Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia dla nastolatka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Niko368
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia dla nastolatka?
Witam. Mam 16 lat i mam problem czy mogę w tym wieku wykonywać ćwiczenia typu martwy ciąg itp.? Czy to nie spowoduje jakiś kontuzji? I czy mogę brać odżywki białkowe, dodam, że mam 170 i 52kg i próbuje wyrzeźbić sylwetkę tylko nie wiem czy jeszcze muszę trochę zrzucić kg czy mogę się brać za ćwiczenia na masę? Skoro jesteśmy już przy ćwiczeniach to jakie ćwiczenia polecacie w domowych warunkach(posiadam hantle, sztange i ciężarki 30kg)?
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

Co ty chcesz rzeźbic kości? Człowieku masz 18kg niedowagi! Odzywki po kiego h***? Jeść zacznij i zacznij od podstaw czyli FBW wpraw sie kilka miesięcy a potem split i jedziesz z masą, 16 lat to wiek idealny żeby zacząć i jak sie robi ciągi poprawnie i z głowa to nie ma prawa sie upośledzić, czytaj oglądaj pytaj zdobywaj wiedze a będziesz wiedział tyle że nie będziesz musiał pytać i krzywda ci sie nie stanie a sylwetke będziesz wyrabiał.


Mateusz Pawlak ;)


Niko368
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?
Nie mam niedowagi. Zaraz postaram się wstawić zdjęcie i sami ocenicie
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

Ja mam niedowage warząc 110kg przy 193cm wzrostu a ty warząc 52kg i mając metr 70 pitolisz takie głupoty ? :)


Mateusz Pawlak ;)


Niko368
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?
Czyli w skrócie mogę jeść normalnie? Tzn bez większych wyrzeczeń? I mogę robić ćwiczenia na mięśnie, a nie spalać resztki tłuszczu?
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

Powiem tak to co nazywasz tłuszczem spali sie przy robieniu dobrej masy mięśniowej ale to oznacza względnie trzymaną dietę a nie obżeranie sie frytkami kolą i pizzą. Poczytaj o diecie o podstawach i wtedy pytaj (choc jak odrobisz lekcje to nie będziesz musiał pytać)


Mateusz Pawlak ;)


Niko368
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?
Nie no wiesz dopiero zaczynam swoją zabawę z kulturystyką i chciałbym wiedzieć jak najwięcej :) dzięki za pomoc temat do zamknięcia.
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

Nie widze sensu go zamykać. A każdy z nas zaczynał i jak ktoś został skierowany do czytania od razu to zaczynał prawidłowo neistety jak ja zaczynałem internetu nawet nie było na wsi i nie było skąd wiedzy nabrać jakiejkolwiek. Teraz masz fora portale i wiedze na każdy temat w zasięgu reki za darmo.


Mateusz Pawlak ;)


Dezdov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:motoryzacja,kulturystyka,fajne dziewczyny
  • Staż [miesiące]:ponad 7 lat
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:66
  • Przysiad [kg]:ponad 150
  • Wyciskanie [kg]:ok 130
  • Martwy ciąg [kg]:ok 170
  • Waga [kg]:redukcja

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

witaj Niko 368. Ja bym powiedział że  gdybyś wogóle nie był aktywny fizycznie nic nie ćwiczył i ważył ok 10 kg kg więcej to wg mnie miałbyś prawidłową wagę.Lecz ty jeżeli ćwiczysz musisz ważyć zdecydowanie więcej Ja mam 185 i waże 108 kg a gdybym nie ćwiczył wcale to moja prawidłowa waga na ten wzrost była by w granicach ok  77 -85kg a gdy ćwicze -więcej.W twoim przypadku normalna wagą będzię w przedziale 63- 70kg czyli tak jak pisał Grammatik 18kg spokojnie możesz przybrać a nawet więcej oczywiście.Prawidłowa waga ciała zależy od płci wieku poziomu aktywności fizycznej wzrostu oraz grubością tkanki kostnej co ostatnio się dowiedziałem.Ja niestety nie jestem typowym endomorfikiem(a chciałbym być) bo mam stosunkowo chude koći w nadgarstku 18,5cm (niby grube kości zaczynają się od 18 ale pudzian savickas i inni strong mani mają łapy większe jak niedżwiedż) Zakładam że jesteś typowym Ektomorfikiem a więc na pewno będziesz miał raczej chude kości. Powiem ci że je masz znaczną niedowagę. Joe Weider w wieku 13 lat miał w ramieniu 26,5cm przy wadze 50 kg i wzroście ok 158 cm.Dla przykładu Jak byłem twojego wzrostu ważyłem ok 65 kg  Zakładam więc że masz w bicu mniej niż 26,5 .Ale spokojnie Bedziesz przetrzegał diety ćwiczył z 10 lat może dojdziesz 40cm może nawet więcej.

