Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!

po wypiciu 10 lyzek jakiegos rozpuszczalnego Izostara mi przeszlo. Niestety nie znam sie na suplementach i nie wiem co to moze byc...Moze kto pomoze???


Polecam picie tego Isostara. ;) Mój kuzyn był zawodowym pływakiem (2 treningi dziennie, 1 w sobotę i tylko niedziela wolna), pił to coś i po wieczornym treningu potrafił jeszcze wyjść pojeździć sobie na rowerze. :o

Pomóc może też lepsza dieta, jakiś preparat multiwitaminowy, magnez czy porządne wysypianie się. Sama musisz sobie odpowiedzieć, czego Ci brakuje.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
ja regularnie lykam magnez, wapn i glukozamine - nie strzelaja mi dzieki temu kosci jak polowie moich kolegow :) . poza tym polecam wysypianie sie - choc mi sie niestety nie udaje z tym ostatnim.
  • 0

budo_anakonda_x
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
oj mi też :) :) podobno pawerade (sorry jak popełniłam błąd) jest dość energetyzujący.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!

ja regularnie lykam magnez, wapn i glukozamine.

Jak często?

oj mi też :) :) podobno pawerade (sorry jak popełniłam błąd) jest dość energetyzujący.

Powerade nie tylko nie energetyzuje (napoje izotoniczne to nie energy drinki), ale dodatkowo zaburza równowagę elektrolitową organizmu (zamiast ją stabilizować) z racji kosmicznej ilości sodu.
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
zgadzam sie z przedmoca w temacie powerade. lepiej pic isostar. a najlepiej wode mineralna :) .

lykam jeden magnez dziennie (ale to zalezy od dawki i ilosci w pigulce) i glukozamine profilaktycznie 2 razy dziennie male dawki (500 mg). skonczyly mi sie bole miesni i stawow oraz poprawila wydolnosc serca.
  • 0

budo_mayca
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Dzieki wielkie za rady, bo juz cudow probowalam...teraz gnam w poszukiwaniu glukozaminy, bo w piatek JADE NA OBOZ HURRAAA!!!!(Acha, zdaza mi sie tez, ze po kilku treningach z rzedu mam objawy jak grypa- jak ktos na to tez cierpi to informuje, ze zapobiegawczo 2 wit C zalatwiaja sprawe:)).

Raz jeszcze dzieki i pozdrowienia dla mixujacych arty i ortodoxow:)
  • 0

budo_zelvaboi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!

dla mixujacych arty i ortodoxow:)

fajnie powiedziane :D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Grr. Głupie kontuzje i głupia konieczność opuszczania treningów w celu ich wyleczenia. :evil:
  • 0

budo_icq
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Osu, niedawno zacząłem moją przygodę z Enshin Karate, nigdy nie miałem nic wspólnego ze sportami walki, głownie dlatego że mieszkam w małej mieścinie, a w okolicy niema żadnych klubów SZ.W. Ostatnio jednak od kumpla dowiedzialem sie ze istnieje od jakiegos czasu w moim miescie sekcja Enshin Karate. Sprobowalem..i jestem zachwycony :D Narazie mam za sobą 4 treningi, (2 w tygodniu) jednak to dla Mnie za mało, mam zamiar załatwic sobie jakies miejsce do samodzielnego treningu..pozdrawiam innych poczatkujacych oraz juz doswiadczonych;]
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Po kolejnym treningu

Trening był mocny i męczący, jak zwykle. Dużo kombinacji bloków, ciosów i kopnięć, oraz zabaw typu ja macham otwartymi łapami, a ty blokujesz, w ruchu, z dodatkowymi elementami kontrataku i takie tam. Po raz pierwszy chudan mawashi geri, do tego wszystkie bloki i ataki przerobione wcześniej.

