementach i nie wiem co to moze byc...Moze kto pomoze???

Zycze dalszej wytwalosci, choc ciezko kilka srok za ogon trzymac, co wiem ze swego doswiadczenia. Pozdro:)
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
[quote name="maYca"][quote name="ShabuShabu"][quote name="budo_maYca"]Najprostsza odpowiedź to taka, że nie mam żadnych problemów ze stawami....[/quote]

...Jeszcze:) poczekaj z rok karate:D na obite stopy, kostki, etc. polecam oklady z mrozonek,np. marchewka z groszkiem, roztluc dokladnie i okladac nie otwierajac worka. Pomaga tez na obite piszczele (jesli jestes twardzielem i nie nosisz ochraniaczy:D)

[quote name="budo_ShabuShabu"][quote name="budo_maYca"]Jeśli masz dreszcze, rozmaite bóle albo problemy ze spaniem, to poważnie się zastanów nad swoimi możliwościami, bo to mogą być objawy przemęczenia (przetrenowania)....[/quote]

A mnie sie wydaje ze to brak jakiejs cholernej witaminy albo pierwiastka jakiegos, bo na obozie dostalam po 3dniach totalnej trzesawki i po wypiciu 10 lyzek jakiegos rozpuszczalnego Izostara mi przeszlo. Niestety nie znam sie na suplementach i nie wiem co to moze byc...Moze kto pomoze???

Zycze dalszej wytwalosci, choc ciezko kilka srok za ogon trzymac, co wiem ze swego doswiadczenia. Pozdro:)[/quote][/quote]


to efekt tego ze mozg sie lasuje, po prostu za gwaltownie ruszasz glowa i tyle, plyny ci sie uszami wylewaja :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024