 

 

A co do ćwiczeń w tym wieku to śmiało możesz robić przysiady martwy ciąg wiosłowanie sztangą w opadzie ale tylko z dobrą rozgrzewką i oczywiście pasem

 

No i oczywiście DIETA TO JEST NAJWAŻNIEJSZE Mnie dieta na miesiąc wychodzi najtaniej ok 750 zł +300 zł odżywki i suplementy.Ty ważysz o ponad połowe mniej ode mnie i będziesz musiał wydać ok 450 zł miesięczniea suplementów i odżywek nie musisz brać jak nie masz funduszy.450 to naprawde nie jest dużo Jak ja przed wprowadzeniem diety  jadłem dość dużo i wydawałem jak wyliczyłem mniej więcej tyle samo

DIETA  I TRENING TO PODSTAWA


Użytkownik Michał1 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

BMXsiaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :32 bedzie lepiej ;)
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

Ej no człowiek ma 16 lat on sam hajsu nie robi żeby wydawać hajs na diety. Ćwicz spokojnie o odżyweczkach pomyśl jak sie w to wkręcisz i nie słuchaj komentarzy że masz iść jeść i nie ćwiczyć też  mi tak napisali a ja zamiast tego uparty napisalem se trening i teraz zamiast zrobic 3 kg jakiejs h*** masy w 5 miechow ( mam problemy z robieniem masy) zrobiłem 8,5 kg masy mieśniowej ćwicz ćwicz i rób mc itd bo w naszym wieku to jest ryzyko ze bedziemy wolniej rosnać do góry ale czy to ważne jak bedziemy rosnąć w szerz xD


  • 0

Dezdov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:motoryzacja,kulturystyka,fajne dziewczyny
  • Staż [miesiące]:ponad 7 lat
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:66
  • Przysiad [kg]:ponad 150
  • Wyciskanie [kg]:ok 130
  • Martwy ciąg [kg]:ok 170
  • Waga [kg]:redukcja

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

450 złoty to dużo drogi użytkowniku.Ok skoro dużo to niech je sobie co chce chipsy za 5 zł cole za 5zł inne badziewie a bicepsy mu napewno urosną.powodzenia


  • 0

BMXsiaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :32 bedzie lepiej ;)
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

dla czlowieka który nie robi hajsu sam a jego rodzice, to dużo wybacz mi w tym wieku je sie to co mama da a nie ze wypierd**** mi z tym kotletem bo ja mam diete i masz mnie i rodzinie robic to co ja zaplanuje :( patrz może na wiek co bo to nie jest tak że każdego stać na to żeby robić inne żarcie dla syna bo on ćwiczy


  • 0

BMXsiaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :32 bedzie lepiej ;)
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

w tym wieku owszem może pomyśleć żeby jeść wiecej białka ale nie da się ułożyć ścisłej diety . Niektórych na to stać może ale mało których nastolatków. Nie mówie że 450 zł to dużo hajsu jak na diete tylko to dużo floty patrząc na to co miesięcznie ma przeciętny nastolatek w kielni.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?

Przy tych danych:

wzrost 170

wiek 16

waga 52kg

 

To jak nie ma sie pieniążków na dorzucanie sie do domowego wiktu i inwestowanie w posiłki dodatkowe (nie kazdy przepierdziela każdy grosz na faki i piwo w tym wieku ;) sa tacy co na to tez nie dostają od mamusi i tatusia)  to trzeba po prostu jeść więcej duzo więcej i ćwiczyć i przez początkowy okres i tak będzie to szło w dobrym kierunku bo tak młody i świeży organizm jest 2x bardziej podatny na bodźce siłowe i dodatkowe napływy paliwa niz organizm 25 /26 latka który ćwiczy już 5/7 lat ;)


Mateusz Pawlak ;)


BMXsiaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :32 bedzie lepiej ;)
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia dla nastolatka?
niom wlasnie o tym mowie ale dzieki ze to lepiej ujales
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024