A teraz chyba czas już zakończyć ten temat, ponieważ zainteresowanie jest znikome. Początkujący boją się wpisywać, wypowiadać, pytać? Mniejsza z tym. W każdym razie może komuś kiedyś się temat przyda.
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
...niektorym lza sie w oku kreci, gdy czytaja takie posty i wracaja wspomnienia :o
  • 0

budo_wolfik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Ja trenuje w poznańskim Tora Dojo, byłem już na dwóch treningach i bardzo mi sie podoba (mimo że mam problemy z płatnościami). Jako że nie jestem wysportowany (brak wf od w sumie 6 lat, brak kondycji mięśni itp.) do pierwszego treningu podchodziłęm niepewnie. Po pierwszej części (rozgrzewce-ćwiczeniach rozciągających itp.) myślałem że nie będe mógł chodzić (moje nogi dostały dosłownie padaczki) ale na szczęście zaczeła sie część bardziej praktyczna-chwyty itp. W sumie porzucałem troche ludźmi, oni mną też i treningi bardzo mi sie podobają. Mam kłopoty z rozciąganiem i kiepską psychike do walki ale nie mam zamiaru sie poddać.
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
ShabuShabu... zdaje się że pomykasz na to wspaniałe karate na Karowej... jeśli tak to mam kilka pytań :)
- jak jest z kumite ( głównie czy jest, i jak wygląda )
- co jest kryterium podziału na grupy zaawansowaną i podstawową ? ( po paru atkach z kyokushinem, nie chce mi się znowu uczyć tsuki od podstaw, tylko dla tego że nie znam paru kata )
- czy jest koszmarnie dużo kata, czy tylko obrzydliwie dużo ? :)
- i jak wygląda sprawa od kwestii finansowej ? ( ile za ile :) )

I sorki za offtop, ale tamet i tak umierał więc sobie nie żałowałem :)
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!

Ja trenuje w poznańskim Tora Dojo, byłem już na dwóch treningach i bardzo mi sie podoba (mimo że mam problemy z płatnościami). Jako że nie jestem wysportowany (brak wf od w sumie 6 lat, brak kondycji mięśni itp.) do pierwszego treningu podchodziłęm niepewnie. Po pierwszej części (rozgrzewce-ćwiczeniach rozciągających itp.) myślałem że nie będe mógł chodzić (moje nogi dostały dosłownie padaczki) ale na szczęście zaczeła sie część bardziej praktyczna-chwyty itp. W sumie porzucałem troche ludźmi, oni mną też i treningi bardzo mi sie podobają. Mam kłopoty z rozciąganiem i kiepską psychike do walki ale nie mam zamiaru sie poddać.


super opis, podejscie tez, wszyscy sie boja walczyc, to niebezpieczne, niektorzy nawet nie lubia, w zeszlym roku zlamalem jednemu reke, drugi mial wstrzas mozgu po moim mawashi, ale coz to kontaktowe zajecie
osu
  • 0

budo_wolfik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Chodze na karate żeby umieć dać sobie rade z kolesiem któy będzie chciał mi zrobić krzywde.Nie bawi mnie tak jak niektórych ludzi pranie kogoś bez powodu. Może nie brzmi to super ale takie są moje powody, każdy ma swoje. Ryzyko jest w każdym sporcie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!

- jak jest z kumite ( głównie czy jest, i jak wygląda )
- co jest kryterium podziału na grupy zaawansowaną i podstawową ? ( po paru atkach z kyokushinem, nie chce mi się znowu uczyć tsuki od podstaw, tylko dla tego że nie znam paru kata )

Być to jest, ale nie w grupie początkującej. A dokładnie rzecz biorąc - grupa początkująca jest do 5 kyu (jest to, nota bene, jedyne kryterium podziału, jakie znam). Sparringi bywają, ale nie po miesiącu od rozpoczęcia nauki. Tak mówili "wyjadacze" w każdym razie. Z tego, co słyszałem, w grupie zaawansowanej sparringów jest sporo. Ogólnie tak z moich treningów, jak i z zasłyszanych strzępków rozmów wynika raczej praktyczne podejście, czyli więcej zabaw walko-podobnych i kumite niż kata - ale to oczywiście tylko subiektywnie wychwycone pogłoski.

