Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
z tego co czytałem to nie jest ona szkodliwa więc dlaczego np we Francji nie wolno jej używać ?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
Moze zostala uznana za nielegalny srodek wspomagajacy ? by cos bylo zakazane nie musi koniecznie szkodzic :] Kreatyna mogla zostac uznana za "koks" i jako taki jest zakazany :]

Nie oszukumy sie kazde chemiczne wspomaganie powinno byc zabronione w sporcie zawodowym. Jak do czegos dochodzic to bez wspomagaczy, ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana

Moze zostala uznana za nielegalny srodek wspomagajacy ? by cos bylo zakazane nie musi koniecznie szkodzic :] Kreatyna mogla zostac uznana za "koks" i jako taki jest zakazany :]

Nie oszukumy sie kazde chemiczne wspomaganie powinno byc zabronione w sporcie zawodowym. Jak do czegos dochodzic to bez wspomagaczy, ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.


myśląc w ten sposób powinno się zakazać wszystkich odżywek a także witamin bo one przecież na drzewach nie rosną
dobrze że żyje w takim wspaniałym kraju jak Polska gdzie wolno brać kreatyne a nie jakiejś Francji
pozdrawiam
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana

z tego co czytałem to nie jest ona szkodliwa więc dlaczego np we Francji nie wolno jej używać ?


O Matko jakbym Ewe Drzyzge slyszal
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
Widzisz wszystko zalezy od podejscia do sprawy. Ja uwazam, ze jak do czegos dochodzic to na "czysto". Mimo ze kreatyna nie jest uznana za "koks" to jak by nie patrzec ingeruje w normalne funkcjonowanie organizmu (jest brana zazwyczaj w momencie gdy w treningach pojawi sie zastoj, czyli brak przyrostow sily i masy). Ewentualnie moge zrozumiec zawodowcow ktorzy biora kreatyne bo sie juz przepompowali 10x krotnie (ale oni jada i tak wszyscy na koksach wiec czy wezma odzywke czy nie to juz mala roznica).

Nie rozumiem natomiast ludzi, ktorzy wchodza na silownie pierwszy raz i od razu zaopatruja sie w kazdy rodzaj odzywki. W ten sposob nie dosc, ze nie poznaja mozliwosci swojego organizmu, nie wykorzystaja tego okresu gdy nasze przyrosty sa najwieksze (poczatek treningow zawsze daje duuuuze efekty) to jeszcze w przyszlosci gdy pojawi sie u nich zastoj beda mieli problemy bo organizm sie przyzwyczaji do odzywek ...

Coz jakby nie patrzec uwazam, ze odzywki szczegolnie w sporcie zawodowym powinny byc zakazane. Osiagi by byly troche mniejsze, lecz chociaz realnie odzwierciedlaly mozliwosci ludzkie ;)

Aha nie ma co porownywac odzywek do witamin bo jest meidzy nimi duza roznica.

Pozdrawiam.[/i]
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana

Aha nie ma co porownywac odzywek do witamin bo jest meidzy nimi duza roznica.

Pozdrawiam.[/i]


Stary poczytaj troche na ten temat bo piszesz glupoty przez to ze nie masz o tym bladego pojecia
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
A wiec rozwin mysl jezeli uwazasz ze pisze glupoty. Co ma wspolnego kreatyna z witaminami ?

Tak sie sklada, ze troche juz cwicze silowo (bez suplementow jak do tej pory, narazie efekty sa zadowalajace) i troche juz czytalem wiec wyjasnij mi czego nie rozumiem, czego niewiem i dlaczego pisze glupoty. Cobym mogl sie doksztalcic do twojego poziomu ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
Wejdz na strone ktoregokolwiek producenta odzywek i zobacz sklad, sa tez portale zajmujace sie tym.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
A w stanach mozna sobie w spozywczym hormony kupic. To dla czego sa one w stanach suplementem a u nas nie? A dla czego w grecji mozna kupic wszystkie sterydy bez recepty? Czy one tam nie sa szkodliwe? A nie wiecie jak sie robi witaminy? Bierzesz pomarancze i sciskasz ja zeby byla taka mala jak tabletecza i to jest zdrowe a suplementy sa be. :splat:
A wyniki w sportach zawodowych tylko troche by sie pomniejszyly jak by nie mozna bylo uzywac suplementow. Tu sie zgodze, ale zobacz ile wiecej trzeba by jesc zeby sterydy mialy z czego czerpac budulce i takie tam inne pierdoly nie? Ale nie, przeciez w sportach zawodowych nie uzywa sie sterydow :) Dobra ide cos :) Pozdrawiam
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
Witam.

Chriser00: powiedz mi co w ich skladzie jest takie ciekawe i swiadczy o powiazaniu z witaminami ? :) A portale przegladam regularnie i kulturystyczne i MA.

Rabi: Nie twierdze, ze witaminy sa dobre a suplementy nie. WItaminy przyjmowane w za duzych dawkach tez sa szkodliwe i powinny byc raczej przyjmowane w razie niedoborow lub w chorbach gdy jest ich potrzebna wieksza ilosc. Kazdy tez wie, ze sportowcy jada na koksach bez roznicy w jakim sporcie (albo jechali na poczatku kariery np: kulturysci pod okiem lekarza potem odstawiaja i sa "czysci" a masa im zostaje).

