Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skakanka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Arkadiusz1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Skakanka.

Podobno jest to jedyne tlenowe ćwiczenie które skutecznie redukuje tkanke tłuszczowa... I jestem bardzo zainteresowany, ale mam problem jak ćwiczyć? Ile powtórzeń/minut w ilu seriach żeby były jakieś efekty itp. Doradzi ktoś ?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy są jakieś skuteczne ćwiczenia na przedramiona oprócz standardowego podnoszenia sztangi / sztangielek nadchwytem i podchwytem? W warunkach domowych. mam laweczke sztange i sztangielki. I po ile serii cwiczyc itp


  • 0

--E51--
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4 lata

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

Skakanka to nie tylko dobra forma treningu aerobowego ale też ćwiczenie dobrze działające na łydki i uda, oprócz aerobów może wykorzystać ją także podczas rozgrzewki. Skakać powinno się z prędkością 1 powtórzenia na sekundę, powtórzenie w serii powinno być około 60, przy wykonywaniu 1 powtórzenia/1 sek. powinno zająć to około minuty, myślę że aby skakanie przyniosło skutki w wyniku spalania tkanki tłuszczowej należy wykonywać od 10 do 20 taki serii, przerwy pomiędzy przerwami powinny trwać od 30 do 60 sek. Co do przedramion, oprócz uginania nachwytem możesz ćwiczyć także wszelkiego rodzaju uginania nadgarstków z obciążeniem oraz zwijanie linki, myślę że na przedramiona wystarczy jedno ćwiczenie w trakcie którego wykonasz 4 serie ponieważ przedramiona intensywnie pracują także podczas innych ćwiczeń np. na bicepsy czy plecy.


  • 0

x6m8bq.jpg


Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

Jak zależy Ci na zrzuceniu tłuszczu to celuj w bieganie lub rowerek.


  • 0

Arkadiusz1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

Podobno skakanka działa lepiej.. a przynajmniej porównywalnie do biegania/rowerku. Co o tym sądzicie?

a co do 10-20 serii.. wychodzi 10 - 20 min skakania a podobno trzeba conajmniej 30 - 40 min aerobow zeby zaczelo sie spalac tluszcz


  • 0

Arkadiusz1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

Poza tym 1 sec i powt? JAK ?! ja w wolnym tempie 100 miniumum robie


  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

Skąd masz taką informację, że skakanka działa lepiej na spalanie tłuszczu niż tradycyjne aeroby?


  • 0

Arkadiusz1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

Czytałem na różnych forach, czyli rozumiem , że to nie prawda?


  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

Każdy kto zaczyna redukcję korzysta z tradycyjnych aerobów czy rzadziej interwałów, zaczynając od zwykłych osób, a kończąc na ludziach ze sceny, więc zamiast skakanki wybierz bieganie, rower.


  • 0

Arkadiusz1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytania po prostu? Nie pytalem co jest lepsze na redukcje. Tylko jak skakać , jezus dlaczego wszyscy na forach.. nawet moderator ma takie problemy z odpowiadaniem.


  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka.

A skacz, aż padniesz, jak nie dociera.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024