- czy jest koszmarnie dużo kata, czy tylko obrzydliwie dużo ? :)

Póki co - wcale. Ale powtarzam, jestem ćwiczącym miesiąc początkującym, w grupie początkującej. Na treningi zaawansowane nie mam czasu zostawać, żeby popatrzeć chociażby.

- i jak wygląda sprawa od kwestii finansowej ? ( ile za ile :) )

Zależy, jak leży. ;) Dla studentów UW jest 60, studentów innych uczelni 80, a dla reszty 100, według najnowszych moich informacji. Dowolna ilość treningów w tygodniu. Ale najlepiej po prostu zadzwonić i się dopytać samemu, żeby nie było wątpliwości.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
No, po dwóch i pół miesiącach treningu pierwsze kata ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z kiai w innych momentach, niż na filmiku, ale reszta się zgadza). :)
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Mój pierwszy trening...hmmm;to było rok temu;rościąganie-masakra,nieźle się przeraziłam...,nie mogłam chodzić przez dwa dni...takie miałam zakwasy;ale wciągnęło mnie to już po drugim treningu-poczułam,że to jest to co chciałabym trenować :D potem bloki,uderzenia,kopnięcia-pogubiłam się od razu.../;pierwsze kata-ooo!to było coś!układ ciekawy,gorzej z zapamiętaniem ruchów,a pozycje...beznadzeja;potem ...kumite-mało co się nie rozpłakałam!z rozpaczy...;to dopiero był hard core!a jakie siniaki...;kiedys nie wiedziałam gdzie jest splot..-teraz wiem jak boli uderzenie ...Poczatki w moim wydaniu-były żałosne...;ale ćwiczę dalej,bo jest super!
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
no ja tez swoj pamietam :D 14 wrzesnia 2006 - to byl kosa temat :

Od razu wbilem na grupe czarnych i brazowych pasow. Bylem bardzo spiety, myslalem ze nie dam rady, ale nie bylo tak zle bo juz wczesniej cale wakacje jezdzilem na rowerze i biegalem, mialem tez taka fajna ksiazke nt.karate wiec przynajmniej z nazwy i w teorii znalem jakies tam techniki. Podobalo mi sie, ze sa rozne i ciekawe cwiczenia no i byli tam spoko ludzie, na poczatku wiele osob mi pomagało. Oczywiscie nie umialem wykonac dobrze zadnych technik, wiec wogle nie ogarnialem ani kata ani kumite. Potem trener wyznaczal kolejne osoby ktore pokazywaly mi i uczyly mnie podstawowych technik. Ostatecznie po kilku treningach przeszedlem do grupy poczatkujacej dla dzieci, gdzie jak sie okazalo, byly nie tylko dzieci, czasem wpadalem na trening sredniozzawansowanych ale ten pierwszy rok jest chyba najtrudniejszy, potem juz jest OK!

Potem w czasie roku dochodziły kolejne osoby i juz nie czułem sie taki totalnie zielony, no i z kazdym treningiem czulem, ze umiem wiecej. Gdzies pisalo, ze wiekszosci podstawowych technik uczy sie w ciagu pierwszego roku, potem to sie szlifuje, cwiczy ,cwiczy, cwiczy 8)
Teraz juz chyba bym nie mogl nie cwiczyc. Zeby nie wypasc z formy, cwiczymy rowniez w wakacje oczywscie mniejsza grupa. Od wrzesnia kolejny etap.

Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w karate wszystkich styli łączcie się!
Karate jest wspaniałe;jak się raz spróbuje to wciąga tak bardzo,że później tylko liczy sie dni do natępnego treningu...;tak przynajmniej było w moim przypadku :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024