Coz co kraj to obyczaj i inaczej sie podchodzi do tematu dopingu i zdrowia. A czemu akurat w Francji zakazano ? Niewiem przeczytaj ich ustawy napewno gdzies to jest tam uzasadnione ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
Ale ja nie zauwazylem zeby ktos tutaj sugerowal branie suplementow w obrzymiej ilosci. A moze sie myle? Kazdy chyba wie ze wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Bo wiesz, woda tez jest zdrowa, ale jak wypijesz 50 litrow, to kurwa pekniesz :) Pozdrowionka
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana

Bo wiesz, woda tez jest zdrowa, ale jak wypijesz 50 litrow, to kurwa pekniesz

Ja nie mogę poklon :rofl:
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
witaminy potrafią być mocno niezdrowe...
jak wszystko.
nie przesadzałbym z unikaniem kreatyny.
Przecież żadna dieta nie jest naturalna, a dyskusje o wspomaganiu toczą się od pierwszych Igrzysk.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
NIe mam sily do tej syskusji, tysiac razy takich rzeczy sluchalem od ludzi ktorzy zaczynali cwiczyc a potem wpierdalali kreatyne i inne odwzywki az im sie uszy trzesly
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
Kreatyna występuje naturalnie w mięsie śledzia, łososia, wieprzowinie, wołowinie oraz w jajach i mleku. Normalnie odżywiający się człowiek, dostarcza z diety około 1g kreatyny dziennie. Jednak, stwierdzono, że podawanie dużych ilości kreatyny powoduje uszkodzenia nerek i wątroby. Eksperyment wykonano na szczurach, którym podawano dawki olbrzymie. Na razie, w większości krajów świata kreatyna jest ogólnie dostępna, jednak trwają rozważania na temat wprowadzenia tego suplementu na listę zakazanych środków dopingujących. Sam kiedyś wcinałem kreatynę, ale szczerze mówiąc oczytałem się tak sprzecznych opinii na jej temat, że teraz mam stracha i nie używam.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
Po pierwsze suplementacja kreatyną nie jest konieczna, bo organizm sam może ją syntezować. Jedząc np. twarożki i produkty zawierające żelatynę dostarczymy wszystkich niezbędnych do syntezy kreatyny w organizmie składników.

Po drugie istotnie najnowsze badania nad kreatyną są troszkę niepokojące - stwierdza się szkodliwość suplementacji kreatyną w sportach o charakterze wytrzymałościowym. Całkiem możliwie, że za jakiś czas kreatyna zniknie z listy dozwolonych suplementów sportowych.

Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana
Myśle że nie zakażą jej sprzedawania. Jest świetną alternatywą dla sterydów.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana

Po drugie istotnie najnowsze badania nad kreatyną są troszkę niepokojące - stwierdza się szkodliwość suplementacji kreatyną w sportach o charakterze wytrzymałościowym.


mógłbyś przybliżyć
Szczerze mówiąc trochę mnie przestraszyliście. Właśnie zacząłem cykl krea+dekstroza+HMB i szczerze mówiąc nie wiem co mam myśleć :( Niezbyt miło byłoby gdyby mi pikawa wysiadła 8O

pzdr
charlie
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana

Po drugie istotnie najnowsze badania nad kreatyną są troszkę niepokojące - stwierdza się szkodliwość suplementacji kreatyną w sportach o charakterze wytrzymałościowym.


mógłbyś przybliżyć
Szczerze mówiąc trochę mnie przestraszyliście. Właśnie zacząłem cykl krea+dekstroza+HMB i szczerze mówiąc nie wiem co mam myśleć :( Niezbyt miło byłoby gdyby mi pikawa wysiadła 8O

pzdr
charlie

Nic ci nie wysiadzie
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kreatyna jest w niektórych krajach zakazana

mógłbyś przybliżyć
Szczerze mówiąc trochę mnie przestraszyliście. Właśnie zacząłem cykl krea+dekstroza+HMB i szczerze mówiąc nie wiem co mam myśleć :( Niezbyt miło byłoby gdyby mi pikawa wysiadła 8O


Nic Ci się nie stanie - to są wszystko suplementy. Tylko jedno zasadnicze pytanie: czy trenujesz faktycznie wyczynowo żeby brać takie zestawy? Suplementacja HMB, kreatyną ma sens właściwie w momencie gdy trenujesz po kilka godzin dziennie z nastawieniem na robienie wyników.

Ważniejszym jest prawidłowa podaż białka (dobra dieta + ewentualnie odżywki węglowodanowo-białkowe) i cukrów niz wspomaganie się np. kreatyną.
A co do kreatyny: tak jak napisałem - najnowsze wyniki badań ujawniają jednak pewne skutki uboczne (negatywny wpływ na wątrobę, nerki) związane z wspomaganiem kreatyną, szczególnie w treningu dyscyplin wytrzymałościowych.

Pozdrowienia,
MR.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024